Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Философстване покрай абортите  (Прочетена 4803 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

apostolicia

• Гостенин
Философстван
« Reply #30 -: Ноември 30, 2012, 01:21:13 »
Никак ми не става ясно кък моа се праат сравнителни анализи на данни от 2001 до 2005 като сека страна има данни за разни години апцелютно безразборно. Интересно също така би било да се види и подобна статистическа графика за броя изнасилвания завършили с аборти - интересно ако изнасилят дъщеря ми, дали ще намирам аборта за недопустим и как принципите ми ще претърпят... хм!... да го наречем еволюция! А трети аборт на 17 години е просто частен случай.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Философстван
« Reply #31 -: Ноември 30, 2012, 01:25:11 »
Не ми се пише- ама задавам въпрос-що еталона за човешко развитие,стандарт на живот и морална широта Швеция е до Териториален Чалгаристан у таа класация?
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #32 -: Ноември 30, 2012, 01:29:10 »
повечето данни са за 2004/2005, и за 2-3 години нищо особено се не променя, така че данните са си напълно валидни.

У графиката нема неква отделна графа за изнасилваниа - ако щеш си представай че она едновременно репрезентира и броа изнасилваниа по страна.

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #33 -: Ноември 30, 2012, 01:37:50 »
Не ми се пише- ама задавам въпрос-що еталона за човешко развитие,стандарт на живот и морална широта Швеция е до Териториален Чалгаристан у таа класация?

еба ли ги- там е лаас плъзнала друга зараза - радикалниа феминизъм

http://e-vestnik.bg/15453
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #34 -: Ноември 30, 2012, 01:39:38 »
лаас не съм се изразил ясно.
принципна или морална позиция - тва къде самиа ти прилагаш или учиш децата си на него

Мислим че човек требва да има таа принципна позициа и не съди другите. Принципна и морална позициа е и да кажеш че аборта за тебе е като миене на зъбите - она е точно толко принципна и морална като и другата, ако го праиш последователно.
Я не видим кък ПРИНЦИПНА позициа моа да не е черно-бела. Нещо от рода на "Я не краднем, ма по изключение може ако съм на зор" или "Я не убивам, ма ако човека е циганин (пияница, наркоман)- може". Тва не моа го разберем.
Що се отнаса до Арабистана, предлагам да видиме бройките аборти по страни.
Числата говорат сами- ако има некаква морални причини, се види откъде идат они - една дръжава стръчи като магаре из овци тука най-отдесно и никой не моа ме убеди, че е случайно струпването на дръжави след неа - Естониа, Беларус, Украйна, Латвия, Румъниа, България...За мене истинскосто име на таа зараза е "безотговорност и незачитане на човешкиа живот"

:smeeeh: Лелеее, Крокича извади тежката артилерия! Започна да замерва с таблици, за да ни докаже какво - че рускините правят най-много аборти в Европа?!  ;D Ами да, имат можещи мъже, затова.  ;D А пък западняците, горките, кво да ги правиш - с тия кахърни пишки толкова си могат...  :'(

Извинявам се за това "лирично" отклонение и искам да кажа, че за мен аборта не е като миенето на зъби, но съм твърдо "за" него. 

« Последно редактиранье: Ноември 30, 2012, 01:43:02 от буля Иваница »
Активен

apostolicia

• Гостенин
Философстван
« Reply #35 -: Ноември 30, 2012, 01:54:05 »
Ох, що спорите за глупости. Тава а се едно да кажеш, че щом си роден българин, требва да не излазаш из България, еле па да идеш да живееш другаде. Според мене човек требва да има право на избор у сека една ситуация. "На изток от Рая"  и таа дума "тимшел" къде видоо толко зор с неги. Да не забрааме, че таа с трите аборта на 17 а продукт на нечие възпитание, нали. Айде да си имаме уважението - ако си възпитаваме децата правилно, они ша знаат кво да праат.

Па ша кажа - човек требва да има право на избор!
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #36 -: Ноември 30, 2012, 01:59:48 »
Ох, що спорите за глупости. Тава а се едно да кажеш, че щом си роден българин, требва да не излазаш из България, еле па да идеш да живееш другаде. Според мене човек требва да има право на избор у сека една ситуация. "На изток от Рая"  и таа дума "тимшел" къде видоо толко зор с неги. Да не забрааме, че таа с трите аборта на 17 а продукт на нечие възпитание, нали. Айде да си имаме уважението - ако си възпитаваме децата правилно, они ша знаат кво да праат.

Това е и мойта идея, ама нямам дар слово като тебе, за да я обоснова като хората.  :) 
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Философстван
« Reply #37 -: Ноември 30, 2012, 02:10:30 »

Абцелютно са съгласявам и са подписвам с две ръце под тава.  thanks
И я през живота си немам ни един аборт, ма има случаи, у които тава е наложително, даже би рекла, неизбежно.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #38 -: Ноември 30, 2012, 02:48:12 »
само за протокола - и я у живота си немам ни един аборт  :smeeeh:

не че нещо, ма кво а тава "тимшел" - да неа нещо като "мол"?
Активен

apostolicia

• Гостенин
Философстван
« Reply #39 -: Ноември 30, 2012, 02:50:30 »
Прочети "На изток от Рая" на Стайнбек и ша разбереш кво а тимшел. Кък да ти обясним кво значи дума, къде двама ги мъчи да а разберат има-нема 500 страници? Накраа си а преведоа като "Ти можеш", ма май не требваше да ти гу казвам, що така нема никоги да прочетеш книгата, а си струва.
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Философстван
« Reply #40 -: Ноември 30, 2012, 02:51:24 »

само за протокола - и я у живота си немам ни един аборт
 :smeeeh::smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Силно са съмневах в тебе
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #41 -: Ноември 30, 2012, 02:53:41 »
а така кажи , я рекох че уяпущам неко нова дума на бангалороанглийски и проба да вастановим наобратно team "Shell"?
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Философстван
« Reply #42 -: Ноември 30, 2012, 03:23:27 »
Има и други причини за аборти, не е сал дали го сакаш ели не. Ми ако детето е със синдром на Даун примерно? Вие къ бихте постъпили? Некои жени знаат кво ги чака и въпреки това избират да го родат, други избират да го маанат. Ми ако бремеността за жената е рискова?
Дете са праи и са гледа с акъл и секой има право на избор.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Философстван
« Reply #43 -: Ноември 30, 2012, 03:25:20 »
а така кажи , я рекох че уяпущам неко нова дума на бангалороанглийски и проба да вастановим наобратно team "Shell"?

Кро, думата е еврейска.
Опааа, сеги па ептен нема а прочетеш книгата, а верно - ногу си струва къ вика и Ели.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Философстван
« Reply #44 -: Ноември 30, 2012, 03:27:05 »
Шъ ъ прочетм бе - споко
Активен

Страницата е създадена за 0.307 секунди с 21 запитвания.