Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кой ни съдра кожата най-качествено  (Прочетена 14753 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Кой ни съдра кожата най-качествено
« -: Февруари 29, 2012, 10:51:42 »
Оно тава са си празни прикаски, ма те така, неко път ми се ще да го издумам и да го маанем от мене си тава нещо, къде ме човърка и срещу което, барем за съга не мое се напрай нищо. Предполагам, разбирате, че иде реч за "групичките", които ни управляваа дорсъга от знаменателната 1989г до днеска. Т. нар. правителства или по-скоро, клики оставиа след себе си по нещо. Убаво и лошо. Кое е повече? Към прогрес ли одиме или наопаки?
Народа се по-доволен ли остава или се повече му се сака да скове бесилото? Ако 45 годин сме били зле, 23 годин след тава, вече сме по-добре, така ли? Млого въпроси от тоа род ме мъчат и че остаим, ако има интерес към подобни глупости, да допълните вие. Моя лична констатация е, че толко кожи, колко тава правителство, никой досъга не а съдирал от гръбините ни. "Сивата политика" на таа клика е "Създавай условия за нарушения, корупция, участвай у тех за макс печалби и санкционирай показно и избирателно за пред очите на ората. Пълни хазната с глоби, актове, данъци, без да създаваш условия за некаква икономика. Лапай, лапай, лапай, та утре да нема по-силни от назе и да дръжиме лумпените с вилата зади врата, та да не моа шават!" Може да им се ще да ни учат на дисциплина? Може! Ама дават лоши и се по-лоши примери. Мигар контрабандата с цигари примерно, не е покровителствана? Ха-ха и тем подобни.Е, сметам, че ме разбирате за кво ми се ще да попюаме у таа тема ;)
« Последно редактиранье: Февруари 29, 2012, 11:01:33 от Черногледец Храбър »
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Re:Кой ни съдра кожата най-качествено
« Reply #1 -: Февруари 29, 2012, 11:38:23 »
Оно тава са си празни прикаски, ма те така, неко път ми се ще да го издумам и да го маанем от мене си тава нещо, къде ме човърка и срещу което, барем за съга не мое се напрай нищо.
                                                                                                         Черногледец Храбър

Ако сметах че не може да се направи нищо нямаше да пиша в този форум,а и където и да било.Щех да си зема бутилката гроздова останала от тато и заедно щехме да се фърлиме у Вайковия бързей на Дунава.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #2 -: Февруари 29, 2012, 12:29:28 »

Честита независимост!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #3 -: Февруари 29, 2012, 12:38:43 »
Да, нема спор, мислим, че секи де го вълнува съдбината му у таа териториа, все още е с надежда, че моеме да напраиме нещо. Така и требва. Мисълта ми беше по-скоро (макар да не ограничавам прикаските само у тоа профил) като кък управлявалите ни групички ни къткаха като гойни говедца за да ни дерат кожите. Една мининка хронология за мене е така:
-Костов даде шанс на часниа бизнес. Това му го признавам. И напраи така, че секи да мое да упражни инициативата си, като не диференцираше млого дейностите и турна патентниа данък. Така сека дейнос беше фаната да си плаща на управниците. Демек-като че ли най-интелегентно ни дереше, с намерение тоа процес да а по-длъг.
-Социалистите не можаа да се опраат у пазарната икономика и да е съчетаат със социална политика и се усраа (Виденов неме и да го споменувам). Ньийньото дранье беше хаотично и затава испущиа нещата.
-НДСВ-то се опита да фкара световни и европейски модели у икономиката ни, без да се съобразат със специфичните условия при назе. Надуха изискванията до макс и на таа база ни поодраа, за неспазването им. Друг е въпроса, възможни ли беа за постиганье у тиа условия, такива изисквания.
-Тройната коалициа дереше на отскоци. Кой койо министерство а фанал, там развиваше таа дейнос и така едни беа по-одрани, други по-недодрани.
-Ама тиквената клика ми прилича вече на следдеветосептемврийско правителство- се по-прости ора улазат у управлението на сички нива и полицейщината (която всъщнос е корумпирана до немай къде) зима връх-нещеш у колхоза-значи си враг. Не избираш представител на Герб (макар, че ти се плаща)-ти си низвергнат. Тука според мене драньето е най-добре изразено-дебненьето е отсекъде, поп Кръстьофци млоого и твойта кожа е техна. Сичко в името на парата за да се дръжи властта колко се може повече, а народа...народа все по-малко вече знаа азбуката...
« Последно редактиранье: Февруари 29, 2012, 12:48:06 от Черногледец Храбър »
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #4 -: Февруари 29, 2012, 01:42:34 »
Хареса ми разборката напраена за през годините.Но една народна мома вика така:
   -Я знам че мама че ме жени,ма дай да видим с кой че бъдем довечера!

