Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Ебре бизнес, инвестиции и финанции, да го еба!  (Прочетена 9070 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kaka Сийка

• Гостенин
Не мисли,а купувай!Замя злато и къща дръжат цена!
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Не мисли,а купувай!Замя злато и къща дръжат цена!
Деда ми думаше-Имот и злато се продават само по време на мор и война!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
По принцип сте прави, такова мнение мисла, че и я съм давал по-рано тука. Само че има и неколко факти де не требва да са подминават:
- възможните разходи за ремонти, както на самото жилище, така и на сградата. Освен редовната поддръжка, може да са счупи нещо по-големо и тогива си а ебало мамата
- разходите по покупката (комисионна за брокер, данъци, нотариус) са значителни, около 10%. Демек ако реша да продавам и намера некой да го купи на същата цена, на практика ша съм около 10% на загуба, което си е много сериозна сума
- проблеми с наемателите, ако зема да го давам под наем. Навсякъде ги има, ма тука в Германиа законите са по-скоро в полза на наематаля. Требва много да внимаваш и изпипваш сички договори. А ако го прайш от разстояние тава сичко е много трудно...

Абе ако имах жена и деца и бех сигурен, че оставам тука, немаше да са колебая и щеше да е въпрос само на тава колко кредит мое да ми отпуснат. В сегашната ситуация, ша изчакам да 2-3 месеца да вида как са развиват цените и лихвите и при мен работата и ша го мисла пак.

Другото което е, че не само аз виждам, че са ниски лихвите, ми сички сеги са тръгнали да купуват къщи и жилища. Цените на некои места са скочили значително последните 2 години, ма според мен на повечето места все още не са прекалено високи.
Активен

onufri

• Гостенин
О, я много съм писал и не съм видел последните 2 мнениа.
С тех не съм съгласен, примери колко искаш, че не а така  ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
Абе прав си по принцип с длъгиа пост де написа.Ма и дрътите ора са ги изкарали тиа сентенции от горчив опит.Ма ти си избираш-се  пак за твое решение става въпрос и най-важно-за твойте пари ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
зимай дедов дорде са евтини, па  жена ша ти намериме и дечурлиа щи напраиме, нема проблем, ти само не опущай офертата  ;D

иначе си прав за рисковете, ма сега ти е времето да рискуваш дорде си млад, че после като додеш мойте годин и почнеш да си пикаш у галошете , ша сакаш , ма нема да можеш 

Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Чвора

• Пустиняк
зимай дедов дорде са евтини, па  жена ша ти намериме и дечурлиа щи напраиме, нема проблем, ти само не опущай офертата  ;D

иначе си прав за рисковете, ма сега ти е времето да рискуваш дорде си млад, че после като додеш мойте годин и почнеш да си пикаш у галошете , ша сакаш , ма нема да можеш
абе па ти чъ сеги ли почна да си пикажш у галошете-я мисле ,че от по-рано ??? ;) :smeeeh:
Активен

onufri

• Гостенин

бе за дечурлигата ша са пробвам пръво сам, па тогива ако не може ша викам помощ, тебе та пиша вече у списъка  ;D
Активен

onufri

• Гостенин
Абе прав си по принцип с длъгиа пост де написа.Ма и дрътите ора са ги изкарали тиа сентенции от горчив опит.Ма ти си избираш-се  пак за твое решение става въпрос и най-важно-за твойте пари ;) ;D

Да бе, ма нали нещо требва да обсъждаме тука се пак, викам да не замира ептен таа тема  ;D

Иначе на тебе сигурно ти по-ясно отколкото на сички, че има огромна разлика да имаш парите и да си купиш жилище и да земеш ипотека за таа работа.

При мен ако са развиват така нещата и след 5 и след 10 годин па ша ми требва ипотека, не виждам нищо лошо в тава, ма въпроса е да земеш къща де ша знаеш, че ша живеаш в неги доде умреш. А тава за което си мисла сега е по-скоро спекулациа  ;D, дори и да са нанесъ да живеа в тава жилище (то иначе нема и да ми дадът заем)...
Активен

Чвора

• Пустиняк
абе глей сеги-от гледна точка на ипотеката е важно да имаш доход ,който ти дава възможност да плащаш вноската.Относно преспективата-като ти писне-винаги моо го продадеш за толко за колко си го зел-ще е под реалната му цена у момента що обикновено чвек праи подобрения и цената се дига до извесна степен.Ма на тебе щи остане тава че си си живел у жилището.Неа много ма па е подобре от нищото.иначе идиялниа вариант е зимаш ,плащаш вноските,после продаваш на добра печалба,изплащаш ипотеката и кво ти остане-шапка на тояга....
Активен

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
А дали е добра инвестиция да се купи къща на колела (каравана)? Било по-евтино, отколкото да се летува на хотел...  ???
Активен

Чвора

• Пустиняк
абе зависи от караваната а и от ред други работи....
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
и най-вече от цената на бензина  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Вая

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1329
  • ревла
и аз се опитвам да сложа на кантар плюсовете и минусите, но щерката се е заинатила... мани мани, затова питам тука хора къде разбират да дадът акъл, да имам аргументи...
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
 Тукее у Испаниа полани срешнах един сръбин,каде съ а пенциониръл у Германия и живее у теково подобно.Викъ му кемперицъ и обикая сас него каде гу уй поведе.То а куту караванатъ,мъ си имъ негов мотор и си оди насам-натам самичко,а гу не теглиш куту ремарке.Я мислъ,че ку немъш гулеми претенции,у тава а по-убове а живеаш отколкото у къща.Не знам къ ги арчат,мъ сас сигурнос шъ а по-ефтино от къща ели кфартиръ.Ку си мераклиа,моа си завъдиш у него кон и уместо а арчиш бендзин,прегаш добичето и съ местиш. ;DКу фместо кон завъдиш крава,и млеко шъ имаш подръки. ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.261 секунди с 21 запитвания.