Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кампютърни игри и маняци  (Прочетена 15739 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Кампютърни игри и маняци
« -: Юли 26, 2011, 06:41:02 »
Сталкер (1979)
Режисьор : Андрей Тарковски

P.S.: Има и игри, Ако незнаете! Ето я първата и любимата:
S.T.A.L.K.E.R.: Сянката на Чернобил (2007)
http://www.zamunda.net/details.php?id=96200&hit=1

на тоа първиа сталкер съм му бил бета тестер, сбраа ни тама ена група от цел свет неколко човека, дадоа ни бета копие на играта и ни пущиа у един сървър да играаме кога ни са играа и после требваше да пишеме рапорти койо как ни са види, койо требва да са промени, каде има бъгове у играта и т.н. :green:

у обшти линии беше супер яка зарибяфка предвид факта, че играаш ена от най-чаканите игри преди сички :green:

съга има оште две нови Clear Sky/която я имам у ориджинал, лимитирано издание/ и Call of Pripyat
« Последно редактиранье: Юли 27, 2011, 01:16:54 от Бубето »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:За Филмовете
« Reply #1 -: Юли 26, 2011, 07:07:08 »
Играта само носи името "Сталкер"-нема нищо общо ни с филма на Тарковски,ни с книгата на братя Стругацки("Пикник край пътя"),та на игричките мое и да си бил бета-тестер,ма "сталкер" е термин,книгата и филма са праени далече преди Чернобил и са едни от най-великите и философски фантастични творби писани некоги!!! Направи си труда да прочетеш книгата и после изгледай филма...! ;)
Чернобил(къде а ситуирана игръта!) доде бая по-късно...! ;) ;D
Всеки случай м/у FPS игричка и литературно(или филмово!)произведение има бая разлика-требва и да са чете и да са знаа отде извира бозъта,уважаеми младеже...! :smeeeh: ;) :smeeeh:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #2 -: Юли 26, 2011, 07:29:28 »
па азе по игри на Кол оф дюти и Медал оф хонор научи повече за втората световна отколко от даскалицата ми по историа ;D . ма не оспорвам ролята на четенето де
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Брутале

• Тумбак
« Reply #3 -: Юли 26, 2011, 07:36:37 »
дръмоне, безсмислено а да са спори: Основната идея и терминологията на играта ("Зоната", "Сталкер") са взаимствани от научно-фантастичната книга „Пикник край пътя“ на Аркадий и Борис Стругацки и филма „Сталкер“ на Андрей Тарковски.

инак с две ръце са подписвам поди мнението на шлептара - от игрите моа да са научи тава онава по един сравнително забавен начин! стига човек да има желанието да научи де, не само да оди да си патка налево да несно фашаги :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #4 -: Юли 26, 2011, 08:04:34 »
...по един още по-лесен начин,наречен "четене" човек моа са научи да ползва собствените си въображение и фантазия,за да се озове на много по-яки места от която и да е FPS може да предложи...!!! ;) ;D Не сте виа виновни че сте осакАтени...! >:( Никоа игра не мое да ви даде повече от книгата...! >:(
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #5 -: Юли 26, 2011, 08:07:36 »
подкрепям мнението на Дръм.Я съм лют фен на игриците за ВСВ.НО-Фръст персон шутърете като Медал оф Хонор,Кал ъф Дюти и цела поредица-Батълфийлд и т.н. има още поне 9000 такиви игри  не дават изобщо никаква реална представа нито за фактологическото състояние на нещата нито за реалната атмосфера.Кой сака да разбере наистина нещо за историата-да чете скучни документални книги  и изследваниа на архиви.Ели има повече от 1234567890000000 сайта по нетя дето дават точна и сравнително верна информациа.Брутале- тава,че създателите на играта са написали ,че идеята и терминологиата са взаимствани,НЕ означава ,че наистина имат нещо общо.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Брутале

• Тумбак
« Reply #6 -: Юли 26, 2011, 09:35:09 »
но съштата таа игра моа да та подтикне да са фанеш да четеш тава онава да видиш ка а било ено време, я примерно бех член у ена авиоескадрила дека фърка на един авиосимулатор по втората световна/май съм го споменвал вече/, та благодарение на тиа ора имах възможнос преди неколко години да са срешнем с възпитаниците на ВНВВУ /демек оцелелите царски офицери свързани с авиациата от онова време, преди да доат червените и да ебат мамата на сичко. включае и да подарат месершмит 109 на сърбете и они съга да си го държат у музея, а ниа съга да са чудиме от каде да намериме ена бройка за музея у Крумово/,

отделно от тава тогива са фана да четем разни спомени издадени на царски летци - Спомени на Летеца, писани от Т. Розев и Ние бранихме тебе, София, писани от Ст. Стоянов. Па благодарение на тоа симулатор са научи като видим кокпит на самолет и като му погледнем приборите да знам кои прибор за кво а и иляди други нешта.

