Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Философстване покрай абортите  (Прочетена 4791 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Шашаригавия

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4379
Философстване покрай абортите
« -: Ноември 25, 2012, 09:22:59 »
Тва може би не е най стерисаращото но определено се стреснах. Потресен съм от бруталноста. Изгледах 3-те ктаки клипчета по долу и ми дожаля. За мен това е неправилно..престъпление е. Според мен би трябвало да е допустимо само в крайни случай.

1 -ва Част
Тихият вик 1, БГ аудио

2 -ра Част
Тихият вик 2, БГ аудио

3-та Част
Тихият вик 3, БГ аудио
« Последно редактиранье: Декември 02, 2012, 01:54:23 от Крокич »
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #1 -: Ноември 27, 2012, 01:27:09 »
Тва може би не е най стерисаращото но определено се стреснах. Потресен съм от бруталноста. Изгледах 3-те ктаки клипчета по долу и ми дожаля. За мен това е неправилно..престъпление е. Според мен би трябвало да е допустимо само в крайни случай.

Мдааа... и никакъв секс по никакъв повод!!!  :green:  :green:

Не съм гледала клипчетата, ама що годе разбрах за кво иде реч. Абе, Добри, в кой век живееш?!  ??? Интересно, ако ТИ беше жена - така ли пак щеше да си мислиш?
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #2 -: Ноември 27, 2012, 01:32:46 »
Taва неа за таа тема. ЗА стресиращо, неа, влакчето на ужасите у лунапарка е по стресиращо. Тава е за филсофската тема на северозападниа мироглед - у кои случаи а допустимо да прибиаш неродено бебе, оно до колко а човек, броа на абортите на глава у наелението у Българиа е сигурно пет-десет пъти над средното за европао и т.н.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Философстван
« Reply #3 -: Ноември 27, 2012, 04:58:23 »
Тава а неква пропаганда. Не моо ма убедат, че един ембрион, с все още неразвити органи, усеща болка. Нека д-р Чвор да кае, он е по-запознат.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

apostolicia

• Гостенин
Философстван
« Reply #4 -: Ноември 27, 2012, 05:18:47 »
Па тука Анци ми се види най-конпетентен!
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #5 -: Ноември 27, 2012, 06:38:47 »
Ембрион е до 12 седмици,ами като срещу определени суми правят аборти в 5-6 месец?Аз бях в болницата с една такава ,и не беше нискообразована или ученичка ,напротив .
« Последно редактиранье: Ноември 27, 2012, 07:13:08 от Див Врачански дзвер кръвопиец »
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
Философстван
« Reply #6 -: Ноември 27, 2012, 07:03:13 »
Изгледайте клипчетата. Дали усеща болка детето или не усеща тва нема кой знаа кво големо значение. На видеозона ясно се вижда как детето подкача и се опитва да избяга от тръбата която ще го разкъса на парчета. В това няма нищо хуманно. Това макар и ембрион или вече бебе в 3-тия месец е живо човешко същество. За мен лично няма значение дали детето ще ми е родено и ще бъде убито по този начин докато в утробата на майка си.

Майките и съм сигурен, че много от тях не знаят как точно се умъртвява детто защото ако е един нормален човек със активен майчински инстинкт това няма да го допусне.
 Да ми разкъсат детето на парчета и на края да бръкне с унова нещо и да му смачка главата и да я искара. А има и други методи за аборти които не са по малко жестоки. Ето вижте:

Някои от най-често прилаганите методи за извършване на аборт

д-р Гергина Кирякова

Аспирационен кюртаж
Вакуум аспирация
В България аборта е юридически разрешен до 12 гестационна седмица от бремеността. След този срок аборт се прави само по медицински показания или в случай, че има опасност за живота на майката. Това, обаче че аборта е юридически разрешен в никакъв случай не означава, че той е морално допустим или оправдан. В това ще се убедите самите вие след като прочетете за различните абортивни техники. Важно е да отбележим, че някой от видовете посочени по-долу не се прилагат като начини за прекъсване на бременност в България.

Аспирационен кюртаж /вакуум аспирация/ прилага се през първите седмици от бременността

- това е най-често употребяваният метод за аборт. Вкарва се тръбичка в матката, свързана с аспирационната апаратура, която изсмуква бебето. То се разкъсва от силния вакуум и се изхвърля навън.

Кюртаж и дилатация /прилага се до 24 г.с. от бременността/

- с различни инструменти се разширява каналът на шийката на матката, за да може да се вкара кюрета /вид медицински нож/, с която се нарязва плода на парчета и се изстъргва от стените на матката. Кръвотечението е обилно. След като плодът се извади, медицинската сестра трябва да съедини отделните части на плода, за да се увери лекаря, че матката е напълно изчистена. Ако е останало нещо вътре, това ще доведе до възпаление и усложнения.

