Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Къ да живеаме с орлите или тема за здравословен живот (доколко мое)...  (Прочетена 6814 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
сичко е едни говна,сал дека неко ги серат и животинчета...... ;D..... :smeeeh:

п.п. тва неее кат рикията,там сека си я за нея според майстора.......у кафето разлика не намирах 20 годин.....
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
чуда са тава лето да бера липоф цвет сас щилката
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
Ели боровинки сас багер.
Активен

Владимир

• Гостенин
Ели боровинки сас багер.
Ели домати с фадрома  ;D.
Активен

apostolicia

• Гостенин
"Не ми пожелавай дълъг живот
до дълбока, дълбока старост.
Пожелай ми навременна смърт
(ако може - и бърза)!"
Станка Пенчева

Я не сакам да живея млого, сакам да умра навреме.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Я па сакам да литна с орлите. Такее до сто и дваесе ако моо го докарам, нема да е лоше. Ич не са ми мого даже. Господ здраве да дава.

Кафето верно е удоволствие за ората. Просто я изказвам извънредно субективно мнение. Баща ми пие вечер конска доза и си кръти човечеца спокойно, да а жив и здрав, по дофтуре не оди, на 66 стана оняденка. Бе секи си знае за него си, секи организъм си е уникално нещастен и щастлив. Требва да си знаеш койо е добре за телото ти. И ако видиш признак некакъв - повишаване на кръвно, сърцебиенета и прочие, да зимаш мерки. Тиа мерки поне са по силите на всеки - да си смени храната и да са раздвижи малко. Що тука младоците нема да улезнат да коментират, ама и те ша додат на 40 и ше се замислат над същите въпросе.
Активен

apostolicia

• Гостенин
Коги имаш кола, зареждаш гориво и глеаш да не е кво да а, ми да ти варди двигатело, па нги тураш акумулатор и глеаш да а добър, па на талифоньо - зареждаш му батериата, глеаш да а то добрите и да ти дръжи длъго, па и с лаптопеца така, па тава па онава. А у телото си тураш кво докачиш - секакви боклуци, колко да ти не паднат батериите ептем.
Я ви казах - не сакам да живеем сто иляди годин и през сичките да едем овесени трици, що са полезни и ша ми гарантират тия сто и дваесе годин. Благодаръ! И 60 ша ми стигнат, ама моа ли да си ги изживеа къ я си сакам. Ако може, де.
Сетих се за един виц за двам астарци, къде забоварили печката вкючена, легнали си, а юргано се подпрел на кюмбето, па зел да тлъи. Задушили се старците, умрели и тишли на небото. А тама глеат едни зелени пояни, па едно прохладно и приятно време, па едно цвеке нацъфтело, па един въздух чис и прозрачен, па дживгарчета пеат, па по-насам едни щасливи ора у едни убави и нови дреи се смеат нещо си, па поапват от една маса кво нги душа тегли и попинват кво нги кеф. Питал стареци кво а тава, па му отговорили,
е тава а Райо и сичко тука секи ден а те така - секи еде и пие кво сака, за нищо се не грижи и му не а зор за нищо. Па като се извърне оня ми ти старец и като шибне на бабичката една песница:
- Олелеееейй! Що ма биеш бееейй?
- Море я би ти ебал макята с твойте здравословни коприви и бливочи, моеше да сме дошли тука още преди дваесе годин! 
Активен

onufri

• Гостенин
Абе некои сме са замислиле отдавна.
Я лично съм писал тука често, че не знам колко ша живеа, колко ми а писано. Най-много сакам да си не губа разсъдъка, що тогива а страшно.
Иначе по принцип са опитвам да живеа здравословно, ма има прекалено много фактори де не зависат от мене, или поне не напълно.
Я до преди 2, 2 годин и нещо си мислех, че съм непукист и живеа много спокойно, ма са оказа, че не е баш така...
Активен

onufri

• Гостенин
Тава беше отговор за Капитаня.
С Апостолица не съм баш съгласен.
Верно: по-важно е как ша живееш, а не колко.
Ма се пак не е лошо да са грижиш за телото си.
Активен

apostolicia

• Гостенин
Е, така де - не прочете ли кво пише у пръвата час на посто ми? Ама па и да не прекаляваме се пак!
Активен

onufri

• Гостенин
Бе прочето, ма после ма озадачи.
Между другото, я 4-5 пъти в седмицата закусвам баш овесени ядки. ;D
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Я па сакам да литна с орлите. Такее до сто и дваесе ако моо го докарам, нема да е лоше. Ич не са ми мого даже. Господ здраве да дава.

