Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Отваа ли си телефоньа?  (Прочетена 2705 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Отваа ли си телефоньа?
« -: Ноември 20, 2014, 10:20:45 »
Те статийка за размисъл

http://www.webcafe.bg/id_1983631556_Telefonat_si_otiva

Ако изведнъж реша, че желая да ви се обадя, няма как да зная дали не сте заети, а вие нямате представа защо се обаждам. Трябва да отваряме всеки път кутията на Шрьодингер, провеждайки разговор, за да разберем дали има проблем да проведем разговор. Плюс това, гласовите разговори са емоционално разхитителни, ето защо е толкова странно изтощително да проведеш непредвиден такъв разговор.
Ако вдигнете телефона, комуникацията изведнъж е лишена от всички прекрасни социални нюанси на разговора лице в лице (закачливото намигване, стеснителната усмивка, простичката жестомимична пантомима, наподобяваща мастурбация и т.н.) и изпълнена с още повече скучни, затъпяващи любезности, които да компенсират това: Ало. Как си. Сори, чувам те зле. Какво каза? Би ли повторил? Не, не се смея аз, а някой от другите 193 940 души около мен на това обществено място. Извинявай, какво? Пак не те чух? Довиждане. С други думи, всички най-лоши части на разговорите, но без нито едно от предимствата.

Тава според мене заслужава цела темица що е час' от прехода от капитализъм към информационализъм (койото ми а юбимата тема къкто жидомасоньете и ретките коси за самотока) - демек не а странично йавленье, а част олт голема картинка.

Тука моа добавиме и изчезваньето на талавизиата, койато по значимос е изпаднала на същото место къде преди 20-30 беше радиото - има го, ма го слушат само некои прослойки, останалите знаат че го има и моа го ползват, ма го не ползват.
« Последно редактиранье: Ноември 20, 2014, 10:22:41 от Ристо Цоцин »
Активен

Дръен Философ

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 699
Re:Отваа ли си телефоньа?
« Reply #1 -: Ноември 20, 2014, 10:35:41 »
Ас мислим че voice call ще утиде на заслужена почифка, некъде при телефоните със шайби.
Преди 2 годин мислиф да минем на план само с данни, оти 98% от хората ф контактите ми ги има и във Вайберо, та ич не им гие през какво им звъним. Останаа един-двама барарабар с оня дзвер тъщата дето требе да може да ми се обади, ако падне и се прибие, та да ме зарадва.

За ужаст на мобилните иззедници ф един момент гласовата услуга ще изпадне още повече, оти това вече е само вапрос на дописване на софтуера.  И нема да събират лефчета за voice и стинки за sms.

Виж, дали ще общуваме гласово (демек с думи) през тиа устройства.. Май да. По-малко но мислим че може и по-съдържателно ще да е. Вапросът е че с приатели от едно време се виждам 1 път в месеца, ма през вечер са наливаме ф скайпа, па с едни други сме по цел ден заедно па там, а се виждаме 1-2 пъти в годината. Аз не мисля че това променя или отнема нещо от комуникациата, докъ други ша кажат че е така. Да ама не, сичко е въпрос на начин да се приема информацеата. Тава 100% не а мое откритие, но хората понякога имат затруднения да приемат информацеата от екрана и предпочитат хариениа носител. Да, ама след известно време свикват и четат и обработват. Тоа въпрос ми е малко болен, щото съм забелезал че от 1-2 годин Сино прочита една задача, ма не разбира какво пише, та се гоним и разправаме дома....
Активен
"Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник, но нямам мечта."

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #2 -: Ноември 20, 2014, 12:47:30 »
може ма - вайбъро услугата неа гарантирана дока на воис калл иъ донеква степен -
по скоро воис калл ще еволюира до видео колл , и тиа фкефуци и обръкват ората и уместо да споделят они кутат
само по себе си - войс кол ангажира два ели неколко субекта да участват у взаимно думане на думи по неква опща тема - което е убово , дока фб секи си пише сопствените дивотии

войс колл не че нема да исчезне ми че стане хай-деф ас3 долби дигитал
статуята е превод на статуя от некъв друг чикиджииски саит - аре у лево
« Последно редактиранье: Ноември 20, 2014, 12:57:07 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #3 -: Ноември 20, 2014, 01:03:55 »
Я установих преди около 1 годин за мене си че положението а баш таково кво го пише у статУята.
Демек, че не бъбрем по телефоня, а ако некой ми звънне, иам чуството, че или некой а умрел, или припаднал или а изгорела къщата а у най-добриа случай съм забоварил мръкуча пущен и комшиите ми се обаждат.

Да ти звъннат служебно по работа без да има служебен пожар е длибоко грубо и невъзпитано отот 6-7 годин при мене.

