Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: На Бай Либен лакърдиите  (Прочетена 2075 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

apostolicia

• Гостенин
На Бай Либен лакърдиите
« -: Август 10, 2012, 08:47:22 »
               Я се силно извинявам, ама без да си сакам затръках тоа пост на Бай Либен и се пробвам да го въмстановим.                         

Поп Бамбев.

Имаше преди време у Вълчедръм един поп Бамбев който е вече покойник .Тоа поп на младини е бил железар,но много обичаше да попива.Носат му ралници за клепане а той ги забрави в пеща и те некой нестават вече за оране.Иде при него човека с ралниците и му вика –абе Бамбев що си ги така прегорил тиа ралници,а он отвръща,я да немам тернометър да им мерим температурата.След време му омръзнало да върти чука и се запопил.Имаше едно моторче балканче и с него ходеше да служи у съседното село Черни връх.Но му се счупила степенката на балканчето и той отишъл при чичо Николай по известен у Вълчедръм като Беч да я залепи щото са работили заедно навремето като ковачи.Но Беч е известен майтапчия и решил да се избъзика с попа.В работилницата имало железна тръба която пълнили с ацетилен от горелката и при поднасяне на огън страшно гърмела.Та вкарал попа балканчето и Беч му рекъл да държи степенката докато я залепи, и като тресне с оръдието попа са ошашавил паднал,станал,тръгнал към прозореца место към вратата поизтърсил се и рекъл –абе Николай я на война съм одил ама тава гърми по силно и от оръдие бе. Изленал ошашавен и три
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:На Бай Либен лакърдиите
« Reply #1 -: Август 10, 2012, 08:55:01 »
Цитат
Поп Бамбев.

Имаше преди време у Вълчедръм един поп Бамбев който е вече покойник .Тоа поп на младини е бил железар,но много обичаше да попива.Носат му ралници за клепане а той ги забрави в пеща и те некой нестават вече за оране.Иде при него човека с ралниците и му вика –абе Бамбев що си ги така прегорил тиа ралници,а он отвръща,я да немам тернометър да им мерим температурата.След време му омръзнало да върти чука и се запопил.Имаше едно моторче балканче и с него ходеше да служи у съседното село Черни връх.Но му се счупила степенката на балканчето и той отишъл при чичо Николай по известен у Вълчедръм като Беч да я залепи щото са работили заедно навремето като ковачи.Но Беч е известен майтапчия и решил да се избъзика с попа.В работилницата имало железна тръба която пълнили с ацетилен от горелката и при поднасяне на огън страшно гърмела.Та вкарал попа балканчето и Беч му рекъл да държи степенката докато я залепи, и като тресне с оръдието попа са ошашавил паднал,станал,тръгнал към прозореца место към вратата поизтърсил се и рекъл –абе Николай я на война съм одил ама тава гърми по силно и от оръдие бе. Изленал ошашавен и три дена не се е връщал да си дири балканчето.
...Те ти оргиналния пост на байо ти Либен....! ;)Колтурно възстановен от кошчето... :green:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

apostolicia

• Гостенин
« Reply #2 -: Август 10, 2012, 08:57:49 »
Мерси!
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #3 -: Януари 06, 2014, 01:23:24 »
Едни мой приятели ,баща и син отишли у Видин да купат овен що са овчари и им требва за бизнеса.Одили гледали и си аресали един виторог с дебела опашка,клепнали уши с кафяв цвет далечен роднина на породата аваси само че трето допълнено и преработено издание,спазарили го,плати ли и го качили у багажника на москвето.Но техниа човек,съученик на синът, рекъл съга сте ми дошли на госке нема да си одите докъде се не почерпиме.И тиа наште понеже немат зли сърца и са убови и кротки ора,па и сестрата на овчара била женена у Видин решили да се неизлагат и приели поканата.Заседнали къ се полага и почнали а наздраве за овена и така некъде къде 5-6 часа яли,пили и се веселили.Вече зело да се здрачава и госкето решило да си оди.Домакина ги изпратил по живо по здраво пожелал им на добър път и си тръгнали.На разклона след Дунавци посока Лом на сино му се допикало и рекал на шафиьора на мускала да отбиа да се олаби,слезнал он и докъто си вършил работата чул некъкъв шум откъм багажника.Отворил го он и що да види овена пребелва очи ритнал 2-3 пъти с крака и се опружил,сигорен признак че е отишъл на друго по добро место да запложда мъркушки,т.е умрел.Синът веднага рекъл: абе тате овена умре,ге ебааго верно ли рекал бащата и слезнал и он да види с очите си тава произшествие.И кво че прават сега дъртиа рекал ебал съм го карай го дом да го едът кучетата.Стигнали Лом и през кв.Младеново като минали синът рекъл на водача на МПС -то да намали и да кара внимателно що има много роми по улицата,на което дъртиа рекал:маре ебинги макята ако згазиме некой го фъргаме при овена и дом че го дереме.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #4 -: Януари 06, 2014, 05:33:46 »
 :green: :smeeeh:
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Байо Либен

