Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Летературни бедствия  (Прочетена 6104 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Летературни бедствия
« Reply #15 -: Септември 27, 2011, 08:42:00 »
http://www.public-republic.com/magazine/2011/09/76125.php

яла го кункурса.

Никъде не пише нищо за езика, даже не пише че требва да а на ъблгарски. ;D

веко а прав че има и други убави разлази и стихотвотрениа пущани тука. Кой сака, тебва а си пущи сам- немоа чрез прокси, така че я само моа ви каам-давайте

Едно северозападно цунами. Като ша е бедствие, да е бедствие  :punk: :smeeeh:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #16 -: Септември 27, 2011, 10:56:30 »
Коле,я се почудих,почудих,па се отказах да пишем у тоа конкурец,що немоа ги докарам по-манко от 903 пцувньите и бес тиа последните 3 се губи сичкиа смисъл-па нема да пишем там и те тава е ;)
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

apostolicia

• Гостенин
« Reply #17 -: Септември 27, 2011, 11:06:42 »
Я па не знам кво толко па нги се фпрегате на некъф измислен сайт? Толко ли па нема слято и полуслято писанье и те ти 903 пцувни къ стават 900 думи. Напримерно "да ти еба путката лелина, а пе и майчина", мое да стане "да ти еба путката лелино-майчина" и тексто се намаява с таман 3 думи като да се фмести у изискванията на кОнкураса, дееба и изклесания кОнкурс :udri:
Най съм мразила коги некой пише книги на кило и коги некой купува книги на цвет, що нема такова петно у библьотеката - е па не е ли да фанеш едно дръжайе и  :udri:!
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #18 -: Юни 08, 2013, 11:47:15 »
http://montana-dnes.com/modules.php?name=News&op=SeeNews&id=6043

„Това е една много мълчалива и самотна книга. Това е нейната същност, самата тя носи тази суетлива публичност в себе си като собственото си „анти“, срещу което активно се съпротивлява. И същевременно това „анти“ е сърцевидна част от нея... Книгата през цялото време разисква собствения си антологичен парадокс – тя няма как да се роди като книга освен самоопровергавайки се, т.е. чрез смъртта си, чрез моралното си самоубийство. Със самото си написване, тя вече е сторила един огромен компромис, затова по силата на прецедентността всички компромиси оттук нататък можеха да бъдат преглътнати по-лесно. А начинът е да бъдат включени по някакъв начин в самото поле на книгата. (...) За да се случи една книга, тя през цялото време върви към смъртта си... Няма по-нихилистичен начин за това от влизането в Библиотеката.“

Оф, некой ако може да ми обесни кв бъш сака а каа афтура, преставяйки по те тоа бъш начин соствената си книга! Да не съм жив да умра ,та да се куртулисам от тия претенции! Езък, че съм работила с него и ми е бил главен редактор! Па не беше толко изчеплезен коги си беше у Монтана, дееба!
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #19 -: Юни 09, 2013, 12:52:43 »
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:

тука се сещам за таа класика:
"Ритмичният строеж е много интересен  - контрапунктира на сюрреализма на централната метафора, подчертаваща хуманността на състрадателната душа на поета която съумява чрез посредничеството на архитектониката на поетическото произведение да сублимира това, да трансцендентира онова и да заживее в мир с фундаменталните дихотомии на нещо трето и човек добива проникновена и ярка представа за ... всичко онова, за което се говори в стихотворението!"
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #20 -: Юни 09, 2013, 12:59:43 »
Крокич! Рече ли нещо или ми са счу :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #21 -: Юни 09, 2013, 01:07:34 »
Те за кво неща да издавам книга. Като нищо ше се излети некой те такъв да обеснява кво ми контрапунктира на сюрреализма у архитектониката и и я ша се инфарктокапична тозчаз, демек ша си ида мърцина!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #22 -: Юни 09, 2013, 01:21:52 »
Боже,Боже, Боже-кръста се с двете ръце по отделно и едновременно....я доколко си спомням Господ а създал зика да съ разбираме...па и учЕните така викат...а тава къде а написано за таа книга,моо накара секи уважаващ себе си преводач да съ самоубие моментално...докъде стигнаааме-на БГ език да съ налага да ми го превеждат
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5715
  • Чака, бега, мЪчи ма!
« Reply #23 -: Юни 09, 2013, 04:11:01 »
Значи почнах аз да чета първеа пост на Апостолица и мигам-мигам - викам си - баго, таа жна са поарила нещо - па азе не вдевам нищо, ама тва моа да щото съм тотално сбръкана даскалица вече. И само да кажа, че учебниците на децата по литература ахаа да стигнат те тоа стил точно. Но тук по може да се изкаже Фенерски, щото азе от повече от 10 год не съм преподавала БЕЛ. И не ща! По-точно - отщя ми се, именно защото превеждам на бг като сакам да обясним нещо на дечора. Или както казва една моя позната за подобни Ентелектуални изцепки - пръдни да ти олекне!  blax
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #24 -: Юни 09, 2013, 10:20:47 »
Язе ми са ще да прочета целата книга  :green:. След таа рецензия нема къ.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

apostolicia

• Гостенин
« Reply #25 -: Юни 09, 2013, 10:34:53 »
Е, Божуро, от тебе па не очеквах такова нещо! А те мислех да си темелна невеста! Еш афтуро сам си казва, че книгата а омрела, ма? Къ ша а четиш омрела книга?! :green:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #26 -: Юни 09, 2013, 10:43:14 »
Ми таа рецензия е толко интригуваща, па я съм некък нихилистично пълзяща към антологичния парадокс, така поне са чуствам за в момента.  Тия силни думи, казани от автора ми погъдаличкаа любопитството, интересно къ ша са развие сюжета :green:.
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
« Reply #27 -: Юни 09, 2013, 10:44:30 »
 :smeeeh: :smeeeh:Бубо, тава а безсюжетен роман! Нека ти!  :smeeeh: :smeeeh:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #28 -: Юни 09, 2013, 10:46:13 »
Абе я сега видо статията и разбрах, че не е роман ми стихотворения и поеми. Кво точно е поемал автора не са знае.
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
« Reply #29 -: Юни 09, 2013, 10:48:20 »
Ей, не моа та излъже човек! Ясно а! Книгата ша са чете!  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.