Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Пускай БиТиВито  (Прочетена 99225 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Пускай БиТиВито
« Reply #15 -: Февруари 21, 2009, 12:39:09 »
верно ли банскалиите /банските старци/ са прости ора - и азе съм чул че са просте ама са и лоши - вадат ножета и др.
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #16 -: Февруари 21, 2009, 12:49:42 »

Те ти лифта...

Те ти пътя към хижата,тава вече е територия на националния парк-щом си от там требва да го знаеш...

Те и строежа-точно до неква бивша хижа на БКП(да го Еба)

тава е същия строеж от друга гледна точка,от горната му стрАн

тава па е на подстъпа къде строжа-сеги сещаш ли са кви убови места са осрани?!?

те тава е главна улица в Банско,тава в десната част на снимката си а недостроен хотел,със съответните перспективи ;D

Те тава е срещу хотела,къде с види по-доле,тиа камънйе са ги извадиле за основи,а над тех има втори строеж,къде бил замразен за нАпролет
 Сеги разбра ли що не ща такава участ за родния си край?!?
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

пущинячка

• Гостенин
« Reply #17 -: Февруари 21, 2009, 12:58:49 »
верно ли банскалиите /банските старци/ са прости ора - и азе съм чул че са просте ама са и лоши - вадат ножета и др.

Не са лоши хора, обаче пият много. И който пие - става лош, друг вариант аз не знам.

И в Банско повечето фамилии са на женски имена. Там е матриархат открай време.

И говорът им е "островен" - не се среща никъде другаде, само там. Друг такъв говор (островен) има в с. Еркеч.

И банския старец е вкусен, ама не тоя от магазина, а също има и "бабЕ" - вкусно е и то.

И в Банско няма нито една лозница, обаче банскалии пият вино. Ако питате откъде - ще ви кажа. От Мелник. Щото още навремето мелнишките винари са карали виното си в мехове да летува в Банско. Щото там е хладно, а в Мелник е жега.
Не ми харесва това на снимките. Дано не осерат и Банско, и околията тия алчни мутри.

Мога за ония пустиняци много да ви разправям, но ме е страх да не ви отегча и затова спирам.

Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #18 -: Февруари 21, 2009, 01:01:29 »
третата и четврътата снимка - тава къв стил архитектура е - нео некро възрожденски - бах колко грозна сграда - отврат - бляяя
 - на пущинячката от поста пръвата снимка с цъфналете овошки пролетес и калдъръмчето - идялна е

« Последно редактиранье: Февруари 21, 2009, 01:03:28 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #19 -: Февруари 21, 2009, 01:04:45 »
Ей ора,дай да се не заблуждаваме!3/4 от резервата е у равното.Тамъка туризъм не става.Кво и да си приказваме па че упреме до виното и кайсиевата рекиа.Освен пиеньето:Почва изкупуванье на наща земя,у света има глад за жито.От Кукуруза и слънчугледа праат еко-гориво що нефта е у джагалите.Зейтина за тава скочи кага се повиши петрола.Никой нема да ни остай да доиме кравици и да дундуркаме Джапанци и други амуджи.Че има изгръбванье,ми още земята си е по ората и ги чекат да изгладнеат и да прудават ефтино.Що не дават на ората пари за техника,а ги карат да работат ияди декаре с магарета?Апа тиа къде имат тракторе немат земя и ни чекат да наколенчиме.У Гръциа секи стопанин си има трактор.Дават им субсидии за обработка,семена и
торове,дръжавата им гарантира искупуваньето,у назе некому дедовиа.А они колко земя имат ние колко?Къв еко туризъм кви пет леа?Че ми речете Асане,ако у следващите 10 годин не съм прав!Па у каманяка е нормално да има туризъм,ама кага си се уморил от работа и сакаш да си починеш.Иди у Вършец,Берковица у Белоградчик,иди у Чипровци или по дефилето на Искъра.Уерби се у врачанскиа Балкан... иди заглаф...Ма да си глеаме земята че она толкоф годин ни а ранила,а съга сакат да ни умори.Я нема да се врънем /поне за съга/дако средньото ми образувание е тракторджийско,ма има момчетиа къде треперат за земята,а прудават семки и баници у Софиа.Че ви каем че баща ми страда по Софиа и се връна на село та умре у талигата,как е било и с дедевете ми.Мечтата ми е и я един ден да паднем на лозето,къде го сади деда ми с толкоф юбоф-тава същото,къде циганьете му узеа колците...
Пари че има,ма че има и бой за ньим.А наште ора не са войници а земледелци.Само че дали че им остане земя?...Па ниа па да си се караме с кво да си прибием прасето та да се нараниме.Некога мое да дойде време и прасе да не знаеме кво е!
Па мое и да не съм прав...ма си е те така!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #20 -: Февруари 21, 2009, 01:07:51 »
сипете бръже вино на човека ... те тава е приказка на паметен човек - бравос ...
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #21 -: Февруари 21, 2009, 01:10:28 »
Я си мисла че за съжаление си прав...и си легам вече,лека нощ!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #22 -: Февруари 21, 2009, 01:17:38 »
онава за оденето във Връшец и Берковица - треа да го вида по убово
още прават ли Врачанска Теменуга къде Враца - /имах съквартиран ено време от Враца па са затриеме - Раааааашкооооооооооооо азе съм / и пиеме такова ...
Активен

MuffDaddy

• Гостенин
« Reply #23 -: Февруари 21, 2009, 11:52:31 »
Абе може и да си прав, отдавна не съм била в Банско.

