Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Дискутиранье на културни, философски и други подобни въпросе  (Прочетена 13327 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Вачо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 344
  • Опаа, веке съм пустиняк! Ама и кат Тумбак ми а сго
Има един филм "Zeitgeist"!  Кът четъ тука сакче него гледам! Ма сте прави отсекаде, еле Аврам и Чвор'а. Ма нашиа жъвот а толку къс, па банки и тръгаше е имало и по Христосово време -повните ли дека а изгонил "фарисеете" од храма? А теа еврее ... ? И лааса ша требва още толкуз време да са навие на таа "банкова мнгоглава хидра"! Ели па нашта а праена не по пазарниа принцип ( що я мисла, дека таа банкова работа си а чиста търговиа) , а по оня веетия - "Я на тебе- ти на мене".
Активен
Оро без ора не стааа!

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
  Нещо ми омръзна да се "възмущаваме" у политическите теми, та реко да ровнем неко по-дръта и неутрална темица. Сички смиламе събитията случващи се у нашта мила родинка по своему. И сички по една или друга причина сме "против". Ние като българи, най-единно моа гласуваме сал против. Я днеска друго ме човръка. Дали неко управление досъга се е замисяло над въпроса "От кво моа да бъде доволен тоа народ", преди да работи по въпроса " Къ да да се нажабим повече през времето на властваньето ми". Значи, вапроса "От кво мао бъдат доволни ората" има елементарен отговор - от нормален живот, нормална работа, нормални доходи, нормално правосъдие, добро образование - т.е. нормално работеща икономика. И къ да стане тава? Пак не а трудно. Кво пречи да се почне с профили у професиите. Примерно: От кво имат нужда докторете да са доволни от работата си и живота тука - допитваш се до таа каста, систематизираш, обобщаваш, праиш изводете и пристъпаш към изпълнение. От кво имат нужда да работат нормално производителете на пилета и яйца? От кво имат нужда да произвеждат нормално зеленчукопроизводителете и овощарете и т.н. А че до днеска на подобни вапросе се одговараше сал ако има файда управяващия. Затава днеска сравнително доволни са земеделците. Вече имат нормални условия за работа и нормални резултати от ньеа, ама добри финансови резултати имат и немалък кръг от управяващите, които или през които минуват субсидиите. Дали некой некога е работил (от политиците де) у подобна насока? Дали некогиш некой че тръгне у таа посока. Незнам и сигур нема да съм жив. А днеска? Съга те баш? К'во?
Епа оно се види к'во. Тава къде го глеаме като сеир е плод на наште действия и разбирания. Картинката "вътре" е отражение на картинката "отвънка". Мигар не а така? Мигар нема "социалисти" из нашто некакво си опщество? Има и оно и дръти па и млади. Мигар нема турчор из територията? Има и оно бая, ама са си орица като назе, които обаче си ги манипулират къ си сакат. Мигар нема лумпене, които не са наясно с определението "национализъм"? Има, ма на ората нги е писнало от мизерия и са по-скокливи от други и се подвеждат по болни мозаци. Мигар нема мутри, които без да си дават сметка за мозъчния си капацитет, сакат на сека цена да врътат сал они далаверите? Има и резултантната величина  е пак у онаа зграда. Мигар нема..., оно не а да нема, ама нема представител барем. Ще да каам интелегенциа, ама она отдавана е отбутана по един или друг начин от таа зграда. Че каате, оно гласовете на интелегенциата са пръснати по мининките партии, къде не вленаа. Ми да се сберат у едно бе. Кво нги пречи? Ако имат акъл, да го напраат. Не пюйте бракя. Пюате връз назе си. Тиа вътре, колкото и да ви се неще, са нащо отражение. Ама я не съм гласувал: - ми те ти резултата. Ама я съм гласувал за еди кой си ама он не влена. Еми те ти резултата. Ебал, не ебал, ебаньето ти е сигурно. Разликата е че на едни им аресва, а другите и да го не аресват, се таа. Тава е като онава оро, само вапроса е у кой край на орото си. А ние, щеме нещеме сме на орото, музиката е пущена и оро че има. За пасивните, които са повече, че бъде репликата " 'Оро, като 'оро ". За доволните, че бъде репликата " Е, бре ороо!" За недоволните остава репликата "Еба тава оро". Ние къде сме на орото? Ако сме къде ни не аресва, моа ли се преместиме или е по-добре да му свикнеме. Или па... да си напраиме ново оро?...
 Ба ли му мамата и я не съм баш наясно, ама тава къде сърбаме, знам, че ние сме си го уготвиле...

Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

илюшин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9619
Цитат
Не пюйте бракя. Пюате връз назе си.
thanks
Активен
Удри уйно, таа мачка неа наща

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
 thanks Млого добре казано и верно! thanks
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
убово дискусеа сте заформиле - ма сичкото е врос резултата , а не врос причината ... дирете причината ели защо те тека е и кой иама файда/келепир /пффф тюрксизми/
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
       Храбрецо-Черногледецо, ти поведе орото, глеам фанал саа Илюшин'а, Пачо и Самотока, те сеги и азе да са фана... Толку истина не съм чел до сеги, толку точни са написаните ти рабути...  thanks

Нал съм без работа, та са муам и азе ту тука, ту тама и незнама... къде още... и коментара у ОФ'ето прочетох, и слушам цирка по радиото... и са питам: - Кво нее у ред!? Или азе не съм... или... Кво?
    Едосваме са, ма за кво, че сме гласувале, па са не е случило кво сме сакале!? Да си кажа, коги 90''та годин бее пръвите демократични - сичките бееме за промена некаква, не стана! Послем па, ма СДС'то са разцепиа, Фил поседе малко и утуде та съ не виде повеке!
    И рекох, че повеке нема а'гласувам, ма сиги под давление на децата - дадох си гласъ! И кво... Децата са ми емигрирале, ма азе ша емигрирам сеги ут сичко и сички партиѝ, правителство и политика... Ша си са затвора, сал мене да си глеам... моо и даа егоистично, ма ша е полезно - за здравето, за психиката... Не знам, съдете ма ако не са аресфа на некой, нема а'съ сръда! Ма разберете - тъва са 25 годин!!!
    Чета цел ден тука у форума ората ка съ едосват... И са питам: ма що са едосват тие ора, куту целата работа е режисирана, сценирана и изиграна по брилянтен начин... Нито ша паднат цените от монополете, нито ша са дигнат заплатите... Боже, пръво требе а'съ намерът пари за пенсиѝте... Секи монопол си има лоби у парламента, плаща си им и ич му не дреме на дедовиа... Оти договор дека е подписан за 20 годин напреди не съ разваля за 2 или 3 месеца!
    Твой цитат - ''Епа оно се види к'во. Тава къде го глеаме като сеир е плод на наште действия и разбирания. Картинката "вътре" е отражение на картинката "отвънка". Мигар не а така? Мигар нема "социалисти" из нашто некакво си опщество? Има и оно и дръти па и млади. Мигар нема турчор из територията? Има и оно бая, ама са си орица като назе, които обаче си ги манипулират къ си сакат. Мигар нема лумпене, които не са наясно с определението "национализъм"? Има, ма на ората нги е писнало от мизерия и са по-скокливи от други и се подвеждат по болни мозаци.''...
     Викаш резултантната е пак у парламента, а Самотока вика - дирете причината! За мене причината е пак там - у таа зграда, дека нещът да са промени системата, системата на избирането им, системата на управлението на дръжавата... Види са, че четврът век стана и нищо са не получва, значи нещо друго требва тука да съ заформи, да са смени нещо... К'во?! И азе не знам... "ма тъва дека го сръбаме, знам, че ниа сме си го уготвиле!"...
     Е те един цитат ут един поп Груйо, под на Фенера статията у ОФ'ето:
    ''... ако спрем да ИМ работим, ако спрем да ГИ хрантутим, ако не гласуваме, не плащаме данъци и монополистки сметки, ама всички заедно, знаете ли кво ше стане? Рай ше стане...''
     И от мене един: - ако всички не гласуваме, политиците ще се видят колко пари струват!
     НИЩО, нищо без назе, без наште гласове, дек са сеги гласове у пустиня...
   Иначе, ша продлъжаваме а'съ уядаме един-друг, а'съ едосваме...'' да са плюеме, а са не видим, че по назе си плюеме!'' Оти не моо а'разбера сал'едно: - За сичко требва да ни е виновен некой!? Я братятя-цигане, я турците, я па неко реклама за тур(Ц)изъм... Крайно време е да са запре а'съ гледа социалистическата пропаганда - Бреме разделно, доде време а'съ гледа: ''Съединение-ТО прави СИЛАТА!'', оти куги чувек заран си утвара очите, най напреди си види кумшията, па послем са сеща за брат, сестра и приятеле... Сички дека живееме на териториата на тае дръжавица България, пръвом сме БЪЛГАРЕ...  А  живота е кратък и дор съ усетиш, минал и заминал... и та не пита от коя си партиа и за кой си гласувал, мааму стара и е така!   :)
« Последно редактиранье: Май 31, 2013, 06:50:38 от мааму стара »
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
човешкио разум обича да има реалност /кво е точно тава сеги нема да обесневаме що е длъго и разликата с действителност/ и куги нема същио тоо РАЗУМ си я създава - ПРИ РАЗУМА НЕМА ПРАЗНО след 1 иде винаги 2 , след 7,00 чесъ винаги иде 7,01 чесъ

