Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Прибиванье на престъпниците (кво мислите за смрътното наказание)  (Прочетена 15606 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

орданецо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1585
  • Ей тва дакела е голем човек!! От филма "Топло"
те я реших да пусна една нова тема.
кво мислите за смрътното наказание .... требва ли да го има? дали е хуманно да прибиваш ора? .... Кво требва да си напраил да та осъдат на смрът? ..... Или ако го нема с кво требва да се замести?
имаше в много теми така споменати коментаре, я рекох да я пуща у нова

Активен
Елвис е жив !!!!

nikoia

• Гостенин
Око за око...
Ако е пребил човек, определено смятам, че трябва да има смъртно наказание.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Не! Смъртното наказание е мого леко. По-добре на педофилите и изнасилвачите да им одрежат уевете, да ги турнат у затвора до края на дните им и да ги ръгат у гъза с бодлива тел по 3 пъти на ден.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

орданецо

• Тумбак
я също сметам, че не требва да има смъртно наказание.
те я се питам - бих ли  издал смъртна присъда? бих ли изпълнил присъдата? не стаам ли я убиец като изпълнявам тази присъда?
Активен
Елвис е жив !!!!

орданецо

• Тумбак
ама има и нещо друго - ако некой напрай нещо на детето ми еле е педофил, е я първо шъ го скопа с две тугли, после шъ го закола с дръвен нож - и ще го излежа като за човек
май сичко опира дотова срещу кой е извършено рестъплението - демек дали лично си засегнат или твой близък
Активен
Елвис е жив !!!!

nikoia

• Гостенин
ама има и нещо друго - ако некой напрай нещо на детето ми еле е педофил, е я първо шъ го скопа с две тугли, после шъ го закола с дръвен нож - и ще го излежа като за човек
май сичко опира дотова срещу кой е извършено рестъплението - демек дали лично си засегнат или твой близък

Ето, сам си отговори. Ако някой посегне на децата ми ще го убия и ще си го излежа. И хич няма да чакам съдебната система да реши вместо мен.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Начи я сметам,че проблема при назе а ,че точно дръжавата ни неа на местото си и за тва ниа се озлобеваме и сакаме смрътно наказание.Ако обществото знаа,че един престъпник непременно ша бъде наказан,независимо от тежеста на престъплението ората ша реагират по друг начин.И  я мисла ,че  едно наказание доживотен затвор без право на замена у каторжни условиа-т.е. дупка у земята 2м.на 2 метра, сал с едн акофа да сере у ньеа, и отгоре гъста решетка-къде да го вали дъждо и да го пече слънцето и да го щипе студо- и тва без никва перспектива да се промени-тава а много по-страшно от смрътното наказание-ша го гръмнат и кво?.А така-да го мъчи постоянно една мисълл-що съм така.Щото повечето от тиа смрадове престъпниците са интелигентни,и са много наясно и със законе и със разни адвокатски фатки и така.И като знаа че тва го чека-ша се замисли.Я имах един приател съдиа и он казваше ,че така а по-гадно отколко да го гръмнат.Я съм много приказвал с ньего на таа тема.Он казва-по -добре така.Ема за смрадо а по-гадно,ем ако човеко а по случайнос невинен-а има такива случаи-се пак справедливоста мое да възтържествува.Що като го утрепеш-после не мое да го съживиш.Та с две думи-я си мисла,че смъртното наказание моа да се замени с по-гадно.А и друго-се пак има един нади назе-Господ Бог,къде създава живото и он го и прекъсва.Не сме ниа толко силни ,че да се намесваме у ньеговите работи .
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
Te и я да кажем мойто мнение,а уно е ,че не требе да има смрътно наказание! Требе да е доживотна присъда без право на замяна! Но ,кату го укарат у затвора , не да лежи и пръди , а да създава блага за обществото! Да маа с кирката у неко мина докаде му фръкнат пукалете ;) барем да си заслужи леба ;)

nikoia

• Гостенин
Чвора е прав, у България правосъдие няма. За съжаление говоря от личен опит  :(  >:(
Активен

Оньо-с-коньо

• Гостенин
Има една мисъл , че да убиеш , убиец също е убийство .... Да откраднеш от крадец пак е кражба ....
Затова аз съм протиф смъртното наказание .Още повече , че у нас с тиа поръчки и платени съдиий , всяка смрътна присъда ше е
платено убийство , какво пречи на един богаташ да си палти да му убият конкуренто примерно , легално , със смрътна присъда . И още , даже и да го има , тиа с парите нема да ги убиват , ша убиват пак гладните мангале дека са са сбиле и са са изпоклале у хоремаго . Така си мисла язе , ако некой не е съгласен да си каже :)
Активен

орданецо

• Тумбак
прав си !!!!
ама както се каза по - нагоре при назе нема правосъдие.
циганоро крадне - пример един разбил 3 пъти магазин и краднал салам и цигари - да кажем, че тва са престъпления за 200 - 300 аре 500 лева. ама той вече минава у графата "рецидив", щото го е направил 3 пъти. а колко по мащабни гражби и убийства има и  ги влачат по 10 годин дорде мине давност.
Активен
Елвис е жив !!!!

nikoia

• Гостенин
Има една мисъл , че да убиеш , убиец също е убийство ....

Така си и мислех и аз някога. Ама преди да ми се случи случка.
Сега вече никакви подобни мисли не ми минават през главата. Единство надеждата, че някой ден ще си отмъстя ми остана.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Байчовице,глей сега- жаждата за отмъщението е съвсем човешко чуство-като любовта примерно,ма но се дължи само на едно-на липсата на справедливост,на тва,че у дадениа случай твойто чувство за справедливос е накърнено от лично засегнал те случай.Ако съдилището беше отсъдило кво требе-т.е. наказание съответстващо на престъплението с което си засегната-ти немаше да имаш тва чувство.А сеги си двойно засегната-от престъпнико и от съда.И за тва при тебе яростта и желанието за отмъщение е двойно-и то е съвсем разбираемо и човешко.И ако некой от назе беше на твойто место сигурно щеше по същиа начин да реагира.Но за тва е виновна пак наща политическа система-щото тя в желанието си да се самоопази-пази престъпника а не гражданина!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

nikoia

• Гостенин
Абсолютно съм съгласна, Чворе.
Хипотетичните мнения по-горе, които са хуманни, са чудесни, ама до ка не опре ножа у кокала. После нещата стават други. И стават други, щото правосъдие няма у тая дръжава.
Активен

кърпето

• Гостенин
аз хора съм съгласен с байчовица ,око за око и зъб за зъб                   
ние (хората )ежечасно нарушаваме божиите закони -та може да се спори имаме ли право да отнемаме живот и хуманно ли е ?!                                                               
но също така мисля , че ако тези който пишат законите се потрудят повече могат  да сведът грешките по испълнението на смъртна присъда  до (0 %)
Активен

Страницата е създадена за 0.143 секунди с 21 запитвания.