Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кво и кък празнуваме  (Прочетена 4465 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jaio

• Гостенин
Кво и кък празнуваме
« -: Октомври 31, 2012, 11:21:48 »
Бе погледнато реално, Кошерчето има известно право - интересно е за децата, кое за къде си е. Обаче, мили ми ора, да не забоваряме, че Хамерика а страната на шоу-бизнеса, тама отдавна са открили ньеговата могъща сила - глейте Биг Брадър и нема повече кво да ви обеснявам. Преди 20 годин не знам дали щеше да се намери наглед нормален човек да седне да гледа такава простотия, да не приказваме, че надали щеше да се намери участник за такъв бливоч. С две думи - полани на 31 октомври на вратата ми дойдоа две деца - заедно, така че моа се брои за едно, а на Коледа - 16. Лани беа 4 групички от по две деца звънеа на 31 октомври, на Коледа - 6 деца. Таа годин от шес часо до десет и полвина звънът, вече не знам колко са, затрих нги бройо, ша зачекам да вида кво ша се развият събитията на Коледа.
На кви изводи навожда тава? Че къкто си викаме - мани дечоро да се забавлавя, еш къ се радват, оно нги е интересно, така полека същои тоа дечор си затрива кореньете и бива превзет ознътре, доброволно и без никаква съпротива.
бре Ели  и виа други ора    въпроса не беше кво а хеловина и кой го тачи и кой не   а че Станко не рече на даскала що му а затръкал темата     па ви казвам      и мене миа дремало дедавиа за америчките празници като и за повече блъгарски(ристиенски) такива       мисла че ф рамките на Териториат са празват доста езически и чуждоземски празници още от едно време  та да прайме проблем баш па за един уроспииски празник
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:нещо като вътрешна глъчава
« Reply #1 -: Октомври 31, 2012, 11:26:47 »
...ми щото Буба не живее в България,обитава ширини дето тоа хелуин а приет къто празник от ора-католици и протестанти...Киро а добър рибар и готвач,сметам че а и интелегентен човек,би требвало да знаа колко натрапен ни а тоа "празник"...?!?
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #2 -: Октомври 31, 2012, 11:32:06 »
Що да скачат против творенията ми бе Джайо, я съм правила торта по поръчка, искарала съм пари от тава, изрично написах, че я тава го не празнувам. Просто саках да сподела, извинете, че ви смутих!
Бубе,седи мирна па ти оно сладкарското изкуство нема нищо общо с тоа измислен краварски празник.
Джайо са опитва да ни каже нещо друго,къде нема нищо общо ни с Хел-уй-на ни с сладкаското изскутво.
Замисляйки са по въпросо сички имаме право по таа тема,за чуждоземните нам празници,ма като сме дупедавци нека ни.....
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #3 -: Октомври 31, 2012, 11:33:54 »
И тука много ора инги не е приятно за хамериканския празник, същото като и в Бг, но си има ора дека си го празнувват. Детето гледа, сака и то да са облача страшно и да оди да събира бамбоне, я му казах - тава не е наш празник, ма връи събирай, кво да праа.
Интересно ми е Годзи за къв уй го празнува, ма не е културно да го питам, секой си има право да си празва кво си сака. Подкрепям решението на Самотока, стига да му е обеснил културно, тава съм го опущила.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

apostolicia

• Гостенин
« Reply #4 -: Октомври 31, 2012, 11:58:21 »
Бе погледнато реално, Кошерчето има известно право - интересно е за децата, кое за къде си е. Обаче, мили ми ора, да не забоваряме, че Хамерика а страната на шоу-бизнеса, тама отдавна са открили ньеговата могъща сила - глейте Биг Брадър и нема повече кво да ви обеснявам. Преди 20 годин не знам дали щеше да се намери наглед нормален човек да седне да гледа такава простотия, да не приказваме, че надали щеше да се намери участник за такъв бливоч. С две думи - полани на 31 октомври на вратата ми дойдоа две деца - заедно, така че моа се брои за едно, а на Коледа - 16. Лани беа 4 групички от по две деца звънеа на 31 октомври, на Коледа - 6 деца. Таа годин от шес часо до десет и полвина звънът, вече не знам колко са, затрих нги бройо, ша зачекам да вида кво ша се развият събитията на Коледа.
На кви изводи навожда тава? Че къкто си викаме - мани дечоро да се забавлавя, еш къ се радват, оно нги е интересно, така полека същои тоа дечор си затрива кореньете и бива превзет ознътре, доброволно и без никаква съпротива.
бре Ели  и виа други ора    въпроса не беше кво а хеловина и кой го тачи и кой не   а че Станко не рече на даскала що му а затръкал темата     па ви казвам      и мене миа дремало дедавиа за америчките празници като и за повече блъгарски(ристиенски) такива       мисла че ф рамките на Териториат са празват доста езически и чуждоземски празници още от едно време  та да прайме проблем баш па за един уроспииски празник

