Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЕЛИТ  (Прочетена 8074 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

besniamiziq

• Гостенин
Re:ЕЛИТ
« Reply #30 -: Февруари 03, 2010, 05:58:50 »
ехаааа майкаму деаба пусти пустиняк декаа тука...Аврамее забелезал ли си ,че ниа никоги неможааме да напишем нещо сфесно дек а станало у тоа северозапад в смисал от 45та   година насам, цитираме и даваме за пример сал стари имена и случки ...бах майкяму ..
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #31 -: Февруари 03, 2010, 06:27:02 »
Генин,нека се опитам да познаем кой е писал тава.Вип-Гея индиански вожд-Станишев и никой друг не моа да е. Омбудсмана-белокосиа демагог Гиньо Ганев,човека умрел преди да се роди. Генерала го знаеме,само че они беа двама Б.Б.и Б.Б.демек Бойко Борисов и Богомил Бонев-единство и борба на противоположностите.Юпито ала-Бенковски е по-скоро ала-Хари Потър-Никито Василев и никой друг.Не ви ли се струва че липсва некой в съшнос двама са Настрадин Ходжа и хитър Петър.Ходжата е само Доган ,а хитрягата в съшнос е Иван...Костов.А що ли нищо не се казва за Волен?Ми
щото още нема кво конкретно,он просто неа се отръквал от испълнителната влас и още...щото просто ньегов човек е написал тава.Не,не е лично В.Сидеров.Таа статия неа у ньеговия стил.Прекалено сдържана е .
    Познах ли Генин кой е автора или че черпим?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #32 -: Февруари 03, 2010, 06:30:28 »
 позна авраме ;)статията е писана от георги йорданов човек на волен :)...ма не за тва я пущи ,просто дири нещо за тоя пуст елит и тва ми ареса(сал че я го прочето целото, ма запомни  некой неща от междуредието)...........тва е
« Последно редактиранье: Февруари 03, 2010, 06:47:50 от генин-стубел »
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #33 -: Февруари 03, 2010, 06:40:20 »
Е и я така викам!Човека е на Волен.Добре го е написал.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #34 -: Февруари 03, 2010, 07:47:36 »
Тръгнах да пишем,а оно те, ората го написали збито и конкретно. Естествено че тава а чуждо мнение,ма оно малко се различава примелно от мойто.Важното е че е интересно и с чуство за хумор.Апа оно и целото домогванье на некои нашенци до елита и до елитни маниери и обноски е смешно.

