Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Киндъле - миндъле  (Прочетена 11430 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:Киндъле - миндъле
« Reply #15 -: Ноември 30, 2013, 01:02:20 »
Сичкото тава, дека изброи Кро го има Киндъла. И я не съм съгласна, че нема смисъл от киндъл ако имаш таблет. Тава само моо го каже човек, който не е чел на киндъл. Едно от най-големите му предимства е, че е лек и страшно удобен за държане. Дори забелезах, че чета по-бързо на четеца, отколко на ратия, именно поради таа причина, освен и нагласянето на шрифта, разбира се.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

jaio

• Гостенин
« Reply #16 -: Ноември 30, 2013, 01:13:54 »
само не знам що па реши че не съм чел на Миндел
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #17 -: Ноември 30, 2013, 01:15:49 »
Ми лазда що не си видел разликата.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #18 -: Ноември 30, 2013, 01:55:10 »
па казвам - пръво иъ cool reader  на русняка Вадим Лопатин признат за наи сгодиа четец
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #19 -: Ноември 30, 2013, 02:44:47 »
згода, згода, дееба азе ваша згода, един ми пише за прелистване интернетец, други ми пише за четене нощно време, трети ми пише, че може си запръжи ейца, а за кво таа сила?

никой ли не успя да види, че разликата от е-четците до смартфоне, таблете, електронни часомници и едно друго трето, я от тука до небето? е-четците ако ще и три дена да четеш, очите ти после нема да са на пуканки и да гледаш коту але те тоа

най голямото, най-важно и най-убово предимство на е-четците я именно тава, че ти щади очите, ако ще да не умеее да ми носи вода от кладенеца и да я превира на рикиа, азе не съм го зимал за токова, ама виа си знаате
Активен
не я като да немам, ма би шкял

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #20 -: Ноември 30, 2013, 03:45:51 »
До сега съм са опитвала много пъти да чета на лаптопа ели на кампютура, ма ми е твърде несгодно и ма заболеват очите.
Киндълчето е екстра за таа работа. Легнах си сношка като бел човек, завих са и си четох с кеф. Удобна работа! И кък са влача секи месец на майната си и носа по-2-3 книги с мене, аде нема нужда. :no:
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #21 -: Ноември 30, 2013, 05:03:33 »
Апцеютно съгласна съм с Оджака  love.
Язе преди да не чуа за такиви модерни уевини, понеже съм си малко консервативна (нищо че съм млада, убава и умна!), обаче сега вида колко ми е бил акъла ограничен! Та тава а едно от най-смислените изобретения на века (след миксера ми, дека си брка сам  :green:)! Просто немам думи да опиша възторга си. Кога иначе щех да са добре я до толко много книги? Щото една убава книга е къде 40-50 лв...  Кой моо си позволи да даде толко пари за книга?
Активен

rashkoff_04

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 400
« Reply #22 -: Декември 01, 2013, 07:57:01 »
Киндела а добро. Колко тефтер. Па като си носиш и един смартфонец, друго ти не требва.
Активен
Убаво а таа жена пиеньето...

astrafan

• Гостенин
« Reply #23 -: Декември 06, 2013, 07:55:04 »
Я да питам нещо за тия киндъли. Само безжично ли се качват книгите или мога да му ги изсипа от компа чрез кабел. може ли да се уголемява шрифта, меню някакво има ли и на какви езици е, че нещо и мен ме натискат за киндъло
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #24 -: Декември 06, 2013, 08:39:19 »
може от компа с кабел да му качваш книгите
може да му се увеличават буквите доста
меню има, ма не съм гледала кви езици има (аз на английски го джиткам)

открих и още кво може - като си подчертаваш разни откъси къде са ти аресали и после изтриеш книгата, подчертанкото си остава в една отделна папчица, та можеш да си запазиш само юбимите цитати без цялата книга :)
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #25 -: Декември 06, 2013, 08:51:49 »
при мен езиците бяха два - немски и английски, избрах немският, разумеется
шрифта се увеличава, да
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

astrafan

• Гостенин
« Reply #26 -: Декември 06, 2013, 11:30:38 »
Благозаря за мненията, сигурно ще се взима. Това на Уйна в Бг в Техното е около 150 лв.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #27 -: Декември 06, 2013, 11:33:34 »
Я съм го зела за 45 евро от амазон, моо ти поръчам и на тебе едно. Ако сакаш.
Юбопитке, а кък може да са изтрие книга от киндълчето? Че пробвах секак, ма не става. Че съм абна, тва е ясно  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

astrafan

• Гостенин
« Reply #28 -: Декември 06, 2013, 11:38:38 »
Я съм го зела за 45 евро от амазон, моо ти поръчам и на тебе едно. Ако сакаш.
Юбопитке, а кък може да са изтрие книга от киндълчето? Че пробвах секак, ма не става. Че съм абна, тва е ясно  ;D

Благодаря Уйне,ще се обадя ако трябва за поръчка, . . . .     но това дето го написа за триенето на прочетеното ме вкара в размисъл. дайте инфо
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
« Reply #29 -: Декември 07, 2013, 06:59:22 »
отиваш на името на книгата и като цъкнеш стрелката наляво (от средното голямо копче) и та пита "делете". Даваш ок и трие кво си му казал.
Ако цъкнеш стрелката надясно, изкарва едно меню:
Добави към колекция....
Отиди на последно четената страница
Отиди в началото
Отиди на место еди кое си
Търси из докимента
Бележки и отбелязки
Изтрий този документ
та може и от тука да се трие

още не съм му разучила кво-що може, ма като открия още нещо ше споделям опит ;)

днес (след две седмици четене средно по 2-3 часа на ден) батерията е до половината. Май ще излязат прави в рекламите, че се зарежда един път в месеца
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 22 запитвания.