Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Документални филмове  (Прочетена 18276 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Документални филмове
« Reply #195 -: Февруари 20, 2015, 09:44:11 »
Не моо не ревнеш на тоа филм. Много добра режисура, бръка право у сърцето. Лъчо оняденка го пущи у една друга тема, ма дако, нека го има на повече места. И у наща страница у фацебука го пущих. За два дена са го гледали повече от 400 човека. Вълнува ората.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #196 -: Март 13, 2015, 07:41:52 »
Те още нещо интересно...поне за мене...!  ;)

Искатели. Остров-призрак HD
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #197 -: Април 06, 2015, 05:44:22 »
 Теле един ноф филм зъ Враца.
https://www.youtube.com/watch?v=OZYyMNd4sCE&feature=youtu.be
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #198 -: Юни 01, 2015, 08:22:09 »
Активен

Мичи

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7959
  • DECET IMPARATOREM STANTEM MORI
« Reply #199 -: Юни 01, 2015, 08:56:43 »
 Кептън,къде а тава ???Нещо позното,ма немам сигурност баш.Да ма осветиш къде е снимано :nazdrave:
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #200 -: Юни 02, 2015, 01:19:13 »
Центъра на Бела Слатина на 1 юни 2015. Тоа човек е останка, отломка от кнежката духова музика.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #201 -: Март 14, 2016, 03:18:30 »
Документалният филм "Удавник"по сценарии на Койо ще го дават на:
17.03.2016
ДОМ НА КИНОТО - 11.00 часа
18.03.2016
ДОМ НА КИНОТО - 18.30 часа
http://siff.bg/bg/movies/balgarsko-kasometrazhno-kino-nagrada-jameson/udavnik

Още един филм моо ви са присака да гледате.
"Кеймбидж" са вика и са разпраа за циганите от Долни Цибър. В линка моо прочетете интервю с режисьорката.
Цитат
Търсих обяснение за огромната бедност в Северозападна България. Статистиката показваше,че тук живеят най-бедните хора. Не само в България, но и в целия Европейски съюз.

Искали сте да покажете едно от лицата на бедността? И това да e циганското?

Сценаристът и продуцент Асен Владимиров беше прочел в интернет, че Долни Цибър е село с най-висок процент завършили висше образование. Имало и репортаж по телевизията. Не бях чувала нищо за тези крайдунавски земи и хора. Да, заинтересува ме как се съчетава очевидната бедност на населението с данните за процентно висока образованост. Какво задвижва хората и техните деца, между черната работа и типичните селски къщи, да изпращат децата си на училище. При това да ги изпращат дълбоко мотивирани, с вяра, че само образованието ще ги изкара от селото, ще им даде достъп до света.

http://www.marginalia.bg/analizi/da-postignesh-harvard-ne-zashtoto-si-rom/
21.03.2016
КИНО “ЛЮМИЕР” - 14.30 часа
14.03.2016
ФРЕНСКИ ИНСТИТУТ - КИНО „СЛАВЕЙКОВ” - 18.30 часа

Миташки, знаеш ли го тава момче? От Вълчедръм било. И тука има неточности, дремат редактори, писали са "село Вълчидрън"... :green:
Цитат
Анатолий е на 25 години, от смесен брак е. Майка му е ромка, баща му е българин. Не са висшисти. Завършил е английска филология в Югозападния университет в Благоевград. Родом е от близко село – Вълчидрън. Върнал се тук, за да преподава английски език в училището в Долни Цибър. Всеки ден пътува 18 км. Вече пета година е учител. Директорът го е открил, поканил го е. Хората му викат: айде, да се махаш от тука, върви другаде, имаш голямо бъдеще. Анатолий отговаря: “Не, тук ми е добре“.

Невероятен е, наистина. Английският му е на такова ниво,че спокойно може да си намери работа и другаде. И си личат резултатите, учениците му вече имат прекрасно произношение…
« Последно редактиранье: Март 14, 2016, 04:42:26 от унучка на Тинджулата »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #202 -: Юни 01, 2016, 09:19:01 »
Тия дни четох едно ревю за документалния филм  "Ботев - в сянката на паметника".
Писала го е Илияна Илиева. Тава е Пента, пописваше преди време у форума, ма са затри. Пише жената и публикува хайку и стихове, ма у фацебука. Къкто и да е. Таа вечер ше го дават филма по БНТ от 23.30 ч. Мене ма заинтригува и ше го гледам. Кой сака, моо цъкне копчето.
Цитат
ЕДИН ЧОВЕШКИ ФИЛМ ЗА БОТЕВ, КОЙТО ПРЕЧИСТВА ДУШАТА И ИЗОСТРЯ РАЗУМА!

