Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: А я си утвадам на село - ели деурбанизациа за начинаещи  (Прочетена 29756 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Докси мале - ти не си ора - признавам та  guru guru guru :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Абе Юпчо, от прикааш кат луд с уя си - кага си виждал ти циганин да работи ??
Ако все пак некакси ги накараш да идат на село, дадеш нги къщи, земя - тава ще сичко разтури и затръка, а покрай тех още 10 къщи поне и ще пропищи селото

начи я съм си разработил идеата, жалко а оти никой за ништо на света нема да го напраи, што рискува да са лиши от малоумиа си електорат. инак я кво го мисли у неколко прости стъпки

1) приема са закон за интеграциа на циганьорете, възоснова на тоо закон са предлага на циганската майчица - ли циганьорчето на шес, седем годишна вазрас ше оди на училиште или ше оди у ТВИ /трудово-интеграционно училиште/.
ку избре да оди на училиште са задължава циганьора от своя страна са задължава да учи, да има присъствие /макс 5 неизвинени на година/, както и да не остава на поправки/повторения. ку са издъни у тиа изискваниа - отваа у ТВИ, ку скубне и от тама семейството си губи правото на помощи и носи отговорнос пред съда за неизпълнение на договора.

надоле ше разгледаме варианта с ТВИ

2) при отваането у ТВИ на макя му са даа да подписва договор, че ше работи и учи на дръжавна издръшка и ше получава 1/2 от минималната работна заплата докаде не наврши 18г. след тава ше получава минимална работна.

3) за да а сигурно оти ше са научи на ралта са почва от 1 до 5 клас да са учи само обшто образователни, от 5 до 8 са учи смесено обшто образователни и специални, а от 8 до 12 само специални предмети и яко практика - целогодишно.

4) след като завърши на циганьора му са предлага ли остава у обштежитието и са труди за дръжавата ли отваа да си дири ралта. само, че тука вече иде разликата - тава ше а кадърен човек, што цел живот а работил, цел живот а учил, цел живот а видел как стават нештата, а нема да чека дръжавата да му дава. откаде и да го погледнеме нужда си имаме, што ни пътиштата ни са у ред, ни ништо.

съштиа вариант освен със строителство мое да бъде разработен и със земеделие, шиане и квото оште са сетите, важното а мининкиа циганин да бъде изкоренен от най-миника възрас от гетото и да бъде поставен у условиа на учене и труд та да му свикне мозъка с идеата, че требва да работи.

и съга а момента да кажем, че тава са си МЕЧТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :green: , што както казах никой ут оправлаваштите не а толко луд да си сере на бройката вот.
« Последно редактиранье: Април 02, 2012, 08:09:54 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
а у таа схема къде сметаш влианието на партиината мафиа покраи изборете
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
сметам я с тава, че именно заради таа мафиа тава нема да са реализира и ниа ше си ги издържаме докаде сме жили ли докаде плаштаме секвите данъци/такси. за тава и беше онава възклицание 'мечтииииииииии' :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Абе Юпчо, от прикааш кат луд с уя си - кага си виждал ти циганин да работи ??
Ако все пак некакси ги накараш да идат на село, дадеш нги къщи, земя - тава ще сичко разтури и затръка, а покрай тех още 10 къщи поне и ще пропищи селото
съштиа вариант освен със строителство мое да бъде разработен и със земеделие, шиане и квото оште са сетите, важното а мининкиа циганин да бъде изкоренен от най-миника възрас от гетото и да бъде поставен у условиа на учене и труд та да му свикне мозъка с идеата, че требва да работи.
Принципно полгеднато добре си го измислил - осъществяване на практика нулева ! Да изкорениш тизе на циганина слободата, да немоо да краднье и да получава помощи и да го караш да оди на училище, забрави - кауза пердута. У францеа да видиш и там ка са справиле с тамошните мангале, ли повните кога изреваа че Бугарските и руманските мангале натиснале френските  :green:

