Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чиновници и бюрокрациа - нови измерениа на глупостта  (Прочетена 14605 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Те тава а - човек требва а се МОЛИ да моа види собствените си докименти.

навремето айдуците чиновници беа измислили че тревало да се плащат здаврни застраховки със дзадна дата - дако че моа изобщо да не си стъпвал у Българиа. Некой ора даже си платиа по 700-800 кинта. Да ама народа (т. нар. емигранти) се разсмърде яко, организираа се некви групи, почнаа да тормозат министри с sms-и и тем подобни и они "склониа" за в бъдеще да се плаща, ако докажеш че живеаш предимно у чужбина - да одиш до милициата да подаваш молби за рачпечатки и т.н.. Тука влаза гореспомениатиа принцип че гражданина връши работата на чиновника- дако че ти сканират паспортите по границите, карат те да се регистрираш и прочие, накраа дръжавата нищо не знаа за тебе и требва да доказваш. (За обща информациа- ако некоа дръжава сака да пита човек нещо, тава става със декларациа - казваш "живеам еди къде си" - работа на "органа" а да проверява дали е верно и да докаже че неа ако сака). Естествено поради неприложимост и тва правило не улезна у употреба и остана паметник на малоумието. (виж подписа ми)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Малоумието си има точно име-мързел и желание за корупциа-щото, като сака дръжавата ти да доказваш- тава означава, че ша одиш да се молиш на тоа и оня тумбак, за кво ли не-и он ша те размотава къ си сака, докъде му не платиш.Таа система ни а наследство от любимите комунета, дето па са а наследили от любимите отоманета ,де 500 годин са биле на принципо-на чиновнико му не требва заплата а бакшиш >:( >:( >:(
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
па измествате гледната точка вав проявлението на вредоносниа ефект а не вав причините къде го пораждат - причините за тава са алтавите законье къде задвижват бюрократичната машина - принцип 1 - тука у територията сичко е така направено че декларации, формуляре , процедури са нелогични , необяснени и известни само на тесен крг ора около съответната служба - и затава за секо нещо требе да са дири айдукат ели друт
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Принципно баце си прав за законете,ма не забравя,че тиа законе се гласуват от депутатете,ма съ внасат от комисии-дето са съставени от точно тоа тесен кръг ора,и они па съ съветвани точно от едни експерти къде са по министерствата ели са свръзани с ньи.И се получава затворениа кръг-законете се праат от определени ора та да облагодетелстват същите тиа ора,чрез посредничеството-демек гласуваньето- на едни  ора де са билзки с вносителите.И познай кво съ получава.....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Яле,те от мене па един обратен пример(който потвръждава правилото де ;D).На жена ми,племенницата е у Виена и и требва свидетелство за съдимост,за подаване на документи за гражданство.Брат и е у Сф и му казале да земе пълномошно от сестра си,с ньего да и извади копие от акта за ражданье и с тоа акт и пълномошното да извади свидетелството.Сметайте колко време и оденье.Па я се сети,че една моя братовчедка работи у Лом у съда,обади и се,она ми каза кви данни да дам(по телефона само)и кога да идем да зеам свидетелството.Такова свидетелство за гражданство било манко по-сложно за ваденье,ма се оказа,че като имаш човек,къде требва,може и да стане съвсем просто.Отидо я у Лом,плати 8 лева у СИ-банк,отидо у съда,виде се с брачедката(що одавна и не сме се виждале),дадо и платежното,она ми каза яла сле 1 час,видо се сприятел,пи едно кафе и...готово.Ми ако немах човек?...
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Ако си немаше човек, много ясно - щеате да висите като цифки по гишетата и да са кланяте на чиновниците.  >:(
Я да ви каам един случай от лани. Укята има кредитна карта у Първа инвестиционна.
Влазам вътре - а оно - кутишка, тесно, та знаа ли са. Опашка - до вратата. Ама некак си са не подредиле ората и я не моо разбера кой е последен. Питам я какъв е редъ тука, има ли от ония машинки, къде си тегли номерче човек. А портиеро каа/ама така, сопнато некак си/ "гуспожо, банката с номерцата е манко по-нагоре/демек, ОББ  ;)/
Па като ми кипнаа лайната, па като си отворих устата...
Викам ей, кръжа нещастна! Пръво на пръво ти не отива като служител на таа банка да ма препращаш у друга. И второ - не бива да са дръжи такъв език на клиент, не е почтително некак си. Он си замлъча. Ама го привикаа вътре нещо и след манко като ми дойде редъ да плащам, куту са разтича оня ми ти човечец, като зе да ми предлага да ида на другата каса, че немалао ора, да не чакам един вид  ;)
Викам си "ааа, жено врачанска  ;D еш къ знааш къ да са дръжиш с клиентете"  ;D ;D
Та и я като Черногледеца си задавам риторичен въпрос  - ми ако си не бех отворила устата?  ??? Оня щеше да си е важен пич и да коли и беси народа, къде са а доверил на банката, у която он си изкарва парите.
Етъ, за кво са ни тия усти, като ги не използваме по предназначение?  ??? ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
исхода от таа ситуациа е - потребителските стандарти за опслужване да бидат ваведени вав бг - немедлено