търсенето на първопричината за ситуациата е па час от ИСТИНАТА - чистата действителнос у нейните валидни причинно-следствени връски /пффф/

назе ни зъдават искуствено реалнос щото знаат че на празните места разума ще си я досъздаде - да

след намиране на отговора на вапроса ЗАЩО така ни са случва, следва отговор на вапроса КВО ще праиме пръвеа ден след като проведеме революцеата и Народно Освободителниа Фронт победи по места

требе немедлено да са въдвори ред и законнос - а нови закони нема а старите не ОЧЕВАДНО не връшат работа

КОГИ ще узреаме за идеата за НОФ - народно ослободителен фронт неа важно , важно е че ще са узреа неко ден и градовете , селата и махалите ще бидат ослободени от гнетъ на окупатора-смрад и тогива бойците на революцеата требе немедлено да осигурът ред и законнос - има смисал да са уземат готови законови решения и да са турат на чисто

и сичкото смрадове да бидат отсъдени за демоцид /гнет врос собствениа си народ/ у Страсбург и тава ще а един славен ден но ниа нема да го доживеаме
« Последно редактиранье: Май 30, 2013, 08:10:30 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
Ibrahim Hamato - Nothing is Impossible

човешкио спирит е непобедим
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин

виждате сирииско момиченце се предава на фотограф що си мисли че обектива е цеф на оръжие

ето кво напраиха великите сили от еднъ иначе цивилизована држава
« Последно редактиранье: Април 02, 2015, 04:07:34 от Самотока »
Активен

мааму стара

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1579
  • ич не биам на кво ударам
Цитат
виждате сирииско момиченце се предава на фотограф уса що си мисли че обектива е дуло на оръжие

ето кво напраиха великите сили от еднъ иначе цивилизована држава

... съсипаа убаватъ дръжава...

- имаше ред/арабете викаа - тертип/,
 - имаше толерантност, верска търпимост... единствената дръжава, дека християнин ели па мюсулманин моеше по собствено желание да си смени верата , името...
 - уважение, коги едните почиваа у петък, другите не работее... и у неделята - па другите...
 - немаше завис, немаше злоба, душътъ си даваа за да си му гост у дома...

https://www.google.bg/search?q=%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8+%D0%BE%D1%82+%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0&tbm=isch&imgil=XXS2W1yPYqTUBM%253A%253BgE7FLHb_tsqEVM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fdariknews.bg%25252Fview_article.php%25253Farticle_id%2525253D1040944&source=iu&pf=m&fir=XXS2W1yPYqTUBM%253A%252CgE7FLHb_tsqEVM%252C_&usg=__P8octM9MsUitR_DuVSq1NMBUn8M%3D#imgdii=_
Активен
шафьорлъка е майсторлък, а не курназлък...

Пали си мигачете, а'ти не запалът свещ некъде!

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 20 запитвания.