Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 99709 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #255 -: Май 27, 2009, 12:25:34 »
тава е добре новина, би рекал я
Сегъ имаме само временни хранилища, касетите като постоат манко у вода си ги връщааме на русняците, и те така те сегъ че мое си сахраневаме текива неща, баце чворец, не съ плаши толку оно че а мудерно и безопасно

..псеа са сещам де преди неколко годин дъждеве ни отнесоа и еба та се нероди нищо, тогива бабичките викаа че от войната у сръбиа, ели че тва а от радециата  ;D а я са попиква от смех, они викат тоа преврътел се

та недеите ви е стра от радицаиата, ако ви неа фанала досегъ, нема ви фане никога !  ;D

..ротниа у казармата пита ко са праи при ядрена атака ? сички млъчът, само един отзаде изцепва " Дръжиш оружието напреде да ти не капе по краката"  ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #256 -: Май 27, 2009, 01:56:56 »
Баце,я ме неа стра от радиациата у сегашнио момент-мене ма  а стра за в бъдеще.Дествието на радиациата а с години,на мене и тебе ниа през дедовиа,ма на дечоро....Освен тава,като знам политиците кви работи праат,я съм сто на сто сигурен ,че тава нема да се напраи къ требва,и ша се изкраднат кви ли не компоненте и накрая ша стане къкто обикновено-сакааме да стане убово,ма ктана къкто винаги.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #257 -: Май 27, 2009, 02:09:44 »
опитвах да обесна на едни англичане зимвале имоти у влашко, преебани демек от англииски дилър и блъгарин де за къщя у Флорентин Видинско , смисъла и значението на блъгарската поговорка "ниа ква а мисииаме, пъ тя ква стана" - и те така и они не разбраа, къ така ем ще а мислиме така, пъ онава ще искокне инак ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #258 -: Май 27, 2009, 02:31:06 »
куто оня дека превеждаше "преко сили "    -  аут ъф пауър демек ..

Чворе, па не си праФ ! нЕма ка да го ненапраат ка требва, щото нема земе лицензот от агенията дека ги ратифицира тиа ядрени обекте ... а доде ги построат че краднат изгъзо си си абсеютно праф, оно тава е си нормално, ма нешо поча ма дразни напоследък ..
« Последно редактиранье: Май 27, 2009, 02:36:08 от Izpadqk »
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #259 -: Май 27, 2009, 02:58:02 »
Не бе баце,я знам че ониа от Европата че го прекарат през иглени уши тава хранилище и ча сакат да го напраат наще изклесъци къ требва.Ма ме а яд-що го не наприа у Кърджали дееба и хранилището?Я неам нищо против-начи работни места,знам ,че Козлодуй а там-демек единственио източник на матриал за тва хранилище,ма па си ма а яд.Къв нги беше проблемо-връщат си у Русиа отработените материи,ониа ора си имат къде да ги съхраневат.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #260 -: Май 27, 2009, 03:38:11 »
има еднъ приказка - блъгарска рабута - и тава ще е като сичкото друго - па ще прикааме , да видите
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
« Reply #261 -: Май 27, 2009, 03:40:40 »
Отгоре на сичко те сеги чу че щело да струва 60 милиона евро,и наще щели да земат заем от световната банка за развитие, а немало да а по програми от Евросъюза.Демек народо па че връща паре ,а управниците па че краднат.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #262 -: Май 27, 2009, 03:56:31 »
они един кирлив завод за боклук не моат да напраат за Софеа, ми мани таково хранилище, знааме ниа къ ще го напраат, гъзобетонни блокчета, гофрирана тънка ламарина от турцеа, и аидааа даваите милионите да бегаме, - нагледале сме са на тикива проекте -
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #263 -: Май 27, 2009, 04:19:33 »
ше напраат, кенеф на лозе ше напраат ..
па виа ако ин вервате на сичките лажи  ::)
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #264 -: Май 27, 2009, 04:32:54 »
они един кирлив завод за боклук не моат да напраат за Софеа, ми мани таково хранилище, знааме ниа къ ще го напраат, гъзобетонни блокчета, гофрирана тънка ламарина от турцеа, и аидааа даваите милионите да бегаме, - нагледале сме са на тикива проекте -
Я,тоа ка чете мисли...?!?
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #265 -: Май 27, 2009, 05:04:41 »
Е разбраате ли я що гръдим на брез бивол като чу таа радосна за Резервато новина! ;)
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #266 -: Май 27, 2009, 05:22:13 »
Аде и я да каам за хранилището, що иам неква представа. Значи у Козлодуй, на площадката има Хранилище за отработено гориво (ХОГ). Тама касетите с отработеното гориво се редат у басейни с вода. Преди верно ги пращааме у Съюза, ама русняците зеа да ги нещат. Така. И понеже зе да се напълва тоя ХОГ, почнааме да прайме хранилище за сухо съхранение. А я баш тогава бега, ама това не а важно. Има такава мода съга, касетите да се не редат у басейни, ами така да си седът, баче са ладилници. При назе че се редат на пода у бетонно хале, а русняците направо навънка, поди небето ги слагат, само къде пръво ги слагат касетите у бетонни контейнери. Те ви тука картини:

