Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Ебре бизнес, инвестиции и финанции, да го еба!  (Прочетена 9206 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
http://banks.dir.bg/news.php?id=10663937

Това е интересно.Дали верно ще "падне Картаген"?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

onufri

• Гостенин
еш ква тема имало, я съм ги опущил коги е била активна...
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
http://banks.dir.bg/news.php?id=10663937

Това е интересно.Дали верно ще "падне Картаген"?

абе, а дано-ма надали...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Като им отнемат привилегията ще станат по-отговорни на кого и за какво дават пари.Сега прилъгват закъсали хорица с оферти за бързи пари и после им взимат на безценица  имотите.А да видим к'во ще стане когато няма да могат да рекетират,а се наложи да работят по правилата.Мисля че този ход е подсказан на професор Кр.Петков от по-големите банки които държат на имиджа си и не желаят да се забъркват в нашите мафиотски истории. Следете кой ще изпищи и знайте че той е маскарата.

И един такъв случай:Преди време отидох за пари в един клон на Алфабанк.Занесох подробен бизнес план какво ще работя,какви договори ще сключа и въобще как ще си върна най-бързо парите.Офертата изобщо не ги заинтригува.Направо ме отрязаха още преди да са ме изслушали.Даже и въпрос не ми зададоха.Пожелаха само да ипотекирам нещо.Аз и съдружникът ми имахме двустаен апартамент в престижен раьон и триетажна къща в Банкя. Като чуха това веднага пожелаха пари срещу ипотека.25 000 лева за имоти които струват близо милион.Сещате се за какво иде реч?Спогледахме се и си тръгнахме на мига.
Сега гледам реклами по улиците и виждам как някои банки облъчват хората с оферти за заеми срещу ипотека и вече знам че това са рекетьорите.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Рекета на банките не се изразява в това че дават кредити срещу ипотека, а в това че не преценяват добре (или в повечето случаи си затварят очите) дали кредитоискателя ще може после да си погасява вноските и при невъзможност на това, имат право сами да си събират вземанията.
Банката ти не е приятел да ти дава заем без обезпечение и на доверие и това май е единственото логично и нерекетьорско нещо останало в тази система.
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Интересна тема, ше я следъ. Що ни са намира едно местенце на убаво место у Враца и сметаме да го продаваме, ма засега задържаме и зарад цените и липса на купуваче.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

onufri

• Гостенин
Чекайте бе ора, виа казате що "пари нема" и отсекоте. Кво значи "парите не стигат", оно зависи за кво... Мое да ти не стигат за леб ели за 150-метрова яхта... Они за сичко нема как да ти стигнат. Начи ниа много пари у брой мое да немаме, ама секи от назе има нещо, некаква ценност, имот или друг актив и се чуди кво да го реализира. Те я например че питам тука:

Иам апартамент 3-стаен на Главната у Лом, къде 100-тина квадрата. Има с него гараж, мазе и таванска стая голема. Това сичкото е за ремонт и ми не треба, що живеем при жената. Има разни боклуци тама, че ги изнесем. И съга кви са възможностите, я само за 2 се сещам:

1. Да го дадем под наем. Я сам проучил, 100 лева на месец чисто моем да му земем. Ама преди това некакъв минимален ремонт че треба и да разкарам вехториите - това не влаза у сметката. Добре, а ако му напраим по-сериозен ремонт и фкарам у него примерно ониа 10 - 15 бона, че моем ли по-добар наем да му земем? И ако го напраим луксозен и му зеем 150 лева наем на месец, кога че се изплати тоа ремонт? А ми през сичките теа години нема ли да треба некви по-дребни ремонти да праим, сигурно че се наложат такива? И данъка - сека година, тука мърданье нема, Значи това е пръвиа вариант.

2. Да го продадем. Като глеам кво връви пазара, у това състояние и у тоа момент моем да му земем 40 иляди. Тиа пари ако ги буунем на един срочен влог при 6% годишна лихва, кво става:

40 000 х 0,06 = 2 400 лева на година / 12 = 200 лева на месец.