Я по "въпроса" не съм се изказвала, къде виде такова изказване? Коментирах съвсем друго нещо, ако освен да четеш, фанеш та и прочетеш, сигур ше намериш смисъла - умен младеш си!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #5 -: Ноември 01, 2012, 02:06:36 »
Със закъснение-+ безкрайност за мнението на Самотока относно празника Вси Светии по католически и Хелуин-по американски.Гнилост и зараза-НО къкто е известнто порока е  два пъти по-бърз от добродетелта.И поради таа причина сека глупотевниа дошла до Териотриата съвсем естествено се слива с месната глупочъ-при което съ получават уродчета като БГ Хелуин.Лечението къкто обикновено е нормалното-лечебна евтаназия за светските списания  и блицаджийски джурналисте,къде го пропагандират ,и преписванье  на ,,Родна реч" и ,,Език свещен на моите деди" от ученичоро докъ се усере.Проблема е,че къкто обикновено именно тиа де требва да въведът порядък у ученическите глАви ,намъкинят вещерските капи.Но-това е традиционно за наще земи-Паисий не случайно а написал,,О неразумний юроде....".За темата на Буба-време беше да съ не таи като пръднала у асансьор ,ами да покаже произведенията си у отделна тема.Благодаръ за вниманието. ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #6 -: Ноември 01, 2012, 02:07:48 »
Па некои що си мислът че Св.Валентин е навлезнал като празник-тава че они го празнуват ,не значи че сите сме с девиации....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #7 -: Ноември 01, 2012, 07:18:12 »
 И дъ ми съ неще а засегнъ некой,сам длъжен а си гу речъ.Светиа Валентин си гу праздвът само пенделете и неко лигаво курве.Сичките оръ нъ место у таа наштъ дръжавъ праздвът Трифон Зарезил,се още и не знам дукоги.Дай Боже дъ а вечно!
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #8 -: Ноември 01, 2012, 07:30:57 »
И дъ ми съ неще а засегнъ некой,сам длъжен а си гу речъ.Светиа Валентин си гу праздвът само пенделете и неко лигаво курве.Сичките оръ нъ место у таа наштъ дръжавъ праздвът Трифон Зарезил,се още и не знам дукоги.Дай Боже дъ а вечно!
Амин!
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
« Reply #9 -: Ноември 01, 2012, 08:46:41 »

Трифон Зарезан като БГ празник, на който народът се кефи....'баси нацията алкохолизирана сме!  :o

Дайте да не празнуваме Коледа, а?....едно време през соцЪ беше "Коледата невъзможна", будителите-даскали вардеха около църквите да не би случайно някой техен питомник да влезе в "опиума на народите", в днешни дни питомниците си взимат опиума на прах и си влизат без страх в църквите...различни времена - различни нрави....традициите не са това, което са били.

Та по-добре един такъв празник като Хелоуин, на който всички деца и повечето възрастни се кефят, отколкото някакъв като Трифон Зарезан, който е повод за възрастните да се напият, а децата около тях да гледат тъпо и да се учат на вредни навици.
Та в тази връзка - много е добре, че Св. Валентин се застъпва с Трифон и Трифон ще бъде отсвирен като балтон у жега, когато и последният застаряващ алкохолик сдаде багажа....просто след 20-на години никой няма и да си спомня за Трифон.
Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #10 -: Ноември 01, 2012, 08:55:53 »
+1

97 процента от ората къде празнуват Трифон зарезан, включая мининки и големи знаат да седнат и да са надънат като бадъне, никой не празни с лозицето, никой не приседа на блага приказка да обясни от саденето на гижата до таа капка в чашлето ка са я стигнало, за секи я повод да са намртви

исти курац я и с нововъведените празници - в случая Хеловин, дайте да покажеме, че ниа може да бъдеме повече и от американос - насила да са напрайме на маймуни, ма що, па що така са прай уш, а смисъла и на тоа празник я негде другаде

не я лоше да има празници, нови и стари, по тиа земли я имало празници от време оно, кажите ми колко от них са празнуват??? колко са останале...