Иначе е добро да са отбележи че селските циганье сакаче са по съглам от градските  ;D
Активен

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
У таа тема показах последната ни останала къща и разказах за обира... Има продължение. Маки ми замина сутринта и таа вечер ми се обади да ми каже, че у дваесе и първи век седи на тъмно с мининка угарка свещ, парче размекнат кашкавал за вечеря, в отчаяние и безнадеждност. Тоя път са изрезали жиците за тока. Нема живот на село...  :no:
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
И сага не казвай че немоо са възстановът жиците и да има ток - и на други ора от форома са краднале жиците - справка Плъотрепача. Важно е да са покаже присъствие и че има ора там у таа къща и че на некой му пука за неги - но бъди сигурна ако непредприемеш никви действия, таа къща ша а разтурат за 0 време.
Активен

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
Да, жиците беа възстановени срещу около стотина лева (при пенсия 135лв). У селото има доста къщи с присъствие и ора там, но на айдуците не им пука.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
И при мене краднат и ми неа кеф особено - а за пукането, виж на неко моо да му запука кат го опукат.
Активен

apostolicia

• Гостенин
А па я сакам на село! Нема таа, нема онаа!
Днеска толко си ми беше добре - уготвих си на шпора у глинен гювеч, заечето си е наше, продуктите другите - наши и они, благо си ми е, слезнеме у магазата, наточиме винце, а оно искри, искри. Вънка грее слънце, един простор - шес декара  :green: - назе чека да го приготвиме за зимата, да изрежеме самораслите фиданки, да сгребеме опадалата шума, да запалиме тоа боклук, да изчистиме слоговете, да светне покрай оградите. Докъде мааш с греблото и вилата, добре - жега ти, попотиш се, ма като свръши офанзивата и докъде прибереш кво си разфръгал ножици, тривонче, манарче и секакви такива инструменти, и докъде флезнеш, а оно ти се смръзнат ушие и бузите ти кръвясат от ветъра. Ма вътре, до шпората а жешко, и докъде си изровиш сичките бадли из главъта, тамън свръши пръвата кана вино.

А ние кво - тръчаме да работиме като шашави и после пропущаме интересната полвина, та да сме трезни да си дойдеме на град! Пфу! Еба я тава за живот разкрачен!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Дудни му на Колю, па неко ден моо и да стане. :krkanje:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Караконджул

• Гостенин
А па я сакам на село! Нема таа, нема онаа!
Днеска толко си ми беше добре - уготвих си на шпора у глинен гювеч, заечето си е наше, продуктите другите - наши и они, благо си ми е, слезнеме у магазата, наточиме винце, а оно искри, искри. Вънка грее слънце, един простор - шес декара  :green: - назе чека да го приготвиме за зимата, да изрежеме самораслите фиданки, да сгребеме опадалата шума, да запалиме тоа боклук, да изчистиме слоговете, да светне покрай оградите. Докъде мааш с греблото и вилата, добре - жега ти, попотиш се, ма като свръши офанзивата и докъде прибереш кво си разфръгал ножици, тривонче, манарче и секакви такива инструменти, и докъде флезнеш, а оно ти се смръзнат ушие и бузите ти кръвясат от ветъра. Ма вътре, до шпората а жешко, и докъде си изровиш сичките бадли из главъта, тамън свръши пръвата кана вино.

А ние кво - тръчаме да работиме като шашави и после пропущаме интересната полвина, та да сме трезни да си дойдеме на град! Пфу! Еба я тава за живот разкрачен!

guru
И аз си го мисля често. Особено последните изречения.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Днеска е снимах у Покрайна - На баба Фоца Къщата - 1900 годин е била една у най бугатите у селуту - съга - е тъга

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

apostolicia

• Гостенин
Оф, не длъбай с длетото тънко... Толко па да обичам такъви къщици... Мамууу, прибиванье!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Къщата е мнооого добра.Езък че нема ора у ньеа...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.305 секунди с 22 запитвания.