Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чаеве, кафета - най-добрите смески за прасета  (Прочетена 6699 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Яле тука да сподеяме кви кафета и чаеве са убави, кой кво е опитвал и му аресало.
На прво време ша ви науча оланците къв чай пият - от пресна мента:

с лимон и мед. И накак не а лош! Пробвайте.

А Вени одевешка ми донесе едно кафе

aма него утре ша го пробвам да видиме дали ша ми ареса.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
ние от доста време сме на вълна "мока". За кафеварката си зимаме а за фрапета през лятото . И двете са с много добър аромат и не толкова остър вкус. Не знам що, ма разните му там префалени Лаваци - Маваци ми идат кисели.
С чаевете въпроса е сериозен. Запасите ми от български миризливи треви са на привършване па тука и ливади немат като ората да излезне човек, па да си наскубе кеф ти мащерка, кеф ти риган и лайка. За липов цвят па не са и чували. Та така по принуда по-често пия местни смески, па нашенските си ги държа за тържествени случаи ;D
Зимата ми хареса една комбинация от лимон, джинджифил и канела - сичко се кълца, вари се с вода и после се подслажда с мед. Цвят от бъз с едно-две листенца градински чай също е добра комбинация. Те сега съм овесила една поворка бъз да се суши, ма смятам да го пробвам със сушен цвят от рози на кво ше блъска.
Това с ментата и леда изглежда върло добро за жегите. Задължително ще се пробва. Иначе през лятото много често правя студен чай - от вечерта запарвам едно - две пакетчета зелен чай с няколко лъжици мед, на другия ден го смесвам с нарязан лимон и лед и ебем ти кока-коли и буклучаци.
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Тоа чай не а студен, пие са топъл. Ма и по двата начина е мого приятен.
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
на снимката ми се привидяха над лимона две заоблени бели ледчета, па и си викам бах ка се е запотила от студ таа чаша :smeeeh:
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Па добре, че не ти е заприличало на мохито  :green:.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
само такава тема немаше  ;D
некой пил леа чай от таково : http://shop.lechitel.bg/chay-hni-bush-nasipen
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
темицата е много убава, моа да споделваме мнение.
Божурке, нумера с ментата по бг варянт става с маточина.

Много е ароматна, баш сеги за бранье, с други думи я улазам у билкобера  ;D
През май берем маточина, края на май мащерка, та ча до юни.
прайм си миксове и пиеме цела зима.
ментата купувам, немам пресна.

миналата годин дойде комшикята у михалоград, вика сакаш ли риган.
не отказа разбира се, е нема такъф аромат. сеги го купувам така на стръкчета изсъънал, никви пакетчета.
бодвам по неко стрък у отварата.
ма ше дирим да берем, юли се бере.

пиам наши чайеве, ма те един зелен ного ми арекса редко ароматен и така некакси дрогирва ;D

даже имам некакъф от ройбос насипен, дали да си не напрайм сеги.

кафето го спре, нещо ми прилупва сръцето, лаас да одрътевям  ;D

некой пил леа чай от таково : http://shop.lechitel.bg/chay-hni-bush-nasipen

е тоа чай гу не знам Чай ХЪНИ БУШ - насипен, ако го четеш бръже, мое да излеа нещо друго  ;D
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Тава хъни буш като го чето, все едно за оня мурсалския прикаат, къде го викат, че е кой знаа какъв убав. И скъп... Па я кога го пробва ич ми не ареса, само фалбите и легендите са му май.

Ане, и я много обичам да си бера билки за чаеве. Тава е като да одиш за гъби - успокояващо, сред природата, абе пълен релакс. Сигурно Кънчо така са чуства кога оди за риба  :green:.

Тоо ройбоса на мене ич ми не аресва, мирише ми на сироп за кашлица, а от зеления чай я пия един с буравинки и много ми аресва:

Кво сакаш па ти бе...
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
офф теа пикуик чайчетата много ги цоцахме с френдовете ма като разбрааме че има много артифишъл колор /искуствени оцветителе/ у них минааме на липтон - обаче са оказа че чаевете от лидала от делукс сериата къде са преоценени - от видовете мао-фенг, оолонг и още един дарджиинг са по ми на срце

на два кинта кутишката само тикива пиаме с Цецо и Дидо у работно време куга ми даждат на работни посещениа по линиата на сътрудничество между институциите

седиме си зимътъ , отвънка веа а тримата затраджии са шашават и алосват на чашка чайец
« Последно редактиранье: Май 08, 2014, 10:01:56 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
за протокола да реча на Юбопитка,що има липов чай у Кипър,тука поне у два мазагина съм видела брезентови чувале с липов цвет насипен....щеш ела си купи,щеш- ша ти пратим  ;D
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Aнe

• Тумбак
Самоток, кви са тиа чайеве Хон Гил Дон  ;D

майтап настрана, моа да са ароматни.
ма мене ако питаш, утре иди у градината, берни малко маточна, запари у вода те така пресна, после сръбни и ела тука да споделиш вкуса. тва у случай, че вече не си го правил.

за протокола да реча на Юбопитка,що има липов чай у Кипър,тука поне у два мазагина съм видела брезентови чувале с липов цвет насипен....щеш ела си купи,щеш- ша ти пратим  ;D

тава ме сети, за един репорташ за врачански циганье, къде дирекно сечът клоньвете, мръзи ги да се катерат,
брулат, метът от земята са се пепеяк и предават, после тава заминава за  Пикуик  ;D
ели берат до джедето, къде а мръсно или у град, щът ше одат на 20 км от градо.
сеги то циганин моа пика, сере, гарантирано се не миа ( и връз тва сам мислила  ;D )

та ако мом си берем, вече ако не мом... ше купувам.

България е на пръвите места по износ на билки у европа.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/bylgariia-e-na-pyrvo-miasto-v-evropa-po-iznos-na-bilki,153124/
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Цитат
сеги то циганин моа пика, сере, гарантирано се не миа ( и връз тва сам мислила

Малее, тава ма сети за нещо от соц.време у Враца. Циганите продаваха семки у фунийки, ма ги фанали некви, че не турат сол като ги печат, ми пикали у семките. Така де, що да са арчат за сол   :green: Та ги беха изтипосали със снимки на едни табла из центъра. Да се знае.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
лазда семиките са биле по ароматни  :green:

Божуркее, башче тва е аналаогията на браньето на билки и оденьето за риба  :smeeeh:

ето снимка от вчерашния излет - забележете цветенцата, бирата и кифтета не съм снимал ;D
Активен

Aнe

• Тумбак
я уфчера имА работа извънграцко, па сви от пъто, заора из ливагедата.
насекаде лилавеа - гръмове мащерка.
като почна - бра, бра, бра... докъде можа и време има.
насегде а нацъфтела, мирише, пчелите жужът...кво да ви прикаам - убавиня.
те така да си останем, мом да искарам неколко дена у беридба.

бъз се гласим да берем, ма не за сироп, а за чай. ма каат сиропа също бил дОбар. сложни ми се видат тиа сиропе, възможностите ми стигат сал компот да си напрайм  ;D
Активен

Дръен Философ

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 699
Чудим се къ ли се праи чаена церемония по северозападен тертип?
Активен
"Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник, но нямам мечта."

Страницата е създадена за 0.173 секунди с 21 запитвания.