Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Не-традиционни за СЗ,храни и напитки...  (Прочетена 95667 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Магарийка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1093
  • Я съм си Я
Зависи много на койо казвате морски дарове...що я мрем за риба,ама бела и без кости ,е ям и друга де, миди и рапани също обожавам,ма не понасам скариди ,раци и октоподи ,даже като гледам да го готвят по ТВ нещо ми са обръща у стомаха........
Това нали е за нетрдиционни СЗ храни да сложа тука и китайското????Обичам задушени зеленчуци с ориз и соеви кълнове и от ония черните гъби....
Забравихме напитките нещо -я са сещам само за разните ликьоре Бейлис и Пина Колада къде са млого нетрадиционни за нашиа край.Тука по Варна прават даже и вишновката с 30 градусова рикия и нги слагат и други плодове и му викат Пунш.
Активен
Мога и дявола да оправдая.....за пред мене си

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Я морски дарове викам на сичко къде расте у водата  :D тава риби, раци, октоподе и секаква такава гад... Ми не можех да свикна с тоа вкус и тва си е.
А за напитките - ракия с анасон. Нема такава гадост.  ;D Слава Богу, че по нашия край никой не праи такава гнус.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
изместваме се от морските дарове и се хвърляме на селска кипърска куфня !
сърмички от тиквени цветове  ;D

да ви е сладко  ::)
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Магарийка

• Тумбак
  • Я съм си Я
Много добре изглеждат,а какво става с тиквите като им вземете цвета,не се ли съсипват?или се гледат само за това?
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
Има си народ къде гледа само за това,даже се продават по суперите като зеленчук .
Иначе тиа смотаните много не наблегат на тикви,па и не са им убави като наще ами едни цигулки кухи  ::)
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо

Магарийка

• Тумбак
  • Я съм си Я
Ясно  :) те не се ли и панираха  или не бяха тиквени цветове.Май в некоя кухня ги имаше пръжени,чакай ше подира.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Убава темица - баце Краско готви сичко и еде сичко ;D Преди годин гледа една рецепта за... креолски понички с миди ;) Я ги напрай с охлюви и стана екстра. Я и съга имам охлюви у фризера - тато ги събира на село - мариме - чистиме - тръкаме ги със сол и у фризера - съга чекам да падне дъжда ида си зберем у парка преди дом пресни. Ка приготви я креолски понички - нареза жолювите на ситно и ги запръжи с чесън. Напрай смес от брашно, водица еце и сол - къто за палачинки ма манко по гъсто- тури у сместа чесън и подправки разни и малко куркума за жлът цвет - сипа вътре охлюфците и гребеш с лъжица- с другата оформяш топчица и пръжиш - мезе убиец е за бирица или бело вино ;)     
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Магарийка

• Тумбак
  • Я съм си Я
Краси ,златен си мале, я имам два пакета у фризера и освен с яйца и лучец по друг начин не бех правил охлюви.Мерси за расцептата :-* :-* :-*
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
Я сакам да замолим Краси да турне една свесна рецепта за пужовци у гозбите, че я кво са ми казвале, све немом да ги догодим и не стават убови. Даже са гнюсни, що им незнам начина на приготовление кък е правилен.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Пужовците ги миеш убаво с вода - къто ги свариш ;D - и тръкаш здраво със сол -  после у тавичка сипваш оризец - вода- олио - чрън пипер -  малко лучец пресен - и пужовците и у фурнята и печеш - накарая поръсваш отгоре с чръвен пиперец и едеш - благо ;)
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Моме врачанке, тава изглежда невероятно вкусно! А с какво е пълнежа? Види ми се, че има ориз, а месце?  ??? Какви подправки му турат?
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Стрина Митра

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 312
  • Да, были люди в наше время, не то что...
Изчетох целата тема. Не, че голема , ма и язе като Краско - сичко апвам.
Може ли да каеш за нещо , че не убаво , без да си куснал.
Дедо правеше охлюви- ноу убаво и с ориз и задушени.
Язе като напраа- само аз и мачката си ги ядеме - друите викат , че е гадно.
Нека , щот не разбират ;D
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
Моме врачанке, тава изглежда невероятно вкусно! А с какво е пълнежа? Види ми се, че има ориз, а месце?  ??? Какви подправки му турат?
добър нюх имаш - верно е вкусно!
пълнежа и приготовлението си е като на лозовите сърмички,само дето увират по-бързо !
то им мина сезона май,ма пробвай некой ден  :)
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
те ви от любимия ми ресторант Океанска кошница  ;D
секви мекотели и бубулечки -мамууу,умирам за тех!
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

мома Врачанка

• Пустиняк
  • куха лейка
кой обича паеля  ;D
Активен
цитат Бай Еван Астриецо

Страницата е създадена за 0.283 секунди с 24 запитвания.