Снощи бях на премира в "Дома на киното". За първи път в България бе представен документалният филм "Ботев - в сянката на паметника". Преди това филмът е показван пред наши сънародници в Лондон, Оксфорд, Брюксел, Чикаго.
По всяка вероятност ще бъде излъчен по БНТ около 2 юни и товага ще стане достъпен за широката аудитория.

Голяма част от картината на филма е заснета във Враца и Врачанския балкан, а Финалните кадри гръмко отекват в Народното събрание на фона на песнопението "Отче наш".
Екипът изпитва съмнение, че днешната управа на Враца ще приеме благосклонно една прожекция във Враца, поради скепсис от предразсъдъчност. Но дано съдбата го опровергае!

Филмът е повече от урок по история, той е и проява на гражданска доблест, предизвикателство към морала на нашето време. Ще се убедите в неговата актуалност, ако го гледате.

Ботев – в сянката на паметника пресъздава последните дни от живота на Христо Ботев и повдига важния въпрос „Кой уби Ботев?“. Въпрос, който и до днес почти никой не смее да повдигне. Теориите за неговия край са че е убит от случаен турски куршум, самоубийство от отчаяние и безизходица, или че е убит от четниците си след разпра.

Филмът представлява възстановка и криминологичен анализ без да налага конкретна теория. Актьорите са внимателно подбрани по възраст и физическа прилика с действителните участници в събитията. Представянето изглежда автентично, без патетичните залитания. В интервютата участниците и специалисти защищават своя възглед на базата на дългогодишни проучвания и оставят преценката на публиката.
Автор на проекта е доцент д-р Марин Дамянов – преподавател по кинодраматургия в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, автор на четири романа и на няколко сборници с разкази. Специалист е в използването на съвременни психологични теории в драматургията. Сценарият му за документално кино „Ботев – в сянката на паметника“ е резултат от дълги проучвания за историческата истина и човешките истини, свързани с героичната, но забулена във версии смърт на Христо Ботев.

Сценарий: Марин Дамянов
Режисьор: Жезко Давидов
Оператор: Емил Топузов
Продукция: Георги Николов – „Маджик шоп“
С подкрепата на: Националния филмов център
Във филма участват:Веселин Анчев, Андрей Захариев, Ивайло Ненов, Борис Урумов, Радослав Арнаудов и др. С експертното мнение на проф. А. Пантев, проф. Пламен Митев, Илия Луканов, д-р полк. Георги Маринов, Росен Йорданов, Росен Тахов и др.
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #203 -: Юни 01, 2016, 10:41:28 »
Шъ го глеам непремено, Ристо си ми е юбимец, ама не къто икона българска ( наспроти мене лайс шъ се окаже едън от ногото български митове, къде сме им гулеми майсторе да си ги измисяме )а най-вече къто публицис и посленка къто поет.
И пунеже я винаги глеам на мене си и на ората отвънка, къто страничен набюдател, тъ да не да се пристрастевам, те на кво книжле от Захари Стояноф попадна:

Кой га инресеца, моа да си го дръпне от читанка.бг. Моа да не ареса на ного ора, ама-ей, требе да знааме истината, што току виш се почепледзи неко, къде се праи пра-правнук на хан Аспарун и токъ виш па сме га избрале за министар - преседател, като Оня с 800-те дена...
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #204 -: Юни 01, 2016, 11:02:36 »
Цитат
Ристо си ми е юбимец, ама не къто икона българска ( наспроти мене лайс шъ се окаже едън от ногото български митове, къде сме им гулеми майсторе да си ги измисяме )а най-вече къто публицис и посленка къто поет.
Като публицис е недостижим.
Активен

Бай Еван Астрилецо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5639
  • беркофчънин
« Reply #205 -: Юни 01, 2016, 11:20:08 »
 :punk: thanks нема такъф!
Активен
Като лежим - лежим, па като станем, та седим

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #206 -: Юни 01, 2016, 11:26:06 »
Ше го намера книжлето, не съм го чела. Аре до после, че са курдисвам да гледам филмчето.  :)
Активен

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 21 запитвания.