Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападна нагласа за живот у големио град..  (Прочетена 2086 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

masok

• Гостенин
..продължение на заглавието:
..дай да си остаиме манталитето от манинкио град у ньего. И да не мислиме ,що чичо Танас пияницата у квартала и бивш майстор по сичко е най добрио!!
Та конкретно по случая.
Дошла Кева ,жена малко над средната възраст у София.Фанала се на работа добра,видела шанс да си купи жилище и да стане софеанка и го напраила.Да де ма тука опрела сал до покупката на жилището на голи стени и подове.По неведоми пътища/нема ви казвам как!!/попадна на мене да се опрай тва жилище за живеене.За мойте си работи я правих 4 вида оферти ,кат се прие таа де беше най ниската и сичко требе се напрай куто у Монтана или село:колко по просто и с малко пари толко по добре/що требе останат парици и за тия дупетия..ма за тва по натам/..Та изпобутааме едни стеници дигнах нови,ма се стигна до преработка на ел.инсталацията/която заради бутането на стените виси и сега кат чирва на прасе от тавано../..Викна я човеко де се занимава с тва/сал на оглед пари за тва се не зимат,ма зарад мен тва!!/..Човеко огледа и след ден време ми каза цена от /550 лв за почти нова прокарена инсталация със сите материале и преработки,а они не са ич малко/..Я обявих цената на момата и она отвори уста кат тунело на топли дол!!Кък можло толко пари се сакат она у Монтана преду 5 годин за същата работа дала на бай Танас 120 лева/!!!за което я лично съмневам/..После почна ме врънка за плочките колко пари щели да и земат и тва 20-22 лева е силно голема цена!!и она за 15 лева щела си намери кой да и го ТУРИ/Като тоя деи го Турил у Монтанаи ги направл с обраТЕН наклон къде врата/...Я викам добре,я сам пас опраи се...
Та до тука неаме нищо с нищо,ма си мислиме/она де/ къ ше редиме ламинат и ше тураме стъкло за гръб на кухнята що се чисти лесно?!!

Що ви разпраам сичко тва/а оно ше продължава тия дни/..!
Ей ора от СЗ,де доаждате от манинкио град у големио,тия тънки сметки тука не връвът баш и са толко смешни,че разкази мое се пишат!!Впрочем тава ми нее пръвио такъф случай.
По същия начин съм го видел тва мислене и у самите малки градове ...И ора де ми ми викат бе тоа ми дава 500лв заплата па он изкарва 1000 от мене къ шму работа ,по добре си седа дом...Къ да ги определа като какви...?!!Да са живи и здрави да си живеят у черупките,ма да не плънат големите градове /що я ги разбирам/ма ако беше некой друг ....
« Последно редактиранье: Януари 13, 2013, 07:52:06 от Генин-Стубел »
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Не едосвай са, кака. Нали знааш, петело от село моо изкараш, ма селото от петело - никоги.  ;D
Айде  :krkanje:
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Я ти са чуда на друго...?!?Таа ни ша а пръвата,ни па последната подобна,къде си я виждал тука...! ???
Ако ти не мое и набиаш един шут у гъзарете прости-я ша дода и ша та отмена...?!?
Преду неколко месеци ти разправах за една подобна червенобрежка семка... ;) ;D
Не си струва да са едосваш....
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
Я ти са чуда на друго...?!?Таа ни ша а пръвата,ни па последната подобна,къде си я виждал тука...! ???
Ако ти не мое и набиаш един шут у гъзарете прости-я ша дода и ша та отмена...?!?
Преду неколко месеци ти разправах за една подобна червенобрежка семка... ;) ;D
Не си струва да са едосваш....
Нещо подобно се бех засил да му пиша и язе.Я до сеги несъм чул некоя със стиснати клъки да а родила.Оно колко по го тъниш толко по лесно са кине.Сал немоа разбера ти що са едосвсш заради простотията на тааа УФСЪ.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

masok

• Гостенин
Бе я одавна си знам,що си сака по специален подход къде ора от СЗ...Полека и с лебец.. ;) ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
за колко линейни метра инсталация става въпрос междувпрочем?....иначе-тва са нормални работи....ти сакаш да си искараш парите-она-да си ги спести.Драми от тва не вида що требва да се праат....кат не и аресва-плаща напраеното до тука-остаа си на тугла и да си вика Бай Нам -Кой си да и го праи за 50 ст. на квадрат....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

masok

• Гостенин
И ти мале не сфана мисълта ми!!На  мен ми е думата за тънката сметка на секи един СЗ човек!!Нема значение у СЗ ли е или е у поголемшък град!Просто еснафията/дано използвам правилната дума/ ние заложена..Ма не да спестиш от тва дее важно!!Ми да остане за чифт убави бутуше или кило месо... :green:
Активен

