Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чиновници и бюрокрациа - нови измерениа на глупостта  (Прочетена 14606 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Пущам таа темица за събиране на абсурди от уредбата на българската дръжава и бюрокрациа. Целта не а да се сбират сигнале (за тава си имаме тема) или да се мрънкя (и за тава има), а по скоро да се напраи колекциа от абсурдни правила и случки. Я от много време съм "фен" на гългарска чиновническо-сатрапска класа и се заяждам винаги кога мом с тех. У тава отношение даскал ми беше един бифш колега у Софиа, къде се ебаваше с катаджиите- като види че вардат, почва а кара демонстративно бавно (с 4-5 км/ч). Неколко пъти съм го виждал да спира при катаджиите без они да са го спрели и каа "Добър ден, желате ли да ми видите докиментите" ;D ;D ;D

Ако каате че нема леб у таа темица, че а маанем ??? ??? ??? :o
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
оно тава а убаво ама не а убаво да са ебаваш с тех оти моа да та нарочат и стаа лошо, па като почнат да та спират за щело и нещело и само да ти губат времето

па забраи да каам оти у темата има леб

я примерно ного съм са чудил кога оди у кат да си регистрирам колата оти не требва у старите документе да има румънски печат, даже оня каде ги гледа каза оти ако има нема да ма пущи да минем ама така и не ми обясни оти...

излишно а да обесневам колко нерви съм попилел покрай тава да си извадим книжка па колко съм са разкарвал нагоре-надоле за щело и нещело
« Последно редактиранье: Декември 29, 2010, 12:26:47 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Убава е темата, Крокич ;) Даже моо са допълни с конкретни предложения, ако некой има предвид нещо, с което да ни улеснат живота ;D Белким па некой от административната машина са мууне у таа тема и да му присветне лампичката...
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Присветваньето на лампичката у БГ чиновнико а мисия невъзможна-на ньего моо му присветне сал ако моо щипне неко лев от ималия нещастието да съ сблъска с БГ бюрокрациата.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Те едно измерение на милиционерската глупост къде качествено не е ново, но посред мене достига нови висини: Т. нар Български документи за самоличност. Без много да се мисли, моа да се напраи следната колекциа от абсурдна милиционерщина от съветски и постсъветски тип и кратък разбор от мене:
- "Докимента а по важен от гражданина - нема докимент, нема човек". Остатък от соц времената, а там е копиран от СССР. Вътрешни паспорти, жителство и т.н. Тава го маанаа (у Русия си го има), но остана документниа фетишизъм и чуството че гражданите са роби на дръжавата си го има с пълна сила- требва да вадиш нещо, да сменяваш, дасе редиш и да плащаш глоби.
- "докиментите са сопственост на дръжавата"- секи е длъжен да си върне паспорта у милициата като изтече - (глоба 150 лефа). Комбинациа от докиментен фетишизъм и презумпциата че гражданина нещо а длъжен - т.е. докимента даже и изтекъл, е голема ценност, а грижата за него е пръв длъг на "гражданина"
- "Постоянен адрес и настоящ адрес". Некой да знаа къв е смисъла?
- За Българскиа чиновник такова нещо като изселване у чужбина не съществува. Ако се изселиш у друга дръжава, продължаваш да се водиш на български адрес докато умреш. Длъжен си през тва време да си вадиш лични карти секи път кога изтечат или измислат нов модел, дако че изобщо ти не требват. (Чиновниците още живеат у социализъма кога такова нещо като живеане у друга дружава нема). У дръжавите къде не са под чиновническо робство, ако идеш да живеаш у друга дръжава за повече от неколко месеца, се отписваш изобщо от дръжавата като адрес и си даваш личната карта обратно (ако сакаш).
- Процедурата за ваденье на докименти е напраена нарочно унизителна та да затвръди пръвата точка. Вече не помним, ма требваше да се подписваш със "специална химикалка", между другите глупости. За да не се разпашат, гражданите се строяват по опашнки, пращат се по специални банки да плащат специални такси и т.н.
« Последно редактиранье: Декември 29, 2010, 01:24:33 от Крокич »
Активен

