Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: северозападни дечурлия-възпитание .галене с перо ели с дръжалето?!  (Прочетена 15111 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Я боа го считам за педагогическо безсилие.А кой плаши с бой е се едно да вади пистолет и да не стрея.Сички знаат че щом вадиш пищоф требва да си готов да стреяш.Та за мене сичко сврзано с бой е проява на слабос.Нищо чудно че тиа каде най-млого си биат децата они стават най-големите разбойници. Насилието винаги поражда насилие и нищо не може да го оправдае.Испущиш ли си детето од мининко и почнеш да го биеш наместо да му прикааш, кага порасне не моеш да се разбереш с ньего.А как тагава да го биеш куто силата неа при тебе вече.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

nikoia

• Гостенин
Ама дайте да уточним какво имаме предвид под бой. Щото аз дребния редовно го шлапям по ръцете като бърка в контактите или върти ключовете на печката. Тва бой ли е?
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Начи не пренебрегайте физическото наказание като педагогически подход. Има си своята роля у въспитанието. Просто човек е така устроен, че запомня кога е понесъл некво наказание, независимо дали е било финансово, административно или чисто физически. Те, кой от назе не помни кво е наказван като дете, преди 30 и повече години? А иначе ваште са ти и приказвали, сума приказки са поабили по тебе, ама помниш ли ги? Маке...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Мисла я че на бубето и липсва бою де яла куто миничка  ;D
Постоянно пита боя изгражда ли ? Епа да ! Ако не са та биле да не си станала на човек, и азе се биа - зема ена талпа и са биа, биа .......... затва ми така сплескано тука от горе ..........
Да - гледале сме улицата  ;D ;D ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Питам Зъбчо, що напоследък мойто мого ма едосва и ма сърбат ръцете да го ступам.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Байчо

• Гостенин
ми тъ опуай го! кво го бавиш?
а добрутру!
Активен

nikoia

• Гостенин
Е ступай го де, ти чекаш тука да ти дадем зелена светлина?  ;D ;D ;D
Начи понекога предпочитам да плеснем един шамар вместо да крещим и да кажа некоя идиотщина в яда си. Лошото е че голямото дете е прекалено голямо за шамари, та требе да й говорим. Ако знаете с каква досада се прави, че ме слуша  >:( Децата мразят да им се чете конско. Ако питате едно дете кво предпочита - да му плеснат един шамар и да се приключи или да му четат 1 час конско, дали ще избере конското? Съмнявам се.
Бе сичко требе да е у нормални граници. Почне ли да се прекалява, начи сичко си е ебало мамата. Нашия педиатър ми беше казал, че когато кажа на детето за нещо "НЕ", значи трябва да съм сигурна, че това ще стане. Ако кажа "не", но дори и аз не си вярвам, че детето ще ме послуша, значи мога да си фърля дипломата за родител.
« Последно редактиранье: Юли 17, 2009, 09:15:36 от Байчовица »
Активен

Байчо

• Гостенин
еш па жената ка са изрази по нАучно му!  ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
Коги баща му е тука нема проблеми. Единия като изпуши, другия веднага влаза у роля. С нерви не става, видела съм го.
Ама сеги като съм самичка и като ма едоса, едвам са сдържам да го не сритам. Напоследък забелезвам, че като изпия една бира, ставам мого спокойна. Значи требе по-често да пия.
Активен

nikoia

• Гостенин
Ти си нервна, детето е нервно, още повече се нервирате един друг и става мазало накрая. Пий бира и всичко ще е розово  :)
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
ми тъ опуай го! кво го бавиш?
а добрутру!

опуай го куто брашнен чувал  ;D

Азе сметам че не требе наблегаш на боя, ама кога не отбира от приказка - мое подсилиш аргументите си с един шамар примерно

А тва дето постоянно го перкаш и пошляпваш, неа правилно
Активен

Gaspoud

• Гостенин
Напоследък забелезвам, че като изпия една бира, ставам мого спокойна. Значи требе по-често да пия.
.....юскай бири и са не бой - па ако стане рапър мое и песни а напише за тебе ;)
Активен

nikoia

• Гостенин
И за агресията да кажа.
Че може и да се поражда или отключва някаква част от нея, когато родителите са агресивни към детето - възможно е. Филми и игри категорично не влияят.

Към голямото ми дете съм проявявала агресия, гледа Джетикс, играе игри, компютърни, в които има насилие. Не е агресивно, не може да се бие, не иска да се бие дори за да се защитава.

Маненкото, което гледа Пинко и Ну погоди, към което всички като цяло сме по-добри и рядко има агресия, което не играе игри, щото е манечко, като се идоса - ела да видиш кво стая. Фърля всичко, бие ни, скубе, щипе (което просто ме порази, от къде го е видял, никой никога не го е щипал?!?!), крещи... чиста агресия. Сичко е в главата. И според мен агресията си е у човека заложена. На некои повече, на други по-малко. И не зависи от шамарите през детството, стига да не преминават в системен побой, което мисля не е предмет на темата.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!

А тва дето постоянно го перкаш и пошляпваш, неа правилно

Я му са радвам бе.
И тава, че го шляпам по връта, не означава, че не го гушкам и целувам.
Активен

орданецо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1585
  • Ей тва дакела е голем човек!! От филма "Топло"
детето не требва да са бие. требва да му се разрешава всичко. верно моето е още на 8 месеца и още не е зело да прай неща дека шъ ма ядосат, ама боя не опраа. они децата като мънинка са освем инати а и големи егоисти. требва приказки. язе съм видел на летището у Барса - они на един теленвизор им пуснале филчета - сите дечурлига налегаа по земята и си викам мале те тва ако е булгарско маки му му откина ушите, а они са връгалят, лежат по корем и никой им не праи забележка. у метрото седат на поду - па  никой - камо ли бой да им сеудари.
а ние сме на възраст дека сме фанале и от комунизмо - там лабаво нема, да не одиш на училище, да бегаш - немаше свобода - и затава са ни млатили, я колко бой съм изел.
Активен
Елвис е жив !!!!

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 22 запитвания.