Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: АМУЗИЯ- Изгинааме  (Прочетена 3880 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mimovenkov

• Гостенин
АМУЗИЯ- Изгинааме
« -: Юли 10, 2011, 10:49:48 »
те оше едно наше парченце от некоги 

Група Амузия е създадена през 1994г. от  Иван Костов ( James )- вокал и китара, Милен Венков-барабани, Николай Венков-бас и Калин Вутов-китара. Преди това всички от групата са имали самостоятелни проекти с различни групи. Бандата започва изцяло с авторски парчета в здрав хард-кор стил като наред с агресивната музика групарите създават и няколко прекрасни балади, които по-късно ще включат и в дебютния си албум. Стигнали до заключението, че парчетата звучат добре музикантите започват активен концертен живот. Първоначално изявите са в родният им град Вършец, но месец по-късно групата излиза и на сцени на съседни градове като Берковица, Монтана, Лом, Враца, като концертите им се радват на многобройна публика т.е за кратко те се превръщат в любимци на цяла Северозападна България,  в която по това време имаше малко качествени групи.  През 1996 година момчетата решават, че са достатъчно подготвени да запишат албум и започват активно да търсят спонсори за записите.                               Фирма  "ЕЛЕКТРОСТАРТ ЕАД" се отзова на тяхната молба за средства ( пари ) за запис на албум и им отпусна   10 000лв, който бяха достатъчни (горе-долу). Студиото в което записаха дебютният си албум "Лабиринти в разума" бе най-доброто за момента в България а именно "Студио 1 на НДК". За добрият звук се погрижиха тонрежисъорите Жоро Хлебаров, Тошко Тодоров и Анатолий Кофтун. Още по време на записите, които продължиха един месец момчетата от АМУЗИЯ се запознават с  музикалният елит на София и подкрепата от тях не закъсня. Ден след като албума стана готов бандата е поканена  да гостува  в  предаването    "НЕДЕЛЯ 96" по радио Хоризонт с водеща Гергана Лазарова. Това бе първото интервю на национално ниво с групата. Малко след участието в предаването и представянето на албума групата неочаквано получава предложение от издателскатата фирма "АРА-АУДИО ВИДЕО" за разспространение на албума. Момчетата са във възторг-тяхната мечта вече е реалност. И така албума излезе на пазара и се рекламираше изцяло по КАНАЛ 1 в предаването "Телевизионен справочник". Именно от тази реклама групата е забелязана от музикалният  продуцент Ицо Петрофф, който изяви желание да направи промоция на албума на групата в  зала 12 на Националния дворец на културата в София. Спонсори на концерта бяха водка "ДОКТОРС", които тогава навлизаха на пазара и доста сериозно се бяха погрижили за настроението на феновете. За промоцията специално от Вършец доиде  пълен автобус с почитатели на АМУЗИЯ. Концерта премина страхотно, всички бяха в страхотно настроение. Ицо Петров остана впечатлен от изпълнението на момчетата и изяви желание да организира концертите им. АМУЗИЯ влезе в националният "АРТ-РОК ЦЕНТЪР", на който Ицо Петрофф беше председател. Започнаха изявите на музикантите да се увеличават. За кратко време група АМУЗИЯ обиколи залите 2, 3, 7, 8, 13 на НДК с успешни концерти пред ентусиазирани фенове. НА 20.07.1996г. групата е поканена на концерт в сградата на "Позитано 20" сред феновете тогава се забеляза и настоящият президент на България Георги Първанов, който след концерта поздрави всички от групата. Веднага след това изпълнение групата забива на сцената на националната опера в благотворителен концерт. Наред с изпълненията на групата в пресата се забелязваха и доста статий свързани с група АМУЗИЯ. Бандата е забелязана и от Румен Янев, който е водещ на предаването "Хляб и Мармалад" по радио "Тангра". Тои кани част от групата на интервю в предаването си, в което братята Милен и Николай Венкови представиха всичките  парчета и говориха адекватно за икономическите и социални проблеми на България . Баладата "Любов и Омраза" бе включена в музикалната класация "Рок-топ 7" на радио "Тангра". Това е класация за Бг-песни, в която класиралият се на първо място 3 седмици подред получава награда за  самостоятелен голям концерт в края на годината. През първата седмица баладата изненадващо попада на трето място наред до парчетата на Бтр, Сигнал. През втората седмица "Любов и омраза" успява да пребори доскорошните лидери и застава начело в класацията. Причината е, че цяла Северозападна България застава зад групата и я подкрепя чрез телефонни обаждания. Според шефовете на радиото имало е и обаждания от Румъния, Македония и Сърбия. Третата седмица беше размазваща. Група АМУЗИЯ печели с над 1000 гласа на вторите а именно БТР с тяхната балада "Хей момиче". Румен Янев сподели, че не е виждал такава подкрепа за млада група. Всички от бандата са на седмото небе, еуфорията е нечувана. Следват невероятно много участия в градовете Пловдив, София, Съединение, Мездра и др.. С парчето си "Клаустрофобия" група АМУЗИЯ печели класацията "БЛЕК ТОП" на радио "ДАРИК" и веднага получава предложение за клип на парчето от "БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ". Kлипа е режисиран от Цветана Янакиева, която бе позната с реализацията на видеото  на много от родните звезди. Клипът се излъчваше по КАНАЛ 1  и в предаването "РЕТЕМАНИЯ" по BTV (тогава ефир 2). Месец след това група АМУЗИЯ получава статуетка и първа награда за най-добра млада група на "АРТ-РОК ЦЕНТЪР". Церемонията по връчването на наградата се проведе в хотел "ЗАМЪКА ХРАНКОВ".  