Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 99387 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #780 -: Юни 20, 2011, 04:32:43 »
и я го гледа.....и селото ИЗОБЩО не приличаше на наще-беше чисто и подредено,и пъто нги беше убав и си имаа тротоарчета ората ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #781 -: Юни 20, 2011, 04:35:13 »
хм  ???
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Маруца

• Гостенин
« Reply #782 -: Юни 20, 2011, 04:36:24 »
и я го гледа.....и селото ИЗОБЩО не приличаше на наще-беше чисто и подредено,и пъто нги беше убав и си имаа тротоарчета ората ;)
начи съм пропущила некои кадри, лаа съм фанала кадрите от "българската маалъ"... :green:
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #783 -: Юни 20, 2011, 04:38:15 »
не бе, за другите работи де си ги написала си права,само лека корекциа наприх така да се кае за ,,фенотипа" на селото ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Маруца

• Гостенин
« Reply #784 -: Юни 20, 2011, 04:42:08 »
малко преувеличаваш, не бе ча толко наредено колко го описваш...а и да а било, се пак Войводина е по-богатата час на Србиа, нищо че па са водат "СЗ"(на Србиа географски)... ;) ;D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #785 -: Юни 20, 2011, 04:42:39 »
Интересното е, че табелата на селото е написана на 4 езика -  србски, български, унгарски и още един имаше(не можех да повервам че тава го допущат у србиа 

Сигурно а било сръбски на латиница и кирилица (не моо се сетим ква а разликата между Лазарево на български и сръбски, па и българския нема официален статут у Србиа - само маджарскиа у Войводина.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #786 -: Юни 20, 2011, 04:45:52 »
Тука го има репортажа...табелата е на 4 езика уж написана... ::)
http://www.btv.bg/shows/btv-reporterite
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #787 -: Юни 20, 2011, 04:52:44 »
Български, сръбски, словашки и унгарски  ;) Иначе бабичката говореше се едно е от Ново Село  :krkanje:
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Маруца

• Гостенин
« Reply #788 -: Юни 20, 2011, 05:11:11 »
С цел запазване на северозападния диалект у сичките му форми и окончания, съга ми доде идеата осфен да пишеме ка си прикааме и да пущаме думи и изрази да са учат ората, може да правиме и пущаме туке записи на непринудени разговори от различните краища на СЗ-то. Кой коги си оди може да запише некоя комшийска раздумка. Може да е 5 минути, ма да го има записано като говор за ората дек са извън резервата или за деца де нема да имат вазможнос да одат млого натама и след време ше им бъде интересно да чуят. Или ако израснат у чужбенеция примерно.  ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #789 -: Юни 20, 2011, 05:20:03 »
 :punk:
идеата а добра,особено ако моо се запишат по-възрастни ора де наистина приказват чисто на диалект....
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #790 -: Юни 20, 2011, 05:24:35 »
именно. да са запишат с талифоня некои по-дрти ора. я некой път коги прикаам с баба ми и дедо ми по жисеема я пущам на запис да си ги имам гласовете им. след време нема моо ги чувам коги си сакам...ми сал на запис. :-\
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #791 -: Юни 20, 2011, 05:26:57 »
един приятел беше записвал на касетка прабаба си ка пее народна песен, ма било одавна...друго си е да можеш след време да си пущиш тейния глас се едно са до тебе... :)
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #792 -: Юни 23, 2011, 07:03:54 »
тааа вечер е северозападна култура 2 при слави ;)с годжи, краси радков и борко............ :P
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #793 -: Юни 23, 2011, 07:08:55 »
ебал съм го..ма те моо фръла неко оченце...
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #794 -: Юни 23, 2011, 07:21:00 »

+1
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.167 секунди с 22 запитвания.