Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Култови сцени от култови филми  (Прочетена 3486 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

преоданец

• Гостенин
Развръзка,преследване с коли,батална сцена,любовна,еротика,престрелка, смях,сълзи - във всеки филм има сцена която се помни с години. Има такива които след няколко години като ги гледаш пак ни се струват наивни и плитки,но има и такива които и след 50години имат същото въздействие.
Моите любими са много- първата и последната битка от "Спасяването на редник Райън", двубоя на Луси Лиу и Ума Търман на снега в японската градина от "Kill Bill", втората гонка с пежо-то и бавареца от "Ронин" ,но една от най любимите ми е на края на "Последния мохикан" след като вожда на хюроните убива сина на последния мохикан,а малката дъщеря на полковника(Джуди Мей) стои на ръба на пропастта. Хюронът(Уес Стъди) подава ръка но момичето скача в пропастта, изражението на лицето му и едно преглъщане на сухо... Второразряден актьор,няма големи роли,но точно в този момент по-въздействащ и от Дениро. И всичко това многократно подсилено от музиката...

Сигурен съм че който е гледал филма няма как да не помни тая сцена
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Re:Култови сцени от култови филми
« Reply #1 -: Май 15, 2013, 09:41:28 »
"Indiana Jones shoots swordsman"

Indiana Jones : Sword vs. Gun
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #2 -: Май 15, 2013, 09:56:50 »
Кро отнесе палмата на пръвенството-таа сцена а верно култова...!!! :punk:
Те и една от друга култова изцепка-иначе самия филм а тъп до безкрайнос(според мене!) ма сцената а без конкуренция....! :green:
from dusk till dawn: pussy pussy pussy (both scenes)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

преоданец

• Гостенин
« Reply #3 -: Май 15, 2013, 02:33:06 »
Аааа деда ти Чийч кръти мивки тука :smeeeh:
Тава дека каат че бил на Робърт Родригес, ма 1/4 от филма с е види на Тарантино почерка
« Последно редактиранье: Май 15, 2013, 03:13:31 от преоданец »
Активен

rashkoff_04

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 400
« Reply #4 -: Май 15, 2013, 09:18:36 »
Хюронът(Уес Стъди) подава ръка но момичето скача в пропастта, изражението на лицето му и едно преглъщане на сухо... Второразряден актьор,няма големи роли,но точно в този момент по-въздействащ и от Дениро. И всичко това многократно подсилено от музиката...

Нема ли линк за таа сцена?

А от редника Райан има една друга, биат са един германец с американец и на краа германеца го надви и полееека приказвайки му нещо му заби ножа у грълото.
Активен
Убаво а таа жена пиеньето...

apostolicia

• Гостенин
« Reply #5 -: Май 15, 2013, 10:58:56 »
Спасяването на редник Райън е и мой юбим фюм. Много реалистичен, много готин - един от малкото амерички фюми, къде принципно аресвам. Най ме е пленила досеги началото с десанта на нормандския брег. Много реалистично.

Иначе силно аресвам Люк Бесон и особено ми аресва сцената къде Жан Рено се местеше с лапето у "Леон". Сцената къде оди по павирана улица, води мининката за ръка и она поскачма покрай неги, а у другата ръка стиска саксията с цвекето - калатея мисла, че беше и му викаше "растението" и безумния поглед на Жан Рено. Е, па никоги нема а забоварим таа сцена.

А също така у "Малена" мисла че беше коги Моника Белучи минаваше по улицата с онаа беложнявата рокличка.

Или па у "Убивай ме нежно" - зареден с много еротика фюм, лично азе не можех да фана тънкио момент на драмата, ама иначе ми въздейства много еротично.
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #6 -: Май 15, 2013, 11:05:58 »
Па моя юбим фил ме "Животът е прекрасен" На и с Роберто Бенини!
Нема ви казвам коя мия юбимата сцена що требва да разкажа целия филм!
Активен

преоданец

• Гостенин
« Reply #7 -: Май 15, 2013, 11:12:57 »
Па моя юбим фил ме "Животът е прекрасен" На и с Роберто Бенини!
Нема ви казвам коя мия юбимата сцена що требва да разкажа целия филм!

Млогу убаф филм, ма манко тегав ми иде...
Активен

Марчето

• Гостенин
« Reply #8 -: Май 15, 2013, 11:18:54 »
,,Мъже на честта,,-края на филма,когато Карл Брашиър е в съдебната зала.
,,Гордост и предразсъдъци,,-английската версия с Дженифъл Ил и Колин Фърт,сцената в която той и се обясни в любов пък тя го изгони като мръсно коте.
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #9 -: Май 15, 2013, 11:23:11 »
Опс! Гордост и предразсъдъци именно английската версия е единственият филм, който напълно се припокри с предствата ми за книгата ,прочетена непосредствено преди да гледам филма. Много добър верно!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #10 -: Май 16, 2013, 12:04:37 »
Да почна с Ал Пачино и "Усещане за жена"

The Tango - Scent of a Woman (4/8) Movie CLIP (1992) HD
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #11 -: Май 16, 2013, 12:34:28 »
Да почна с Ал Пачино и "Усещане за жена"

The Tango - Scent of a Woman (4/8) Movie CLIP (1992) HD

.... същата тематика, аналогичен, италянски - "Ухание в мрака" 8), инвалида-военния, накара ординареца да му бинтова ръкътъ, а другата е немаше... натири го на некъде и позвъни на обслужващите монахини...  ???  Яви са една и той с най-жалния поглед ѝ вика, че му са пикае :'(, а единствената му ръкъ е счупена... иии монахинята,  му... такова де, помогна, на инвалида-офицер... ----
« Последно редактиранье: Април 13, 2014, 02:31:31 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

преоданец

• Гостенин
« Reply #12 -: Май 16, 2013, 12:47:33 »
Хюронът(Уес Стъди) подава ръка но момичето скача в пропастта, изражението на лицето му и едно преглъщане на сухо... Второразряден актьор,няма големи роли,но точно в този момент по-въздействащ и от Дениро. И всичко това многократно подсилено от музиката...

Нема ли линк за таа сцена?

А от редника Райан има една друга, биат са един германец с американец и на краа германеца го надви и полееека приказвайки му нещо му заби ножа у грълото.

http://m.youtube.com/watch?v=E9SEFMIBwAs
Активен

преоданец

• Гостенин
« Reply #13 -: Май 16, 2013, 01:09:40 »
.

Иначе силно аресвам Люк Бесон и особено ми аресва сцената къде Жан Рено се местеше с лапето у "Леон". Сцената къде оди по павирана улица, води мининката за ръка и она поскачма покрай неги, а у другата ръка стиска саксията с цвекето - калатея мисла, че беше и му викаше "растението" и безумния поглед на Жан Рено. Е, па никоги нема а забоварим таа сцена.

У тоа филм са много теа сцени, а Рено е уникат... Щом у тоа гурел "Годзила" направи 2-3 момента дето са изтърпяват некакси. А с Венсан Касел у "Пурпурните реки" ми млогу ареса
Активен

Марчето

• Гостенин
« Reply #14 -: Май 16, 2013, 02:28:23 »
Мел Гибсън в "Смело сърце" - "FREEEEEDOOOOOOM!!!"
Активен

Страницата е създадена за 0.258 секунди с 21 запитвания.