Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Книги  (Прочетена 118124 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Re:Книги
« Reply #1920 -: Юли 04, 2016, 02:42:58 »
Добар ден, дами и господа. На вашето внимание една нова книга, малко по-особена и не за всеки вкус, ама те, рискувам:

Активен

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #1921 -: Юли 08, 2016, 12:04:00 »
Е а мъцни де, кажи тава-онова. Пущил ли си ги в обращение, моо ли а си ги поръчаме, коги и къде ша ги представаш и пр. работи, къто си му а редъ, не съ измъкиняй такее по терлици.  :krkanje:
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #1922 -: Септември 05, 2016, 09:57:18 »
 Излезло е Родинознанието на Костадин Костадинов, истинското Родинознание за българчета. Некои ора са си го купили, а още повече - изтетлили. Направете едното или другото, азе съм виждал милиционери да изземват книги от книжарница. тава ще е Рибния буквар следващите 50 - 100 годин.
http://portal12.bg/Alternativniyat-uchebnik-po-Rodinoznanie-e-primer-za-dostoynstvo-i-grazhdanska-aktivnost-.p3334

Същевременно писалият чувек у горния портал е алитерат, преклонен пред пълнияТ член, направо у поза партер.
Активен
Животът с назе се ебава.

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #1923 -: Септември 05, 2016, 10:41:10 »
 guru
Moa и за бългачета - емиграчета
 :punk: :punk: :punk:
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #1924 -: Септември 06, 2016, 12:06:12 »
Чух за тоа учебник, ма не съм го още прочела, та да изкажа мнение.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Каламутняк

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 631
« Reply #1925 -: Септември 06, 2016, 07:07:40 »
Дано е по-добро от поместената страничка...
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #1926 -: Септември 06, 2016, 04:32:55 »
Интересна статеа има у ClubZ отпреди два дена, от телефона не мом да покажем. Клуб зет родинознанее и ще излеа.
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #1927 -: Октомври 01, 2016, 12:39:44 »
У темата Премиера пущих за книгата, дето турих корицата преду време туке. Представянето е довечерка.
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #1928 -: Декември 12, 2016, 11:24:36 »
Здрасте!

Тука са заимах с две книги, поразгърнах ги, па реко' да ви ги препоръчам. И двете са документални, ма си прикааме за качествени изследваниа.
Едната а "СПИН процесът в Триполи" на Владимир Шейтанов.

Ареса ми много с тава, че почва с анализ на политическата ситациа в светъ и в Либиа и взаимоотношениата между тех по времето коги арестуват наще медицински сестри. И скандала със заразяването и арестите в тоа контекст. Не съм ги дочел, ма са чуда една работа. Колко инги а акъя на наще управници да пратат за адвокат на подсъдимите човек, къде името му в превод е Дяволски.

Другата а "Ромен Гари и френската дипломатическа поща". Извадки от кореспонденциата на френскиа дипломат в Софиа с шефовете му МВнР-то в Париж по време на престоа му в България 1944-1947 г.

Ного интересен и сбръкан период на сбръкано место а било сефтето на г-н Гари в дипломатическата кариера. лаас затава а станал писател после. В книгата има политически анализе, тиа на пръвите дни след девети са яко интересни, и анализе на секви други важни свери. Има подробни описаниа и интерпретациа на ора и събитиа, къде на пръв поглед немат отношениа към външната политика, ели па към интересите на великите сили къде назе. Въпреки тава професионалиста описва и праща сичко. Не съ знае кога кво ша требва. Има и годишни докладе, обобщени, къде най ловат вниманието. Солтъ а гледната точка на чужденеца към те сбръкани събитиа и почти насекъде верното интерпретиране за чуждото(небългарско) вмешателство и интереси.
Пише, че щело да има и втора и трета час, за други дипломате, де да видим.

Приатно четене!  :krkanje:
« Последно редактиранье: Декември 13, 2016, 08:10:01 от Рошковец »
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #1929 -: Декември 13, 2016, 05:52:42 »
Цитат
... ма са чуда една работа. Колко инги а акъя на наще управници да пратат за адвокат на подсъдимите човек, къде името му в превод е Дяволски.

