Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Дискутиранье на културни, философски и други подобни въпросе  (Прочетена 13308 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Прав си Самоток,ма у магазино никой ми не вика О велики докторе йела си зими луканка ели леп без пари ,ща ти си много високо морален,хуманен и добър къде ората. ;) ;DТребе да се дири некво златно сечение-да се изкарват с честен труд толко пари че да се живее спокойно и сигурно,без човек да е алчен и самозабравил се. ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
Прав си Самоток,ма у магазино никой ми не вика О велики докторе йела си зими луканка ели леп без пари ,ща ти си много високо морален,хуманен и добър къде ората. ;) ;DТребе да се дири некво златно сечение-да се изкарват с честен труд толко пари че да се живее спокойно и сигурно,без човек да е алчен и самозабравил се. ;D

Браво, Докторе! напълно съм съгласен с тебе, напълно разбирам и предишните ти мнения. само дето, по същата линия моите колеги са не с 1 а с 2 живота пред мен. но от друга страна: аз дори и чисто материално съм получил повече от родителите си, отколкото те от техните, така че не искам да се оплаквам.

Само една забележка: моля ти се, недей да бесиш банкерите след 3 годин стаж. Така значи, че ми даваш само още 2 годин да си намера неква по свесна професиа. не че не искам, имам и некви идеи в зародиш, ама се пак 7 годин драпах със зъби и нокти да стана банкер, иска ми се поне малко парици да поизкарам, да връна борчовете, да вида малко свет, и те така. не сички банкери са мошеници и крадци...
Активен

onufri

• Гостенин
Да, Брусене, така си а. Повечето ора къде сеги са оплакват колко са зле заради кризата, просто не разбират, че са живели неколко годин над възможностите си и сеги балона са а пукнал. не е тава сеги ненормално състояние, ненормално а тава къде беше до преди 2 годин.

Ама, ора, таа дискусиа а за оремага, тава не са философски вапросе...
Активен

Чвора

• Пустиняк
нищо лично баце,ма при възможнос  би ги бесил без най-малко угризение ;) ;Dсамата банкова система а измислена от ора къде са решили и са имале възможнос да грабат останалите по префинен и завоалиран начин,усъвършенствана е от такива ора и продължава да се разработва и експлоатира от такива ора.Мойта грешка води до последствиа за ограничен кръг ора-болниа и ньеговите близки.За таа грешка требва да си носа отговорността,по-некоги моралната а достатъчно тежка.Грешките нва банкерите се плащат от целото общество без да засегат лично тех.Загубата на доверие у целата световна обшност къде банковите среди а факт неоспорим и е не случайна.Пак казвам-нищо лично баце ма мойто мнение е такова.Може да неа верно и сигур те засега,ма сметам че изложих факти.Ако сакаш подробности-ти ги знааш по-добре от мене щом си банкер. ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

onufri

• Гостенин
споко, ич ма не засегаш  ;D
прав си на 99%. има нужда от банки, само че начина по които функционират и са управляват сега а многу грешен и перверзен и чесно казано не виждам ка ша са опрай, затава са надявам след некоа и друга годин да почна нещо по-смислено да праа. па, дай Боже, да имам деца, могу ша са радвам ако некое от тех стане лекар. нема а ги карам на сила, ма ша глеам а ги подтикна натам.
Активен

Чвора

• Пустиняк
ако живеаш у Българиа -на тоа етап е безсмислено да ги караш да учат медицина.След 7-10 годин-може и да има смисъл ;)
Активен

onufri

• Гостенин
па те още не са родени  ;D най-малко след дваесе и неколко годин ша а тава да одат да учат у университет. те ша си изберат кво, или поне са надявам да мога да им осигуря възможност да си изберат...
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Ако щеш вервай Пръвак-квото го имах у Монтана го продадох-та да моа напраим ремонт на къщата къде купих у Велинграрад.Единственото кое ми а останало тава а една къщичка у Меяне и она а на маке ми. ;D Прав си-ако си бе седел у Монтана немаше да теглим заем.Ма ти не ми отговори директно на въпросо-ти ли си строи къщата ели ти а наследство?Щото ако ти а наследство-а дано да а така,тръгаме с тебе от различни позиции у състезанието.Я за тава питам,не зарди друго.Тава е същото като с моите колеги къде са си от Велинград и си имат фамилни къщи-они са с един живот преди мене ;) ;D