Кафето верно е удоволствие за ората. Просто я изказвам извънредно субективно мнение. Баща ми пие вечер конска доза и си кръти човечеца спокойно, да а жив и здрав, по дофтуре не оди, на 66 стана оняденка. Бе секи си знае за него си, секи организъм си е уникално нещастен и щастлив. Требва да си знаеш койо е добре за телото ти. И ако видиш признак некакъв - повишаване на кръвно, сърцебиенета и прочие, да зимаш мерки. Тиа мерки поне са по силите на всеки - да си смени храната и да са раздвижи малко. Що тука младоците нема да улезнат да коментират, ама и те ша додат на 40 и ше се замислат над същите въпросе.
:punk: :punk:
Бъш те такова си е некакво   ;D Нема да го забраа баща ми, у реанимацията на неврохирургията е след една тежка операция на гулем тумор у мозъка, тежко изпитание за сички..... :-\пробужда са он и вика "А одете да ми земете едно кафенце!" Майкя ми реши,че непременно требва да попита доктора,а он естествено рече да забраим за секакви кафета. Баща ми я одека едно убаво и рече ,че он си знае кво му дубре  ;D Одих я из Медицинската академия да му го намера пустото кафе, ама ми беше поръчал и кивита , що чел у "Паралели",че кивито стимулирало мозъка  ;D Пийна си го тайно кафето, па като ръгна по стаите да окуражава другите болни, чувството за хумор не е като да го нема, ората покрай него са чустваха добре от неговите шашкънии, обикаляше ги кат медицинска сестра . Най-много, обаче ма впечатлиха приказките на един циганин. Тава преди операцията, обръснали са му главата на нашия, слезнали сме отвънка да пафкаме цигари и тоа човечец му рече те така :"Пешо, кък влезеш на операцията, така и ша излезеш. Убаво ша го мислиш и оно убаво ша бъде!"  cv
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Буба Лида

• Гостенин
Те това е много верно за мисленето. Къ си мислиш нещата така стават. Я за това залагам на силата на мисълта при справянето с много неща. Не че не моа да ме фанат болести, но със сигурност позитивизма е крачка напред поне в психическото ни равновесие. Я съм забелезала, че коги психически съм нестабилна, имам предвид убременена с нещо, задлъжително се появяват болежки , некак отпущам се и съм предразположена към настинки и секакви такива за кратък период от време. Антибиотици не пиа, разчитам си на аспиринчето. Билковите лекарства предполагам са добри и препоръчителни за определени случай. Не знам дали неа време да почвам да зимам гинкобилоба профилактично, се пак съм надхрълила 40 те и моа да е полезно. Ма те, има дофтори тука, нека препоръчат за ората на теа години.
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Начи положителното мисленье е важно и оно дава отражение на целиа организъм - това спор нема. Ама и обратното е верно - кога човек е здрав и се чуфства добре физически - он е некак по-позитивен, весел е, не се едосва лесно и даже да му прекипи некой път - бръже му минава. Сички сме виждале такиви ора, къде им викат "хейтъри" - сичко ги дразни и им пречи, яд ги е на целиа свет и само дират да се заедът с некой. Е, това за мене са болни ора. Она болеста го прай човека злобен, дако он си не е такъв, така мислим... Здравия човек е весел и усмихнат и се не дразни лесно. Не случайно е казано - Здрав дух у здраво тело, нали знаате? Е, има и обратните примери, неко сакат и болен човек да напрай нещо важно и убаво за опществото, те примерно оня учен със количката - Стивън Хокинг. Ама за мене това са изключениа.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Страницата е създадена за 0.254 секунди с 22 запитвания.