През 1997 година момчетата създават парчето "Кръв вода не става" и по време на техен концерт в читалище "Хармония"-София изпълнението на тази песен в стил хард-кор с фолклорни елементи предизвиква особен интререс у музикантите от група "Епизод". Година след това те признават в списание "PROROCK", че тяхна любима българска група са АМУЗИЯ.  През 1998  година бандата за половин година се напуска от вокала Иван Костов и  на негово място идва Георги Ангелов  познат повече като ( Джудаса ), с който Амузия правят няколко концерта. Иван Костов отново става фронтмен на бандата през същата година. Групата придобива сериозна популярност и с изявите си на "BERKSTOCK" през 1998 и 1999г. На фестивал в град Враца, група АМУЗИЯ печели първа награда от застрахователно дружество "S.I.C" за най-добра група. През 2000 година групата напуска китариста Калин Вутов и на негово място идва Людмил Кирилов ( Бици ). Музикантите решават, че поради настъпващата чалга в България и отлива към тежкият рок, единственият начин да се запази групата е смяната на стила. В АМУЗИЯ идва тромпетиста Иван Савчев, който в същото време свири  и на клавир. Бандата започва да прави кавъри и успешно да се налага в рок-клубовете в столицата и провинцията. Наред с изпълненията на чужди групи, музикантите правят и авторски композиций в авангарден балкански-етно поп-фолк пънк вариант с фолклорни елементи, които на поредният "BERKSTOCK" през 2000 година предизвикаха истинска еуфория сред феновете. В този вариант групата записва сингъла "Една отделна реалност" в студио " ГРАФИТИ" гр.София, който успешно се въртеше по радиостанцийте в страната. Група АМУЗИЯ променя стила си като песните вече звучат в поп-рок звучене. След поредното интервю по радио "Хоризонт" в предаването "Музикална стълбица" баладата "Самота", бе включена в едноименната класация и печели трето място. През лятото на 2001 година музикантите са поканени да свирят в заведение в курорта Албена. Интересното тук е, че след изпълнението им през първата вечер шефа на заведението (известна Софийска мутра ) не удобрява стила и чрез заплаха ги принуждава за едно денонощие да научат 50 латино песни!!! По ирония на съдбата групата се превръща в най-голямата атракция на курорта. Огромен брой туристи от Германия, Русия, Франция идваха всяка вечер да се радват на латино изпълненията на групата.След завръщането си от "морското " пътешествие продължило цели 2 месеца нон стоп всяка вечер свирене групата започва изяви в клуб "EL CORAZON" в София, като латино стила им се забелязва от шеф на новооткритата Софийска латино-дискотека "АМОR". Музикантите подписват договор и започват всяка вечер да свирят в клуба. За кратко време клуб "АМОR" се превръща в най-големият хит на нощна София, повече от 2000 души всяка вечер се радват на изпълненията на музикантите. Не закъснява и интереса на медийте. Тодор Трайчев от КАНАЛ 3 прави няколко предавания на живо с групата. "ЕВРОКОМ" излъчват на живо рожденният си ден с изпълнения на АМУЗИЯ. Към бандата се присъединява и певеца Ивайло Гюров известен с изявите си в "Телевизия Планета", саксофониста Дани Монов, клавириста Стефан Иванов (ex. Латино-Партизани ) и певицата от Бургас - Цветелина Христова. През 2006 идва и върха на изявите на група АМУЗИЯ. Режисъора на "Каналето" Жоро Торнев кани групата за участие в предаването, което се излъчи на живо по "Канал 1" на 14.02.2006г. Тончо Токмакчиев, Марта Вачкова, Камен Воденичаров и Виктор Калев казаха, че това е една от малкото кадърни групи, с който са работили. Интерес към предаването тогава изяви и министъра на финансите Милен Велчев. В клуб "АМОР" групата свири пред целият политически и светски елит на София. Слави Трифонов и компания също доидоха да видят най-успешната дискотека на София и останаха очаровани. Междувременно с изявите си в клуб "АМОR"  музикантите са поканени на участие в Хотел "Марица"- Пловдив лично под патронажа на министър-председателя на България  тогава Иван Костов. На партито се забелязаха кмета на Пловдив и най-успешната ни лекоатлетка Стефка Костадинова. И така група АМУЗИЯ изкара 4 великолепни години в Клуб "АМОR" с над 2000 участия радвайки създанията на нощна София, който ( участия ),  можеха да бъдат и повече, но назначеният "Управител" през последната година известен гей Дим Дуков съсипва красивото заведение. На 31.12.2004 г. музикантите са поканени на новогодишно участие в пет звездният  Хотел "Двореца" във Велинград !!! Това е и последното участие на Група АМУЗИЯ. След този концерт групата се разпада поради различия във вижданията на музикантите. Интересното е,че първият и последният им концерт дали случаино или по волята на всевишния са в известни курорти-- Вършец и Велинград. Равносметката е: Над 3000 концерта, пълни зали, клубове и заведения и много радост и усмивки в лицата на верните им фенове. Страницата остава отворена, защото кой знае, някой ден музикантите могат отново да се съберат заедно и да зарадват душите на хората, които имат  нужда от завладяваща и красива музика да грее сърцата им в тази жестока и отвратителна чалга действителност.