Простагландинов или химичен аборт

- специални медикаменти и химикали се инжектират в жената. Те предизвикват силни контракции на матката и бебето се изхвърля навън, обикновено живо. Понякога контракциите са толкова силни, че при някои бебета се откъсват части от тялото (глава, ръце, крак). А някои жени не издържат, получават инфаркт и умират.

Отравяне със сол /солева инжекция/

- този метод се прилага след 16 седмична бременност, когато има повече околоплодна течност (след 4-ти месец). С инжекция се изсмуква част от тази течност и на нейно място се впръсква силно концентриран солеви разтвор. Бебето поема от тази “отрова”, започва да се гърчи, рита отчаяно, защото този разтвор изгаря живата тъкан и за 1 час умира. След 24 часа започват контракциите и се изхвърля мъртъв плод. В редки случаи детето може да се роди живо, но то е изгорено от разтвора и умира бързо, или го умъртвяват.
Цезарово сечение

- прилага се при напреднала бременност след 5-ти месец. Отваря се корема, бебето се изважда живо и се оставя да умре или го убиват.
Активен

masok

• Гостенин
Философстван
« Reply #7 -: Ноември 27, 2012, 07:20:28 »
Много навътре го поемаш Добри ;) нее ти тва силата ;)...Тури си ги тия на уя и го набии,там ти е силата.. ;) :P :udri: :nazdrave:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Философстван
« Reply #8 -: Ноември 27, 2012, 07:20:37 »
Тава за мене са абцелютни глупости. Подскачал ембриона да са варди от тръбата, тава нема още мозък и въобще не моо са нарече дете. То у един вакуум куто има нещо ша подскача преди да го всмучи тръбата, нормално а. То по таа логика и сперматозоидчетата, горките, дека ги изфъргате навънка, умират от бавна и мъчителна смърт.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Философстван
« Reply #9 -: Ноември 30, 2012, 12:36:31 »
Тава за мене са абцелютни глупости. Подскачал ембриона да са варди от тръбата, тава нема още мозък и въобще не моо са нарече дете. То у един вакуум куто има нещо ша подскача преди да го всмучи тръбата, нормално а. То по таа логика и сперматозоидчетата, горките, дека ги изфъргате навънка, умират от бавна и мъчителна смърт.

Те тука те ще реча, че не мога да се съгласа с тебе изобщо. Моето мнение е, че абортът е убийство. Извинявам са, ако засегам некого. Но така мисла. Не може да сравняваш чудото на новия живот със семенната течност. От момента на зачатието животът е живот и никой нема правото да го отнема насилствено. Съжалявам, ма и не приемам други мнения и обяснения.
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #10 -: Ноември 30, 2012, 06:02:38 »
+1
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
Философстван
« Reply #11 -: Ноември 30, 2012, 06:23:19 »
+ 10000000
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #12 -: Ноември 30, 2012, 09:38:40 »
Те тука те ще реча, че не мога да се съгласа с тебе изобщо. Моето мнение е, че абортът е убийство. Извинявам са, ако засегам некого. Но така мисла. Не може да сравняваш чудото на новия живот със семенната течност. От момента на зачатието животът е живот и никой нема правото да го отнема насилствено. Съжалявам, ма и не приемам други мнения и обяснения.

-1   Не съм съгласна. Ако бременността е нежелана? Или рискова от медицинска гледна точка? Къде тук е правото на избор от майката? Все пак, тялото е нейно. Тя трябва да реши дали ще износи тази бременност или не.
« Последно редактиранье: Ноември 30, 2012, 09:57:05 от буля Иваница »
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Философстван
« Reply #13 -: Ноември 30, 2012, 09:40:55 »
Че е убийство, убийство е. Ама да ми приказват, че ембриона го боли и са пази да го не убиват, тава е врла глупос.
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #14 -: Ноември 30, 2012, 11:08:07 »

-1   Не съм съгласна. Ако бременността е нежелана? Или рискова от медицинска гледна точка? Къде тук е правото на избор от майката? Все пак, тялото е нейно. Тя трябва да реши дали ще износи тази бременност или не.
Това е така,в такива случай е разрешен,но лошото е че се злоупотребява с това.За мен е недопустимо на 17 да идваш за трети аборт,вие как мислите?Или да извадиш 1500лв за да ти направят такъв в 6 месец.Та това си е чисто убийство.
Активен

Страницата е създадена за 0.243 секунди с 21 запитвания.