Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Сателитна талавизия  (Прочетена 2555 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Сателитна талавизия
« -: Август 02, 2012, 12:32:30 »
те тука сакам да онодим ена темица за сателитната телевизиа. След длибок анализ стигнах до извода че кабелната телевизиа предлага мого абен сървис а отгоре на сичко зимат и пари секи месец. Тава къде ме кара да мислим че сателитната телевизиа ше ми свръши работа: 1. моа си избираш един по един кви канали да гледаш (т.е. плащаш) - кабелната сакат по 10 кинта за секи пакет, от който обикновено 2/3 не стават. 2. има по голем избор от програми от цел свет, къв нема у кабелната, вкл. на български. 3. повече HD канали.

та некой моа ли сподели искуство? Кви канале саществуват на български? Тука изключваме канал 1 и тем подобни- стаа вапрос има ли некви спортни, научнопопулярни ели фюлмови канали преведени на български (като ората). Не че нема на други езици- ма требва се мисли за поддръжане на българскиа език у младото пололение ???
Още - искуство по отношение на такъми, чаркове, монтажи и т.н. аконекой има?
Активен

apostolicia

• Гостенин
Re:Сателитна талавизия
« Reply #1 -: Август 02, 2012, 12:42:44 »
Ние сме на Булсатком от две-три годин и откъ турнахме тава, разбрааме, че имаме дОбър талавизор. Преди се гледаше некво друго, после екрано просветле некакво. Комшиите немат излаз накъмто къде приемат техните антени, та са се фкючиле къде нашта антена, води се за втори приемник - начи фместо 20 лева примерно секи, плащаме 25 двете къщи и си делиме разходите. Отделно фкючихме като трети приемник телевизоро на Вереница и уфчера съм платила за пълниа пакет без НВО-тата 16.80. На три къщи - тава се пада къде 5 и нещо. Па доволна съм. Отделно къде краа на месеца барем една неделя гледам и НВО-тата примосионално.
Некъде  70-80 канала са, я да ти каам чесно гледам сал неколко - оцвем ефирните - Канал 1, БТВ и Нова, гледаме Дискавърита 4, Вайасат 3, НГ - 2, Енимъл планет, има печес чисто спортни, 24 кичън и така нататика. Язе главно зарад тия образУвателните фкючам телевизор. Иначе ку сакам да гледам неко фюм - гледам го на компа, а па ако сакам новини - дирим си ги и си ги четем, че тия много ме едосват от тв-новините и като нищо моа фръла неко път юзчето по телевизоро и да го нещо повреда.
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #2 -: Август 02, 2012, 12:50:05 »
 Повече от десет годин сам каде Булсатком.Апостолица ти гу а обяснилъ убове.Една подробнос-тукее у Испаниа ги глеам сас чиниа метар и дваесе,щото сас оргиналнатъ не моа пъкнът процентувете нъ сигная.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #3 -: Август 02, 2012, 12:59:38 »
кво точно се явява тва Булсатком? Я винаги съм си мислил че сателитите са много и са на сички - т.е. купуваш си една чиниа от гастрамоня, един рецеивер, бучкаш и глеаш?
Ако нещо е кодирано - цакаш на продавача и глеаш. Или съм огрешил у тава си расъждение?
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #4 -: Август 02, 2012, 01:07:54 »
Напълно си сгрешил. Сателитите се турат да приемат сигнало, они имат подръшки и така нататика разходе, къде требва некой да ги поемне и тава са потребителете - така наречените усере, къ ти нги викаш. И та да има кой да нги сбира парите на тиа усере, има едни разпространителе - Булсатком а едино т них. Тиа приателе къде са по Испания си зимаа на Ай ти ви партнер, ма не знам да ти каам, не съм ги питала дали са доволни. Не са се оплакали, де. Гледат си български. Тираджиите масово праат така - земат си чиникя и декодер и си пишат приемнико къде домашнио като фтори.
Начи за приеманьето ти требва чиния с оченце (на брой колко са ти приемниците), манко кабел и разни джаджи за разклоняваньето му от чинията до приемниците и декодер за секи приемник иначе кво се гледа на единиа, ша се гледа и на останалите. И разбира се самио талавизор/талавизоре, ако са повечки. Плаща се секи месец (ели па ако сакаш и аванцово) и си гледаш.
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #5 -: Август 02, 2012, 01:12:44 »
Има разлика, булсат-а е цифрова телевизиа и секи месец си плащаш да я гледаш, като кабелната с разликата че моо си носиш ресивъра и антената на пичковица и тама да си гледаш бг телевизиа

А сателита е удобен, един път са бръкаш за ресивър и чиниа и посленка си питаш дедовиа
еле ти Емилчо списък на телевизийте  http://www.lyngsat.com/freetv/Bulgaria.html
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