Чвора

• Пустиняк
Браво Кро-много точно казано и описано.На Териториата поради причината ,че е населена с офци за стриганье ,съществува и тоо документален милицьонеро-документален фетишизъм доситгаш до оргазмени полюции у неко индивиди като Цвъ-справка смената на документите ,което за мене е пълна профано-милицьонеро-мутро рекетьорски дебилизъм......БГ двупръстоточелото  милицьонерче създава закони за местожителство,притежание на оръжие и подмената на документи ,дето ебават макята на средностатистическия офцо-индивид населяващ Територията,  и на които бандитете са надпръдат от смех-щото нито един от тиа законе неа ограничил по никакъм начин престъпноста.Въпреки,че съ очаква,че тиа законе са праени то„чно с таа цел......
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
оно тава а убаво ама не а убаво да са ебаваш с тех оти моа да та нарочат и стаа лошо, па като почнат да та спират за щело и нещело и само да ти губат времето

па забраи да каам оти у темата има леб

я примерно ного съм са чудил кога оди у кат да си регистрирам колата оти не требва у старите документе да има румънски печат, даже оня каде ги гледа каза оти ако има нема да ма пущи да минем ама така и не ми обясни оти...

излишно а да обесневам колко нерви съм попилел покрай тава да си извадим книжка па колко съм са разкарвал нагоре-надоле за щело и нещело

За КАТ също ми е любима тема ма последниа път кога оди и Дръвеница беше преди 10 години. Тогива беа страшни чудесии, требваше и самата кола да закараш, беа некакви опашки от коли, требваше а минеш десетина гишета, ма за съжаление съм забоварил, а процедурата беше шедьовър на глупостта. Запомнил съм само кючовите думи "паркомясто" - требваше се редиш къкъде да ти кажат къде да си спреш колата и "специален нит" - номера се слага от специален човек със специален нит... ;D ;D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Милиционерщини при минаванье на граница:
- Ако пътуваш с деца, требва да са и двамата родители. Ако е само единиа, се сака пълномощно заверено от нотариус. Тука влаза у действие друг основен принцип на чиновниците - гражданина е длъжен да им услужва и връши работа. У случаа, ако от 10 000 родители един сака да отвлече детето от жена си, останалите 9999 къде пътуват нормално, се пращат да вадат пълномощни (моа да отнеме около полвин ден), та евентуално да се улесни живота на милициата да фане 10000-ниа.
- На минаванье с кола, минаваш през една кална локва за "дезинфекциа" и ти зимат кинти.
- Последниа път ме караа да спирам на неколко гишета, на пръвото един ме кара ма диктувам номера на колата, записа го с голем зор (що не знааше коя а буквата Ку) у един компщтър и ми даде един usb стик да го предадем на следващия милиционер ;D ;D ;D
- Преди неколко години един митничар реши че таа кола къде улазав с неа, е временен внос и трбва да идем на другиа ден у Лом да го регистрирам. Двучасовите пазарлъци не помогнаа. Така че верно оди на Лом, там ми писаа декларации, зимаа ми 80 кинта и отиде един ден. Писа писмо на Асен Асенов (директор на митницата тогива ) он ми каза да се ебем у дреата и че служитела а прав. На следващото писмо дали служитела а бил прав и предишните пъти кога ме не праща у Лом, отговор нема?.
Активен

Чвора

• Пустиняк
Лично я сметам ,че бюрократо,чиновнико и вся осталная сволоч ,че бъде респектирана сал по един начин-с физическо насилие.Друг начин не вида-секи опит за законово диренье на права веднъга се парира под водопад от закончета,точки,алинеи,правилници секви други измислени от същите бюрократе тарикатски начини да ти стъпат на врато....Я да видиме ако чиновнико де срича и не моо да напише буквата Q,моо да бъде накаран да свръши нещо единствено ако съ пресегнеш през гишето и го рапнеш неколко пъти по ушите.Тава требва да залегне като право на гражданина-собственоръчно да подтиква чиновнико за действие подобно на добиче-щото чиновнико всъщност е.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
не док - администрациата бичи по правила - у менидмънта на административните услуги сичко е измислено - просто требе да са приложи - тава е законодателната роля на парламента

