Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кво и кък празнуваме  (Прочетена 4466 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jaio

• Гостенин
Re:Гозбите у Северозапада
« Reply #15 -: Ноември 01, 2012, 09:09:16 »
Ники  не видиш ли че днешните къф и празник да празнуват се ше са докарат до състояние Пижо Ганкин на връ пладне   а мисла че смисъла на свети валентин неа масово ебане цела нош по пейките като и на зарезан пиене до припадане  ама     кой ка го разбира
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #16 -: Ноември 01, 2012, 09:26:38 »
офф, не уяда ми са, секи един празник в същината му я нящо убово и не вида смисъл да са отрича, виа са престаравате обаче, и на мене ми не аресва Хеловин, ама не вида що трява да скачам, както рече Стоенчо - ни единия, ни другия биле традиционни, епа не са, ама след години, млогу години, кой ще повни половината от тиа наште празници, ниа колко празници помниме от наште предци? не че я млогу убово тава, ама времето си врви и света го не можеш спреш, гаранция кога римляните са приемвале христиенството ониа фигурки на младенеца, овчиците и ечанцата ели кво там беше, не са ин ги биле мн интересни, ама си са я наложило, сичко си я с времето, а ниа ни го може спреме, ни го може врнеме

и се пак тука бъбреме за празник, не за нящо друго, колку са грозни тиа вампорските фигурки, толко я и гадно тричането на кучета, ма ората си го празнуват, и едните и другите гонат уш зли дуове

и не я нужно да са боите толку млогу дали ще са налага ели не - азе ако съм с акъля си, значи и майка и тайко са биле, и детето ми ще бъде с акъля си и нема да са кикерчи да слага костуме на Батман

а ониа къде толку млогу ги кефи таа дивотиа, и да им го забраняваш и обесневаш, файда нема

а тава кой ка празнува и са прай на свиня я отделно... и одеве го написа и сага ще напиша - по нашта земля остана само едно преставляване, не са сички така, ма болшинството
Активен
не я като да немам, ма би шкял

apostolicia

• Гостенин
« Reply #17 -: Ноември 01, 2012, 11:59:50 »
Понекога ми иде да ревна от безсилие, ма по-чъсто ми иде на езико да реча: Отвори се, Земльо, погълни ме!". Та да нема безнадежнос, та да не  е ме срам, че празнувам алкохолически празници, след като: режем, копам, па копам, връзвам, копам, кръшим, копам, пръскам, копам, па пръскам, копам, берем, мием бадънье, запарвам с ореова шума, мъстим, баам му, копам, бием колци, развръзвам, торим и копам... Що ли след сичко тава съм седнала да  празвам и я не знам! Да ми се чудно чуди човек, коги моа ида си купа, си седна, си издълбаа ена тиква и си се снимаме като близнета...
Аде стига! Отвори се, де! Манко ли те копам! Погълни ме!
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #18 -: Ноември 02, 2012, 09:30:52 »
Понекога ми иде да ревна от безсилие, ма по-чъсто ми иде на езико да реча: Отвори се, Земльо, погълни ме!". Та да нема безнадежнос, та да не  е ме срам, че празнувам алкохолически празници, след като: режем, копам, па копам, връзвам, копам, кръшим, копам, пръскам, копам, па пръскам, копам, берем, мием бадънье, запарвам с ореова шума, мъстим, баам му, копам, бием колци, развръзвам, торим и копам... Що ли след сичко тава съм седнала да  празвам и я не знам! Да ми се чудно чуди човек, коги моа ида си купа, си седна, си издълбаа ена тиква и си се снимаме като близнета...
Аде стига! Отвори се, де! Манко ли те копам! Погълни ме!

Тава требе да иде в расказете на Ели, та да не се затрие!  :punk:
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Re:Кво и кък празнуваме
« Reply #19 -: Ноември 03, 2012, 12:54:44 »
Сакам да подкрѐпим Годзилата и Оджака и преместих съответъните постове у нова тема, що некво остана чуството че има цензура и налагане на мнение. Я персонално би казал - да празнува* кой кво сака, ма по-добре Хел-уйн, отколко Хей-ухнем  ;D. Не виждам причина да се тръка тема за хелиун докато има тема за Осми март например. Ако некой сака моа "празнува" и международниа ден на вегетарианството или на Чръно море- дай сега месоядните да го запреме ли?

* като номиналист-фетишист мислим че спора се длъжи на липсата на достатъчно думи за разделяне на понятиата. Т.нар. Хелуин неа празник, а традиционно забавление ели нещо таково. Неа и американски, а келтски и неа ристиенски а езически обичай ашладисан на Задушница (Сви светии). Същото понятите моа се приложи на събитиа като Томатина - ако некой му скефне да се цели с домати у Българиа, по-бдителните пазители на треадициите моа скочат и да кажат че се въвеждат "испански празници". Празник за мене значи почитане на некво значително за нациата (и само за неа) събитие - ослобождение, откриване на Америка, обединение, загинали у войната и прочиа. Другото са традиции - фкючително (и предимно) въведени от модата и тръговийката като Коледа, къде 90% от празнуването е копирано от "запада" - елхи, деомразовци, подаръци и тем подобни. Я съм против инфлациата на понятието празник, която ако продължи така, че имаме скоро около 140 "празника" годишно.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #20 -: Ноември 03, 2012, 01:09:45 »
ЩЕ се изкажа по темата.
 Ниа сме едно общество хейтъри, с извинение за чуждицата, ама много точно описва. Това е целия ни проблем! Никога не гледаме убавата страна, все дириме кусурите. Това особено важи за нашия край. Я го осъзнах доста късно, защото без да си сакам израснах в таа атмосфера и са превърнах и я в хейтърка, но го осъзнах и се опитвам да го промена.  Ако некой ни каже нещо убаво, ниа ша речеме - убаво е, ама...
Какъвто и празник да дойде, на назе все не ни изнаса нещо. И не е само за празниците, целата ни работа е такава.

