Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Ебре бизнес, инвестиции и финанции, да го еба!  (Прочетена 9050 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Аде малко за сериозни работи да се разбереме. За изкарваньето на пари (бизнес), кво да се праи с парите като вече си ги изкарал (инвестиции), демек сичкото това - финанции. Това изкарваньето на пари е особена работа. Некой се прекине от бачканье цел живот и се нема, а на друг му паднат сакаче от небето, да го еба. Ама по-интересното е друго. Ако питаш за яденье и пиенье - секи го може и е добар у това. Ако питаш за ебанье - там па ептем, секи е полов атлет, да не поверваш. От футбол секи разбира, секи сам мое да си построй къща, да си опрай колата, секи си затвара страхотни компоте и си вари ютеница, секи си пече самичък рекиа, слага си зейе и така нататък. Демек ако ни питаш - ниа сме нациа от некви супермени, къде сичко моат и знаат, а кое се фанат да праат - нема по-добри от них.

Само с изкарваньето на пари не е така работата. Те там баш, у таа една от най-важните човешки дейности, ние сички си признаваме, що никъде ни нема... Не съм чул неко да каа, що е доволен от парите къде изкарва - се некой го лъже и го преебава, се ни прецакват и ни минават. Що така бе ора? Дайте тука да обмениме опит, да се разбереме кво да праиме, та да изкарваме повече, да не арчиме за глупости и да фръгаме на ветъра парите, къде с такъв зор изкарваме. А па тиа къде сме изкарале, кво да ги наместиме некво, къде да се не топат и да се не губат, ами ако мое - да се увеличават некак - да напраиме некоа печеливша инвестициа така? Тука сме ора разумни - се че измислиме некво...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
тава а многу убава, ама и многу сериозна тема каде моа да са приказва до каде та заболът устата, за тава на пръво време че кажем само,че според мене пари се не праат  сал с работа, треба още акъл и молиф иначе че бъде "за лудо работи, за лудо не стои". Навремето а имало един банкер Атанас Буров май са казваше, чел съм некои негови изказвания и от ньим съм научил че "мъж кои не уме да дръжи молива че се дръжи за уя" те тава а от мене за съга (не си падам по длъгите исказвания що трудно целим буквите и си губим мисълта  ;D)
Активен
жената Я  и приятели  

masok

• Гостенин
буров казва още:българинът мое да бъде най добрия гражданин на света ,ама пръво требе си изкорени най лошото качество-да се научи си плаща и за най-дребното нещо , а не да минава метър ;) :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
форуме за финансии има млогу други и тука нищо нОво немое да са каже, що и Резервата не а средище на финанции - даже ич - ама куту сте рекли аде финанции по нашенски му ша зема и тука да са изкажа - Нема фаида бракя от нищо, ни от банка, ни от инвестиции -
а  тава от койо има фаида я забранено от закона - затава еденье пиеьене и неко згодна женица и носене на новИте дреи - що преди да земат да артисат , парите треа да стигнат - а они не стигат -

и те така ...

язе наи мраза куга ида негде и вида пущен телевизор и тама са връти некоа игра от типа Бръзи пари и сакат ората да са обаждат и да познават думи от типа на мъжки полови органи с 4 букви -

и мраза рекламе -

« Последно редактиранье: Март 18, 2009, 11:30:54 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
абе но и ти си прав самоток ама но ли тава яденье, пиенье и згодни женици нигде ги не дават за дупе се сакат пари, "а но парите са скъпи и ги нема" кво викаше един старец у селО" та мислим че не е лошо да видиме кво са праат (и моа ли да са паат) пари у Резервата  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
не моа да са прават у резервата - що дръжавата нема работеща икономика /туууууу зе да дигам кръвното па - чеки да вида къде са ония маленките апчета къде ги пиа по четврътинка /- затава и кризата ни фана за мъдете -

таа убова Родина - е отвратна дръжава - па казвам - посочете ми да вида еднъ дръжавна деинос къде я напраена куту ората -
« Последно редактиранье: Март 18, 2009, 11:37:37 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
не моа да са прават у резервата - що дръжавата нема работеща икономика /туууууу зе да дигам кръвното па - чеки да вида къде са ония маленките апчета къде ги пиа по четврътинка /- затава и кризата ни фана за мъдете -

таа убова Родина - е отвратна дръжава - па казвам - посочете ми да вида еднъ дръжавна деинос къде я напраена куту ората -

леко баце леко сал недей да ги пиеш с винО да не стане некой сакатлък  ;D ;D иначе оно парата си а пара, аку умеш да си а прикоткаш она при тебе че си дойде нема да иде при комшиатаа, ли си чул приказката че " умен човек и у нужника да го турнеш гладен нема да оди" та и таа работа а такава
Активен
жената Я  и приятели  