нека правилата са прости и задължителни
нека правилата са направени със съображения за удобство на суверена - демек народеца абень - ма да има суверен требе и суверенна териториа и чуствителна независимос

пример - на гражданите да се оказва всякаква помош при конкретни искания

инструкциите написани просто и разбираемо и сроковете за действиата да са разумни сас оглед ценене времето на суверена
« Последно редактиранье: Декември 29, 2010, 03:57:02 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
Така а Самоток-правилата ги има,просто требва да съ приложат.Е таа част с приложението а ахилесовата пета-нищо се не прилага независимо колко убави на пръв поглед са правилата......
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
не док - извини , ма правила ясни при правенето на тава и онава са неясни пръснати из ияди наредбици и ниструкции особено например вав нап - тама има едни идиотски формуляри къде нико не знаа къде са подават що , и кво са пише ф ним  ??? ??? ???
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
За КАТ също ми е любима тема ма последниа път кога оди и Дръвеница беше преди 10 години. Тогива беа страшни чудесии, требваше и самата кола да закараш, беа некакви опашки от коли, требваше а минеш десетина гишета, ма за съжаление съм забоварил, а процедурата беше шедьовър на глупостта. Запомнил съм само кючовите думи "паркомясто" - требваше се редиш къкъде да ти кажат къде да си спреш колата и "специален нит" - номера се слага от специален човек със специален нит... ;D ;D

он тоа нит нешто ми са врти из глъвътъ оти струваше 10 лв, а кво представлева - един най-обикновен нит с надпис КАТ- Видин или нешто от сорта

пак нешто такова ми са врти из глъвътъ оти номерата на колата се плаштаха па като речеш да отбеш колата у некое бунище за вторични суровини требва да одиш да връшташ съштите тиа номера у кат и да са занимаваш

ама нали... никой нема да ти върне парите, па ништо оти си врънал тенекиите ???

съштото а и с тиа лични документи, уж са твои ама после требва да ги връшташ, естествено, никой нема да ти врне парите обратно
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
Епа дави кажа и аз един пример за гражданско безсилие куга са упре до чиновник ( който си мисли че не той ми я длъжен на мене, а аз на него ) Примера я куга бя студентин у Сфищоф. Значи дотребва ми ( май за работа, ма не повна вече  ) копие от дипломата ми за средно , що тя седи там дорде не завръшим при тя. Още от вратата на канцелареета сръдитата лелка, като ма виде че и нарушавам спокойствието с мойте маловажни работи, ма почна с тон къде аз трееше май да са почуствам нящо гузен че я занимавам, ма аз гузен не стана, ами даже зе да и нервничим , от което тя зе са връти на стола и да пуфти. За едно копие от мойта си диплома за средно трееше да идем до книжарницата на университета да земем молбъ и с таа молбъ при ректора за подпис. Ако успееш да намериш ректора на същия ден за тоа подпис я много гулем късмет. После с молбъта треа пак да идем до канцелариата да ми удари онаа същата печат, че може да ми са преснима дипломъта , ама след като щателно ми провери студентската книжка дали съм азе тава същия. И с подписаната от ректора и подпечатена от таа заспалщина молбъ треа да идем у архивета къде са вардат тиа дипломи и там да чекам да ми я преснимат, като и там ми проверът книжката дали тава па съм аз. и те тава я за преснимане от дипломата, което на мене ми отне 2 дена цели , що късмет има на втория да намерим ректора. Чудно ми я кво пречи да идем със студентска книжка и лична карта ако трява направо там да ми преснимат мойта си диплома за средно. Сега може още да я така ма тава беше преди 4-5 годин.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Чвора

• Пустиняк
Е ти понеже си нормален елемент от офцо-населението на Териториата, за тава за тебе а така.За некои други-пожарникарски дъщери например ,моо да нги съ извади диплома не от Свищов ми от БЕРЛИН.И никой нема да и сака проверка, ми ша а и напраат директор на агенция-с 2000 лева заплата и да си дръгне путката по цел ден.....Такиви ми ти работи у Глупландия.....
Активен

Страницата е създадена за 0.184 секунди с 23 запитвания.