Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Къ да живеаме с орлите или тема за здравословен живот (доколко мое)...  (Прочетена 6823 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
начи тука манко да ви насоча фниманието у правилната посока - требе да са създаде навика на здравословено начин на живот - а то е невазможно и нарочно така е направено - пръво требе да минете у темата А я си утвадам на село , да са деурбанизирате у чиста околно среда и тава е основата на другото , после иде чиста рана , и тн и тава не са еднократни деиствиа а начин на живот
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Апсолютно, мене баш темата за деурбанизациата ме подсети за задравословниа и природосъобразен начин на живот. Ама не моеме сички да фанеме по горите, нема сичките 2 милиона у Софиа да мрът съга. Мое се живе по-здравословно насекъде, а ясно е, що на село си е най-добре.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Буба Лида

• Гостенин
То е ясно, че едва ли от назе некой ще си иде окончателно на село и само там, та е дубре да помислиме и за душевния си комфорт и здраве там дека сме. Я съм сигурна, че секи е открил некакъв начинец да успокоява връхлитащите ни негативи и емоции. Едни ора се справят, други не моат и повличат още повече злини връз гръбо си. Я примерно коги съм ядосана за нещо и за да не станат по-зле нещата се опитвам да преброя до 10 преди да каам квото имам. Това ич неа в синхрон с моята припряност, но от опит знам, че изръса ли кво и кък баш си го мисла определено се натоварвам после повече и ми се налага да мисла  за двойно повече проблеми . Секи има такива момнети, вриме , кипиме и се ядосваме, от нерви ни заболи глава, дигнеме кръвно и т.н. Например пък понякога ми прилошава от умора, стрес, напрежение или некакви лоши мисли и емоции. Аз в такива моменти правя следното, се оглеждам в огледалото и дишам дълбоко. При мен работи това вариант на някакъв  самоконтрол. Коги ме връхлитат черни мисли пък за да ги разкарам от главата си съвсем целенасочено например си наливам бавно чаша вода и пия  на малки глътки и вниманието ми се пренася в това действие и се поразкарват, после правя нещо друго дека да ме отвлече и лека полека ги изчиствам за момента. Всъщност за да се справяме по точка 2 всичко е в главата.
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
начи тука манко да ви насоча фниманието у правилната посока - требе да са създаде навика на здравословено начин на живот - а то е невазможно и нарочно така е направено - пръво требе да минете у темата А я си утвадам на село , да са деурбанизирате у чиста околно среда и тава е основата на другото , после иде чиста рана , и тн и тава не са еднократни деиствиа а начин на живот
абе свързани са нещата, ама не може да се каже баш кое да е първо - дали да се деурбанизираш и да започнеш да живееш здравословно и природосъобразно или обратното. Ората де по някакви причини не могат да се откачат от цивилизацията могат при добро желание да започнат да изграждат у себе си навици за по-добър и качествен живот, и тогава въпросът с отиването на село няма да започва с "дали" а с "кога".
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Още Сократ го е рекъл - умереност във всичко. Всека една неумереност води до болести. Те тава е истината, ма ка да запре човек да еде коги му е сладко или па да са налива... Кафето мого го мразим. Рикиа пием, коги с наслада, коги с отвращение. Мааа, тиа каавета де се наливат сички около мене, не моо ги понасам. Вместо кафе препоръчвам черен чай. Ем е по-полезен, ем също като кафето ободрява и съдържа кофеин.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Е кво му е па толко вредно на кафето, ако пиеш едно сутрин и едно следобед?
Я кафето ми е мого убаво, направо не моо си представа сутрин да не пия кафе. Мога и без него, ма не вида нещо да ми пречи. Чуствам са добре.

Джули, не праиш добре с тия цигари.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

onufri

• Гостенин
Абе и я свикнах напоследък да пиа кафе на работа, дееба, по 2 до 3 на ден  >:(
ма а убово, дееба, много убово мирише...като тура и млеко, ммм
Иначе има доста "за" и "против" кафето, последно кво бех чел имаше малко повече "за", стига да е био, щото иначе страшно много химикали му фръгат. Ма па определено са спи по-качествено като не пиеш кафе...
Поне енергийни (ред бул и други подобни) вече не пиа. Като студент по време на сесиа съм стигал до 2-3 на ден, а те са много силни...
Активен

masok

• Гостенин
една гледна точка за кафето......я знам ,че мойте родители са почнали с кафето (тогава е имало леблебиика повече де)през 1974 годин(мое и преди тва да са пиле ненам)......
Днеска са на 60 и 63 годин(живи и здрави да са) па си пият по 2 кафета!!!едно след закуска и едно къде 16.00 часа.......та си мисла ,че кафето е най малкио проблем у тоя натоварен и стресов живот де живеят ората......
Активен

onufri

• Гостенин
баце, единичните случаи не са показатели, а и твойте родители са още доста млади. Дай Боже още много годин да са живи и здрави и да си пиат кафето!
Моя последниа тренер, на 80 годин, пие некой път вечер в 9 часъ (доку ни чакаше коги одехме да тренираме в една зала, там му даваа кафе на аванта ;D) две кафета и вика, че нема проблем да спи  ;D
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
 Зъ кафето и я сам съ чудил нъ испанците.Дръто,младо пие по секо време кафе у неусвес.Ку а било толко вредну,не вревъм а имът толко млого длъголетници.Я пиа едно дзарани зъ рассънванье и тава а.Пийнъ ли фторо подир пладне-еби гу у съня нощеми.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Оланците па пият вечер, след вечеря и разправат, че дори спомагало за разграждането на ранъта. Според мене причината за безсънието не е у кафето.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

masok

• Гостенин
сал да спомена ,че и двамата са с малко болести единио с малко по високо кръвно зарад килата,другия с манати камънье от жлъчката(ели стомаха не помна )преди 23 годин и анемия.......та идеята,ка вика и Онуфри за 80 годишнио не са у кафетата.....тва е едно удоволствие различно у секи етап на развитието и годините на човек.....
« Последно редактиранье: Март 02, 2012, 09:20:33 от Генин-Стубел »
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
не знам дали а вредно, я имам един приятел каде жули по 5-6 кафета на ден и а бая нервен човек

я лично съм избрал да пиам кога ми са пиа, масово у случайте предпочитам да не пиам - замествам го с билков чай. ма по неко пат ми са допиа и ода си купа от ониа разтворимите на "don cafe" :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
я спирам да пиа кафета от лаваца мина на нескафе - обичал съм я таа червената лаваца Куалита Росса - ма цената нема обича вече /7 оиро у лидл италеа - 30 кинта-15 оиро  у кауфленд булгаристан/ и  сеги натегам на чаеве и ми са мислите по бистри и спъ по така - има и нящо положително у кризата - се пак - тцтцтцтцтцт
« Последно редактиранье: Март 02, 2012, 09:17:18 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
пробай неко път якобс монарх, нема да сбъркаш
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 22 запитвания.