Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Безмесни гозби  (Прочетена 15928 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Re:Безмесни гозби
« Reply #180 -: Август 05, 2013, 07:36:59 »
днешния ми експеримент не е гозба, но реших да го пусна тука, а не при сладкишите, защото може да има някой спазващ Богородичните пости, да му се е пристъргал корема от плодови десерти и да му се е прищяло кексче :)

Постни бананови кексчета

Два добре узрели банана се намачкват с вилица и се объркват с 1/3 чаша олио, 1 чаша захар, ванилия, 1/2 чаена лъжичка бакпулвер, 1/3 чаша някаква лимонада (може и вода) и около 1 и 1/2 чаша брашно. Аз сложих самонабухващо брашно, ако използвате обикновено, увеличете бакпулвера на 1 ч.л. По желание може да се сложи малко какао или нес кафе за аромат. Сместа се разсипва в 12 формички за мъфини (или в кексова формичка или тавичка) и се пече на 180 градуса докато бодната клечка излиза суха.
Да ви е сладко C--
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Марчето

• Гостенин
« Reply #181 -: Август 11, 2013, 01:14:07 »

Тербелия гИвечь
Картофи,соль,масло,кисело и пресно млеко,яйца,магданозъ.
Нарязват ся на кубчета картофите,посолява се съ соль,поръсва се съ масло и се пекътъ въ фурната.Когато ся готови,заливатъ съ се съ следното:кисело млеко,малко отъ пресното,яйца,соль и магданозъ добре разбити.Оставя се да са запечатъ съвсем малко и поднасяте.       
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #182 -: Юни 19, 2014, 08:00:26 »
Ка ми са едеше нещо тестено, та напраих лучник. Е сега децата муат с кисало млеко, та им пукат ушите:
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #183 -: Юни 25, 2014, 01:43:52 »
Продължавам с летните гозби. Кюфтета от тиквички. Супер лесно са праат:

Настргвате две тиквички, чуквате 3-4 ейчица, турате 3-4 лъжици брашно и сол, бръкате с една лъжица и ви е готова сместа. После си загревате оливие и сипвате с лъжицата от сместа. Стават мого брже чудни кюфтенца. После забрквате едно сосче с кисало млеко и чесън и яла да видите кво става.
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #184 -: Юни 25, 2014, 04:49:25 »
ахааа вчера ядоме същите такива куфтенца,сал ги гарнираме с смленизелени маслини с бел лук,кориандър зехтин и сусамова паста.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #185 -: Юни 25, 2014, 08:47:14 »
Тия кифтета са сила време врътня, тава е за безарботни ора - я тиквичките ги готва 10 пъти по бръже - нарезавам на колефца, обръквам у брашно поливам с оливо у тавъта и печем.
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #186 -: Юни 25, 2014, 08:50:54 »
А как ги редиш в тавата, едно до друго ли или ка доде?
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #187 -: Юни 25, 2014, 09:11:14 »
Кънчо, жестоко са лъжеш. Пробвай и яла па да приказваме. А така ка ти приготвяш тиквичките стават като варени.

Не съм безработна!
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #188 -: Юни 25, 2014, 10:28:05 »
Само веднъж сам пробал текива кифтета, и съм казал да ми не праат повече - а пръженто е вредно, къкто и повечето убови работи  ;D

П.П> Валери, подреждам ги като китайците, с подфръганье и самонаместванье у ,,уоктавъта''  :green:
Активен

Страницата е създадена за 0.057 секунди с 21 запитвания.