Омразлъка вреди на здравето.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #21 -: Ноември 03, 2012, 06:44:50 »
 Бубе,таа думъ*хейтър*гя не знам кфо значи.Моа си гя преведъ само по смисал и лааса немъ дъ а тавее,каде си гу мислъ.Убове а, че си израсналъ у нашиа си край и съ на вайкяй за тава.Верно а,че се дириме кусуре,мъ тава а,що ут къ съ повниме,иде сал ут лошо по-лошо и краа му съ не види.Затриле сме веръ у сичко и секиго и нъ помош съ не надаме.Несъзнателно,помнейки убовите работи,останале ни куту спомене ут дедите,сакаме а си ги запазиме,ели врънеме.Консерваторе си падъме,дъ го речем.И у тава не видъ нищо лошо,щото благодарение нъ тоа ни вроден консерватизам сме успеле а съ запазиме куту нация през две робства.Робстватъ даже шъ доде а съ повече,щото и древни елине съ ни газиле,и римляне и па а останало нещичко ут тракийските ни обичаи.Ку сичките сме биле текиви екстравертни(бре дееба и прикаскъ),сеги уместо Задушницъ а можло а праздвъме я Коч Байрам,я Сатурналии.Последниа пример неа млого сполучлиф,що праздникъ неа лош и я,чако че сам нъ години,бих съ фтурнал а гу праздвъм.Знам,че сеги а демукрациа и секи прай кфо му кеф,мъ спурет мене тиа нови изгъзици подир време шъ ни затриат ут светъ бели куту българе.Я претпучутъм а си умръ твръдоглав куту дедите ми,пъ секи а свободен а прай кфо гу акъл учи.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #22 -: Ноември 03, 2012, 07:33:15 »
+10000000000000000000 за Баце Веко!Респект и уважуха за поста! thanks thanks thanks
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #23 -: Ноември 03, 2012, 08:11:09 »
И язе съм съгласна с Веко, и язе съм консервативна и си държа на мойто, но вие не ма разбрахте. Омрази сме си, и това рано или късно дава отражение. Негативизъма и пасивността водат само до пропадлък и нищо повече.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #24 -: Ноември 03, 2012, 08:21:24 »
за негативизма си права.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

apostolicia

• Гостенин
« Reply #25 -: Ноември 03, 2012, 08:37:12 »
Що, да не е за пасивността да а у грешка! Права си е и за двете!
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #26 -: Ноември 03, 2012, 08:59:00 »
 Увъжавъни ут мене невести и сафорумки,а дъ опитъме а разсъдиме логично зъ пасивностъ,що зъ негативизамъ мислъ гу рекох.Още по соцялистическо време съ видеше тава нещо-пасивностъ.Кои не беа пасивните-челядтъ нъ разни партийни функционере и секвъ другъ измет ут гъзолизци и подлоги.От тоа боклук моа искючим само млого кадърните,дарувъни ут Господ сас акъл и некфо умение.Тиа личности ич не беа млого и винъги беа давени и одбутвани настранъ ут прежде поменътите.Сички други си правеа пас и си намираа некво местенце у животъ,практикувайки некъф занаят ели седейки нъ некфъ службицъ само и само а моа си изранът домъ и куги застанът пред огледалото а съ бръснът,а ги неа срам а съ огледът у него.Зъ угромнатъ час ут непасивните, ут къ доде демукрациатъ не щъ и дъ поменувъм,що само куту си помислъ и ми съ повдигъ.Пунеже я лично ни сам дарувън с млого акул,ни имъм некфо кой знаа кфо умение,предпучитъм а съм ут групатъ нъ пасивните,къ ги опредеяте виа.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #27 -: Ноември 29, 2012, 03:36:38 »
Ей, незнам за вазе, ма на мене ми е коледно вече. още не е сфръшил ноември, а си купих една коледна покривка за масата и ги послях...заран ше вада кашоня с украсата вече, то са а видело...

Те поляците къ си честитът коледата - "Весолих Свят"! :duhovata:

И много а важно да се иде некаде на госке по тия празници, с нещо загрънато у ратия/весник/ или некой да ти доде па у вазе. Еле па у нашта къща ка обича да са изрежда целата маалъ на смени. Умирам от кеф, начи.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #28 -: Ноември 29, 2012, 04:30:24 »
Блазе ти! Па на мене ич ми не а празнично. Се още.  ???
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #29 -: Ноември 29, 2012, 04:45:07 »
Блазе ти! Па на мене ич ми не а празнично. Се още.  ???
Всеки ден требва да се радваш, че го имаш и да се опитваш да си го правиш празник.
Иначе да ревеме и да се оплакваме само, че нещо не е наред и че не става, нема смисъл. Ако ше е така, по-добре да си качнеме вЪжето и да приключаме с мъките още сеги.
Айде да не драматизираме у сички теми...
Активен

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 21 запитвания.