Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За театрото и концертовете  (Прочетена 20528 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:За театрото и концертовете
« Reply #210 -: Февруари 07, 2016, 08:18:20 »
Сестрата грабна днеска щерката и одиха там. Ма кък да си речете "зрасти", като са не познавате.  ;D Я имах рабута и не можах да ида. На тех двете си им е добре и без мене. Леля, па леля, любов голема. Глезотът са, още хайманосват некъде и ги нема никакви, та не моо реча кви са им впечатленията. Къкто разказваш, струвало си е.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #211 -: Май 11, 2016, 09:25:05 »
я оди на театар таа вечер и ча коги почна постановка, разбра че съм е гледала. але не сме добре.
ма предния път беще друг актьорин и сам се подвела по афиша с новия актьорин.

Мъжът на жена ми

и пак жените имат по двама мъжове, балансирват ужким. па сме набедени, грешни и нам кво.
повече не мом да пишем като Рошко.

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #212 -: Май 11, 2016, 09:46:09 »
Е дако де, нали оди, оно пуфторенеето  му е макята на знанеето... :smeeeh: :krkanje:
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #213 -: Юни 13, 2016, 09:14:02 »
А добандер и од мене па.
Вчера момата ми мрънкя цел ден и накраа отидооме на театър, па реко' сеги да блесна колко съм културен.  :green: :green: :green: Сал ви са мола да не казвате на никой, че са ма завеле на представлението, ми не съм отишол самоинициативно. То не че ми са не гледаше, ма сал че не бе ударило, па никъде не пишеше кво праим ку вали.  :riba:За е таа постановка ви разправам http://www.hristoshopov.com/others_theatre-bg.html. Ей, голема работа а таа постановка. За актьорите нема кво да ви прикаам, такава комбинация редкo мое да са случи. И двамата убави, особено Лилия Маравиля love  (къ ги а излъгал мъжъ и да ги земе, още не ми а ясно, мисла си сал, да не каете, че ревнувам сиги  :green:), играат за стра, изобщо забраваш къде са намираш и ем ти аресва постановката, ем без да са усетиш почваш да си задаваш въпросе разни. Разправа са за мъж и жена, къде са са срешнале в един хотел на майната си, аресале са и те така  :sitenklec:. Действието почва да са развива на сутринта, кога си прикаат кво-що и къ стана така. Тънкиа момент е, че освен, че са са аресале, са и женени, с по неколко дечурлиа. Трудно а да са каже кой повече а аресал другиа и кво са случва с него изодвътре. Любов изедин път. Къто сигур вече сте разбрале по заглавието, тиа двамата наще почват да са виждат сека година по тава време на тава место. Мандръсат са кът изоглавени, прикаат си секви глупости, секи път расправат по една лоша и добра история за законните си половинки (къде вопще не става явно лоша ли е ели па а добра историа) и те така, вопще сичко, къде не праат и за къде не прикаат за него с благоверните си.  :riba: Сакчеде верно и любов има, ма и двамата са пазат. Ша питате къ така сека година баш по едно и също време - ми така, той оди да праи счетоводен баланс на един клиент от там, къде са срещат, па кя не оди с мъжъ си на рождения ден на макя му, що онаа не моо да ги тръпи. Интересното а, къ актьорете в рамките на 2 часа пресъздават различните състояния на героите през секи етап от живота им (показват срещи къде са провеждат през горе-доле равни интерале за период от има-нема 25 годин). И кък неизменно онова силното между тех ги дръжи в целиа живот. Ша питате - ожениа ли са накраа? Па гледайте и ша разберете. На линка, къде съм пущил, има данни кога и къде са играе. Айде наздраве!  :krkanje:
« Последно редактиранье: Юни 13, 2016, 09:39:25 от Рошковец »
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #214 -: Юни 13, 2016, 01:59:25 »
Ааа, тава театро съм го гледала ноогуу одавна, има-нема поне 25 годин и више - играеха Тодар Колев /лека му земля!/ и Анета Сотирова. Голеемии!  thanks
Явно сеги а излезнала нова редакция с Хр. Шопов и Л. Маравиля. Може и да го гледам неко ден.
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #215 -: Юни 13, 2016, 09:43:47 »
Ааа, тава театро съм го гледала ноогуу одавна, има-нема поне 25 годин и више - играеха Тодар Колев /лека му земля!/ и Анета Сотирова. Голеемии!  thanks
Явно сеги а излезнала нова редакция с Хр. Шопов и Л. Маравиля. Може и да го гледам неко ден.

