Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Празнични софри  (Прочетена 2179 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Празнични софри
« -: Април 13, 2014, 10:49:31 »
Тука ще да са споделят идеи и рецепти, къде са подходящи за различни празненства - рождени дни, новобрански  :green:, кръщенета и т.н. Хапки и мезета, основни и десерти.

Понеже наближава РД на мънинкия и съм решила таа година да го празнуваме у назе и мисла кво да сложа на масата, нещо, което ем ша ги наеде и големи и малки, ем нема да са цапоти, ем ша е бързо за приготвяне, ем ша е топло.
Значи сметам да напраа шведска маса у градината, на неги да сложа сокове, некви сладки, солети, ядки. Тава лесно ша го зема от магазина, ама проблема ми е кво да напраа съществено за ядене, така че да не виса през целото време на печката и да не моо си кажа една приказка с мойте приятелки.
Единия вариант е пица - сички обичат, обаче ша са много ора, не знам колко пици трева да напраа, а и ша стане така едни да едът, други да гледат, доде са опече следващата.
Имам скара у бараката, моо да я изкарам и да опеча кюфтета или нещо подобно, ами гарнитура?
Абе приемам идеи секакви  за хапки и мезенца некви. Искам да приготва предварително сичко възможно, така че после да съм слободна.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Re:Празнични софри
« Reply #1 -: Април 13, 2014, 11:20:18 »
Бубе, правиш страхотни брускетки C--, цариградски кюфтенца с картофено пюре. Аз в пюрето слагам грах и сварени морковки за цвят. ;)
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #2 -: Април 13, 2014, 11:25:23 »
Да, пюрето е вариант, ама то е убаво топло.  Виж картофената салата може да са еде и студена. Освен и една руска и толко.
А брускетите като преседът не са убави, що им омеква коричката.
Активен

Минка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 95
« Reply #3 -: Април 13, 2014, 11:26:27 »
Щом имаш скара, половината ти работа е упечена, ако се спреш на варианта. Салати - картофена, че става бръже и моа да седи доста време, ако я приготвиш по -рано. Домати и краставици също ще ти дадат спокойствие като наплъниш един леген със салата.
Преди време бе попаднала на една снимка, дека ми ареса визуално и си я свали и те сеги ще мом да я дам като идея за шведска маса у дом.

Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #4 -: Април 13, 2014, 04:57:15 »
 Заведи ги сички нъ Макдоналдс ели нъ пицариа и си глей кефъ.По-скъпо немъ а ти искочи, а губиш слугуванье и чистенье после. ;D
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #5 -: Април 14, 2014, 12:39:13 »
Бубе,темата е полезна,и мене лично ма интересува много,я обичам като срещам гости сичко да ми е готово и да ставам възможно най-малко от масата.А под масата държа една по-големшка консервена кутия и у нея изхвърлям фасовете  :green:

Сега за децки рожден ден да ти кажа,ние до 8 годинки се у дом сме го правили (последния път вече разбрах,че не става що децата са големи и прават още по-големи пакости)

ма те примерно меню за лапетий - тортата е ясна,тука си факир!
преглеждаш офертите на пицарийте - при назе има често 1+1,зимам 2 ХL пици
варени кренвирши на парченца срезани като розички(прасенца, или къ щеш)
предварително приготвени малки кюфтенца за малки устенца,
от фурната зимам солени хапки-разни кашкавалки и тем подобни,
предварително мое са направат и сандвичи хапки,леб без кората,салам,шунка,кашкавал,
тураш сокчета и пласмасови чашки и вилички и тва е!

я ползвам найлонова покривка, и после я сбера и сичко у коша,па като си имате и градинка сега ща стане супер,нема ти налазат къщата  :green:
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #6 -: Април 14, 2014, 02:34:32 »
Убави идеи давате, обаче колко по-наближава, толко по-са замислям дали има смисъл целата таа галимация у назе. Не за друго, ми ша додат 15 мънинки деца и ша стане страшно. С Вени решихме, че най-добре да ги заведеме у неко децки център и после да са прибереме на чистичко.
Тия дена ша меса кузанаци и ша ви пуща лесна и сполучлива рецепта.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #7 -: Април 14, 2014, 03:09:33 »
И я сам са наканил да права козунак у фурната за леб, поне ша знам кво сам турал  ;D
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #8 -: Април 14, 2014, 07:34:39 »
Убав става, а като земе да пищи по некое време му пущай стафидите и орехчета ако слагаш. Размесва ги идеално равномерно.  ;)
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #9 -: Април 14, 2014, 08:14:54 »
Моя кузанак са пече. С шеколад. Имам големи очаквания!
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #10 -: Април 14, 2014, 08:46:25 »
Айде, мойто кузаначе е готово. Не знам с кой акъл го пущи да са пече на 200 градуса, добре че са усетих навреме, ма малко му загоре кората. Те да видите кончетата:
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #11 -: Април 14, 2014, 08:49:15 »
eee домачице, благо теби
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #12 -: Април 14, 2014, 08:51:33 »
Шавлива съм си я. У куфнята  :green:.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #13 -: Април 14, 2014, 09:02:49 »
Дай рецептата.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #14 -: Април 14, 2014, 09:22:41 »
Рецептата за козунака е на една позната, него си праа сека годин, щото е лесен и винаги ми са получава. Даже съм пущала тука некъде рецептата и миналата годин.

Направо давам линк, щото тама е обяснено и има снимки:
http://buonafurcettaivana.blogspot.nl/2012/04/blog-post_13.html
Активен

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.