манечкио Кошер

• Пустиняк
« Reply #6 -: Август 02, 2012, 01:24:46 »
а иначе щом е с образувателна цел у булсата има три четири HD деноношни канеле, връло интересни, гаранцеа ще им са аресат на децата  :smeeeh: 

марянчо   
« Последно редактиранье: Август 02, 2012, 01:30:23 от ДЖАЙО »
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #7 -: Август 02, 2012, 01:30:09 »
а иначе щом е с образувателна цел у булсата има три четири HD деноношни канеле, връло интересни, гаранцеа ще им са аресат на децата  :smeeeh: 

Ма па си сбръкан  ;D ;D
Оно има заключване, нищо, че кодът най-често е 0000
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

манечкио Кошер

• Пустиняк
« Reply #8 -: Август 02, 2012, 01:32:19 »
хахахах еба тава подсъзнание къде имате  :smeeeh: азе имах предвид  картън нетлърк, бумеранг и тама другите детски деноношни канеле хихих  ;D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #9 -: Август 02, 2012, 01:32:54 »
демек, сакате да ми кажете че ни една от тиа програми неа безплатна, демек тва Булгатском раздават приемници, които декодират каналете нги, и у тва влаа целиа пакет. Фсъщност, точно от тва сакам да избегам от кабелната телевизиа.

те тука намерих некакъв списък къде требва изобразпва слободните канали на български:
http://www.lyngsat.com/freetv/Bulgaria.html
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #10 -: Август 02, 2012, 01:35:23 »
Кошер, догде писах сте написали ена камара мнениа, ма я съм изровил същиа спосък лаас.  :green:

Начи не съм толко алтав и правилно съм разбрал. Тоа провайдер къде апостилица вика, само предлагат железариите и рецеивера наместени и препродават каналете накамарени на пакети
Активен

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
« Reply #11 -: Август 02, 2012, 01:36:08 »
начи дококкйо знам със сателитна антена моеш да ги ловиш сичките тия истории, стига да нги имаш настройките - нещо като дължини и ширини беа  ;D Незнам само декодер за HBO примерно връви ли за Sky Sports HD ели плащаш допълнително за некаква карта  ???
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #12 -: Август 02, 2012, 01:40:12 »
Ф момента се образовам - http://www.computerbild.de/artikel/avf-Ratgeber-TV-Satelliten-Fernsehen-empfangen-3349354.html

просто казано- или некой провайдер ти дава капсуловано тикве къде декодира кво он (провайдера) сака и за колко пари си сака (демек препродава сървиси с печалба), или си зимаш декодер с CI (комон интерфейс) къде моо си купуваш кви сакаш канали поединично.

Фсъщност германската група RTL излъчват на пръвиа принцип ХД програма което среща мого голема критика, ма в момента не моо се сетим подробностите. Техното капсуловано тиквѐ са каа Humax iCord HD+ . Тука нема препродаване що е от пръва ръка, докато Бълсаткомп препродават, но принципа на тиквето а същиа, естествено с друг протокол за декодиране.
« Последно редактиранье: Август 02, 2012, 01:42:48 от Крокич »
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
« Reply #13 -: Август 02, 2012, 01:48:06 »
начи дококкйо знам със сателитна антена моеш да ги ловиш сичките тия истории, стига да нги имаш настройките - нещо като дължини и ширини беа ;D Незнам само декодер за HBO примерно връви ли за Sky Sports HD ели плащаш допълнително за некаква карта  ???
Един командирован на покрива до антената и кога сакаш да смениш от руска на немска он нагажда ширини и дължини, ако му стане скучно моо земе ена кофа с матрял да подмаже капаците  ;D

сега сериозно, мисла че зависи от ресивъръ, миналата годин идва едно мунче Антон да фкарва телвизиа у къщата къде работех на пет шес места беа Sky-чета по 80 евро парчето и ловат къмто 200 програми, а у двата хола едни други черни по 250 евро къде ловат и Евроком Хърлец, ма иначе моо питам ка стои въпроса
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #14 -: Октомври 29, 2012, 02:02:29 »
Я си зима един ресивър или кво му викате там от гастрамоня като оди оняденка, ръгна кабея и оно пойде. Неа никва филоософиа лаас, само требваше с айпода под формата на компас да врътим антената. Искочиа безплатни програми къде 900 парчета. За български канале има един сателит на пичковица (еее така къде 30° изток) ма кодирани и нема закво да се гръбим да врътим антената що никъде не намерих къ моа си купим карта и на кви пари - намира некви сайтове Булком и тем подобни и нищо не разбра, пише къ да съм станал абонат, па я нещем да ставам "абонат" сакам да си купим шибаните нги канале, а оно немоа ???
Активен

Страницата е създадена за 0.322 секунди с 23 запитвания.