За тава лично я се абстрахирам от бивши и бъдещи управници.Ясно е че сичко досега се е въртело у порочен кръг.Мене ме вълнуват повече въпросите от днеска.Защо продължава порочност?.Защо се работи по практики и правила от миналото,защо не се създават нови регламенти и условия за работа?Защо не виждам промяната?И защо ли ни е такова правителство след като нищо не променя към по-добро?Ако е за да ни натиска и мачка допълнително,ние и без това сме смачкани достатъчно.Ако ли пък не смее и не може да направи нищо,то тогава това нее нашето правителство.Така или иначе само с празни думи не може!Трябва да се приемат конкретни действия, да се прекратят порочни практики и да се отворят запушените тръби за правене на бизнес.Това правителство е твърде плахо и нерешително за да може да направи това.То не отговаря на очакванията ни въпреки голямата кошница с която дойде на власт.То отново се стреми да обслужва само определени кръгове като задържа и затвърждава стария ред.Това не е в наш интерес,за това и правителството не е нашето.Колкото по-бързо си отиде ,толкова по-бързо имаме шанс да дочакаме промяната.Всичките останали усуквания и даване на доверие са излишни и само отлагат решението на кардиналния проблем.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

luda_duda

• Гостенин
« Reply #5 -: Февруари 29, 2012, 01:45:27 »
Некой път гледам новините вечери, ако имам време, и секи път после са ядосвам, че изобщо съм им отделила тия двайсетина минути. Кво дават, платени и цензурирани вести, дивотии и глупости и уж ни викат, еле глейте ни кви сме печени, а в същото време докато сме зяпнале с отворена уста и облещени очи у екрана, они ни бръкат у джоба и крадът и последната жлъта стотинка.
Неможем да живеем без Надеждата, ама вече и таа Надежда е толко изпосталела горката, че скоро ша се стопи съвсем.
Активен

luda_duda

• Гостенин
« Reply #6 -: Февруари 29, 2012, 02:09:07 »
"Това правителство е твърде плахо и нерешително за да може да направи това."
За мене тва е най-наглото правителство и най-безочливото. Немам думи просто за тех, а и си имам работа, днеска варда тука да продам още некоа мартеничка, че да сабера пари за данъците.....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #7 -: Февруари 29, 2012, 03:53:59 »
почти сте прави у тиа расъждениа на вапроса какво са случва но манко е неясн отговора на вапроса ЗАЩО така се случва

я мисла че сме кармично обременени да са мъчиме вечно и да ни а срамота че сме блъгъре
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #8 -: Февруари 29, 2012, 04:15:58 »
никои не неа виновен. ниа сами сме си виновни што тарпиме сичко каде ни са случва и само цъкаме с език, теглиме по неко псувня и сичко а кво си а било и преди тава.

не моме да обвиняваме сульо и пульо што зимат от баницата, а на назе дават трохите. се пак ниа сме тиа каде им даваме таа баница/под формата на избори на секи четри годин/, не некой друг.

я примерно ного са издразних тука последно време с тиа бонуси. епа добре, мое ли си толко нагал, толко безочлив, толко долен мизерник та чак да са изтупанчиш по разни пресконференции и по телевизора да са оправдаваш, че у закона така писало. и после оня тикварник да ми играа ролята на лошото ченге и да ми вика 'сички бонуси са връштат до петак ку не ше са уволняваме'.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

masok

• Гостенин
« Reply #9 -: Февруари 29, 2012, 04:21:05 »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #10 -: Февруари 29, 2012, 04:29:35 »
по неко медии са спомена за претстоящо увеличаване на цената на тока летото

