Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Обществото и бъдещето  (Прочетена 1891 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Обществото и бъдещето
« -: Януари 29, 2011, 12:09:30 »
хмм, начи гледа го тоа Zegeist II: Addendum :punk: и понеже моа да стане така, че тава каде ше го пишем у темата за филмовете да предизвика дискусеа - реко да го изнесем у нова тема та да не са пълни онаа с излишни нешта

се пак, преди да са впуснете у четенье на мисловните ми изблици ви препоръчвам задължително, ако не сте го гледале тоа филм да отделите два часа и да го изгледате. наистина си заслужава отделеното време.

съга по темата, начи сакам да обърнем внимание на две нешта - първото) икономическите убийци и второто) проекта "Венера"

1) като гледа за тиа икономически убийци нешто ного от нештата ми са виждат некак си познати, т.е. срештам ги тука, при назе в България - ниа си продадоме БеТеКа-то, продадо ме си енергото, продадоме кво ли оште не, точно тава каде са застъпва у таа идея - чрез приватизацеа на държавна собственост да са сложи на колене дадена държава, която чрез корумпирано управление да се възползва от ресурсите на таа държава като ги изкупува за ништожни пари, като по тоа начин са стимулира безработицата и бедността в дадения регион.

у обшти линии механизма действа/ако съм го разбрал правилно/ - идва некав чичка при вазе и ви каа 'ниа сме от штатите и ше ви дадеме некакви пари, които да турите у инфраструктури, образование или здравеопазване и на базата на некаква лихва за некакав срок от време виа ше ни ги върнете'. Естествено нештата не протичат точно така штото лихвата става непосилна и тогава требва да са продаде нешто или да са даде некакав ресурс на държавата де а зела тоа заем. Ако държавата неште да земе тоа заем - тогава са пристъпва към атентати или сваляне на управлението, ако и тоа метод не сработи - тогава идат самолетите с бомбите и почва мазалото докаде не са получи исканото.

естествено, ако требва да погледнеме нештата тука - ниа отдавна сме си продале некои нешта на западни инвеститори. ништо чудно да сме станале жертви именно на такова нешто - икономически убиец.

2) тоа проект "Венера" и преди съм го чувал ама некак си не ма а интересувал ного ного, у обшти линии става въпрос/ако правилно съм разбрал/ за премахването на монетарната система и изграждането на изцяло ново общество, в което всички хора са равни. няма по-големи, няма по-малки - всички са равни и всички работят за общото благо, а не за своето собствено, както е сега.

(те ка би изглеждал един град според тоа проект)

не само това, а и премахването на сички фосилни горива и започването на използването енергийни възобновяеми източници - като ветара, водата, сънцето, геотермалната енергиа и секакви такива.

у обшти линии тоа проект цели изкорениаването на сичко вредно от нашето обштество и изграждането на едно ново.

требва да си признаем, че кога видех у тоа филм идеята на Джакоб Фреско си напраих аналогия с некаква сценка от научната-фантастика, штото нештата изглеждаха толкова нови и някак си непознати. в смисъл, секи а свикнал да работи - плаща сметки - яде храна купена с пари, изкарани от работа и сичко са завърта у некав порочен кръг. тоа проект цели да елиминира тоа кръг и всичко това да бъде предоставяно ..., честно и аз не разбрах как точно :green:

оште за тоа проект можете да видите те на тоа сайт: http://www.thevenusproject.com/
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Обществото и бъдещето
« Reply #1 -: Януари 29, 2011, 07:40:59 »
От сеги го казвам-тоа филм не съм го гледал и по сека вероятност нема и да го гледам.Особено след тиа двата анонса де си ги пущил.Нищо лично,ма сакам да запитам нещо-пръвото де го пишеш-като техника на изпълнение и образност е ясно-ма къде е мотива-казано по просто -ЗАщо се праи тава?На второто па неща и да се спирам грам.Справка моо си напраиш у не безизвесниа философ от еврейски произход,раждан у ЛАйпциг и живел у Лондон-лицето Карл МАркс-точно тиа ньегови идеи беа претворени през 1917 годин от един друг полуеврейски потомък -Вл.Илич ЛЕнин.Та през 1924 годин са налага да праи НЕП.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #2 -: Януари 29, 2011, 10:43:21 »
тава са прай за да имат тиа каде са дали тиа пари /в случат мвф/ контрол над тиа каде са зели тиа пари.

примерно я зимам заем от банката, не мом да го изплаштам и иде съдята изпълнител да си зима от дома ми кво му аресва и кво са приравнява на стойност на заема каде сам изтеглил - съштиа механизам е и тука ама у ного по-големи размери

а за проекта "Венера" именно тава а идеата му - нема управлявашти, нема държави, нема граници, нема ограничения над личността, нема ништо, което го има днес - всичко е едно цяло наречено планетата Земя.
и може би най-важното каде са споменава у тоа проект е премахването на таа монетарна система, която според тях а корена на целата работа каде ни дърпа назаде.