• Тумбак
« Reply #5 -: Ноември 10, 2014, 10:11:53 »
На Веко историата с офцата ме подсети за една друга историа ама с овни.
Отишъл един другоселец у село Комощица да дири овни,що му били казали че там има добри и породисти разплодници.Човека питал тук там ма не можал да получи некаква информациа и уленал у кръчмата да удари по едно пианье неколко пъти.Седнал нашиа човек поръчал си пиенье и си седи.По неко време след първите 100 гр.уленал в контакт с месното население що они проявили интерес към неговата особа и го питали откъдеа и чи го дири тука.Човеко се чукнал за наздравица със сите и рекъл че е дошъл да дири овни.Това за месните зевзеци било добре дошло.Лалко виден местен член на кръчмата а и други покрай ньего му рекли че идеш при еди кой си он има два овна вакли,млади витороги абе супер са само за тебе.Нашиа човек си допил пиеньето надигнал се и се запътил къде указаниа адрес.Дошъл на вратника на човека и къ е у повечето къщи на село понеже нема звънец он почнал да вика стопанина по име.След около 3-4 мин.се показал и стопанина и го питал къ сички ора питат кво и кого дири.На което нашиа му рекъл че е дошъл да му види овните що он си дири овен.Стопанина го изгледал ботуришки и му рекъл:Да ти макята ебем на тебе а да ньги макята ебем и на тиа къде са те пратиле я имам двама синове неженени дърти ергене а немам овни.
Активен
яж пи и се весели.

Генчо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8830
  • Стерео сват
« Reply #6 -: Ноември 10, 2014, 10:38:13 »
Бай Либене, таа съм гя чел. Лаас да беше у тоа форум, ама не повним кой гя разказва...
Активен

Байо Либен

• Тумбак
« Reply #7 -: Ноември 10, 2014, 11:03:13 »
Бай Либене, таа съм гя чел. Лаас да беше у тоа форум, ама не повним кой гя разказва...

Па моа и я да съм го пущал ма съм забуварил.
Активен
яж пи и се весели.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #8 -: Ноември 10, 2014, 07:59:56 »
моа да е повтор ма е добра  :smeeeh:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #9 -: Ноември 10, 2014, 09:05:36 »
Добра история   :punk:  :green:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Байо Либен

• Тумбак
« Reply #10 -: Юни 23, 2015, 03:07:41 »
Така,музата па ме удари и набърже че ви разкажем една историа па свързана с животните.

КРАВАТА НА БАБА ФИДАНА.
Кравата на баба Фидана е кротко и добро добиче,пасе си убаво дава млекце и е много добра.Та седиме си ние с доктора и телефона му звънна некък си на пужар и тревога от типа въздушна атака.Дига доктора и се обажда,докторе бърже ела че кравата че умре.Коя крава пита доктора,а отсрешниа глас плачливо вика баба ти Фидана от Горни Цибър се обажда.И кво и е на кравата пита доктора а бабичката вика незнам само мучи кънски и проглуши селото.Да се не е разгоннила пущината я пита доктора,а бабичката вика абе нема признаци на разгоненос само мучи.Добре сега идваме.Палнаме ниа линейката(така викаме на служебниа опел комби,тип баничарка)и потеглиме за Г.Цибър.Пристигнаме у селото и като завиме у улицата още от началото на улицата се чуе некъкъв тръбен зов като на слон у атака.Спреме ,слезнаме от колата баба Фидана е вързала за един дуд и онаа крава реве та се дере,даже румънската застава отсреща беше дигната по тревога.Почва доктора да я преглежда,температура нема,цвет на очите не променен,стомаха си и работи.Бе ебаму му мамата вика доктора я такъв случай още не съм имал.И докъде ниа се чудиме кво може да е кравата уригна и от устата и падна едно парченце.Тоа час доктора го дигна и го огледа,а оно се оказа парче от туршиа от ЛЮТИ ЧУШКИ.Ама бабичко с кво си ранила таа крава ма.Па докторе она си пасе,а кви са тиа люти чушки.Тоа час бабичката се плесна по челото и рече дежурното ДА МЕ ГОСПОД УБИЕ.Комшийката и върнала некъкъв 3-ри литров буркан къде слагала туршиа от люти чушки и бабичката го исипала на пъта там къде пасе кравата и нали се слага сол оцет копър,кравата се назобала здраво с юти чушки и сега като преживя връща храната от търбуха в устата да преживя и се подлютва.Не бой се вика и доктора нема да умре само млекото и вика моа да ти поналютва,а бабичката му не свана шегата и му вика моа ли го едът прасетата що я съм язваджикя и не требва да едем юто.
Активен
яж пи и се весели.

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #11 -: Юни 23, 2015, 03:19:29 »
 ;D  :smeeeh:    тцтцтцтцт ебаси бабичката . добре , че я нее накръмила и с боб
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #12 -: Юни 24, 2015, 08:06:35 »
 :smeeeh: :punk: :smeeeh:
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #13 -: Юни 24, 2015, 08:41:38 »
Особености на животновъдството у СЗ  :smeeeh: :smeeeh:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.