Те транспортьора кво кара касетата у бетонниа контейнер.

И те ги касетите подредени на откритата площадка - седът си.

Значи да каам, що отработеното ядрено гориво (ОЯГ) е БАШ радиоактивниа отпадък на АЕЦ и по интензивнос на емисиите оно съставлява къде 98% от тиа отпадъци. И както се види - намерена му е цаката и опаснос от него не иде. А останалите 2% са слаба ракиа, това са примерно лагерите на некой електродвигател, къде е работил у зоната, изгорели крушки от ЩАО-то и пешкира, къде сам се избръсал с него, кога сам се къпал на излазанье. И тиа отпадъци се третират като радиоактивни, демек се затварат херметично у варели, варелите се редат у бетонни кубове, кубовете се плънат с бетон и се редат у специално хале.

Кво че се прай съга у Козлодуй. Това е ново НАЦИОНАЛНО хранилище за радиоактивни отпадъци (РАО), старо такова си има къде Нови хан. Че бъде на 200 метра от площадката на централата. У него че се редат тиа останалите 2% отпадъци, къде не са отработено гориво. Имаше у Козлодуй референдум и ората тама (колко и да са диви власи) гласуваа да се прай такова. Що като зимат меда от централата, треба да тръпат и жилото... А това хранилище не а толко лошо за градеца, оно  е инвестициа голема, работни места отвара, инфраструктура и благоустройство води след себе си и изобщо... Я би сакал да го напраат хранилището къде Лом, ама никой ме не пита мене. Та така с това хранилище. Нема да му се плашите, оно тиа отпадъци така или иначе се генерират при работата на АЕЦ-а, що да не седът у ново и убаво хранилище?
« Последно редактиранье: Май 27, 2009, 05:29:06 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #267 -: Май 27, 2009, 05:47:06 »
Я не разбирам,ма дано да а така ка кааш...
П.П.Ебах тиа касети-гулеми бе...?!?
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #268 -: Май 27, 2009, 05:51:00 »
Па тиа треба да са от ВВЕР-1000, и у бетонен контейнер са турнати. Иначе не са толко големи, с едно ремарке ги карат. Касетата с горивото и се биологичните защити че дойде къде 120 тона, мислим... На размери - колко цистерна на ЗИЛ, къде миат улиците с неа.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #269 -: Май 27, 2009, 06:03:50 »
аиде сЪга да ви обесним и моа варянт - турски битон /с манко мастраф що а за пари и ефтинко да излаза на газдата/, бръкан от циганье яваш - яваш - пести са отсичко, да има за сички, къде има жилезор за арматура они са украднале, и на фтората годин обевеваме еколожка катастрофа у района ... и са чудиме къ ебаси стана така , ниа ква а мислихме, оно кво искочи

само да почне строежа , зиам едно туристическо ремарке с Алмус 2 литра гумени бутилки и с 3 /три/ еколожки /млади жени във фертилна кондиция на възрас до 26 год./ще лежим заедно в знак на протес срещу ядрената енергетика, - под надслов - бира и   сексуална енергиа е достатъчно - beer for sex is enough - например 
« Последно редактиранье: Май 27, 2009, 06:37:07 от samotoka »
Активен

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.