Бибер воице калл - тава е странична функция, която Я не позлвам, ма и не вервам некой да ползва сериозно - сички телефонни са флат рате и ако некой сака да говори е по-лесно по телефоньа
Преди 10 годин беше голем кеф да набараш телефон без пари и да се обадиш на неко човечец на корем - сеги моа говорим с Гвинея-Бисау за 3 цента на ЧАС - но нема с кой - освен да се обадим на буба̀ ми.
Скайп - тава го неам инсталирано що не видим къв е смисъла - за бъбренье моа се обадиш по телефоньа, а видео коллове - тава е некаква екзотика, на мене моа ми се случи 2 пъти и годината видео колл който а обикновено некакъв вид лигавене със стари бойни другари или некакъв вид виртуална запивка.

Доскоро имаше стандартна ситоацеа къде се ползваше телефонь - кво ше праиме тоо уикенд - но и тава приключи преди две седмици, след като сички си провъртеа вайбер и уговорката стана за 10 мин без ни един истрел, пръдон, разговор

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #4 -: Ноември 20, 2014, 01:08:39 »
може ма - вайбъро услугата неа гарантирана дока на воис калл иъ донеква степен -
по скоро воис калл ще еволюира до видео колл , и тиа фкефуци и обръкват ората и уместо да споделят они кутат
само по себе си - войс кол ангажира два ели неколко субекта да участват у взаимно думане на думи по неква опща тема - което е убово , дока фб секи си пише сопствените дивотии

войс колл не че нема да исчезне ми че стане хай-деф ас3 долби дигитал
статуята е превод на статуя от некъв друг чикиджииски саит - аре у лево

статуата а преведена от хамерикански - на блъгърски звучи кретенски - но ниасе не интересуваме летературно, а по същество кво каа.
разбирам възмущението ти от фейсклефука - но тука не бъбреме за фейсклефук или "сподеяне" а voice vs. text кумоникацеа - демек двупосочно
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #5 -: Ноември 20, 2014, 01:25:20 »
у германциа мое и да си утвада но у СЗ ще си го има
нордическите племета и тефтоните от пещерни времена са опщували със нечленоразделна реч - дивашки ревове и кръвнишки погледи нищо чудно и техните правнуци да губат способностъ да думат нормално

членоразделната реч и използвате и ангажира преднътъ коръ на мозака /затва на неко затра му са вика че а дебелокор/ и на тоо къде приказва и на оня къде па чуа му са развива слушанието - намалеването на разговорите е цел на жидомасоньете-ционисте за заглупяване на ората както и на ониа къде слушат тайните служби на викилиикс - плеин текст е по лесно за анализ отколко воис анализатор от къде хардулер и пара
« Последно редактиранье: Ноември 20, 2014, 01:31:52 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #6 -: Ноември 20, 2014, 01:31:38 »
тва е като ка обесневаше за края на фрумете и пренасованаето къде други платформе на комуникация като моот, но у последствие се оказа че тоо моот е мого кют.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #7 -: Ноември 20, 2014, 01:37:43 »
не само че телефонья не ма а си поиде ми чекаме моделе със 5,1 канален звук и 1080р предна камера
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #8 -: Ноември 20, 2014, 01:38:47 »
не само че телефонья не ма а си поиде ми чекаме моделе със 5,1 канален звук и 1080р предна камера

и дисплей 4 к
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #9 -: Ноември 20, 2014, 01:43:21 »
Юююю , ю`р гууд ююю/култова репика от комедиините филми Анализирай тава и онава/
You, you, you're good you! - Robert Deniro in Analyze This! (1999)
« Последно редактиранье: Ноември 20, 2014, 01:46:42 от Самотока »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #11 -: Ноември 20, 2014, 02:54:14 »
тва е като ка обесневаше за края на фрумете и пренасованаето къде други платформе на комуникация като моот, но у последствие се оказа че тоо моот е мого кют.

kaaм че комуникациата става брза и мобилна демек agile - никога не съм зафаял моота като нещо особено. Оно така си и става - даже и тоо форумец вервам че се чете повече мобилно, а кога и последните писачи минат на мобилно писанье, ше се смени и стила на форума - нема а има пространни излияниа
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #12 -: Ноември 20, 2014, 03:00:45 »
мобилното писанье е умряла работа - както и дисплеичетата със размери 4,3 инча /1/3 хуй место/
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #13 -: Ноември 20, 2014, 03:01:51 »
плус един - освен Риста Цоцин, Божурка и Жайо едно време, не вярвам някой други да ползва мобилнос за да пише ф тоа форумец
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #14 -: Ноември 20, 2014, 03:12:24 »
плус един - освен Риста Цоцин, Божурка и Жайо едно време, не вярвам някой други да ползва мобилнос за да пише ф тоа форумец

ako има неко админ да закеркенечи един аналитикс шсе види кой на кво пише
Активен

Страницата е създадена за 0.336 секунди с 20 запитвания.