Пачо

• Пустиняк
Де бе а не едосвай са с таа.Тава за еснафщината моа и да си прав.Но ше ти разкажа случай.Преду две годин ше тураме пючки у банята и питам стройтелката (она ми е приятелка от бая годин)-Кажи неко плочкаджия добър?-Она ми вика- Абе има едни зимат млого скъпо ама па са млого добри и кво сакаш тава ше ти напраат.-Е колко скъпо зимат?-Ми триесе лева на квадрат,ама па и неработат на секи що са тежкаре.-Добре де кой са тиа де кажи?- Ми еди кой си! Та тиа са а оказаа на жената чичо ѝ,напрайха ни пючките оно а ясно и пари ни не зеее.Ма като заприказвааме верно не одът да работат на секи къде ги вика,а и зимат най-скъпо у целио град,Ма къто им видиш работата и ше са замислиш дали да си спестиш парици за сметка на качеството.
Активен

apostolicia

• Гостенин
Е, те тоа местен нихилизъм си ми е юбим открай време! Що си мислите, че испанците, гръците ели па даже германците се не опитват да се надлъгват и да се пазарат по същия тоа начин, м? Интересно кво ша каат по въпроса Кошерчето, Пачо и другите къде са по странство.
Па после ша приказваме, че единствено и сал северозападнио човек а такъв или па инакъв. Е, да гуеба, кога станаме калайджии, кога ни почрнеа дупетията! Сетих се за писмото на Мара от София до Пена на родното село:

"Пено ма, вече си купифме парламент - обширствен и пространствен, подкован с лъскаф паркет, а у куфнята - с финансови пьочки. Да ми дойдеш, да те срешна у ола с пенювара на гюлове, та чак до земята, да видиш ква съм сексапилна и темперантна... Викам на наш Спиро да си купиме путьойли за ола, та като седне човек, задняко ме на меко да потъва и да му е арно на душата, ма он вика: Право каеш, Миче, ма сеги бъш не съм възможен, оти имам финансово разстройство. Имаме, Пено, секакви сервизи, човек да си исходи сичките нужди у них - не като на село да идеш зади дуваро, да си запретнеш полата и нуждата ти на кокал да стане. А на балконо - леандро и фикус. Пено, га ме дириш, нема да ми викаш Мара, ми ша ми викаш Мери, така съм си създала популярнос у маалата на квартало. Спиро наш нали му е гулема работата - пуртиер а у Българска епидемия на науките, та сме пуста ентелегенция..."
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
+10000 за Апостолица...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

masok

• Гостенин
 :punk:
Е, те тоа местен нихилизъм си ми е юбим открай време! Що си мислите, че испанците, гръците ели па даже германците се не опитват да се надлъгват и да се пазарат по същия тоа начин, м? Интересно кво ша каат по въпроса Кошерчето, Пачо и другите къде са по странство.
Па после ша приказваме, че единствено и сал северозападнио човек а такъв или па инакъв. Е, да гуеба, кога станаме калайджии, кога ни почрнеа дупетията! Сетих се за писмото на Мара от София до Пена на родното село:

"Пено ма, вече си купифме парламент - обширствен и пространствен, подкован с лъскаф паркет, а у куфнята - с финансови пьочки. Да ми дойдеш, да те срешна у ола с пенювара на гюлове, та чак до земята, да видиш ква съм сексапилна и темперантна... Викам на наш Спиро да си купиме путьойли за ола, та като седне човек, задняко ме на меко да потъва и да му е арно на душата, ма он вика: Право каеш, Миче, ма сеги бъш не съм възможен, оти имам финансово разстройство. Имаме, Пено, секакви сервизи, човек да си исходи сичките нужди у них - не като на село да идеш зади дуваро, да си запретнеш полата и нуждата ти на кокал да стане. А на балконо - леандро и фикус. Пено, га ме дириш, нема да ми викаш Мара, ми ша ми викаш Мери, така съм си създала популярнос у маалата на квартало. Спиро наш нали му е гулема работата - пуртиер а у Българска епидемия на науките, та сме пуста ентелегенция..."
:punk:yes Ели ти си от мойте :green:от 37 годин съм посрещач калайджия... ;)Па и наблюдател кога ода нагоске у нашио си край... :P..........................................
Активен

Пачо

• Пустиняк

Млого точно е тава къде разпраа Ели.Тиа тука са пазарат по бетер от циганьете. thanks

Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Па после ша приказваме, че единствено и сал северозападнио човек а такъв или па инакъв.

През 2007-ма кога бех у Германция, една от мед. сестри, къде доваждаа при човека, който гледах, ма запита дали моо и осигуръ майстори, къде да и напраат ремонт на апартамента на по-тънки цени. Намерих и и ги пратих на место, жената остана млого доволна.  :krkanje:
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
...Пено, га ме дириш, нема да ми викаш Мара, ми ша ми викаш Мери, така съм си създала популярнос у маалата на квартало...
:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Така некога дошла една от село да дири маки ми у работата и питала за Мара, но портиерката я върнала, щото решила, че там нема жена с такова име.
Активен

Марчето

• Гостенин
Другото дето съм забележила е де кат почнеш да работиш,оно ти виси на врато и дава акъл :o,и аку може матриалите от мене си ма ти ми дай гаранцеа колку за твоите,ели па ако вече сте стигнали до плащанье,че ти отбие неко леф оти си счупил фикусо/ели що там нещо друго че си намери причина/.
Ма да знаеш из цела България е така,на кви работи се нагледах....малии.
Синдрома Първа Кица убавица не знам дали го знаете/ма мъжо мноо добре го знае,зафатат да флиртуват :green:клепат с мигли ;D/само и само да минат тънку.На Горна Баня една оправна невеста цела къща направи ::)
Дано се осъзнаем по-бърже,да стане по-лесно и за работа и по-лесно да се доверим на специалисти.

Активен

Страницата е създадена за 0.455 секунди с 23 запитвания.