Те и още малко матриалец по тоа вапрос, да видите какво точно имат нафпредвид Дръмоня и Мечкята:
http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=587075
   ::)
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #24 -: Февруари 21, 2009, 12:22:25 »
Я притурам една фотка, видно е на нйея, що май не са епонци писали. Верно че а разкривен шрифта, ама си е баш наша писменос. Тава а от скалите

Активен

MuffDaddy

• Гостенин
« Reply #25 -: Февруари 21, 2009, 12:31:08 »
На епонците може да им се обЯсни, че тава са рунически надписи по скалите... Те скандинавските страни са по руните... но някой беше написал тук, че те били "по на север и по на запад от назе"     :)

за справка http://bg.wikipedia.org/wiki/Руни
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #26 -: Февруари 21, 2009, 01:05:49 »
Я мислим къде бай Аврам каза много умна приказка, ама нема кой да обръне фнимание на човека. Я сам па на работа да са еба и немоем да пишем много, затова че кажем накратко така:

Говориме кък че стане това да се опраи живота у Резервата и да се врънат ората тука. Значи къде има некви природни богатства и ресурсе, тама се развива добивна и преработвателна промишленост, ама ние такова неаме, освен ако утре не избиа нафта некъде, ели не излене, че некоа бара а златоносна. Ама ниа на това не моеме да разчитаме. Говориме и за туризъм. На Белоградчишките скали, Клисурския манастир, на Ком, Рабиша, на Леденика и на Баба Вида ората си знаат и си одат, мое само малко да са популяризират теа чудеса, реклама да са напраи. Ама у Лом, у Червен брег и у Бела Статина за кво да идат, уа ли че ми глеат тама (он си е неква атракциа де, ама не е чак такава, да доранва цела облас с туризъм). Та я си мислим, че тука те това къде каа бай Аврам ни е баш ценното:
- землята, къде и колко е останала,
- пукницата (яденьето и пиеньето), къде е още истинско, а не е боедисано, нема Е259 и други такива клесове и не сас суо млеко и брашно у ньего;
- ората пустиняци, къде не са се разтреперале от лакомия да забогатеват, ами така по-спокойно и небрежно го дават у живота, и неква самобитна култура има и малко така по-друга философия имат ората тука.
Те за тиа работи мое да дойде човек у резервата, това мое да му ареса и това мое да разпраи на други ора. Те това ни е ценното на назе, така  мислим я. И даже с тоа форум поразен па мислим, че неква помощ праиме на Резервата, те - че прочетат некой и че си каат, че и тука ора живеат и че дойдат да видат кое как.

И за Апандисита да каам, я не сам съгласен с него, че Враца треба да стаа столица, ама човека правилен въпрос постава. Само ревеме, колко е БИЛО убаво навремето, кога сме одиле по сборове и баба ни е готвила с чушки от поворката. Ама съга бабичката е нема вече, а ниа сме дигнале пепея накъде Софиа и така. Та дайте да мислиме (да мисли кой мое, де), къ че се опраа работата и че се врънат ората у дома си. И кво моеме ниа да напраиме по въпроса. Те това да каам и я.
« Последно редактиранье: Февруари 21, 2009, 04:32:23 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

onufri

• Гостенин
« Reply #27 -: Февруари 21, 2009, 05:22:46 »
но някой беше написал тук, че те били "по на север и по на запад от назе"     :)
[/url]

еее, ка повниш, да та еба! язе го бех казал тава, знааш ка ми а кеф сеги, че ма знаат ората ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #28 -: Февруари 21, 2009, 09:59:46 »
със едни убави заплати откъде илядо и више лева на уи , резервата е ено млооогу убаво место за живеане ... с таа природа и тия убови водоеме ... рибарете мое да напраиме тава лето акцеа за избиване на рибата в Рабиша ена събота и нЕделя
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #29 -: Февруари 21, 2009, 10:03:52 »
рибарете мое да напраиме тава лето акцеа за избиване на рибата в Рабиша ена събота и нЕделя
Тава моа да стане, я съм ЗА!
Активен

Страницата е създадена за 0.284 секунди с 22 запитвания.