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
Чекайте бе ора, виа казате що "пари нема" и отсекоте. Кво значи "парите не стигат", оно зависи за кво... Мое да ти не стигат за леб ели за 150-метрова яхта... Они за сичко нема как да ти стигнат. Начи ниа много пари у брой мое да немаме, ама секи от назе има нещо, некаква ценност, имот или друг актив и се чуди кво да го реализира. Те я например че питам тука:

Иам апартамент 3-стаен на Главната у Лом, къде 100-тина квадрата. Има с него гараж, мазе и таванска стая голема. Това сичкото е за ремонт и ми не треба, що живеем при жената. Има разни боклуци тама, че ги изнесем. И съга кви са възможностите, я само за 2 се сещам:

1. Да го дадем под наем. Я сам проучил, 100 лева на месец чисто моем да му земем. Ама преди това некакъв минимален ремонт че треба и да разкарам вехториите - това не влаза у сметката. Добре, а ако му напраим по-сериозен ремонт и фкарам у него примерно ониа 10 - 15 бона, че моем ли по-добар наем да му земем? И ако го напраим луксозен и му зеем 150 лева наем на месец, кога че се изплати тоа ремонт? А ми през сичките теа години нема ли да треба некви по-дребни ремонти да праим, сигурно че се наложат такива? И данъка - сека година, тука мърданье нема, Значи това е пръвиа вариант.

2. Да го продадем. Като глеам кво връви пазара, у това състояние и у тоа момент моем да му земем 40 иляди. Тиа пари ако ги буунем на един срочен влог при 6% годишна лихва, кво става:

40 000 х 0,06 = 2 400 лева на година / 12 = 200 лева на месец.

Излаза, че е по изгодно да го продадем веднъга, да обърнем парите у евро и да ги сложим на срочен влог. Ем лихвата е повече от наема къде че земем, ем нема ремонти да прайм и ядове с квартиранти нема да имам, ем данък нема да плащам. Ама и тогава възникват въпроси:

- Кога да го продавам? Амо ако след неколко години се напрай нещо у Лом (я сам чул за мост, за ферибот, за некви заводе, за ТЕЦ и за ветрогенераторе) нема ли цените на имотите да се дигнат? Да чекам дотогава? Ами ако нищо такова не стане и цените са си се тиа - тогава че изгубим по 200 лева (това е лхвата) на всеки месец, къде съм се туткал да го продадем.

- Ами ако па ни налегне инфлациа? Я че пипнем съга ония 40 бона (демек 20 000 евра), ама мое да стане така, че след некоя година да ги изде инфлациа и да станат 2000 или 1500 евро. А иначе апартамента че си дръжи цената. Знам ли кво че стане....

- Да го продаем, ама сичко на веднаж ели на части? Значи моем да продадем апартамента с мазето, ама да си остаим таваня и гаража. Мое само гаража да давам под наем, примерно за лев на ден. Или да го маанем и ньего, да му земем примерно 4 000 у общата цена? Или па да го продадем отделно, да дадем апартамента с мазето и таваня за 38 000 и да дирим отделно 5 бона за гаража?

Айде да не досаждам, ама има много такива въпроси, па и други възможности лааз да има. И не само за къщи и апартаменте, секой от назе има кола примерно, ели некоя пара златна, некой мое да има ценна книга, оръжие, некой накит, картина, абе секви ценности. И те така като мене се чуди човека кво да прай - да продава ели да ги дръжи? Оно и това е бизнес, не е само бачканьето от 8,00 до 17,00, това сакам да каам. Апа кой има некви пари у брой (примерно от неква продажба), па се чуди човека кво да ги прай - дали да ги дръжи у банка, ели у злато да ги обръне, мое и у некъв недвижим имот или произведение на изкуството некво да купи, антика неква... Я знам, що на запад ората некви акции купуват, ама като нищо им не разбирам, па и не знам къде се продават... Мое некой да ме посъветва къде рабира, и не само мене, ами и сички останале.

Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Ти си прав къде варианте има могу,ма се си мисла че неа убаво да го продаваш баш сеги-прогнозете са че таа криза нема да продължи повече от догодина-после па ша рипнат цените!Сеги а момент за копуванье,не за продаванье-тава е ако имаш кеш!Иначе за тиа пари къде пишеш и я моа да го купа-ма треба после да плащам на банката сумА време! ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Да ти кам до га мъдрите се на мъдруват лудите се на лудуват.Я до къде се накани да прудадем едно место у Софиа у регулациа,оно спрео да се дират места.Иам едно къде 1600 квадрата на околовръсното.Бифше ТКЗС,съга ни го врънаа.Оно бе 6 декара,ма ниа прудадооме полани другиа дел за фабрика.Съга таман реши да оженим и другото.Намери един блъгарин од Америка и се спазарийме за 70 евро на квадрат.А братчеда се сеца и дума че че му зееме повече и не сака и да помени.Клиента се повръте,повръте па си узе друго место на Ботевгратското.И те ти кризата дойде.Съга братчеда се е присетил па да прудааме,че е останал без работа.Ма смо го обявиле за 60 евро на квадрат.Онядън иде некъф италянец и дава 50 евро на квадрат и моа роднина е готов да прудаа,апа съга я се сецам що е малко.Така мое се разпраяме до ка одрътееме.Не знам кво да праим.Не ми се прудаа на 50 евра при полужение че по-рано ми даваа 70 за същото и го отказаа.Ако мое некой да даде съвет,заслужава ли си да го дръжим или не?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
кризата че одмине ... и па че се дират имоте
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
На Дръмона да каам - я тиа цени ги пишем като реални, оно ми се сака да земем и повече за апартамента, ама си давам реална сметка за положението. Верно е, че съга баш е момент за купуванье, при мене и кеш се намира, ама кажи ми кво да купувам де! Примерно - че купим некой "двустаен" у Софиа, по новите разбираниа това значи 2 стай на плош колко една гарсониера (40 квадрата), като кухнята ти е у хола. И кво - че фрълим пари, къде сам бачкал за них 5 години и че чекам... Ако купим днеска, а утре цените паднат още, нали треба да си издем мъдата от яд. А па послем че треба цените да се дигнат, та да го продадем с печалба. Ами ако се дигнат след 15 години? Колко време че му плащам данъци и че му прайм ремонти на тоа поразен апартамент? Ами ако се не дигнат тиа цени - за кво ми е, у Софиа ли да одим да живеем? И кво да прайм тама? Не е ли по-добре да си държим парите кво са съга - у евро, на 6-месеччен срочен депозит у ПИБ? Барем дават неква лихва, и она е сигурна, и парите се гарантират от дръжавата... Те такива работи са чудим.

И на Аврам да каам - тоа балон с цените у Софиа малко поспадна, ама па че се надуе, си мислим я. Преди го надуваа ора от провинциата лакоми за апартаменти и банките, къде ги гонеа ората по улицата и ги дръпаа за ръкавете да им дават кредити. Съга у кризата нещо намалеа парите и банките глеат не толко да дават, а повече да приберат от кеша, затова и дигнаа лихвите. Съга е добре да имаш у брой. Ама па че дойде време да се видат ората у пари и па че ръгнат да купуват като изоглавени, въпроса е само кога че стане това? Я би ти казал - ако не си на зор с парите - изчекай, не бръзай. Оно къщите се увеличават, ама празните места се повече намалеват и се по-ценни че стават. Таа криза нема да е вечна, па че се пущат ората да строят и места че дират. Дръж си го местото и така. Па ако се минеш - еби макя му, кога не сме се минале...
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
азе па че каа - банка у бг е мръсна дума - бера ядове с простбанк за 3 стотинки - ту ги дължа - ту съм ги надвнесъл - и така от миналиа априлии - куту изкочи че ги дължа ми турат глоба 12 лв - цела годин пиша жалби напреде назаде -

миналиа месец клиентете на твоита банка са излагаа на касите на метро Сф - магнитните карти нещо имаа проблем та ората са едосваха яко що натурале стоки - па ги не моа платат сЪга -

чужбинските банки и те са подиграват с клиентете - але тука един са жали че раифаизен мине са не мине и турат 20 еуро административна такса ...
« Последно редактиранье: Март 20, 2009, 01:32:45 от samotoka »
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Излекуван работохолик
Она не е моя бе, на Бербатов лааз да е. Нали на рекламата он така вика - МОЯТА БАНКА! Ама и я сам голема работа - да си занесем парите у банка, къде футболис ми я фали, еба се у главата куха... Иначе не моем да отречем - обслужваньето е добро, касиерка има една зафатна и ми се усмихва секой път кога ме види, с едно костюмче оди с пола и бела блузка такава, с дълга черна коса и на токчета - бая лови окото, абе като манекенка си е направо... А, и лихвата нги е най-добра - 9% годишна за 6-месечен срочен депозит у евро.
Активен

jaio

• Гостенин
е къ да ти съ не лендзи като знаа че и носиш заплатата
Активен

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.