Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чиновници и бюрокрациа - нови измерениа на глупостта  (Прочетена 14608 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Я, да видим колко сте ми умнички и логични? Моа ли некой, с под средната кампутърна грамотнос, да ми одговори, колко технологично време се сака да се напрай копие на един дукимент, у един екземпляр, съдържащ 2 страници и колко моа да струва тава? Кой познаа, черпим ;)
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Врачански дзвер

• Гостенин
2-3 мин и по 10ст на стр.
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Врачански дзвер

• Гостенин
Дай жокер.  ;D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
бай Мите, най-важното липсуе у твойо вапрос - зависи кой го прави тава копие. За колко по отговорни другари става на въпрос, толко повече рипа времето за копиране, моо стигне и до седмици  ;D
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Де да видим още неко опит от неко друг.
Иначе като жокер - НАП-Монтана :green:
Активен

цитат-Веко

Врачански дзвер

• Гостенин
 :smeeeh: ООО, Пепи, не ми говори!
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Цитат на: унучка на Тинджулата
Заран ша са напраа на шашава, да вида кво ша речът, ако детето неще да са подпише  :green: Ква е идеята на тоя подпис, че не моо бъш да са сета?
Освен тава отнаво са сака копие на служебната бележка от изпитите, копие от удостоверението за завършен седми клас, копие на акта за раждане. Само да вметна,че без тава удостоверение не моо са явиш на изпитите. А ЕГН-ето фигурира и у двата дукимента....

много па са го опростили бе унучке, кажи речи почти без бумаги минаваш  :green:

Иначе подписваньето от детето си има същия смисъл като и от дрът - че го а прочело и знаа за кво става вапрос.

Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5715
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Де да видим още неко опит от неко друг.
Иначе като жокер - НАП-Монтана :green:
ЧакАл си час поне, зеле са ти минимум 6 лв държавна такса и са та гледале сакаш им ядеш компотя с вилица! По-топло леа?  :udri:
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

Kaka Сийка

• Гостенин
Да беше се обадил,Мите,може и да си минал гратис!
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
Чеканьето не беше млого, ма се шункяа навам-натам, накраа ми потписа и подпечати едно лисче едно моме и ми рече, че след три (работни) дни че а готово- значи петък беше днеска, събота и недея се не броат и она ми каза най-рано у среда. А колко струва? Ебем ли го  - две оденьета до Монтана са ми 50 лева, па колко струва... И те така. Абе сичко връви къде опрвянье, ама кой кого...
Активен

цитат-Веко

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Чака, бега, мъчи бе! Мите, кво прикааш ти? Азе ги изнасам със се бюрото, ксерокса и кво са сетиш! То стана като в оня скеч - "системата казва НЕ!!!"  :udri: :no:
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Цитат на: унучка на Тинджулата
Заран ша са напраа на шашава, да вида кво ша речът, ако детето неще да са подпише  :green: Ква е идеята на тоя подпис, че не моо бъш да са сета?
Освен тава отнаво са сака копие на служебната бележка от изпитите, копие от удостоверението за завършен седми клас, копие на акта за раждане. Само да вметна,че без тава удостоверение не моо са явиш на изпитите. А ЕГН-ето фигурира и у двата дукимента....

много па са го опростили бе унучке, кажи речи почти без бумаги минаваш  :green:

Иначе подписваньето от детето си има същия смисъл като и от дрът - че го а прочело и знаа за кво става вапрос.
Записахме са днеска.Преснимах сичко кво са сетих. Гулема веселба беше, що сме си у същото училище и ни посрещна юбимия й даскал по математика, шегаджия, ма и човек на место. Фана я он да пише там кво имаше да са пише, да отмени майка си, помайтапихме са кък съм пропуснала сериозна бизнес възможнос- дете под наем за подпис   ;D Мойта щерка у тава даскало нема кък да я не разпознаят, но у ново училище никой не моо разбере тава дете, дека водиш чийо е. Идентифицирането на детето стаа с акта за раждане.Можеше да фана кое и да е друго момиче на същата възрас да са подпише ;D
Моо речете,че са втелясвам излишно, но имам съвсем конкретен казус, който ма наведе на тия мисли. Моя близка приятелка със седмокласничка са е притеснила дали ша са вместът в последния срок, който е понеделник. Не е била наясно, че и детето требва да присъства за да тури тоя подпис и го е пратила на лагер да земе въздух след изпитите. Ша са връне у понеделника, ма нали път срок нема...до 5 часа требва да са класират. Успокоих я, че ша и дам мойта дъщера да тури тоа параф, ако нещо са види, че закъсневат. Никой не сака личната карта на родитела, за да са установи съответствие между родител и дете при записването. Важен е подписа!
« Последно редактиранье: Юни 29, 2013, 02:15:31 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:Унучке, тук научих един лаф за ситуации като в нашта държава: Ебана и изтървана е тя нашта! Пращай детето да подписва и ич да ви неа.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
От човечец у асоциалните мрежи и торби получиаме копие на талонь издаден днеска  у КАТ.
Он (талоня) изглежда те така те:

Един бръз анализ моа напраиме следните изводи:
1. Документниа фетишизъм е жив и се развива добре. Докимента а по важен и от човека - иначе немаше а го ламинират да се не омаже и да се извърши спремо него едно от най-тежките прегрешениеа - сгъванье на докимент на 4
2. Бангалоризациата също се развива добре. От докимента моа се напраи извода че у Блъгариа има два официални езика - булгар и ингилиз. Нема ли кой да заведе дело у кустентиоционниа съд за тава - на кво основание тоа вториа език е официален, у кой законь го пише и т.н? За пръвия пише у кустентуциата.
(Некой ша каа, имало разни суьаци от дръги дръжави къде немало да разберат - у сички дръжави тиа дукименти са стандартизирани. заглавието на докимента го пише на СИЧКИ евро езици), а останалото само на канцеларския език на органа издал дукимента. Тиа точки P1.2 и т.н. са част от таа стандртизациа, само къде не са а допраили като ората)
Активен

Страницата е създадена за 0.206 секунди с 22 запитвания.