Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Известни резерватори  (Прочетена 43693 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ДедA ви

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 509
Re:Известни резерватори
« Reply #345 -: Ноември 12, 2013, 08:35:59 »
Абе-а неко руска не си ли...обожавал :smeeeh: :krkanje:
Пъ немаше наблизо :green:

Па у Мездра имаше, не си ли прескачал до тама?  ;) ;D
Павилно съм мислил-начи не съм толко дрът  :smeeeh: :krkanje:,ма не бех прочел до тука и сеги видех що Уйна а напрайла уточнението!
Активен
Ша запра а пиа,коги Джони Уокър запре да Оди!

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #346 -: Ноември 12, 2013, 09:12:18 »
И я да ви тура нещо интересно за четене. Не бех и чувала за Димитър Маринов до ден днешен.  :-\ Автобиографията му е изключително интересно четиво. Има линк у статията към нея.
http://de-zorata.de/blog/2012/08/29/dimitar-marinov/
оффф :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #348 -: Декември 17, 2013, 03:23:08 »
 thanks
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

masok

• Гостенин
Активен

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #350 -: Февруари 08, 2014, 06:44:38 »
Козма Тричков от Враца http://zovnews.com/bg/svyata-dlazhnost-e-da-pomognesh-na-otechestvoto-si/
„Като гледам, чи отечеството ми България има голяма нужда за умствено развитие, като българин, роден от родители българи православни, в града Враца, ако и от малък да сам напуснал отечеството си, като се отстраних, но понеже го обичах много, в сичкият си живот са трудих за негово благоденствие. Вярвам, чи испълнявам едно от най-святите длъжности, като ида в помощ на Отечеството си, с малкия ми имот, когото посвещавам за умственото му развитие…”
Активен
Животът с назе се ебава.

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #351 -: Октомври 24, 2014, 07:43:00 »
Ндаа момци,добре съживиате таа тема сеги се фръгам да дира у чичко Гогле и за двама та.Никола Статков-чул съм го като име,особено фамилиата,на времето у Михаловград секретаро на комсомола се казваше Руси Статков.Та тоа писател бил написал сценариите на 2 от най великите български филми-Господин за един ден и Неочаквана ваканциа.Навеждая ме мислата че прототипите на героите са некъде от.....Резервата ;) ;D ;D ;D

Никола Статков от Бела Речка.

По сценарий негов е и Темната кория с Григор Вачков, Слабаков, Стояна Мотафова...
много хумор, действието се развива у Бела речка, термини, имена на села све оттам.
Фюма почва с едно оро, нашенско, ма кое е?

По негов сценарий Господин за един ден, ваоще не сам знаяла!, Неочаквана ваканция и други.
Литература тука: http://www.book.store.bg/p18800/razkazi-tom-1-nikola-statkov.html Сравняват го и с Чудомир.

www.youtube.com/watch?v=GtIjy06869Y
« Последно редактиранье: Октомври 24, 2014, 07:53:18 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #352 -: Февруари 14, 2015, 11:23:52 »
е преди неколко седмици бех пущила първа, я само ньеа гледам и почна разказ на ена жена за ньойния баща, учен, изучил се у чужбина, посленка саответно гонен от комунистите.
каза Кула, и ми привлече повече вниманието.

Идеше реч обаче за Димитър Атанасов Стригачев, роден у Грамада

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%90%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2_%28%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%29

"Димитър Атанасов е роден на 23 февруари (11 февруари стар стил) 1894 година в Грамада, Видинско.[ Завършва земеделското училище в Садово през 1910 година. През 1914 година учи агрономство в Лайпцигския университет, а през 1917 година завършва Земеделския колеж в Ийст Лансинг и става първият български агроном, завършил висше образование в Съединените щати. След това специализира фитопатология в Уискънсинския университет в Медисън при Луис Ралф Джонс (1917-1918), работи като редовен асистент там (1918-1919) и защитава докторат през 1920 година."

Поредицата е отворените досиета, обаче не намирам фюма за него. или да беше от друга поредица
http://bnt.bg/predavaniya//otvoreni-dosieta]http://bnt.bg/predavaniya//otvoreni-dosieta

Пак дадоха филм за Белене, че тъне в забвение, вместо да имам мемориал с имената на зверски мъчените и избитите от комунистическия режим.
както и повече думи за Народния съд през 1945 http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2015/02/06/2466106_kurvaviiat_chetvurtuk_narechen_naroden_sud/
« Последно редактиранье: Февруари 14, 2015, 11:27:28 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Мичи

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7959
  • DECET IMPARATOREM STANTEM MORI
« Reply #353 -: Февруари 14, 2015, 02:16:58 »
 guru Имаше един филм, „Вампири-таласъми„ май са викаше.Абе страшно е кога селяка/имам фпредвид като манталитет,а не като местоживеене/почне да съди грамотните люде. thanks thanks
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #354 -: Май 18, 2015, 11:16:14 »
Големият сръбски фотограф Анастас Йованович е врачанин :)

Цитат
Първата съхранена фотографска снимка на българи е от 1842-1843 година. На портрета са фотографирани във Виена възрожденецът Тодор Минков и неговата майка. Снимката вероятно е направена от българина Анастас Йованович (1817-1899), който е роден във Враца. И още нещо любопитно. През 1839 г. се ражда неговият първороден син Константин, който по-късно става известен виенски архитект и трайно свързва творческата си кариера с България. След Освобождението по негови проекти се построява сградата на Народното събрание, гимназията в град Лом, сградата на Книжовното дружество (БАН), Първа мъжка софийска гимназия.
Интересна е неговата история. Повечко тука: 
https://fotosocietyvratza.wordpress.com/2013/11/26/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D1%80%D1%8A%D0%B1%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81-%D0%B9%D0%BE/
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

• Пустиняк
« Reply #355 -: Май 18, 2015, 11:29:02 »
на Здравко от Ритон баща му е ут Шишенци :krkanje: :krkanje: :krkanje:
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #356 -: Юли 02, 2015, 01:58:52 »
"През миналата 2014 г. Виден Табаков е обявен за почетен професор на НАСА. Такава чест е оказана на много малко натурализирани в САЩ специалисти. Тогава журналист от радио “Видин” посещава Стакевци и разбира, че този известен по света мъж е почти непознат в родното си село. За него едва-едва се сещат само някои от най-възрастните жители."
И я не бех чувала името му до днес.
Споминал са е вчера. Бог да го прости!
Журналистът от радио "Видин" предполагам кой е. Краси, речи още нещо за тоа човек.
http://novini.cc/lichnosti/92050-tazhna-vest-pochina-edin-ot-nai-izvestnite-balgari-na-sveta
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

• Пустиняк
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #358 -: Юли 03, 2015, 06:27:29 »
Могу интересна информация за интересен човек...! thanks
Обаче и могу неграмотни редакторе имате у тава радио...! :green:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #359 -: Юли 05, 2015, 04:55:38 »
Длъжността редактор е спестена от 15 години в много български издателства. Веднъж направих забележка на журналистка, а тя ми отвърна, че е учила журналистика, а не българска филология. :(
Активен
Животът с назе се ебава.

Страницата е създадена за 0.473 секунди с 20 запитвания.