та у обшти линии - ена игра може адски ного знания да ти даде стига да пожелаа човек да ги усвои.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #7 -: Юли 26, 2011, 09:48:32 »
Тук си много прав-игрицата мое да е катализатор  на реакциата за придобиване на знания.От таа гледна точка е много полезно.Ти си извървел правилниа път-от играта къде истинските знания и умения.За което guru! ;) А пропо, сигур си играл Ил-2 щурмовик-феновете на таа игра са серьозна сила -поклон и уважуха ;)Но я лична съм фен на пехотата :smeeeh:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #8 -: Юли 26, 2011, 09:57:54 »
Я съм скептичен към тиа младеже-поголовно са неграмотни и на елементарна диктовка по български не издаянват...! ;) ;D Ако па прословутите игри ги подтикват да четат-адмирирам!!!
П.П. Един такъв келеш наскоро ма питА:
"-За кво ти а толку мощен комп,като не играаш?!?"
Ми верно не играа,не ми е забавно-ма кво да му кажа на келеша?!? ;D Връша си рабута и те така...! ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #9 -: Юли 26, 2011, 10:02:06 »
Е ти сеги си много ют-но и я ако ма опнът моо да не моо изкарам диктовката по български! :green: :smeeeh:
Иначе и я си купих як лаптопец с надеждата да играам неко и друга игрица ма те-Тигър срещу Т-34 още не съм минал 2 ниво :smeeeh: :smeeeh:
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #10 -: Юли 26, 2011, 10:22:06 »
я па на снайперете . + тва съм и с цайси та ептем оптиката я подсилена  ;D  та като сме почнале да приказваме за филме и игри да ви кажа две заглавиа. Филма Dagon те и линк  http://www.imdb.com/title/tt0264508/ съм го гледал още кога излезна към 2001 и много ма изкефи , некакси са породи у мене едно мрачно и подтискащо чувство. Не са много филмовете дето да можат да ми въздействат по некаф начин , но историата в тоа  ми ареса много. СЛед неколко години ми попадна те таа игра  Call of Cthulhu. заглавието ептем нищу не ми говореше , но колко гулемо беше учудването ми кога малко по млако почна да си припомням от къде са ми познати тиа сюжети най-вече като се заговори за ордена на Дагон. Останах каро застрелян пред компютура. разрови са у нета веднъга и изнамери че тва е по една кратка исторя на Хауърд Лъвкрафт .Историата верно е много кратка но , след това очите ми щеа да изфръкнат от кеф , като намери и една от другите му книги " Зова на Ктхулу "  Умрех от кеф и изчето сичко на тоа клес къде успе да намера и има некои много добри романа.
« Последно редактиранье: Юли 26, 2011, 10:23:46 от ШЛЕПЕТАР »
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #11 -: Юли 26, 2011, 10:50:04 »
Мамин убавец,Лъвкрафт а повлиял даже на Едгар Алън По..! ;) Неговите писаници са несравними,чел ли си "Цветът от Космоса"???
Иначе те:

...като хлапе са чудех и маех къв а тоа "Зов на Ктулу" от "Ride The Lightning"на Metallica... ;) ;D
Активен

Брутале

• Тумбак
« Reply #12 -: Юли 27, 2011, 12:51:07 »
Тук си много прав-игрицата мое да е катализатор  на реакциата за придобиване на знания.От таа гледна точка е много полезно.Ти си извървел правилниа път-от играта къде истинските знания и умения.За което guru! ;) А пропо, сигур си играл Ил-2 щурмовик-феновете на таа игра са серьозна сила -поклон и уважуха ;)Но я лична съм фен на пехотата :smeeeh:

баш на штурмовака съм летел, и на най-дъртия и на Forgotten battles, и на Aces ep, и на Pacific Fighters, и на 1946, само на тоа най-новиа Cliffs of Dover /проектното му име беше Storm of war: Battle of Britain/ не съм што немам хардуер за него :green:

между другото като са заговорих за Ил-а тиа клипове от ено време са ми останали любими:
->

->

->

ако не а проблем модератора моа да премести неколкото мнениа у некаква тема за комп. игри
« Последно редактиранье: Юли 27, 2011, 12:54:20 от Брутале »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #13 -: Юли 27, 2011, 07:37:09 »
прекалено сложното управление на Ил-2 Щурмовик ма отказа - ма и азе хардуер немам за игри , но иам хардуер за юбимите ми игри
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
« Reply #14 -: Юли 27, 2011, 07:45:41 »
Идеата на Брутале за тематата-,,Кви игрици на компа обича да гняса СЗ индивида?" ели нещо подобно ич неа лоша ниа такава тема немаме и МЪдеклатилаторете моо префрълът тиа постове тамка.
Активен

Страницата е създадена за 0.196 секунди с 22 запитвания.