2008г.

Активен

masok

• Гостенин
Re:АМУЗИЯ- Изгинааме
« Reply #1 -: Юли 10, 2011, 10:54:59 »
мисла модераторите се намешат и сберат двете теми на Милен от Амузия на едно.......... ;)нема зор да са разфръгани мисла........ :)
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #2 -: Юли 10, 2011, 11:02:18 »
Оф Миленнее- ду ютре ча пущиш лас още 100 теми :smeeeh:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Маруца

• Гостенин
« Reply #3 -: Юли 10, 2011, 11:07:54 »
варайте човека , ша са упрай... ;D
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #4 -: Юли 10, 2011, 11:10:02 »
Я вервам Мариуцке - ма да му са убади Ренгенаи да гу доведе на 23 на концерта пред Библиотеката  ;D Да гу видиме ниа на живо - па за пиенету наша грижа :rockon: :smeeeh: :krkanje:
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #5 -: Юли 10, 2011, 11:51:08 »
Я вервам Мариуцке - ма да му са убади Ренгенаи да гу доведе на 23 на концерта пред Библиотеката  ;D Да гу видиме ниа на живо - па за пиенету наша грижа :rockon: :smeeeh: :krkanje:

Mиленчо утре ше понаместим тиа темици кое за къде а, че съга ми се спи.

