Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 99197 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пущинячка

• Гостенин
Пускай БиТиВито
« -: Февруари 20, 2009, 11:03:05 »
Ей сега, в тоя час кметчето на Белоградчик ще говори по битивито за белоградчишките скали.
Пускай да гледаш! :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #1 -: Февруари 20, 2009, 11:04:47 »
дано са не изложи нашто монче - че си знааме стоката - а па не съм и най-млогу сигур дали ни тряа тава - куто земат да доваждат японци да серат по поляните

куто казах стока са сетих че преди годин продавааме с дрътия малки прасета на пазара в Димово- весело беше ...
« Последно редактиранье: Февруари 20, 2009, 11:14:52 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

пущинячка

• Гостенин
« Reply #2 -: Февруари 20, 2009, 11:25:40 »
Като каза за японците...
Преди две седмици бях на белоградчишките скали. Нямаше много хора, но все пак 2-3 групички се виждаха да ходят нагоре-надолу по скалите.
И заедно с мен нагоре тръгнаха някакви с дръпнати очи - мъж, жена и дете на около 4-5 години.
Катерихме се, гледахме, те снимаха, аз не, щото нямам апаратче, пак се катерихме. И най-накрая има метална стълбичка, отвесна почти и по нея се качваш най-горе. Тъкмо всички сме пред стълбичката и се чудим кой пръв ще тръгне по нея и хоп, отгоре се показват да слизат едни хора с камера, ама голяма, като за кино. Оставихме ги да слязат и стоим един до друг на площадката, която е колкото носна кърпичка и изведнъж едно момче вади микрофон, на който пише bTV. И ме пита: извинете, тези хора с вас ли са? И ми сочи тия с дръпнатите очички. Викам: не, не са с мен. Обаче той вика: абе дай да пробвам все пак... навря микрофона пред устата на жената и вика:
- Ду ю спийк инглиш?
И аз таман да се подсмихна и да реша, че жената ще го гледа като 3 лева нацяло и тя вика:
- Йес, ай ду!
 :) :)
И момчето я попита после дали им харесва на скалите, тя каза че е амейзинг ли беше бютифъл ли, не помня, а той я пита откъде е и те рече, че е от Пекин.

Та те така те.
Аме не серяха де, само снимаха :)
И се радваха, харесваше им.
« Последно редактиранье: Февруари 20, 2009, 11:44:38 от пущинячка »
Активен

mechka

• Гостенин
« Reply #3 -: Февруари 20, 2009, 11:31:28 »
кво стана бе ора, град стана ли официално чудо на чудесата? аи честито на сички градчанье. Малии колко пустиняк пузнавам от тама не истина. там не са ора я ви казвам. такива гаври с телата си прават с пиенье ио други не дотам лигитмни субстанции че неа истина
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #4 -: Февруари 20, 2009, 11:32:05 »
чеки да пробат прокисналата бозъ - ше цвъкат насекъде куто дживгаре
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #5 -: Февруари 20, 2009, 11:41:41 »
То а ясно че тиа китайци(ели па японци-я ги не различавам от виетнамци,например  ;D)нема да серат,що така са научени.При тиа ора има ред и дисциплина,тама нема 6-5.Иначе за китаеца знам че ако може да та преебе ели да та излъже нещо-ша го направи,за тех тава било въпрос на чест...абе Азиатската култура си а ебала майкята...Не моа ги разберем и твааа...
Я лично под"осиранье"разбирам назе си-представете си че Белоградчишките скали станат световено известен туристически феномен...Дано!
Но:
представете си сеги целиа район куто една ама могу голема строителна площадка,диво застрояване куто у Банско,яко пранйе на пари от кво ли не,рушвете и корупциа до небото?!?
 Я ми са не верва таа перспектива да са ареса на рАзумен човек...
« Последно редактиранье: Февруари 20, 2009, 11:44:43 от Дръмон »
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #6 -: Февруари 20, 2009, 11:43:41 »
прочети па пръвия ми пост туке
па азе под осиране имам на фпретвит наи-вулгарна дефекация на оргънизъма , на сред полянката , сред цветенцата и пчеличките
« Последно редактиранье: Февруари 20, 2009, 11:46:39 от samotoka »
Активен

mechka

• Гостенин
« Reply #7 -: Февруари 20, 2009, 11:48:41 »

Но:
представете си сеги целиа район куто една ама могу голема строителна площадка,диво застрояване куто у Банско,яко пранйе на пари от кво ли не,рушвете и корупциа до небото?!?
 Я ми са не верва таа перспектива да са ареса на рАзумен човек...
[/quote]

батка, нема да стане тава. оно нема вече кой да дава пари за тиа простотии, криза. Даже и не вервам да се развие въобще
Активен

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #8 -: Февруари 20, 2009, 11:57:09 »
Еми дано не стане във вида на Банско,а да стане Излеко,еко-туризъм, тава-онава.
Таа криза нема да е вечна...
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

пущинячка

• Гостенин
« Reply #9 -: Февруари 21, 2009, 12:09:27 »

Банско.