Излаза, че е по изгодно да го продадем веднъга, да обърнем парите у евро и да ги сложим на срочен влог. Ем лихвата е повече от наема къде че земем, ем нема ремонти да прайм и ядове с квартиранти нема да имам, ем данък нема да плащам. Ама и тогава възникват въпроси:

- Кога да го продавам? Амо ако след неколко години се напрай нещо у Лом (я сам чул за мост, за ферибот, за некви заводе, за ТЕЦ и за ветрогенераторе) нема ли цените на имотите да се дигнат? Да чекам дотогава? Ами ако нищо такова не стане и цените са си се тиа - тогава че изгубим по 200 лева (това е лхвата) на всеки месец, къде съм се туткал да го продадем.

- Ами ако па ни налегне инфлациа? Я че пипнем съга ония 40 бона (демек 20 000 евра), ама мое да стане така, че след некоя година да ги изде инфлациа и да станат 2000 или 1500 евро. А иначе апартамента че си дръжи цената. Знам ли кво че стане....

- Да го продаем, ама сичко на веднаж ели на части? Значи моем да продадем апартамента с мазето, ама да си остаим таваня и гаража. Мое само гаража да давам под наем, примерно за лев на ден. Или да го маанем и ньего, да му земем примерно 4 000 у общата цена? Или па да го продадем отделно, да дадем апартамента с мазето и таваня за 38 000 и да дирим отделно 5 бона за гаража?

Айде да не досаждам, ама има много такива въпроси, па и други възможности лааз да има. И не само за къщи и апартаменте, секой от назе има кола примерно, ели некоя пара златна, некой мое да има ценна книга, оръжие, некой накит, картина, абе секви ценности. И те така като мене се чуди човека кво да прай - да продава ели да ги дръжи? Оно и това е бизнес, не е само бачканьето от 8,00 до 17,00, това сакам да каам. Апа кой има некви пари у брой (примерно от неква продажба), па се чуди човека кво да ги прай - дали да ги дръжи у банка, ели у злато да ги обръне, мое и у некъв недвижим имот или произведение на изкуството некво да купи, антика неква... Я знам, що на запад ората некви акции купуват, ама като нищо им не разбирам, па и не знам къде се продават... Мое некой да ме посъветва къде рабира, и не само мене, ами и сички останале.

много, много разумни разсъждениа.

а за акциите може да говорим, ма требва повече време и по-сериозни обяснениа, а и зависи от личното финансово състояние и цели.
като чух в една банка в България как съветват ората да си залагат апартаментите, че да инвестират в акции, ми настръхнаха косите. не че са нещо лошо акциите, я лично също инвестирам в акции, ма не става така работата.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Чекайте бе ора, виа казате що "пари нема" и отсекоте. Кво значи "парите не стигат", оно зависи за кво... Мое да ти не стигат за леб ели за 150-метрова яхта... Они за сичко нема как да ти стигнат. Начи ниа много пари у брой мое да немаме, ама секи от назе има нещо, некаква ценност, имот или друг актив и се чуди кво да го реализира. Те я например че питам тука:

Иам апартамент 3-стаен на Главната у Лом, къде 100-тина квадрата. Има с него гараж, мазе и таванска стая голема. Това сичкото е за ремонт и ми не треба, що живеем при жената. Има разни боклуци тама, че ги изнесем. И съга кви са възможностите, я само за 2 се сещам:

1. Да го дадем под наем. Я сам проучил, 100 лева на месец чисто моем да му земем. Ама преди това некакъв минимален ремонт че треба и да разкарам вехториите - това не влаза у сметката. Добре, а ако му напраим по-сериозен ремонт и фкарам у него примерно ониа 10 - 15 бона, че моем ли по-добар наем да му земем? И ако го напраим луксозен и му зеем 150 лева наем на месец, кога че се изплати тоа ремонт? А ми през сичките теа години нема ли да треба некви по-дребни ремонти да праим, сигурно че се наложат такива? И данъка - сека година, тука мърданье нема, Значи това е пръвиа вариант.

2. Да го продадем. Като глеам кво връви пазара, у това състояние и у тоа момент моем да му земем 40 иляди. Тиа пари ако ги буунем на един срочен влог при 6% годишна лихва, кво става:

40 000 х 0,06 = 2 400 лева на година / 12 = 200 лева на месец.