Така наречения елит на обществото се е самопровъзгласил за такъв и както той презира народа, така и народът презира него. Сурогатният „елит” открай време крие старателно своя плебейски произход, както крие произхода на първия си милион, и се самопровъзгласява за водач на обществото. Все едно че това общество го е калесало да го предвожда до свършека на света. Обаче фамилните имена на „избраните” разкриват безпристрастно с какво са се занимавали техните деди, и затова понякога те се и “забравят”. Няма срамен труд, нито човек може да си избира името. Смешно е само когато някой се прави на аристократ, носейки фамилия Тъпчилеща, Гешоолу, Свинаров, Овчаров, Орешарски, Кадиев, Цървулев, Папукчиев, Плугчиев, Попов, Говедарски, Сахатчиев, Бакърджиев, Медарски, Налбантов и т.н. Днешната чуждопоклонническа, проевропейска и пронатовска политическа пасмина обаче, ако и да е произлязла от низините, не само няма връзка с истинските национални идеали, за които други са оставили кости, но дори не е продължител на предсоциалистическия буржоазен „елит”. Най-голямото бламиране на сурогатния ни „елит” - политически и икономически, се извърши по време на „прехода към плуралистична демокрация и пазарна икономика” - израз, с който се избягва споменаването на думата капитализъм. За водачеството на този преход спореха наследниците на бившата комунистическа номенклатура, останалите живи наследници на някогашната буржоазия (реститутите) и новоизлюпените „честни частници”, съставени от бивши спортисти, бивши ченгета и пандизчии, пострадали от тоталитаризма заради своята „предприемчивост”. Плюс трафикантите на дрога, акцизни стоки, хора и оръжие и валутните измамници.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #35 -: Февруари 03, 2010, 08:02:06 »
реално елита се селектира.........например кучета,коне и т.н........
във спорта също има елит..............елитен е даден хотел със сичките му екстри.........елитен е модела на дадена марка кола............ма не мое да разбера по какво определят хорския елит ::) ::)как там се прай селекцията......особено наща нация покварена..............и вечно недоволна.....ша запра то тука после па....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #36 -: Февруари 03, 2010, 09:03:06 »
не че азе съм краен патриот и врл родолюбец - ма и 30есе страници да испишете по таа тема по гулем елит от Кулското Говедо вема а искочи  ??? ??? ??? - по непотвръдени слухове -некоф симпатяга у нова зеладиа ги развъжда още куто е зел разсад от едно време от тукее и подръжа породата идялна и са бъбреше че са дират спонсоре да са докара матриал от тама за насам
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #37 -: Февруари 03, 2010, 09:07:38 »
Що е елит?На дали мое да се деде исчерпателно обеснетие на тоа термин.Се пак че по расъждавам по таа тема внасяйки поне малко яснота у собствените си възгледи.И че почнем с един виц: Явил се на интервю кандидат за тарговски представител у Екваториална Гвинея.У външно министерство му задали въпроса както си му е реда."Имаш ли диплома?"Човека бръкнал у вътрешниа джеб на сетрето си и извадил дукимент издаден от Рабфак за завършено више по електро-дъгово заваряванье. "Не,не при назе с една не може!Требва да имаш три дипломи." Заял се един плешеф шишко от административния отдел. Кандидата явно подготвен представител на гилдията на дис-тарикатите се усмихнал загадъчно и отново бръкнал тоа път у другия джеб.Извадил още два навити на масур алваджийски тефтера от горе до доле пълни с шестици и с чуство за превъзходство ги метнал небрежно на катедрата. Единия от Якутския институт за есперанто,а другия за завършена Партийна школа у Коми по история на КПСС. Седящите у залата зяпнали неверващи,но вездесъщият шишко който наверно бил главния кадровик отново се обадил като преди тава се изсекнал дискретно у ратиена салфета. "Не,не личните ти три дипломи ,а по една на дедати, бащати и твойта."

Та тава май е едно от условията при подбор на елита.Ма при назе сичко е криворазбрано.При псевдо елита ни задължително
липсва родова памет. А творците на историята са конкретни ора, у повечето случеи добре познати ни подобни на оня кандидат "дис-тарикати".По света обаче неа така там на места има семейства, за кои историята не е учебен предмет, а преди всичко родова памет. Но както вече казах така е по света у назе си иаме собствени правила.И самозван елит.
Смех у залата.
Завесата пада.
« Последно редактиранье: Февруари 03, 2010, 09:13:09 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #38 -: Февруари 03, 2010, 09:36:35 »
Авраме я ше земаа ти забранъ да пишеш повече по такива теми...що кут напишеш нещо и ниа нема повече квоа са искажем... ;D ;D ;D ;D амин!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #39 -: Февруари 03, 2010, 10:34:09 »
И с кво световниа елит де а с по 10 поколениа а по-добър от нашиа?Може би с тва,че дере кожите с бръснарско стоманено ножче а не с кремик като наще?Пълни простотии са приказките за елит и т.н. коги приказваме за общество.С кво един суек като Станишев къде а доцент от Украъинската БАН на тема -Ролята на копчетата у униформата на войската  за патриотичното възпитание а по -добър от Бако Аврам?Навремето коги а било пръвото Народно събрание след 1878г- тава а бил един от най-врълите спорове между народните представителе-да се не допущи създаваньето на аристокрациа у Българиа-т.е. елит от от индивиде завръшили у Киевската семинариа и облекли фрак и опинци.Ако американците са имале нещо добро у началото тава а че секи а могъл да напредне благодарение на ньего си.А сеги и они са станале същите клесове като европейската аристокрациа.Нали имааме и ниа елитен Цар-усро та се а занесъл, дойде сал да крадне!Понекоги почвам да разбирам що избухват революциите-не за тва че некой сака да сменява некъв строй-тва са приказки за ептен улави-смисъла а да се изтрепът смрадовете.....Щото я лично не вида нормален начин по който тиа къде са пишат за елит моо да бъдат маанати.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
« Reply #40 -: Февруари 03, 2010, 10:53:27 »
Нема нужда от революции, те ша са избиат...и ша дойдат други такиви...

