Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 26828 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Бебета
« Reply #15 -: Януари 22, 2011, 09:43:27 »
Цитат
Синът ревеше та се късаше от колики, а ниа да не го глезим, като се успокои и у креватчето. И след пет минути па реве. И нема спанье.
Мъжките са такива....по трудно са гледат. Тава свето го е установил ;D
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #16 -: Януари 22, 2011, 09:47:26 »
О, от 4 години кеся у бг-мамма, има жения де кърмят още, а са почнали преди регистрацията ми тама.
Не е възможно да се измисли стопроцентов заместител на майчината кърма.
Баба ми е кърмила трима сина по три години и пуловина, родени през четири.
За съжалеие единият е починал куту малък.
Понавам лидерката на движението за дълго кърмене, мога да я помоля за ена лекция. Капиталистите естествено ще ви убеждават, че изкуственяците им са върха
Активен
Животът с назе се ебава.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #17 -: Януари 22, 2011, 10:58:54 »
ехееее вие сте почнале нова тема от мойо име  ;), нема лошо ама като че е тема "Бебета" да се почне от начало, къ са праат женски, къ мъжки, там с преапваньто на езика и другите подробности  .....абе сичко къ си му е реда и ча после се стигне до чуваньето им  ;D ;D ;D. Иначе съга сериозно, лично на мене темата ми е много интересна и полезна и поздравявам човека къде са е сетил да е отдели та да не спамиме излишно у темата за проблемите на дрътите  :) :)
Активен
жената Я  и приятели  

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #18 -: Януари 22, 2011, 11:01:05 »
Ти не каза, или я не съм видела, кво ша бъде отрочето - женско ели мъжко?
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Пръвака

• Тумбак
« Reply #19 -: Януари 22, 2011, 11:12:51 »
Ти не каза, или я не съм видела, кво ша бъде отрочето - женско ели мъжко?

не съм казал Бубе, що и наще докторе още незнаат кво че бъде, се викат че жената била още мъничка (а се наложи да и обновявам изцело гардероба  :o :o) и  било още рано  ::) ::) съга при февруарския преглед се надам да ни открехнат кво че бъде  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

luda_duda

• Гостенин
« Reply #20 -: Януари 23, 2011, 12:03:43 »
И я не съм съгласна с Унучката, ама ич....ка ша спи новородено до майкя си ... тва требва със закон да го забранът.
Майкя ми като млада акушерка у Чирен е имала случай такъв, къде една майка турила да кърми бебето си до неги на кревата и са унесла, заспала и го задушила с гърдата си. Ужас...
А за креватчето да кажа:
Я коги бех бремена от каталог си избрах креватче на 3-и нива, да става за мининко бебе и за по-големо дете. Широко, убаво и практично. После са разглаба, махат му се страничните прегради и става на детско легло. Докараха ми го ча от Асеновград. Още си го позлваме и поне още 1-2 годин ша е в употребва, а мойта е на 7г вече  :). А и креватчето с доставката тогивами излезна към 200лв. Имаше си подложка за повиване, балдахин, комплект завивки и постелки, дюшече, едни предпазни възглавнички, къде са връзваха на страничните пречки да са не удари бебето, а от доле ракличка за дрешките.
И да кажа още, че мойта убусница никоги не съм ги връзвала у пелени. Ритала си е наволя.
Най-важното от сичко е, децата да усещат, че са обичани, а това може да им са покаже и без да са налага да ги прибираш у кревата си още като новородени.
Активен

luda_duda

• Гостенин
« Reply #21 -: Януари 23, 2011, 12:11:45 »
А и да допълна, нощното хранене след пръвата седмица най-много месец требва да отпадне.
Я само 3 нощи съм ранила мойта през ноща. После си ставахме ча у 7ч. за закуска и не сме имали никви ревове през нощите.
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #22 -: Януари 23, 2011, 01:27:04 »
Мале,тва за нощното хранене е важно!
Дуде добре го каза - аз напрай генерална грешка от страх да не умре бебето от глад  ??? (глей колко съм била тъпа) и гя будех на 3 часа по часовник да цука  :-[
Е нема такава простотия,ма като ти е първо са шашкаш ...после до 3 годин ми сакаше млеко посред нощите,а на 5 спре млекото на заспиване и на ставане....
Айде да не обърквам излишно бъдещите родители,нека са нагодат с необходимото, живот и здраве да дойдат бебешоците,па послем акъл има да давамеееее  ::)
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Ясна

