Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Северозападен роман - Торлашки  (Прочетена 27448 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Re:Северозападен роман - Торлашки
« Reply #346 -: Декември 29, 2015, 12:31:31 »
А знаю ли кво е бели муж?
Специалитет с меко сирене некакъв беше, тука съм чула за него, но у назе на село не са праеше.
Активен

Генчо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8830
  • Стерео сват
« Reply #347 -: Декември 29, 2015, 12:49:34 »
Баш левурда а. На други места му викат черен буш...
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #348 -: Декември 29, 2015, 12:58:12 »
Мелко сиренье, масло и брашно на каша, дружба се къту качамак и се еде, докъде не е истинало, зе става туткал... и после така лекува деарии, зе моа дъ забравиш зъ WC  за ена седмица...а я одим пролетно време у тоа двурец Лаксемберг, къде ви писа, че бееме с кучето на Коледа у ньего и си берем чръни муш на воя.
Те ти ена астрилска расцепка за чорбица от тава
Ингредиенти:
300 гр. цръни муш
3 бр, средни компире
3 скилитки бели лук
1 супена лажица ольо
2 куплета зеьенчукова фъшлива чорба
1 литра вода
2 миники глави курмит лук
И sеги:
Сецкаш крутим на синтьо,престискваш белио лук на пресата,беьиш компото о га режеш на купчета, къту зъ мининки пловчета, е режеш црънио муж по нъ едричко.
Запръжваш кърмито и оливото,фръгъш му узгоре белио лук, купчетата бульон и копмирените купчета, лискаш вОдата и вариш, докъто компиро омекне. Тугиа пушташ чрънио муж и чекаш манки и он дъ омекне.
Фашташ пастора и пьурираш на бювоч и тогива му тургаш узгоре сметаната.
И те така:
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #349 -: Декември 29, 2015, 01:02:44 »
Тава е дубро. Пролеценка напомни за рецептата па.
Активен

Генчо

• Пустиняк
  • Стерео сват
« Reply #350 -: Декември 29, 2015, 01:25:08 »
Имам забележка само къде.... количеството. С тоа един литер вода... верно, че не а зафължително и друг да еде, ама....
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #351 -: Декември 29, 2015, 01:27:10 »
Ти пъ къде се ръгаш у Б група... ниа сме за А - с мръфките!
Активен

Генчо

• Пустиняк
  • Стерео сват
« Reply #352 -: Декември 29, 2015, 01:29:44 »
Е пъ три пъти я пручетох, мръфки не найдох и си помислих, че са ни дискфалифицирали, къту цецека и литекс...
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #353 -: Декември 29, 2015, 01:34:04 »
Ти пъ...къде дириш от торлак мръфки, тава дъ ти не е рикия... :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #354 -: Април 01, 2016, 08:39:00 »
Са, да ви каам нещо, къде тука никой не ебава да пописва. На 8-ми Торлака че праи предстаане на Романя-2 у Вълчедръм. Обаче, от ЕЛИТА, тука вече никой не улаза (или може би само я съм несведущ, що тврдо устоявам линията "НЕ на фейсбука") Просто тоа форум откъде информациа за квито и да е събития вече е напълно игнориран. Може би затава едно мое лично съопштение до една личнос виси вече една седмица без одговор у нет-пространството. Къкто и да е - сички сме временни и на доизживяване. Здраве да ви е!
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #355 -: Април 01, 2016, 11:31:13 »
бако, не ги узимвай работите по тоо начин - "форома" а само техническата обвифка, а она е ден до пладне - по важното е възникна платформено-агностична опщност/опщности (тава значи че не зависи от платформата, дали таа опщност се сношава у php дъска като тава тука, клефук, некой от 25-те вида други месеенджера и дали комуницира от компорт, лаптоп, телефон, часовник или водомер) - тава а естствена евоюциа и свичко отваа къде къде а по сгодно, а клефука примерно а млого по сгоден да се онождат дати и събитиа и те така

с човеци се живеа а не със системи или къ беше рекъл оня - като се укачиш по слъбата, требва да се обрънеш и да а ритнеш
Активен

Тунчов

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 313
« Reply #356 -: Април 20, 2016, 10:53:51 »
Са, да ви каам нещо, къде тука никой не ебава да пописва. На 8-ми Торлака че праи предстаане на Романя-2 у Вълчедръм. Обаче, от ЕЛИТА, тука вече никой не улаза (или може би само я съм несведущ, що тврдо устоявам линията "НЕ на фейсбука") Просто тоа форум откъде информациа за квито и да е събития вече е напълно игнориран. Може би затава едно мое лично съопштение до една личнос виси вече една седмица без одговор у нет-пространството. Къкто и да е - сички сме временни и на доизживяване. Здраве да ви е!

Силно си праф тука!!!
Активен

Торлака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 41
« Reply #357 -: Декември 07, 2016, 02:14:27 »
Ей, дзверове, те тука те е писано къде ше представям новата книга "Май ше ни бъде..." (третата част на Романьо) през тоа декември. У линка сичко си пише:

https://stantorlak.wordpress.com/2016/12/07/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D0%B7/

Кой сака, мое да се довлече :)
Активен

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #358 -: Декември 07, 2016, 07:46:28 »
Ей, дзверове, те тука те е писано къде ше представям новата книга "Май ше ни бъде..." (третата част на Романьо) през тоа декември. У линка сичко си пише:

https://stantorlak.wordpress.com/2016/12/07/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-%D0%B7/

Кой сака, мое да се довлече :)

Сака ли да праим резервации за дванаести у големото село? Питам, що не знам колко а голем тоа бар. Бе' един път тама ма бе среднош и са не видеше къ му а редъ  :green: лаас затава не съм заповнил.

Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Страницата е създадена за 0.236 секунди с 21 запитвания.