Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Разруха ели има ли нещо, къде не моа гу строшиме?  (Прочетена 5500 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

apostolicia

• Гостенин
Пущам таа тема що цел ден ровим и не можех да намерим друга, къде да одговарва на тава, дека ша пиша.
Става въпрос за пофсемесната разруха у България и у часнос - Резервата. Пущам таа снимка от едно место, къде беше извесно у цела България. Немаше некой да не е чул за парка и у часнос за кръчмата у парка. Ората одеа да се снимат преди таа кръчма, дако а на путка си майна от самио град. Тава да идеш у тоа град и да не минеш през тоа парк и кръчмата, се едно да идеш у Рим и да не видиш папата. Клише, ма верно.

Таа снимка а праена лани, коги бехме с пуетесътъ на кратунски сбор. Рових си из албумите и попаднах на неа. Секи път коги ги вида таа снимка, ми се реве.
Те ги:

Тава а останало от едно от най-добрите и прочути заведения у страната. Става въпрос за  ресторант "Среброструй" у парка "Кайлъка" - Плевен. Ша замола Яким, ако има неко снимка от тава место, коги беше у пълнио си блясък, да пущи. Я рових у нета и не можех да намера.
Те и неколко снимки от Кайлъка - па казвам, праени са лани:

Мъка! Мъка ме лови за гушата!
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
Оооф, Ели, душицо, коту знаа колко може да са чеплезиме по таа тема, колку би могло да са каже, да са подскаже и кво ли не, ама, май си я сичку само приказки, затава ми са и не почва, азе ми са рупаа къщата на гядо ми, къде ми я в двора и се си думам що по натам може да я упраа, а камо ли и за тикива рабути къде уж привидно са ни по-далечни... тоа клоняк къде го видиш на таа снимка къде си турила, да ни турат сички да са избесиме на един каиш, па ще има ора къде да ги мръзи и тава да напраат, бягай...
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Па те телеграфа у видин - култова дискотека - Калоян снима ???

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

apostolicia

• Гостенин
Фсъшнос за запустеването на бъш тоа обект, къде съм писала, са допринесли с особена сила нашите мургави биологични единици - не са извадили само дървенията, да се глеат, они са извадили мраморните пьочки от душеметата и дуварете. Обаче кой а позволил тава нещо а се случава? Те тава се питам я!

Оняденка като одихме с Владо до Копрен, минааме през емблематичното село Копиловци. Спицяално обрънааме фнимание на тава село, щото там не е като насекъде. Копиловчени са особена порода ора - одат къде одат, они си замръкинят у Копиловци - у прек и преносен смисъл. Кой кво праи, копиловчанино мисли кво да напраи или кво да донесе у Копиловци. У моменто си праат пьощадо, та не беше много за фотографии, обаче я ви каам - атмосферата на тава балканско село а друга. Там и бившите текезесарски постройки си стоат, мандрата, едно-друго. У другите селия тава а на пустиняк и сал стръчът циментови колони, ако и они са останали. Та у Копиловци дали па не са по-шашави или па са по-мръзливи, та не са се ослушали да си бутнат текезесето? Селото а поди Копрен, високо у Балкано, последно село. Населението нги обаче а нади 600 човеци. За справка Дива Слатина - също така глухо село у същата опщина - а далече поди 100 човеци.
Що ли сека влас къде доажда у таа наша истрадала страна пръво затръква тава, къде предишните са го напраили, независимо дали а добро, ели лошо, та да почне на чисто, а обикновено за тава нема ни сили - ща да строшиш си сака па сили - ни па пари. И кво напраата тия, другите дойдат да го бутнат и те така. Питам се има ли нещо политикоустойчиво, глупакоустойчиво. Требва да се дири у БАН такъв матриял, фместо а се чудат кви глупости да нищат!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
.....много тъжно-я у ,,Среброструй" съм правил пръвото си големо напиванье като студент :-\ :( одил съм илядо пъти тамка,и по Кайлъка-тава беше един великолепен парк..сеги като глеам е затра и пустиняк..много,много жалко.........За Копиловци си права-я одих миналото лето и останах много доволен-ем не познавам никой там и сал се разодиаме из пьощадо и улиците,мани па ако ти се обадим на тебе примерно и ти да ме заведеш...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
...не можах да повервам че тава а "Среброструй"....!?! >:( :( И хижата ли а в същото състояние?!? :udri: :udri: :udri:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

apostolicia

• Гостенин
Не, хижата са а земали едни младежи и са а постегнали, ма си требва капиталец, та да се върне у предишнио нги блесък.
Активен

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Темата е много добра и многообхватна, както казва Оджачето, може много да се коментира по нея. Личното ми мнение е, че основна вина за разрухата на подобни места, съществуващи из цялата Територия е в местното управление. Мисля, че има начини да се спре разрухата, но всичко зависи от инициативността и добрата воля на кмето. Има програми, има и евро пари за благоустройство и инфраструктура. Само дето мързелът, тъпотията и безхаберието на управляващите са безкрайни. Ето едно мое наблюдение за моя град - всеки кмет, които сме избирали е действал от позицията на професионалния си опит и специализация (както сега Б.Б. освен да лови престъпници, друго не знае.). Кмет - адвокат, ходеше и съдеше варед, кмет - учител, само говореше, от 12 години имаме кмет строителен инженер - само строи, ремонтира, изгражда, създава. Пълни си гушката, верно е, но промени облика на града. Жалко е, много жалко, че имаме такива дадености в държавата си, а не сме стопани! ----
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Чвора