След постановката одииме за афтугафе од актьорете и кът си приказвааме с тех тиа казаа, че и превода а нов. Сигур и режисурата  :green: Ма, те, пробвай, моо ти ареса, къто викат пустиняците (пингвинете) од Мадагаскар.  :krkanje:
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #216 -: Юни 13, 2016, 11:09:47 »
Я съм го гледала тава по телевизията, ма е било толко отдавна, че немам спомен кои са били актьорите.  ??? Не беха наши у секи случай, но беха класа. Историята я знам със сигурнос, а тава значи, че е остаила отпечатък. Бъш вчера са присетих нещо за Христо Шопов и изгледах "Очите плачат различно."

Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Рошковец

• Тумбак
« Reply #217 -: Юли 28, 2016, 07:26:34 »
Тава не а баш за тука, ма нищо, на зор съм да го еба!  :green: :green: :green:

На неко оди ли му са на опера в събота 30.07. по мръкиняло?

Имам 4 (четири) билете от по 20 лв. за операта "Набуко" на Верди, къде ги играат пред катедралата "Св. Александър Невски". Билетете са за 30.07. от 21:00 ч., сектор С (це), ред 20, места 3, 4, 5 и 6. За ориентиране - тава а най-високиа ред, сектора а од левата стран', аку си с лице към сцената.
Предлагам ги не щото съм неколтурен, ели па щото не щъ да ода на представление, къде са одиле политици на него, ми що са налага да пътувам, дееба и теглото му.

Па на вазе ку ви са не оди, питайте приателе и други такива. А бъдете колтурни и ма не оставайте да изгоръ с 80 лева - с тиа пари моа да си купа баре 40 кила захар за рикиа и да си гледам с неги после сръбете опера на телевизора.  Ку неко има интерес и ми нема телефоня - да пише на лични.

Те ви линкове да добиете престава къв спектакъл ви давам възможнос да видите:

http://www.operasofia.bg/novini/item/3505-fakti-bg-pametna-nosht-za-publikata-na-operata-nabuko

http://news.bnt.bg/bg/a/ogromen-uspekh-za-nabuko-na-otkrito

Па ако неко дири работа - гледам, че дират и ора за оркестъра, мое да иде да ги чуе и да си преценява сам дали да са разспраава с тех: http://www.operasofia.bg/novini/item/3512-sofiiska-opera-i-balet-obyavyava-konkurs-za-popalvane-sastava-na-orkestara-kontrabas-1-vi-tzigulki-2-ri-tzigulki-fagot-trompet
« Последно редактиранье: Юли 28, 2016, 07:28:18 от Рошковец »
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #218 -: Юли 28, 2016, 08:17:19 »
Еййй, тва шъ да е ного интересна постанофка...да си бе у България, одма ги земам...туке у Веенцката опера за 10 евро нема кой здрасте да ти каже...
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #219 -: Юли 29, 2016, 08:01:04 »
Да са пофала - намериа са колтурни ора, къде са отворени към широкиа свет и разбират от искуство. Благодаръ им за разбирането и за тава, че нема оденето насам-натам да са влияе от пцуване за тава къ съм изгорел с осемдесе лева. Айде наздраве  :krkanje: и приатно гледане на кой кво ша гледа.  :bozki:
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #220 -: Ноември 16, 2016, 12:41:04 »
фчера с големо удоволстее гледах Духът на поета с Христо Мутафчиев в ролята на Стефан Стамболов и Валентин Танев в ролята на Захарий Стоянов

! No longer available

Сценарий Стефан Цанев

много доволна, след поне 5те педераски постановки, къде гледах напоследък, све гейски истории.