те тука съм ти заплил енформациата за групата у нашта Енцеклопедиа на Северозапада, да се не затриа , надам се да немаш нищо напротив - ако сакаш улазай и си редактирай статиата кво ти е кеф.

http://severozapad.wikispaces.com/%D0%90%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #6 -: Юли 11, 2011, 12:16:12 »
я па за пръв път чуам ,че изобщо съществувала таа група...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #7 -: Юли 11, 2011, 12:34:00 »
И язе ама тава къде чух ма заитригува де турете още нещо от творчеството та да го послушаме ;D
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Маруца

• Гостенин
« Reply #8 -: Юли 11, 2011, 01:05:49 »
Спицялно за Амузия и за групата на Ренгеня, едно е че ма кефи стила музика дек прават оти я слушам текиви ритми, и друго е тава че пеат предимно на нашенски диалект, коети си е изгръбванье отсекъде... :punk:
Активен

Ренгеня

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1194
  • видна врачанска пияница
« Reply #9 -: Юли 11, 2011, 07:33:40 »

поправи набръзо таа несправедливос - "Амузия" си беа голема банда !
както вече писах некъде - имах честта да ги видя на живо у т.нар.
"горен" рок-клюб, "Валди Палас", сегашно Бирхале, у Врацалево преди десятина годин
лас да а било - изкрътиа мифки и ора играаме

Сегашния проект на част от момчетата "Lab For Madness" пък е тотална бруталия !
Чекаме албумо !!!
Активен
ТУМБАК - Талантлив, Умен, Музикален, Бохем, Арабия, Красив ... а, и СКРОМЕН

оффишъл фейсбоклук-пейджС : ПИЯНИЯТ БАРД  и Докторс Гого Бенд

Чвора

• Пустиняк
« Reply #10 -: Юли 11, 2011, 07:52:58 »
бе леко съм скептичен къде ча толко разбиващото въздействие ма те ша видиме...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Маруца

• Гостенин
« Reply #11 -: Юли 11, 2011, 11:17:33 »
бе леко съм скептичен къде ча толко разбиващото въздействие ма те ша видиме...
Е Чворе, кой квото обича да слуша по тава и съди кое му е разкрътващо или не. Се пак тава не са мелодични балади на Уайтснейк или Циндерела, ми си е бруталийка и не секой може да слуша такава агресия.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #12 -: Юли 11, 2011, 11:22:56 »
къкто каат русняците-,,вкус и цвет -друга нет!".Ма за подобни изпълнениа имат и друга убава дума,де ме кефи-,,высеры" :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:къкто и да е-сека музика има право на съществуванье и секи има право да слуша кво му а кеф!Важното а да се чуства добре !А наздраве със студена бирица :nazdrave:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #13 -: Юли 11, 2011, 01:39:58 »
Бе я слушах една песма и ич ми не мяза на хард-рок стил, тава за мене си е траш. Текста мого мого го не разбрах, ама дай, монче младо, да чуеме баладите и маани тоо вебокс, че ша сера на него. Буай у тубата и са не бой.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Маруца

• Гостенин
« Reply #14 -: Юли 11, 2011, 01:46:53 »
Тейниа стил по-скоро го определям като хард-кор или нещо такова, ма те да кажат, а класически траш групи са по-скоро Металика и Мегадет.  ;)
Активен

Страницата е създадена за 0.512 секунди с 22 запитвания.