Чворе дължим ти обяснение и че ти го каам, макар че темата пойде у друга посока - къщата ми а наследственна ама ми се наложи да платим сериозни делове на мойте роднини (неа сал за ньеа) та да остане она и другото покрай ньеа (земя, гора и др.) сал за мене и Я платих у момент (преду 5 години) коги бех на дръжавна работа (у ж.п.-то) и с парите моаше да си купим едно сносно апартаментче у Видин и да си живуркам на таа дръжавна работа, но Я прецених че ше ми е по добре сам да съм си началник и да си откупим бащинията къде щеше да бъде разпродадена в мига на приключването на доброволната делба и те заебах благата чиновническа служба (къде са незнааше до коги че бъде) и са фърлих у неизвесните дебри на часния бизнес (в тава начинание вложих сичките си останале след делбата пари и почнах доста скромно от начало) и те горе - доле за съга са справам с пробемите, но дори и да фалирам некоги Я нема да обвиним никого за таа работа що решенито си беше само моа - т.е. никой неа ма неа карал на сила да постъпвам така  ::) ::) , незнам дали си ма разбрал, ама Я нещем да са мерим с никой, сакам на мене и на семейството ми да е добре а че некой си а получил у наследство 500 декара земя (кво викаш ти фамилни къщи),алал да са му, човека просто е имал късмет - у тоа живот никоги неа имало, нема и да има равенство  ::) ::)
Активен
жената Я  и приятели  

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Мммдаа-пак мъдрият повелител на пчелите и па ви казва нещо разумно....!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
Разбирам те баце,прав си,ма точно по смисъла на тава къде си написал ша каам и я-ние тръгаме от самото начало,без да иаме некъво преимущество-т.е. като повечето нормални ора и тава е нормалниа начин.Ма не моеме да се сравняваме с тиа къде са спо 1 милион напреде от дедевете си.А за насилата-ти си постъпил по тоа начин както и я по моя не насила,а доброзорлем-принуден от обстоятелствата.А обстоятелствата не си ги създал ти а тиа с мильонете.Та така. ;) ;D
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Чворе мани ги тиа с милионьете, они половината ги изтрепаа, а другата половина съга треперат да им не отмъкнат чавето (и но не за чавето треперат, ами що че им сакат от парите), важното е ние по обикновените ора да са не предаваме и да гледаме да не попадаме у капаньете на тиа с милионьете (бързи и лесни кредити и тем подобни глупости), що они мани къде са дръпнале непред по нечестен начин, ами и съга се опитват да ни го турнат пак така нечестно (поди вода), сал и сал они да са добре, а че има управници за ебанье Я съм напълно съгласен с тебе и бако Аврам, но пак че каам - така а било от край време така че си бъде сигур во веки веков  ??? ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Я у тоа живот сам минал през строежа на два апартамента и една къща.Последната още я правим и с тиа темпове каде копам че сам готоф на пълно каде 2020г.Ако устискам!Наследствената ми къща е у село и струва по сегашни цени колко едно сносно кухненско обзавежданье.С ньеа не мом да се фалим въпреки че си а държим од носталгиа,но си знам че а умре баба ми ,а я разграбиа циганьете до шушка.Но друга ми беше мисълта по темата .Тава за банките и тиа каде ни докараа кризата та да се зориме съга за чуж рахатлък.Тава а се едно да дедеш пиенье на некой пустиняк да се почерпи и после да го биеш че се е напил.