По-важно е да не ги "купуваме" тиа и да знаем, че чалгаджийките, митничарите и мутрите не са елит...и да учим децата си на това, макар че е трудно...

Иначе има нужда от елит. Не са всички хора равни, тава а ясно на сички. Въпроса а да изплуват нагоре ората де имат акъл и талант, а не теа де най-могу са натискат и де са готови да лъжат, крадът и убиват за да си постигнат целите...Оф, сложна и тъжна тема...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #41 -: Февруари 04, 2010, 12:10:30 »
Елита освен селектирана порода са и ора които са уважавани от сички.Смрадовете са си смрадове и они не моат да са елит. Елитен е човек на който примерно родителете от поколениа на зад са били докторе.Тоа човек и он е доктор.Традициа у тава семейство примерно е да не се връща пациент независимо от тава дали има пари или не.Ората знаат че у труден момент моат да разчитат на такъв човек.И тоа млад доктор спазва таа семейна традиция стриктно.Поради тава дедаму е бил уважаван бащаму също,а и нашиа млад доктор и он е уважаван. Ората сами го издигат като елит и он им отвръща с чеснос и доверие. Но знае че издъни ли се веднъж повече никой от потомството му нема да е вече от елита.И он така е въспитан че нема да позволи да се очерни.Напротив дори че учи децата си на това и че им дава вдъхновение като им разказва за уважаваните им прадеди.За тава доктора спазва стриктно традициите. Другите ора гледат от тоа морален човек и они се учат на доброта и чеснос.Така елитните ора диктуват морала у един народ и го праат сам по себе си елитен народ.При назе тиа каде требва да са за пример са псевдо елит.Младите гледат от ньи и се учат на глупости.Нашиа цар отдавна не е елитен.Още на времето кага деда му е абдикирал. После цар Борис малко по замазва нещата,но неколкото преврата и убийството на Стамболийски го компроментират за винаги и предрешават съдбата на династията му.Симеон е наследствено обременен и не може никага да се наложи като елит.Он знае тава и ниа го знаеме.Ма има ора каде извличат полза от ньего и го лансират пред по-простите.А цара за пари е готов на кво ли не.За тава понеже иаме псевдо елит и ниа сме псевдо елитен народ. Поради таа причина и българете немат авторитет у Европа. Никой не уважава ора без морални традиции,а ниа за педесет години се пребоядисааме три пъти,да не приказвам че за последните дваесе неаме никакви морални норми.Кво мое да очекваме при тава положение?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #42 -: Февруари 04, 2010, 12:33:37 »
Тава бако де го обесняваш на книга а идиално,ма на практика неа...еле па за тава де го казваш за поколениата докторе-да си не отварам устата къ стават работите ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #43 -: Февруари 04, 2010, 12:36:26 »
  те вище ка стават работите...и после елита...що ви рекх баа Аврам каде са искаже нема лабаво...сичко другоа дръляне и спорове залудо....
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #44 -: Февруари 04, 2010, 01:23:18 »
Тоа првиа е полицай на КПП-то,а втория е митничар.Оно баш на митничара му се не виде лицето.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 21 запитвания.