Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Документални филмове  (Прочетена 18289 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kaka Сийка

• Гостенин
Re:Документални филмове
« Reply #180 -: Юли 11, 2013, 12:17:50 »
 guru guru guru
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #181 -: Август 09, 2013, 02:09:41 »
длъго време са чуди каде да ги турим тиа три филма за тава ше ги турим те тука оти имат документален характер. секи, който има малко свободно време а убаво да ги изгледа, оти тиа работи требва да са помнат и никогаш да не се допуска да са повторат под една или друга форма.

1. Оцелелите. Лагерни разкази.

Атанас Киряков "Оцелелите. Лагерни разкази"

2. Присъдата

"ПРИСЪДАТА" (филм за политическите лагери след 9 IХ 1944)

3. Престъпленията на другарите (на BBC, оригинално заглавие The crimes of the comrades)

Престъпленията на другарите / The crimes of the comrades
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #182 -: Октомври 08, 2013, 08:17:26 »
Тоа филм е праен от Веселина Фотева - стажантка, едон моме, къде ме разпитва на Горна Бела речка. Момето според мене добре се е справило. Те вижте

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q8rBaS7y8fA#at=107

Ели, запозна се с гаджето на таа Веселина, убаво монченце от Ямбол. Сабале он му пущи линк към фюма.
По едно време се появи и ти, реко Убре  ;D
Убаво а фюмчето, момето фместо да пише за некоа глупос, и политическа, се е врънало към кореня.
Ше го гледам още пъти.
Реко си дали знааш, че играаш у тоа фюм  ;D
Ма тръскачка у форума с Горна бела речка фюм, ми изкара таа тема.
Глеам има още кво да се учи тукенка.
« Последно редактиранье: Октомври 08, 2013, 09:33:08 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #183 -: Февруари 06, 2014, 06:33:25 »
http://www.mediapool.bg/filmat-igrite-na-putin-sochi-kato-ogledalo-na-rusiya-news214312.html
Фрагмент(17:30 мин.) от документалния филм  "Игрите на Путин".
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #184 -: Февруари 06, 2014, 07:20:56 »
даваа го по телевизора (Arte), я май го гледа по интерминет, не знам дали не са го маанали
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #185 -: Март 11, 2014, 09:19:20 »
The Falklands War - The Untold Story

Изключително интересна документалистика за Фолклендската война...! За англо-говорящи и разбиращи-съжалявам...!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #186 -: Октомври 08, 2014, 07:48:21 »
"Люди воды". Поморы (2013)

Изключително любопитни чешите от Руския север,наш Кою Фенерски са а раждал по краища къде взаимопомоща е главен фактор за оцелеване...!  thanks  Село Койда,Архангелска област...
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #187 -: Ноември 03, 2014, 04:48:57 »
Дръм,благодарско,много а интересно филмчето :)...а тиа ора откъ свет светува са разчитали винаги преди сичко на них си...а на дръжавата-,,хрен с ним " ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
« Reply #188 -: Януари 02, 2015, 09:30:42 »
Като стана реч у глъчавата - документален филм за жените баданте от Връшец ( на итал. гледачки на възрастни жени)

В един град без жени мъжете се грижат за децата, готвят, перат и… чакат пари от съпругите си, които работят в чужбина. Във Вършец се провежда социален експеримент. Много от жените на града работят като "badante", или гледачки на болни и възрастни хора в Италия. Социалната структура на Вършец се трансформира и промените – някои драматични, а други хумористични – са навсякъде: в кръчмите, в семействата, в местния духов оркестър. А жените си идват за празниците веднъж годишно. Жените Баданте е филм за новите европейски реалности. Той разказва историята на малък град в Северозападна България, променил се заради ролята, която жените му играят в разрастващия се пазар на услуги на Стария континент.

http://siff.bg/archive/2010/index.php?page=movies&id=140

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #189 -: Януари 02, 2015, 10:11:34 »
Благодарим, Ане.  thanks Изгледах го филма. Добре е направен и силно въздействащ, успел е да фане и типичния северозападен дух режисьора.
Те тука го намерих:
http://vbox7.com/user:s_komandarev?p=allvideos
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #190 -: Януари 06, 2015, 02:17:32 »
Имало е и такива чешите по време на Втората световна...Лично за мене беше безкрайно интересно...За англо-говорящи,за съжаление...!
Mystery Of The Missing Ace 1/4

Mystery Of The Missing Ace 2/4

Mystery Of The Missing Ace 3/4

Mystery Of The Missing Ace 4/4

Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #191 -: Януари 06, 2015, 02:31:57 »
я дай некво резюменце с 3 изречения-ако ме заинтригува,ще го намера у Руския Инет-океан ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #192 -: Януари 06, 2015, 02:52:15 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Adrian_Warburton
За съжаление за тоа пич статийте са само на ингилиз и полски.Накратко,става въпрос за британски пилот и ас,най-извеестният фото-разузнавач на Кралските военно-въздушни сили,прокарал е път за едни от най-важните ВВС операции на RAF...;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #193 -: Януари 06, 2015, 05:47:34 »
благодарско! :)...ще съ порова язе из Ру-тракер ;)
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #194 -: Февруари 20, 2015, 09:22:27 »
Изгубени в затворената линия Червен Бряг - Оряхово

Не знам тва пущано ли е. Гледам и ревем. И ми е мъка.
Активен

Страницата е създадена за 0.274 секунди с 21 запитвания.