У банковата система работат специалисти каде моа да напраат исчислениа може ли един кредит да бъде върнат ели не.Като ем банката да си прибере парите,ем ората да си получат купеното. Да ама целата енергиа на банките беше съсредоточена у тава ората да се излъжат да земат кредити и последа бъдат заробени и лишени од имущество.Така они че работат до гроб са шепа избраници.

Не знаеха ли банкерите че куто продават на некой къща за примерно двеста ияди евро тоа човек нема как да се справи с таа финансова тежес що балона един ден че гръмне и тоа същия е останал на улицата без работа?Знаели са и то много добре що работата нги е да знаат тава.Ма си траат и надуват балона.И кво се получи накраа?Ти зимаш къща за 200 ияди евро,след 3 години закъсваш Що икономиката се е свила и вече не зимаш ониа 3 ияди евро заплата,а само на половина че и по-малко.Да ама у същото време главницата си седи същата,а лихвения процент се е дигнал двойно.Ти почваш да работиш на две места та да наваксаш финансовото изоставанье и след още три години умираш.Наследниците ти обаче продалжават да плащат,да работат на по неколко места и да не зимат пари.Така они праат богати шепа ора.Накраа некои не издържат и банките нги зимат имуществото.Сега обаче оно е оценено не по предишната покупателна стойнос,а по сегашната ниска пазарна стойнос.Така мое да се окаже че дори имуществото заради което си закъсал и дори умрел не покрива дълговете ти и ти и наследниците ти въпреки че сте останали по долни гащи продължавате да дължите на банката.

Тава са премерени банкерски врътки,"законни"пирамиди които ниа приемаме за нормални и дори се опитваме под чуждо внушение да виним ората че са алчни и зимат кредити,а не видиме истинския виновник който ги зарибява напълно съзнателно с цел после да ги зароби.

У тоа дух можем да си приказваме до бескрайнос,но ако държавата не престане да покровителства банковиа произвол нищо нема да се получи.Я ги маани да се оправят и щом са раздали лоши кредити да фалират като измислените комунистически банките од деветдесетте у България.А оно кво става?Целата държавна машина се упрега да помага на банките да морат ората .Да нги истискват и сетните силици само и само да истеглат и залъга от устата нги.Що ли па така некой се не загрижи и за наще загуби.Що то разкоша в който банките са оплели политиците е сладко нещо и секи власт имащ сака тава да продължи.Плюл е на народа каде само му саздава главоболие и сака да си изживее дните у охолство под сигурното банкерско крило което му подсигурява нужните средства за сека една прищевка.Нещо повече:Банките вече си назначават политици ,а ниа уж ги избираме замаяни от пръснатите на ветара банкерски суми по псевдо изборни кампании.С чиста съвес мое да се каже че света се управлява от банките и който се опълчи срещу ньи е свършил.

През 20 век у Германия се опитаа да наложат контрол над банкерите и тава доведе до втората световна война.След победата банките зео връх.Финансираа производсва на оръжия за масово унищожение с които да дръжат у шах непокорните , създадоа си световна военна машина и организираа рекламна кампания с демонстрация на мощ у локални световни конфликти.Заклеймиха сичко което нги пречеше като упадачна и човеконенависна идеология и направиа така че светъ и ората да презрът довоенния германски модел и сичко което се доближава до него.

Сега банките ни демонстрират отново сила.След падането на железната завеса тава е порезната "тиха"световна война която се води.Тоа път обаче враговете на капитала са у Блискиа исток.Банките не губат ,а печелат при война и криза независимо ква е она.От 40-50 години на мода са икономическите безкръвни войни.Они са новия бич за човечеството и са под контрола на вездесъщите банките.