• Гостенин
« Reply #23 -: Януари 23, 2011, 09:47:04 »

Не е възможно да се измисли стопроцентов заместител на майчината кърма.

Няма,но по съставки и хранителност най близо до майчиното мляко е козето мляко.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #24 -: Януари 23, 2011, 10:06:04 »
Тава, дето Дуда го разправа за майката, дека е задушила бебето си, не е единичен случай. И наистина е много опасно, защото майката тогава е на автопилот - тя не може да си почине пълноценно, да се наспи и всеки удобен момент гледа да го използва за дремка, без да мисли много много.

Колко до нощното кърмене, от моя опит разбрах, че детето си знае най-добре. Секи си е различен. И мене ма съветваха у болницата да не го кърма нощно време и онава бебе реве цела нощ. Ни я спа, ни то. По едно време ми писна на уя и почнах да му давам да еде. Наеде са за 5 минути и си заспи спокойно. Е за кво беше таа мъка... като почна детската кухня само си спре да се буди нощем.
Активен

luda_duda

• Гостенин
« Reply #25 -: Януари 23, 2011, 08:05:38 »
Това мъжките са много капризни, заман са гладни, заман кисели...добре че си родих момиченце та си са  наспивах :), ако имам второ живот и здраве, па сакам да е момиче.
Активен

Пръвака

• Тумбак
« Reply #26 -: Януари 23, 2011, 10:30:46 »
Глейте къ без да си сакам отворих една (поне за мене) много полезна тема  ::) ::).......... давайте смело, секо ваше мнение е много ценно за мене  ;) ;)
Активен
жената Я  и приятели  

masok

• Гостенин
« Reply #27 -: Януари 23, 2011, 10:33:54 »
Глейте къ без да си сакам отворих една (поне за мене) много полезна тема  ::) ::).......... давайте смело, секо ваше мнение е много ценно за мене  ;) ;)

ти могу се не зачитай тука баце ;)ша си караш по бебето!оно само ша ти покаже кво му требе и кога му требе...........тук мое зачиташ сал общите неща.......секо бебе си е самостоятелен индивид от самото раждане..... ;)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #28 -: Януари 24, 2011, 04:51:29 »
Пръвак, креватчето е лесно. Ако требе те таково ша сковеш:

къкто виждаш и от панцерси нема да има нужда.

Но. Я ша ти дам един безплатен съвет  :green:. Зими му направи една люлка на бебето, направо ша са родиш. Дирих в нета и намерих таа снимка, къде горе-доле ша ти даде представа кво е:

Праиш я с една черга, два пръта и едно въже. Закачат са две алки на стените, на тех са закача люлката, с помощта на едни големи куки. Начи нема такава сгодия. Тава бебе като го люшнеш два пъти и са а зашеметило и спи като къпано.
Я имах снимано мойто дете с такава люлка, ма не моо намера снимката, да видиш кво е удобно.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #29 -: Януари 24, 2011, 04:55:53 »
Цони, да си ги кръми коя до колко сака, за мене не е естествено да кръмиш дете до 4 години и немам нужда от лекции. Детето на 2 години вече заапва филията леб и му не требва майчино млеко.
« Последно редактиранье: Януари 24, 2011, 04:58:04 от Колю от Бела Слатина »
Активен

Страницата е създадена за 0.211 секунди с 21 запитвания.