Белоградчик.

И двете са от хубави, по-хубави.
И Аз не мисля, че като построиха хотели и писти в Банско, от това градчето се е загрозило.
Напротив - там целият район живна, щото има сега повече поминък. Иначе беше беднотия и пустотия.
И в цяла Европа е така - където има хубави места за ски, там има и хотели, и кръчми и всичко.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #10 -: Февруари 21, 2009, 12:12:47 »
млогу постен тоа саит за гласуванье за тия чудеса, бем негова маикя, - я дири в него нема ли неко кака дека я стала за чудо и приказ,

и куто казах тава са сетих - да обявиме МИС РЕЗЕРВАТ - и да гласуеме ния за некое нашенско си чудо - и да почнеме да сбираме снимките и кандидатките - ма никои нема да ще .... бъбра си само така що ми са не спи още ....
« Последно редактиранье: Февруари 21, 2009, 12:16:19 от samotoka »
Активен

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #11 -: Февруари 21, 2009, 12:22:04 »
Неа проблема в хотелете,а в броя им.В стихийното застрояване.Я бех там точно преду 3 дена,даже и местните са дигнАле рЪце,задръстваниата са километрични.Инфраструктурата(я па я-кви думи знам ;D)не издръжа,требват булеварде куто у София...Половината строеже са недовръшени и имат светлата перспектива така да си останат...Строи се на места,които са в рамките на "Национален парк Пирин"  >:( Преду неколко дни пусках пост сас снимки от там-виж ги...Според тебе колку мангизе требват та да ти разрешат да стройш у национален парк?!?!
Ей тиа подробности ми брЪкат в гъзъ,иначе и аз сакам да има леб и препитание за ората-ма да не става по тоа начин...
...куто дъбовете в БелаСлатина... >:(
Активен

mechka

• Гостенин
« Reply #12 -: Февруари 21, 2009, 12:23:16 »
пущинячке, тука не мога да се съгласа с тебе. на Бетонско му ебаха макята. Разбирам още 1-2 хотелчета, ма те се усраа тама. па и апартаменти изпонастоиа. кал и стоежи навсекаде и тава грозотилище не може да се продаде целото никага. така че си остане да се руши по мининко да грози убавата природа.
оно това стана насекаде по цел свет не само у БГ. бесно строителство насекаде, то това и вкара цел свет у криза. Това нема продаванье и напълване никога.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #13 -: Февруари 21, 2009, 12:33:00 »
нема нищо по -убаво от изоставен наполовин строеж на хотел - гледка убава , изтърбушени стени , кал за свиньете - става за декори на филми - кеф ти екшъне да гонат терористе и да пуцат, кеф ти хороре да са крият и стреят по зомбита,
 - улицата дома я изкопаха по средъта насред зимъска - те съга да доде Спилбърг да напраи фтора част на филма за оня редник Раиън - те му естествени декори на Источна Ефропа през воинъта 45-та годин , па и ефтино ше го пушиме да снима - оно цела държава е куто един гигански декор
Активен

пущинячка

• Гостенин
« Reply #14 -: Февруари 21, 2009, 12:34:16 »
Абе може и да си прав, отдавна не съм била в Банско. Хем съм тамошен човек. Последният спомен за банско ми е, че оттатък реката (Глазне) бяха почнали десетина грамадни хотела, ама още бяха в строеж, не може да се добие представа хубави ли са, лоши ли са.
За строителство в националния парк - не знам там да има хотели. Може да са секли гората, за да правят лифтове и писти, ама чак хотели... Ще ми е чудно, ако и това се е случило.
Банскалии са пустиняци също. Нито говорът им е говор, нито нищо. Ако например банскалия иска да ти каже какви деца има, казва така: "Яс имам две дЕца и едно женско" :) (Женските не се броят за деца там.)Верно е, че от лакомия ли, от беднотия ли - си разпродадоха къщите и парцелите на разни мутри, та сега може и вече да съжаляват.
Ама прост народ, какво да се прави.
Активен

Страницата е създадена за 0.059 секунди с 23 запитвания.