Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЗА ФИЛМОВЕТЕ-ма БГ-продукция!!!  (Прочетена 24098 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

калафаченин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 925
  • Я съм си прос човек ...
Re:ЗА ФИЛМОВЕТЕ-ма БГ-продукция!!!
« Reply #15 -: Март 05, 2011, 12:03:08 »
Я преди манко догледах Хъшове, че го не бе гледал скоро екранизиран и после гледах Време разделно и съм са надъхал яко за революция.
Коги ша доживеем да са видим наистина свободни, да го ева?!
Активен
Карай да връви, она са а видело, че край му са не види.

Маруца

• Гостенин
« Reply #16 -: Април 18, 2011, 10:04:13 »
Тая вечер дзепах у киното един от последните излезли БГ филмове - "Стъпки в пясъка". Дубреее, ма ужасно могу ми прилича на бозата "ТИЛТ". Просто еднаквите същи клишета - буйна младеж, комунизъм, женски цици, бягство на запад, нещастна либоФ в БГ, живот на гастарбайтер, завръщане...тинтириминтири...боза от шес с баничка... blax
Това сигурно е петия или шестия поред НОВ български филм, който гледам и в който действието се развива по време на соца и след падането на "СтенЪта" - един от сюблимните моменти у сичките тия неколко филма. Просто моа кажа на автурете, че ако нищо друго не могат да измислат освен да преразказват познати сюжети отпреди повече от 20 годин, да земат да си ударат една ръчна, да си мият краката, да гасат ламбата и да легат.  :punk: :duhovata:
Иначе за протокола да кажа - горе доле действието е по действителен случай, началото и края на филма се развиват във Видин. Сниман е във София, Видин, Ново Село и Америка.
Единствените по-свежарски моменти са сцените с Деян Донков(Оня от Видин  ;D), който както винаги играе като "пълен пустиняк" (в най-добрия смисъл на думата!!!), та разведрява обстановката с ролята си на градската битанка.
А след прожекцията имаше дискусия с "правачите" на филма да ги еба в клесовете недоправени. Нещо ръмжаха тама, оправдаваха се със слаба реклама и че държавата нги е длъжна за нещо де го нема, преметаа едни бритоне отлево надесно и обратно, оядаха се що аджеба се теглели филми от нета, па после рекоа: Ми то в БГ от 1300 екрана навремето, в момента има 130 действащи, от които 80 са в София. Така че разбираме хората че дори и да имат желание нема каде да идат да гледат и затова теглат. Прощавали им били!!!  ::)
И Я се заяждах с тех, малко на контра им задавах въпроси от чисто любопитство, щото те държаха да имало дискусия, а не само аплодисменти, па накрая май не беха отворени да одговарат могу могу.  :chistenje:
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #17 -: Април 18, 2011, 10:26:34 »
Добар анализ, Мариуцке, само не сравнявай бозата от шес и баничката с такива помии, мола ти са!  guru  ;D
Некой да е гледал Love. net?  Отзиви некакви? Че четох из нета, ма не беа особено ласкави, де.  ;)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Маруца

• Гостенин
« Reply #18 -: Април 18, 2011, 10:28:47 »
Добар анализ, Мариуцке, само не сравнявай бозата от шес и баничката с такива помии, мола ти са!  guru  ;D
Некой да е гледал Love. net?  Отзиви некакви? Че четох из нета, ма не беа особено ласкави, де.  ;)
Гледах и LOVE.NET. Не ми ареса. Май съм писала у другата тема за филмовете.  blax
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #19 -: Април 18, 2011, 11:09:03 »
Я са не аба да гледам нео-простотии от бездарници. Що каа Маруца, сиси, куманизъм, милиционере и буйна младеж. Без да съм ги видел, знам кво че има.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #20 -: Април 18, 2011, 11:15:20 »
Я са не аба да гледам нео-простотии от бездарници. Що каа Маруца, сиси, куманизъм, милиционере и буйна младеж. Без да съм ги видел, знам кво че има.
И дубре прайш че са не абиш!  ;D
За мене тава беше последния "НОВ" БГ филм за таа петилетка де гледах...па лазда и за другата... :green: :green: :green:
« Последно редактиранье: Април 18, 2011, 11:17:29 от Мариуца »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #21 -: Април 18, 2011, 11:37:14 »
комбинациата от ,,нов" + ,,български" + ,,филм" е като комбинациата от таа реклама:,,Можеме да свръшиме една работа образно казано със съчетание  от 2, от тиа три думи:евтино,бръже и качествено.Но никоги с комбинациа от трите"  ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

