Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Философстване покрай абортите  (Прочетена 4802 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #15 -: Ноември 30, 2012, 11:15:13 »
Я мислим като Капитаня. Правото на избор на майката а дали да забременева или не - а не дали да го износи или не - тава да неа торба с ореи като ѝ се не носи да го фръли. Не връват и обяснениа че не знаат кък се праат деца или че курвалъка на 17 годин наложителен и без него не моа се мине.
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Философстван
« Reply #16 -: Ноември 30, 2012, 11:16:50 »
Ако идваш на 17 за трети аборт е стресирващо как живеят тези момичета ....ма тва е друга бира . И по добре ли е тва момиче да го роди та да се чуди държавата кво да го прави тва дете и да го мъчи по домове цял живот . 
Нещата не са само бели и черни.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #17 -: Ноември 30, 2012, 11:47:05 »
Това е така,в такива случай е разрешен,но лошото е че се злоупотребява с това.За мен е недопустимо на 17 да идваш за трети аборт,вие как мислите?Или да извадиш 1500лв за да ти направят такъв в 6 месец.Та това си е чисто убийство.

Аз мисля, че нямаме право да съдим дали е недопустимо или не, все пак не сме Господ! Или бабичките пред блока дето клюкарстват по цял ден.  ;)
Пак ще кажа - дали някоя девойка ще иде да направи 3-ти аборт и дали това е "морално" - не знам, задника си е неин, тя решава и тя ще търпи всички  последици от това, каквито и да са те.

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #18 -: Ноември 30, 2012, 12:01:56 »

Мислим че тука никой не твръди че а у позициа да съди неко конкретен човек/жена за нещо къде они са вече  напраили. За един съдия нещата не са само черни и бели- така би требвало да а.

Ако обаче става вапрос за принципна позиция, нещата може да са черно-бели. Даже така би требвало да е.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #19 -: Ноември 30, 2012, 12:06:25 »
Я мислим като Капитаня. Правото на избор на майката а дали да забременева или не - а не дали да го износи или не - тава да неа торба с ореи като ѝ се не носи да го фръли. Не връват и обяснениа че не знаат кък се праат деца или че курвалъка на 17 годин наложителен и без него не моа се мине.

Аз имам дъщеря /20 г./ и искам тя да има правото на избор при една евентуална бременност. Винаги, ама винаги ще я подкрепя, ако реши, че не е готова за дете и реши да прави аборт. По-добре аборт, отколкото нежелано дете.
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Философстван
« Reply #20 -: Ноември 30, 2012, 12:11:13 »
Къде виде конкретен пример.Въпроса си е принципен отсекъде "Да родим ли едно нежелано дете и да го обречем на един най-вероятно лош живот или да не го родим само за да не го "убиваме"
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #21 -: Ноември 30, 2012, 12:16:04 »

Мислим че тука никой не твръди че а у позициа да съди неко конкретен човек/жена за нещо къде они са вече  напраили. За един съдия нещата не са само черни и бели- така би требвало да а.

Ако обаче става вапрос за принципна позиция, нещата може да са черно-бели. Даже така би требвало да е.

Нещо не ми е конкретно и ясно тук. Каква трябва да е "принципната позиция", за да са нещата черно-бели? Абортът - абсолютно забранен?! Това ли?
Стига де, не сме у Арабистана, където семето на мъжа е свещено и трябва да се "излюпи" на всяка цена, иначе - смърт за жената, дръзнала да го "изхвърли"! 
« Последно редактиранье: Ноември 30, 2012, 06:05:32 от буля Иваница »
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #22 -: Ноември 30, 2012, 12:16:39 »
Къде виде конкретен пример.Въпроса си е принципен отсекъде "Да родим ли едно нежелано дете и да го обречем на един най-вероятно лош живот или да не го родим само за да не го "убиваме"
Това не го разбрах.Аз лично предпочитам да отстраня причината,за да не се налага да мисля над последствията.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #23 -: Ноември 30, 2012, 12:20:08 »
Това не го разбрах.Аз лично предпочитам да отстраня причината,за да не се налага да мисля над последствията.

Именно, и аз така разбирам нещата! Аборт, а не нещастно дете.
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #24 -: Ноември 30, 2012, 12:20:42 »
Не,просто предпазни мерки,за да не се стига до аборт.
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Философстван
« Reply #25 -: Ноември 30, 2012, 12:22:57 »
Е да ,но все пак случва се.
Активен

Врачански дзвер

• Гостенин
Философстван
« Reply #26 -: Ноември 30, 2012, 12:27:11 »
Добре де,как се случва три пъти до 17год възраст?Или в 6-тия месец да решиш че не го искаш?Аз сигурно съм проста и не разбирам как на нас не ни се случи толкова години.И после че чудя защо лекарите в болницата ме гледат странно като кажа ,че нямам аборти.Нещо не е така,но аз не го разбирам,явно съм много млада още.
« Последно редактиранье: Ноември 30, 2012, 12:29:01 от Див Врачански дзвер кръвопиец »
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #27 -: Ноември 30, 2012, 12:27:30 »
Не,просто предпазни мерки,за да не се стига до аборт.

Понякога се случва да не помагат.
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #28 -: Ноември 30, 2012, 12:36:42 »
Добре де,как се случва три пъти до 17год възраст?Или в 6-тия месец да решиш че не го искаш?Аз сигурно съм проста и не разбирам как на нас не ни се случи толкова години.И после че чудя защо лекарите в болницата ме гледат странно като кажа ,че нямам аборти.Нещо не е така,но аз не го разбирам,явно съм много млада още.

Не знам, може би никога не си се сблъсквала с причините, които водят до решението за аборт. Или виждаме нещата по различен начин. Аз имам две бременности, завършили с две раждания. Нямам аборти. Но защитавам правото на всяка една жена да го направи.
« Последно редактиранье: Ноември 30, 2012, 01:04:02 от буля Иваница »
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #29 -: Ноември 30, 2012, 01:15:33 »

Нещо не ми е конкретно и ясно тук. Каква трябва да е "принципната позиция", за да са нещата черно-бели? Абортът - абсолютно забранен?! Това ли?
Стига де, не сме у Арабистана, съдето семето на мъжа е свещено и трябва да се "излюпи" на всяка цена, иначе - смърт за жената, дръзнала да го "изхвърли"! 

лаас не съм се изразил ясно.
принципна или морална позиция - тва къде самиа ти прилагаш или учиш децата си на него

Мислим че човек требва да има таа принципна позициа и не съди другите. Принципна и морална позициа е и да кажеш че аборта за тебе е като миене на зъбите - она е точно толко принципна и морална като и другата, ако го праиш последователно.
Я не видим кък ПРИНЦИПНА позициа моа да не е черно-бела. Нещо от рода на "Я не краднем, ма по изключение може ако съм на зор" или "Я не убивам, ма ако човека е циганин (пияница, наркоман)- може". Тва не моа го разберем.

Що се отнаса до Арабистана, предлагам да видиме бройките аборти по страни.

Числата говорат сами- ако има некаква морални причини, се види откъде идат они - една дръжава стръчи като магаре из овци тука най-отдесно и никой не моа ме убеди, че е случайно струпването на дръжави след неа - Естониа, Беларус, Украйна, Латвия, Румъниа, България...За мене истинскосто име на таа зараза е "безотговорност и незачитане на човешкиа живот"
Активен

Страницата е създадена за 0.375 секунди с 21 запитвания.