.. . е па некъде споменаа, че тъва било наай-големата грешка  >:(

https://trud.bg/%D1%88%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE/

Цитат
Шейтан се превежда сатана от фарси. Шейтан – аналог на дявола в исляма.
« Последно редактиранье: Декември 13, 2016, 06:00:17 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Рошковец

• Тумбак
« Reply #1930 -: Декември 13, 2016, 08:15:53 »
Дууу, могу черна накраа таа статиа, къде си ги пущил. Работата даже а по зле, понастоящем, отколко си мисли автора, ма на тоо свет не съ сал гяволете, ми ни има и назе, има и ангеле и го има и Господ. На назе тва ни а работата, да са борим.
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #1931 -: Декември 13, 2016, 11:09:22 »
thanks Дубър разказ!
Я мислим, че тава триединство - Господо, ангелите и гяволете га има у секи човек. Нйело е да си Ангел, што требе да тръчиш да помагаш на целио свет, нема кък да си Господ - он е безгрешен по дефиницея, а тава е скучно и противоестествено, што нема контрапунт и единство и борба на противоречеата, та остава лайс сал гляволо да наделее.
Гяволо и Ангело са от двете страни на Господо къту минусо и пюсо, а он седи по средата - на нулевата точка, затава не греши и се не искушава на ръгне ни навам, ни натам - седи он у центъро на таа паландза и кантари.
А ние, ората, кък е казал дедо Данчо Радичковио, штъкаме къту жироскопе нагоре - надоле, ту накъде Ангело, ту накъде Гяволо, ама се къде тоа последнио ни тегли, што ем е по-лесно, ем е по слатко...освем ако забуравиме, че го има и Ангело и се утуриме само надоле, накъде Пъклото. Тогива стават лошавините и народо гулемо тегло шъ има да тегли...што ле ми а толко познато...
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
« Reply #1932 -: Декември 13, 2016, 03:56:30 »
Цитат
Първата влакова катастрофа у нас става през 1867 г. при гара Шейтанджик (Хитрино). Тогава не е имало пострадали хора, но са нанесени материални щети.

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/5929313
© www.24chasa.bg

https://www.24chasa.bg/novini/article/5929313

Цитат
Iordanka Ivanova‎
до
 Hasan Efraimov
17 часа ·

Мир на праха на загиналите. И на пустия Делиорман. Мир и на праха на България

Хасан Ефраимов. Снимка: от тв екрана, e-vestnik.bg

Знаете ли? Не аз, баща ми е пророк. Винаги е казвал: – Гледай… Ако гръмне една цистерна тука, знаеш ли какво ще стане? Аз тогава само се усмихвах. Почти бяхме купили една от къщите до гарата на Хитрино. Отказахме се заради неговите цистерни. Сега тази къща излетя, заедно със собствениците си. Просто нямам думи.

И други пророчества има: – Много нашироко живеете, но някой ден ще тръгнете отново с окъсани дрехи. Пак се усмихвах. Но вече не се усмихвам. Много често казва: – Някой ден, тази земя в Делиормана със злато няма да можеш да я купиш.

Послушайте го. Той никога не бърка.

Понеже ме питате как се е казвало Хитрино преди да е станало Шейтанджък. Никак. Винаги се е казвало Шейтанджък. Хитрино е село без история. То е сравнително ново, появило се заради жп линията. Основано е от хора от съседните села. А защо се е казвало Шейтанджък (Дяволово) ли? Защото там амуджите от Делиормана за първи път видели Шейтана (трена). Представете си как е изглеждал в очите им един пушещ локомотив?

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=81662
« Последно редактиранье: Декември 13, 2016, 04:20:38 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #1933 -: Декември 13, 2016, 09:43:32 »
Ареса ми на мене "Шейтаните от тавана на гара Хитрино", заинтригува ма доктора и са свръзах с него. Заръчала съм му да ми прати по Еконта "Дервишки караконджул"- сборник с разкази е тава.
« Последно редактиранье: Декември 13, 2016, 09:51:31 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Рошковец

• Тумбак
Активен

Страницата е създадена за 0.302 секунди с 21 запитвания.