вапроса я Юпчо - колко мое да издржиме
щото науката е дала отговор на те тоо вапрос - и отговора я че при тикива условиа у други држави - ората са издражале до 30 години гнет - а ниа ще издржиме 300
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #11 -: Февруари 29, 2012, 04:51:18 »
Разглеждайки фнимателно фотката на Генин В. си праим следния анализ и ф последствие умозаключение:
Начии, правителството (кое и да е) ни а нагръчило-ясно. И си праи кефа. Обаче, таа жна народа що си а свалил гащите и се а надупил. По заповед на онождажтия или, що му се ебе. Чини ми се, че на нагръчения му е кеф. Така че, извода-ебът ни, що сме нимфомани и се ни сръби ебалника. Обаче-колко па да ни ебът, нали че сфръши се некоги. Да, ама иде другия и па същия дирник опъва. Тогава кво праиме? Има неколко варианта: Или стискаме гъз яко, така че да го заклещиме и да му се отебе, или му префръгаме неко срамна болес, та да му се раскапе пикалника' или си кютаме и...си ни ебът.
Догде не обърнеме натписа и не наебеме ниа неко правителство, се ние че сме ебаните. Ама па ако ни а кеф-кво па, нека ни дереньосват.
Ебаньето нема дотрай. Въпроса е, дали неко път ебаните, че се дигнат да опънат ебящите?!
Активен

цитат-Веко

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #12 -: Февруари 29, 2012, 04:51:36 »
докаде ората са не обединат куло неко идея за по-добар живот - нема ка да стане, што секи тегли накъде си сака. ени протестират за горива, други за акта, трети за пенсии, четвърти за кофти майчински - сичко тава требваше да са обедини и да са излезне каде сто-двеста иляди човека и да са удари с ръка у масата и да са каа - 'ей, тава не мое да продължава вечно, ку не можете дайте път на тиа каде искат и могат'.

ма не... ше си говориме за статукви, за тъпотии и днеска онаа марионетка росица ми отишла у кабул и ми са пъчи по новините, че ше отварат тама болница. ма ниа тука на нашта дръжавичка майката й ебаме от краденье, реформи и тъпотии, и съга ше одиеме да даваме експириенс на афганистанците ка и они да си преебат техната.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Буба Лида

• Гостенин
« Reply #13 -: Февруари 29, 2012, 04:53:45 »
Чуда се дали да сложа това в темата, освен в поезията,  мисля , че има какво да се коментира, ако неа подходящо ще го махна :)

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО
Заглавие няма да сложа аз.( Боли ме да го изрека на глас!)

Превръзка ще си сложа на очите
за да не виждам ужаса край мен,
... за да не гледам вече новините,
които ме разтърсват ден след ден.

Грабежи, изнасилства, катастрофи,
корупция, и празни обещания.
Бедняци ровят в уличните кофи.
Убийци не понасят наказания.

Поскъпва хляба, парното, водата...
Закотвени са детските надбавки.
Протести пред съдебната палата.
Крещим напразно „Искаме оставки!”

И после друг поставяме на трона.
Уж онзи, дето ще спаси народа.
Поставяме му бляскава корона,
а той си гледа своята изгода.

Графити паметниците красят.
Онези, дето кръв за нас проляха
във гроба си навярно се въртят,
че в името на тоз народ умряха!

Тринадесет годишни ученички
продават си плътта за кока-кола,
разхождат смело късите полички
и целият им свят върти се в „Мол-а”.

И мразим вече нашата родина,
забравяме, че някога преди,
именно тук, не в пустата чужбина
живеели са нашите деди.

И на летището, с билет в ръката
и с майчините сълзи, за из път,
в чужди земи отиват ни децата,
уверени, че към добро вървят...

Сърцето от безсилие ме свива...
Но стискам зъби, да не стане лошо-
на лекар в краен случай се отива!
(не е като по времето на Тошо).

Не дай си Боже нещо заболи те-
ще срещнеш сто навъсени гримаси,
освен ако не си добре с парите...
(вълци ги яли всички сиромаси!)...

И следва тук прогнозата за времето-
студено ще е, и ще превали.
Земята наша май ни носи бремето-
разтърсва се от плач и я боли...

Превръзката си сложих, но уви!
Картината в сърцето ми остана.
И питам вас, за да се промени
срещу кого, за Бога да въстана?

Павлина Соколова
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #14 -: Февруари 29, 2012, 04:54:46 »
ако не беше истина - щех да си мисла че у назе се провежда научен скрит експеримент със идеята да са види прага на поносимост на населението и методи за въздеиствие се испробват в реаллно време
Активен

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 21 запитвания.