masok

• Гостенин
« Reply #22 -: Април 18, 2011, 11:39:56 »
комбинациата от ,,нов" + ,,български" + ,,филм" е като комбинациата от таа реклама:,,Можеме да свръшиме една работа образно казано със съчетание  от 2, от тиа три думи:евтино,бръже и качествено.Но никоги с комбинациа от трите"  ;) ;D

.......у последно време се пробат поне мале.........и ако свалиме баш чръните очила ....мое се каже ,че и прават......абстрахирай се от филмите у БГ през 70-80 годин .......сега е друго.......и не сравнявай с никой извън наще предели....!!!!оти па ша туриш чръните очила ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #23 -: Април 18, 2011, 11:41:20 »
Генин,я съм с розавите и пишем така ,па мани ако турим чръните ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Маруца

• Гостенин
« Reply #24 -: Април 18, 2011, 11:42:52 »
Имаше и неква друга типична БГ прикаска куто реклама на строителна бригада: "Моа да НЕ работиме качествено, но за сметка на тава зимаме скъпо!"  :smeeeh:
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #25 -: Април 18, 2011, 11:44:42 »
Генин,я съм с розавите и пишем така ,па мани ако турим чръните ;D

ебагооооооо :)
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #26 -: Април 18, 2011, 11:48:13 »

.......у последно време се пробат поне мале.........и ако свалиме баш чръните очила ....мое се каже ,че и прават......абстрахирай се от филмите у БГ през 70-80 годин .......сега е друго.......и не сравнявай с никой извън наще предели....!!!!оти па ша туриш чръните очила ;)
Нищо не прават! Преразказват банални истории, никакво художествено творчество не влагат. Тая вечер оня паек от филма си призна, че прават локално кино - такова де са разбира само от местната публика и затава не могат да участват по фестивале, щото сюжетите са неразпознаваеми от другите народи, самовкопават се в клишета и изтъркани лафове.  :green:
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #27 -: Април 18, 2011, 11:55:22 »
Праат или длибоки драми с толкова длибок смисъл, че ти требе смисълотръсач за да го намериш, ели па злободневни комедии с просташки хумор, зле прекопиран жаргон и актьорска игра тип "Пръвокласник декламира стих за 24 май пред чрната дъска". Актьорете най ме дразнат с преиграваньето, нема нищо естествено.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #28 -: Април 18, 2011, 11:58:22 »
епа они са театрални актьоре на филмови... ;Dиграат като у театър - с хипербола и за тава като сбереш визиата-се едно е сниман филма с любитлска камера тип,,гаджето си показва циците на плажа миналото лето"-съ получава убииствен ефект.отделно дето сценариите са писани от дебили.....забраили основниа принцип ,че един филм требва преди сичко да е интересен и да забавлява-ако ще и с цитати от Кафка-мозъка ;)
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #29 -: Април 19, 2011, 12:04:34 »
епа они са театрални актьоре на филмови... ;Dиграат като у театър ...
Епа да, дикцията винаги им е театралска щото предимно играат по театровете и са свикнале на ЯСНО ИЗРАЗЯВАНЕ НА ВИСОК ГЛАС...и куто им са случи да снимат нещо веднаж в годината ели по-редко и са получава тоа "дефект" с говора що така са свикнале вече... :P
Оф мани, така са едосах че одих да си губа времето с тиа... :tazz:
Активен

Страницата е създадена за 0.443 секунди с 21 запитвания.