и тука големия монолог

! No longer available
« Последно редактиранье: Ноември 16, 2016, 12:43:20 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • беркофчънин
« Reply #221 -: Ноември 16, 2016, 09:09:24 »
Уффф...не знам...ного противоречиф образ е тоа - едън из най-гулемите български политици...ного познат речитатиф, та до дънъска - я тава, я онава...ного ползи е допринесъл за дръжавата и ного мъка за ората...лайс тогива да е било правилно...връшта Батемберг слет преврато и като го види, че коленопреклонничи на рускио цар, сам га гони усвет и довлача Фердинанд.
Мъ и он си е олизал пръстите, бръкайки у медеца-с натиск и далавери искупил на бесценица целио Курубаглар, къде са биле лозята на еновремешните софийски турци, затва сега се вика Лозенец...ебем ли га къф нарот сме ниа...
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #222 -: Ноември 18, 2016, 12:09:06 »
Брава, Ане, че намираш време за колтура. И че ми помогна да решъ да не ода а ги гледам таа постановка. Ич не ми аресва Мутафчиев в таа роля. Ма тава а въпрос на фкус, и те така.

Я сиги са връщам от бенефиса на гимнастичките. Нещо убаво ф тоо ден, къде откъде 8 зарантъ до началото на спектакъла къде 19 ч. Господ бе решил а ма кара да си трениръм усърдието да поста и да са не гневъ.  :mg:

Спектакъла беше ГОЛЕМО ЗРЕЛИЩЕ, магиа от музика, танци, светлини и цветове. И сърца и души, къде са раздадоа за последно и кът за последно. За него нема кво а обеснявам подробности, кой гостувAл, кво казAл, тиа дена ша го дават по БНТ, моете да го гледате. Ша маркирам сал три работи:
- искрената радос и раздаване на момичеата, къде най-накраа са разбрале, че са успеле, а тава са усеща по въздуа и по очите;

- първиа път коги мотора на сичко, тоо неелит и упорит голем професионалис Илиана Раева требваше да приказва пред ора, па не моеше а мъцне от вълнение и и требваа 2-3 минути да спре да и трепери гласъ. Голема а Илиана, дай боже повече тикива ора в наща дръжава. Кя каза най-важното - не сме ви лъгали никога, всичко сме правили искрено и безрезервно, за вас и за България, затова ви благодарим, че ни подкрепяте;

Кя напраи и големо признание за Ина Ананиева - каза "Ученикът надмина учителя си!"

- Цветелина Стоянова поверва в живота!!! Ку не вервате - глейте:
http://news.bnt.bg/bg/a/tsvetelina-stoyanova-izpravi-arena-armeets-na-kraka-video

Да ви кажа ше ги сънувам таа нош Ренета Камберова с тоа син костюм къ танцува на "Лунната соната" с добавени звуци на кавал.... :rockon:

Не сръдете са, я моо пиша и още, ма ша връа а си ги сънувам, па щуретии моа пиша и други път.
Айде наздраве! За момичеата, абсеютни световни шампионки, къде за разлика от други ора, работат само и единствено за Българиа! И я водат на върхъ!

:krkanje:

« Последно редактиранье: Декември 16, 2016, 09:51:21 от Рошковец »
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #223 -: Ноември 18, 2016, 01:49:36 »
Искрено ти завиждам, че си видел у живо таа убавиня!  :punk:
Активен

Рошковец

• Тумбак
« Reply #224 -: Ноември 19, 2016, 12:57:54 »
И има за кво.  :green: :green: :green:

Оффф, и па Ренета, мамоууу...

« Последно редактиранье: Ноември 19, 2016, 11:17:01 от Рошковец »
Активен

Страницата е създадена за 0.409 секунди с 23 запитвания.