• Пустиняк
епа у Велинград е кмет скиор-още не сме тръгнале сите със ски летото ма знаа ли чвек :smeeeh:А иначе-мойто наблюдение е ,че неа толко важен кмета а ората покрай ньего и Общинскиа съвет.Манко ора си дават сметка,че на практика почти сички решениа се зимат след сезиране от общинскиа съвет,а кмета е по скоро изпълнител на тиа решениа.Те у Велинград например-кмета напраи доста работи общо зето въпреки Общинските съветници дето сакат сал да гньетът у чирвото и тава а..което съответно праи кмета силно уязвим за съдебни искове...просто системата е такава-имаме Системна грашка,а не индивидуална....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

apostolicia

• Гостенин
Чвора а пцелютно прав. Щото секи тегли кмета, а решенията всъщнос зависат от общинските съвети. Много ора също сакат кмета да нги намери работа, да нги построи завод, да нги... Малко ора си дават сметка, че работата на кмета и месната влас у часнос, а да създаде такава административен апарат, който въпреки свичките дивотии къде е натворил законодатела, да ти не тръка времето докъде си вадиш сичките разрешителни - па натворени от законодатела с цел да те тръка. И фторото да поддържа инфраструктурата у такъв вид, че тия къде работат у общината да не бегат, а напротив, да дойдат и други - демек бизнесо да работи спокойно - тава а целта и на двете гореизброени работи. За останалото кмето има много манко, да не реча никакви правомощия. Охраната на разни обекте - като Среброструй - а работа на полицията, що законодатела така а предвидил. Полицията обаче си пита дедовия и се оправдава с неизяснена сопственос и така нататика. И така се узуваваме у умагьосания крък!
Активен

Чвора

• Пустиняк
те да си зададеме един прост въпрос от историческо естество-сички училища у БГ по време на османското владичество по научному ,а по нашенски турското робство -пюс цръквите са напраени БЕЗ участието на тогавашната дръжава.Напраени са у повечето случай чрез общините с помоща на кметовете,и със значителни спънки от власта-и то двойни спънки-от турците като дръжавна влас и гърците-Вселенската патриаршиа-като духовна.У по редките случаи са праени от много богати ора-като Априловската гимназиа у Габрово.И въпреки сичко коги а дошъл МакГахан  да праи анкетите за кланьетата по време на Априлското въстание е останал изумен-по процент на  грамотност-като основно образование- българското население е било по-грамотно от населението у Британскта империа като цело и у Англиа -у часност.По онава време сметам знаате ,че Британиа е била у зенита на могъществото си.След 1 годин като улаза Руската армиа у Българиа сички остават изумени-повече училища и повече цръкви,по-добри къщи и по-добре обработвани земи отколко у РУсиа.Даже е имало извесно брожени есред офицерите-кого сме ние тръгнали да освобождаваме,миш но роба българин живеа по добре от освободения преди 9 годин руски крепостен мужик.....Та-некоги са могли-въпреки дръжавата-щото дедевете ни са знаяле че требва да го напраат они -ако сакат и они и децата нги и унуците нги да живеат човешки а не скотски.........А ние?
Активен

apostolicia

• Гостенин
Ние ли? Ние оставаме дечурлигата при бабите нги, та да идеме да работиме у чужбина и да купиме на дечулигата компютри. Това ни е преставата за образУвание наверно.
После тези деца стават възрастни... без коментар по-нататък!
Активен

Вачо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 344
  • Опаа, веке съм пустиняк! Ама и кат Тумбак ми а сго
 guru Бравус г-н Чвор, +++ !
Активен
Оро без ора не стааа!

Чвора

• Пустиняк
Ние ли? Ние оставаме дечурлигата при бабите нги, та да идеме да работиме у чужбина и да купиме на дечулигата компютри. Това ни е преставата за образУвание наверно.
После тези деца стават възрастни... без коментар по-нататък!
принципно си права.иам обаче една лека забележка по посоката на разговора-ти приказваш за моралниа проблем-който а огромен и по-трудно решим от материалниа.Я имах в предвид една проста работа-коги ората сакат-моат.Моат да загръбат ежби,неприязън,да се примирът с неква загуба-на пари,време спокойствие-у името на общата цел.Само че у сегашниа момент на Териториата у Общинските съвети са избрани ора де ем не моат,ем не знаа т ем нещът-щото сите са партийци.Партийината система създадена от колонираньето на една партиа-БКП с клонинги де са точно като ньеа независимо от цветъ води сал до едно-мужишко челобитие...за Разлика от Русиа където винаги е имало ,има и ще има ора с аристократично и широко мисленье и предприемчивост де са у състояние да ритат у задниците простиа муожик та да се напраи поне нещо у БГ такивни нема,наще мащаби са дребни,наще партийци са дребни, наще партиики са микроскопимно дребни и като състав и като мисленье и като идеи,нашиа обществен живот е с еталон мумията на Г.Димитров......
Активен

apostolicia

• Гостенин
Да, бе, съгласна съм, че е бъш така, обаче за да ти се развръже кесията, та да ти се прище да помагаш на ползу рода, водещ е не матриялния, а именно моралния ванпрос ;)
Я по-нагоре писах - що е тава глухо балканско село Копиловци не са бутнали зграднио фонд на бившето текезесе? Дали па не са нги требвали цигли ели па тугли те така - з апосакци, мое па да потребват? Ели па са богаташи има къде да работат и така нататика? Мислим, че тука става въпрос именно за морал, който не позволява на ората да се подиграват с трудо на други ора, независимо кви са они. Немам предвид партии и политика, а труд - здрав труд.
Активен

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 22 запитвания.