ма потребителските федерации нема а ревнат що са поръчкови - путребителете са сила - ма не и в Територията
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
ааааааа, уйно, я съм доволен от банкообслужването бе, у пощенската винаги едно любезно, експедитивно, сичко ток и жица; верно кога ми спреа картата оти не а имало транзакции по сметката ми кипнаа гимиите и почна да спорим оти бе получавал едни пари от paypal и са води за международна транзакциеа от холандеа към България ама тава а друга тема ;D
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
http://dnes.dir.bg/news/mvr-novi-dokumenti-samolichnost-7822250?nt=4

Най новиа пример за милиционерско усърдие у прилагането на принципа "нема докимент - нема човек"
Активен

Владо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1472
Я Крокич туке че ти узъбим малку и щи кажа що несъм баш съгласен с тебе.
Правилата баце требе а са спазват.Тиа каде са смениле лич карти по-глупави ли са а?Нчи сакаме да има правила, ма аку може за назе да неважат.Така ли?
Принципа "нема докимент - нема човек" тоа път важи, що с дръжавата/а ги еба у дръжавата/ са общува с докименти.У съда ели у банкатъ ели у рабутата ели къде са сетиш требе са легитимираш.Тука работата неупира само ду пари ели ду бюрокрация.Тиа ора разбират саму ут тояга и затва саму със санкции мое ги накараш да свръшат нещо съвсем нормалну кут да си напраат ЛК.
Активен
нулаосемосемшесчетиричетирипетдеветосемшес

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Пъ-
точно там е проблема- за дръжавата по важни са докиментите от ората. Вместо чиновниците да вршат работа, они префръгат на човечеца да збира докименти и да ги разнаса натам насам. Натурали са даже номера на ората що ги мръзи да дират по име. Човечеца а слуга на чиновника и требва а го улеснява - а ако неще, вече и го глобяват.
Не съм съгласен че без лични карти не моа. Повечето друъжави у свето нема такова и нема никви проблеми. Ма даже и да има такива карти- кък у Българиа. Абсоютно недопустимо е да се блобяват ората за тва че немат. Би требвало некои услуги на чиновниците да са изискват такава карта и кой му требва - че си извади. Кой му не требва - не виждам къв е проблема та да го глбяват.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Глобеват, що могат. Даже за откраднати документи при грабеж, или изгубени в катастрофа та глобеват та стой та гледай, смрадове са тва а положението.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
беги бе - верно ли  ??? ??? ??? азе мислех че хуманизама и грижата за човека и добруването на гражданьете инги а пръватга грижа
Активен

Снаата

• Гостенин
Моа мъж го глобиа че му била прутрита личната карта. Хем си а пудава човека за нова да му издадат и па му написаа акта.

Тва чиновник ли а вади пищова и стреляй после питай  papa

Активен

vilarin

• Гостенин
Мой кулега паднал у една дупка с колата...скинал една лета джанта...колата му а с каско.Застраувателете му скале протокол от КАТ.Отишъл он у милициолендриа, а катажиата сакал да му пише акт за несъобразена скорос..Ма тва че неа бил там тоо шапкарин нема никво значение..Та ни каско накраа ни уя му...
Активен

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 23 запитвания.