Излаза, че е по изгодно да го продадем веднъга, да обърнем парите у евро и да ги сложим на срочен влог. Ем лихвата е повече от наема къде че земем, ем нема ремонти да прайм и ядове с квартиранти нема да имам, ем данък нема да плащам. Ама и тогава възникват въпроси:

- Кога да го продавам? Амо ако след неколко години се напрай нещо у Лом (я сам чул за мост, за ферибот, за некви заводе, за ТЕЦ и за ветрогенераторе) нема ли цените на имотите да се дигнат? Да чекам дотогава? Ами ако нищо такова не стане и цените са си се тиа - тогава че изгубим по 200 лева (това е лхвата) на всеки месец, къде съм се туткал да го продадем.

- Ами ако па ни налегне инфлациа? Я че пипнем съга ония 40 бона (демек 20 000 евра), ама мое да стане така, че след некоя година да ги изде инфлациа и да станат 2000 или 1500 евро. А иначе апартамента че си дръжи цената. Знам ли кво че стане....

- Да го продаем, ама сичко на веднаж ели на части? Значи моем да продадем апартамента с мазето, ама да си остаим таваня и гаража. Мое само гаража да давам под наем, примерно за лев на ден. Или да го маанем и ньего, да му земем примерно 4 000 у общата цена? Или па да го продадем отделно, да дадем апартамента с мазето и таваня за 38 000 и да дирим отделно 5 бона за гаража?

Айде да не досаждам, ама има много такива въпроси, па и други възможности лааз да има. И не само за къщи и апартаменте, секой от назе има кола примерно, ели некоя пара златна, некой мое да има ценна книга, оръжие, некой накит, картина, абе секви ценности. И те така като мене се чуди човека кво да прай - да продава ели да ги дръжи? Оно и това е бизнес, не е само бачканьето от 8,00 до 17,00, това сакам да каам. Апа кой има некви пари у брой (примерно от неква продажба), па се чуди човека кво да ги прай - дали да ги дръжи у банка, ели у злато да ги обръне, мое и у некъв недвижим имот или произведение на изкуството некво да купи, антика неква... Я знам, що на запад ората некви акции купуват, ама като нищо им не разбирам, па и не знам къде се продават... Мое некой да ме посъветва къде рабира, и не само мене, ами и сички останале.

много, много разумни разсъждениа.

а за акциите може да говорим, ма требва повече време и по-сериозни обяснениа, а и зависи от личното финансово състояние и цели.
като чух в една банка в България как съветват ората да си залагат апартаментите, че да инвестират в акции, ми настръхнаха косите. не че са нещо лошо акциите, я лично също инвестирам в акции, ма не става така работата.

Винаги така става!Разбираме колко е ценен един човек чак когато го изгубим.Бушмане,ако четеш,ела си!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
Па той си е тука бре , але завчера пописва човека  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Па той си е тука бре , але завчера пописва човека  ;D

Значи сме по-силни!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
Аъъ , стабилни сме кату бабичка на лед  ;D  :krkanje:
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

onufri

• Гостенин
Бах мааму, лихвите за жилищата са паднали до невъзможно ниски нива...
Въпреки че не съм сигурен дали искам да оставам тук, са замислям много сериозно да си зема ено жилище 50-55 квадрата у франкфурт или у некое градче наблизо. Даже и на 100% кредит нема да а кой знае колко трудно да го изплатъ за 10 годин. Ма сака много гледане и търсене, деба, па не ми са занимава...
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
Генчо,ако вноската за тава жилище ти е колко наема къде плащаш си заслужава що един ден ше си е твое и парите нема да са ти отишле на ветъра ми ше си имаш недвижим имот къде,после моа го даваш под наем или да го продадеш.Ако не сакаш повече да живееш у него и па ше си на далавера.
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Тамън се бех засилила да пиша, ма Пачо ма е изпреварил. Напълно споделям неговото мнение.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
+1000 за предните мнения! :punk:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.361 секунди с 21 запитвания.