в обшти линии не знам дали аз съм го разбрал правилно и дали съм го обеснил правилно, ама тука пише по въпроса: http://www.zeitgeist-bg.com/project_venus/

сношти си свалих некакав филм на тоа Джакоб Фреско, наречен "Дизайн на бъдещето" каде са говори именно за тиа градове, показани у тоа филм само дето а доста по-подробно погледнато, а не като за 15-20 мин.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Чвора

• Пустиняк
« Reply #3 -: Януари 29, 2011, 10:48:23 »
тегленьето на заем е доброволно...монетарната система одавна сакат да а маанат па се не успеват..тва са утопии де сньи сал бъзикат умовете на ората.Има си закономерности у развитието на секо общество де колко и да ни са сака не моо да бъдат пренебрегнати.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #4 -: Януари 29, 2011, 12:02:45 »
Поредната утопия, при тва зле обмислена. Текива работи и левичарски движениа като Zeitgeist лаас винаги ловат дикиш у по бедните страни, даже и ако 50 години са яли лайната на комунизма.  ---- ----
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #5 -: Януари 29, 2011, 12:14:17 »
баце,на тиа де са яли красножопи говна не моо ни излъжат.Виж Брутале а младеж неорентиран и за тава се лови на тиа лъскави приказки...кво да праиш Чърчил е казал:,,Ако на 20 годин не си революционер значи немаш сърце,ако на 40 годин си революционер-значи немаш акъл" ;DЛошото а ,че поради красножопото изкривяване на нормалното развитие на Обществото у Териториата,назе зорлем ша ни напраат  революционер-башибозуци ;) :P ;D ;D ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #6 -: Януари 29, 2011, 12:24:49 »
... тиа къде са дзурепат у тоа утопичен проект"Венера"верно са наивници къде не са яле комунистически лАйна...Никой още не е измислил къ да премаане разликите на етнически и религиозен принцип(справка-бивша Югославия сас уж "напредналия" и комунизъм),така че от тука нататък нема изобщо кво да са коментира подобна идиотщина... ;)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #7 -: Януари 29, 2011, 12:30:45 »
Ти па Югославия-они си  беа същите царвуле миризливи като назе сал ,че гумени-па ниа си беаме свински опинци с козината навънка :smeeeh:Глей,че у Чехословакия де уж беа най цивилизованата част на Соц.лагера-накрайо стигнаа до дележ,та тука балканските говняре нема да съ изтрепът.....така че сичките тиа проекти са на принципа-да усвоиме едни парици и да врътнеме едни празни главици.....
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #8 -: Януари 29, 2011, 12:35:48 »
Прочето по диагнонал - неа Венера а Venus - село у Флорида, дрът французин, боен мозък, много свободно време....
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #9 -: Март 20, 2013, 09:21:09 »
Днеска обедвах с един приятел от ученическите годин още, каде оди като недарена сваа повече и од мене по тоа свет бели.
Нема нема, па пъкне отнекаде.
Е, фчера са врънал от Белград и кае:
"Бре деба, ка мое тия сръбе да си живеат толко добре ми кажи ти? икономиката им е зле колко и нашта та и одгор ча, ма си живеят и си помагат един на друг и нищо ги не бръка. А ниа, уж работиме тука, уж сме тава, уж онава, а сме ебати нещастниците. Секи на кой се обада се оплаква, че е затънал у работа и нема време за 2 дена да мръдне некаде на одмор, секи бръза занекаде, секи са варди да го не завлечеш с неко услуга...пълни нещастници сме."

А Я понеже последно време се така ми са случа, да ода по сръбско по 2-3 пъти у годината и моо се съгласа с тоа другарин. Начи като навлезеш на сръбска територия се едно са вращаш у назе преду епохата: "С Пайнер и ЕС напред!".

Стаа ти приятно на душицата, ората обслужват спокойно насекаде, никой та не гледа дече ли си дошел да го окрадеш, па и да го обадиш на НАП що ти пише сметката с молиф на амбалажна ратия.
Бе се още са живи некои порядки де при назе изчезнаха бръже, що ниа така си обичаме де, да се променяме и да забуварваме сичко старо за отрицателно време.

Я си обичам Родината, не съм сърбоманка неква, ма тава де го повниме у СЗ ка се живееше с широката душа като на руски селянин и ка са погаждаа ората един друг, моо го видите живо у Србия се още. Едно към едно! Та ча и у Белград!
Нищо общо с комплексарските избиче у назе де осраа и Балкан и Море и СКИ/СПА курорте и све.

Дооди ми са до Белград, да ям рибля чорба на Дунава...
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #10 -: Март 20, 2013, 10:50:59 »
Покрай конспиративните теории се навъдиа секакви утопии и антиутопии като цайтгейст. Я сакам шведски капитализъм. Или швейцарски, се ми е две, а може и датски.
Активен

Kaka Сийка

• Гостенин
« Reply #11 -: Март 20, 2013, 10:54:44 »
И я сам "ЗА "нихнио капитализам,Фенере!
Активен

Страницата е създадена за 0.233 секунди с 21 запитвания.