Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чаеве, кафета - най-добрите смески за прасета  (Прочетена 6678 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Важното е церемонии да има.  ;)
Моо препоръчам една чайна у София с голям избор на секакви чаеве. Приятно местенце, праат вечер и разни събития.
https://teahousesofia.com/
Бих горещо препоръчала и магазинчето на  Пиятисса  от Шри Ланка, викат му Перо по нашенски  :green: http://www.mabrocbg.com/
« Последно редактиранье: Май 27, 2014, 01:21:46 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
и Tee house има у по големите градове.

ма на мене ми не арексват, не предлагат много български чайеве.

много зафалват чай от джинджифил, кой го пиа не боледува.
запават се две лъжици настърган, така цела нош с два литра врела вОда.
после мед и лимони се добавят и се разрежда с вода таа отвара. има за две седмици масраф.
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Я съм си правила такава лимонада, същото ма студено. Не а зле.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Aнe

• Тумбак
да, оно е същото, пиа се летно време като лимона.
кой сака да си го напрай с газирана вода, мислим нема да подейства на качествата на джинджифила.

ма и не требва да се прекалевя с тоа джиндживил, че го дават като силен афродизиак,
ф превод повишава либидото или мерака.

да не земеме нещо да се пренавиаме  ;D
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Aнe

• Тумбак
чайна уютно местенце у москва

...Сред стелажите с Борхес, Кортасар, Достоевски и Алиенде в нишка са наредени масички като в приказен вагон-ресторант. Всяка има специалнa дървена решетка–поставка за прозрачен чайник. До нея три делови бутона - "още чай", "още сладолед" и "сметката". На стените висят стогодишни кимона с изображения на кораби и цъфнали вишни...

http://www.capital.bg/light/tema/2014/03/28/2270304_car_samovar/?sp=0#storystart

я ми са подариле ена торба със зелени смокини.
утре требва да ги онодвам. ма се приготовлеят със синь камик. за сефте ше ми е. сал със зрели смокини сам правила сладко, там се не тура синь камик. и кво да ви каам, до коледа не артисва и буркань  ;D
та ако до неколко дни не пишем, да се не чудите що  ;D тава от синия камик де.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
прочето че кааветата и чаиевете ги пръскале яко с препарати и затава не биле за претпочитане - билкофф чаец , млекце и водица
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aнe

• Тумбак
истината че ароматите у чайевете са безброй, секи път моа се нагаждат.
даже такава мащерка набрах, че удара на лимонь, ного интересно. демек ена билка има различни аромати.
кафето си а добро, ма требва да е скъпо, ароматно. я го поотказа не ми понаса. пиам редко.
но кафениа аромат също си е убав. но и истина е че кафето уморевя. пиаш, дава тласак и след 3 часа па ти мерджелее  ;D требва да пиаш па.

чай с млеко е много добро, особено мента с млеко.

а алкохолна мента с млеко пресно...шестица.
те па допианьето упреаме  ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Оф, един път сипа млеко у чая и не останах очарована. Тава си е чисто извращение за мене - чай с млеко  blax.
Те у кафетата слагат кой знае кви говна, ма то вече у кво не слагат.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
И аз не харесвам чай с мляко. Доколкото ми е известно единствено и само черния чай се пие с мляко, но пак не ми харесва. С плодови, билкови и т. н. останалите не става, в повечето случаи млякото се пресича дори.
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
прочето че кааветата и чаиевете ги пръскале яко с препарати и затава не биле за претпочитане - билкофф чаец , млекце и водица

Я затва обра жасминя и го натура на весници да съъне, после че набереме и липов цвет.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Къде го береш тоа жасмин бе, Кънчо ???
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Имам си цел храст у двора :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
и азе - дори три , ама са мининки
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aнe

• Тумбак
и на италянците са мининки и къси, ма е неква ацка смес и те биа у петите  ;D
не а ли си чашка връшна, да моа се разнаса докъди обед...

жасминя е връо на връовете, заинтригувна сам, треба да дириме чепки да садиме

http://www.aquamat2000.com/bg/applications/%D0%A1%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%B8+%D0%B8+%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%96%D0%B0%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BD_150

чай с млеко не а най-добрата комбинация, поръчвам си със сметана коги сам на заведение.
връви само на ментовите чайеве - мента, риган, джоджен.

а по повод алкохолната мента сал да каам, че се сервира истудена, а млекото моа да а замръзнало на кубчета - става истински ментоф бейлис  ;D

сеги се сети, че пернишки бейлис е боза с рикия  ;D
« Последно редактиранье: Юни 03, 2014, 10:26:59 от Aнe »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Имам си цел храст у двора :)

Не моо имаш жасмин у двора, он не е за нашия климат. Лааса приказваш за булчинския венец ???
http://www.gradinata.bg/index.php?page=plant&plant_id=401
Такъв храст имаме и ние у двора на село, но не съм знаяла, че стаа за чай.
Активен

Страницата е създадена за 0.33 секунди с 22 запитвания.