празника я вътре ф ората, ма коту речеш Коледа, Трифон Зарезан, Свети Валентин ели Хеловин, трява да знааш за кво го празнуваш, за кво иде реч, а не само да преставляваш

а ф таа наша држава не останаа млогу ора, дали от гяволък, дали от тава че са неуки, дали от керешлък, ели от тегавото ни ежедневие ниа са делиме на тикива къде празнуват от преставляване и тикива къде би празнувале, ма немат една стотинка за щипка сол, камо ли за гурабии

излишно са упрегате в глупости ми са чини мене - нито чаа толку ни са натяква тоа празник, нито чаа толку ще са погубат блгарските ни обичаи, нито нищо, и траките едно време ако са ни вигяле ка празнуваме сага Коледа би са фанале за главъта, ма времето си врви, от коренете си остава бая, тургат основата на дрвцето, ма оно не може да си я само коренье, трява си по няко път и да са разлисти тук там, та да речеш, че я богато шума, на цвят и на плод...

затава я достатъчно да му а широка на човек душъта, а кажите ми греотъ ли я да са празнува повечко? па било то и с "измислени празници"

се си мисла че не я, щом човек са умее засмее с ората, не вида къде я проблема, ниа си даваме гъза за 4 стотинки, да ни ебе кой си сака, па и да пофтори, ма сага са прайме насила на по святи и света водъ ненапита

а нема нужда...
Активен
не я като да немам, ма би шкял

jaio

• Гостенин
« Reply #11 -: Ноември 01, 2012, 08:58:32 »

Трифон Зарезан като БГ празник, на който народът се кефи....'баси нацията алкохолизирана сме!  :o

Дайте да не празнуваме Коледа, а?....едно време през соцЪ беше "Коледата невъзможна", будителите-даскали вардеха около църквите да не би случайно някой техен питомник да влезе в "опиума на народите", в днешни дни питомниците си взимат опиума на прах и си влизат без страх в църквите...различни времена - различни нрави....традициите не са това, което са били.

Та по-добре един такъв празник като Хелоуин, на който всички деца и повечето възрастни се кефят, отколкото някакъв като Трифон Зарезан, който е повод за възрастните да се напият, а децата около тях да гледат тъпо и да се учат на вредни навици.
Та в тази връзка - много е добре, че Св. Валентин се застъпва с Трифон и Трифон ще бъде отсвирен като балтон у жега, когато и последният застаряващ алкохолик сдаде багажа....просто след 20-на години никой няма и да си спомня за Трифон.
абсолютни глупости        сакаш да кажеш че кой празва свети валентин са не напива като тиа каде празват зарезан
а и зарезан неа празник на пяниците ка ти казваш
Активен

Кака Маца

• Гостенин
« Reply #12 -: Ноември 01, 2012, 09:02:20 »
Кой като го разбира баце,за мене Зарезан не а повод да са напием,който си го влече си пие и без Зарезан! Не та знам на колко годин си ,помниш ли празника от някога ,кога деда ми излазаше в оня ми ти дебел сняг,па зареже лозицето,па полее с винцето ,да е берекет и таа годин....па седнеме вътре на топло,па сме се събрале сички ,па баба извади баницата .....Бе кво да ти разправам ,ако не си го преживел,не моеш ме разбра !
Азе па не мое та разбра кво са кефите на тоя Хелоин с сичките му кървища и страшилища и ква е ползата от него за децата .....та така ,кой като го разбира .
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #13 -: Ноември 01, 2012, 09:03:51 »
не мисла, че Киро я рекъл, що тава преставлява празника, смисъла я другаде

а че сульо и пульо разбира само едене и пиене не може го отречете, колку от сички компании одат да режат лозице и едно друго трето, преди да са накиснат на няко вила
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Чвора

• Пустиняк
« Reply #14 -: Ноември 01, 2012, 09:05:52 »
Хм-епа я моо ви кажем ,че точно па Хелуин нема нищо общо с традициите.Къкто и Св.Валентин.Годзи има право на мнение разбира се и човека за ньего си сигурно е прав.Което по принцип не го праи прав -като цело.И вида противоречие-след като сме нация от алкохолици а пологично да съ продължи традициата на Зарезан.ако беше написал че сме нация от ебаче-по щех да разберем воплите за Св.валентин-който впрочем светия нема нищо общо с любовтъ :P
Активен

Страницата е създадена за 0.379 секунди с 21 запитвания.