Тава е само набърже нафръгано резюме на една нестончаема история позната на общественоста като "световна конспирациа".
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Оньо-с-коньо

• Гостенин
Убаво а че има мислещи ора по земите северозападни , тава моа само да ме радва , но както винаги има едно -но ....Банките от втората световна война до сега , управляват света , не политиците , не са политиците дето имат влас и са мешат у банковскио сектор , а са банките дето управляват политиците . За да а по понятен модела , намерете си и вижте италянскио сеирал Октопод , с банка Антинари , или съвсвм наскоро излезлия филм Интернейшънъл . Ако банките НЕ позволят , и парите на мафията ше си им останат у дюшеците и нема да са возат мафиозите у Мецедеси а с колелета . Управниците от преди 10 ноември излезнаха от власта , и половината основаха , или са съучредители , или държат мажоритарни пакети акций на новооснованите по онова време банки , в една държава който управлява парите той управлява държавата ......В между народен план , банките изкупуват външни дългове на държави , както симеончовите икономисти , преду 7-8 годин , промениха инструментите за погасяване на външния дълг на България , При преминаването на DISCS и FLIRBS , държава изгуби около 2 милиарда , и нарастването на дълга , демек лихвите се удвой , след тази операция , външния дълг на милата ни родина от 8,5 милиарда за около 2 месеца стана 12 милиарда , при най-бегли изчисления се оказва че до 2010 трябваше да имаме около 15 милиарда , без да се брой кризата , която може да продължи от 12 до 15 години по прогнози на видни икономисти като Алан Грийнспан , от това можем да изгубим още неколко милиарда . Още повече , че на страните от Френския Клуб , сме длъжни в евро , от там още една загуба от около неколко стотин милиона ( ама те тиа на фона на общата картинка са губат ) .
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
За мене е нередно да излъжеш един човек да земе невъзвръщаем кредит и после да го разориш.Не знаат ли банките че ората не мое си връщат парите със заплатите каде зимат.Знаат ма не праат нищо да подобрат положението,а парите са у ньи.Разчитат съзнателно на тава да излъжат некой и да му земат и калта поди ноктите.А постоянно тръбът че мошеници не си връщат кредитите.Ми като дават безумни кредити на сульо и пульо срещу рушвети вместо да си преценът правилно шансовете.За мене е престъпление да предизвикаш некой да тегли кредит и да ти подпише документ с който да го сасипеш до девето колено.Оно ако е така,те например некой че изнуди друг да му подпише че може да го закоя кага пожелае.Значи ли тава че после нема да има престъпление?Не,не значи независимо с къф договор разполага.Що тагава въз основа на престъпни договори банките моат да дигат самоволно лихвите и да променят едностранно условията?Щото са мошенници,а се праат на хрисими.Тоа каде е измислил банката и банковата система требва да бъде проклет до девето колено.Изучаването на банкерство у университетите е също престъпление,се едно да учиш некой как се лъже и убива професионално.Света щеше да е по-добър и естествен ако ги немаше банките.Но алчноста е безгранична и учи и другите на алчнос,искарва делото си за благородно и ето го вълка е наденал вече агнешката кожа.Кого заблуждават?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

boyanova

• Гостенин
Куто човек, каде а работил у банка, не у високите постове, иам некои наблюдениа.

Начи оно самата банкерска програма изчислева колко пари са уземат и колко ще да са врнат. Ма на клиента таа информация не се крие, а му са сервира и той трее си а смета сам. У повечето случаи клиента таа раота му иде нагорно. И земе примерно 500 лева, а от лихви, такси и прочие банката уземе още 300 примерно над теа 500. Затава некои у управлението на банките са са поалчнили, щото у началото ората не са знаяли, неа имало кой да каже, че така стаа. Повечето са го разбрали накрая, коги с илядо зора са си врнали кредита и са седнали да броат кво са врнали същност.

Ся ко иам приатели да ма питат да уземат кредит, сичките ги саветвам да не си гу причиневат тава. Неа нужда некой отгоре у банковата система да забогатева.
Активен

Страницата е създадена за 0.222 секунди с 21 запитвания.