Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Филма който ме кара да се замисля.  (Прочетена 7124 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:Филма който ме кара да се замисля.
« Reply #15 -: Септември 26, 2012, 06:01:01 »
Прилични хАмерикански филмчета,ама са далече от тежката артилерия:
"Сталкер" Сергей Тарковски,1979г. Я лично и до ден днешен са чуда тоа филм къ а минал през цензурата(въпреки езоповсикя език!)....?!? Я го гледах при пръвото му показване по "Втора програма" ;D дето даваа късни фюлмове през седмицата-годината беше 1987 и я си мислех че щом а по "Пикника..." на братя Стругацки требва да а връа!!!На по тогивашнато ми пуберско мислене,са поразочаровах,ама го изтръпех в продължение на 2 вечери(нощи) и го изгледах...Тогава ма впечатли основно визията-невероятно визуално въздействие без никакви спец ефекти-само операторска работа...!!!
Минаа бая години,сдобих се с читаво VHS копие и тоа филм замина безапелационно у челната петица шедьври...!!!
Сталкер 1 серия / Stalker film 1 (The video's owner prevents external embedding)
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #16 -: Октомври 04, 2012, 10:58:35 »
Подкрепям с две ръце "Сталкер".
Иначе първиа филм, който ма а карал да са замислям е "Да обичаш на инат". Бех некъде на 14-15 годин, коги го гледах на един черно-бел "Юност" на село. Разтресе ма здраво. И ма държа 1-2 дена след тава. Героят на Велко Кънев ма изкърти отсекъде. Тогива изобщо не можах да проумеа защо са случват тиа драми и що точно така са развиват. То и досеги не съм много наясно де.
Аресвам и чуждо кино, ама чуждестранните филмове не моат да ми бръкнат в душицата като некои от наще. Интересни са ми, ама са ми малко чужди, некои "са пренасат от светъ", къто викаше баба ми, лека и пръст.
За "Хълмът на боровинките" какво ша кажете?
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Караконджул

• Гостенин
« Reply #17 -: Октомври 04, 2012, 11:34:03 »
Филма  е дълбоко метафоричен-точно описва това време(нашето време).
За съжаление е запомнен от много хора главно с простотиите (е...ти луната, бара е на ваше разположение и т.н.)
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #18 -: Октомври 05, 2012, 02:47:21 »
"Гара за двама". Гледах го, кога бех ученичка у гимназията и много ма покърти. Споделям за него, що тава е първия филм, така силно въздействал ми. От тогива има много, ма те тоа не мога да го забрава.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #19 -: Октомври 05, 2012, 09:46:41 »
" Утрините тук са тихи ", бех малка кога го гледаа, кво ли съм и разбирала. Но до сега помна доста сцени. Кога даваа " Четиримата танкисти и кучето " ма беше страа да го гледам и одех да спя. А филмът който ме е грабнал от първиа до последниа кадър е " Лекарството на Лоренцо ". За пръви път го гледаа у Италиа кога бехме, после по Бг програми го даваа.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #20 -: Януари 05, 2013, 10:22:25 »
Сега виждам, че има такава убава тема.
Филма, къде ма разтърси и къде ма кара да са замислям е "Хачико". За пръв път го гледах кога бех мънинка, съдрах са от рев. След време неколко пъти попадах на него, стигах до некъде и го изключвах, що не моо да издржа.
Другия филм, къде мого ма впечатли е "Сезонът на канарчетата".
Нема къ да не спомена и "Ябълките на Адам" - тава е филм, къде всеки трева да гледа и да са замисли.
Абе има мого запомнящи се филми, фаворити са ми старите български и датските  :green:.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #21 -: Януари 05, 2013, 01:55:29 »
Гледам фалите "Хачико", гледал съм го и наистина е впечатляващ. Ма за мене поради сантиментални причини по-въздействащ е на същата тематика "Белият Бим черното ухо"... Толко сополе съм изревал като миничък и на филма и на книжлето, че друг не може да го измести спецялно по кучешката тематика.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #22 -: Януари 05, 2013, 02:32:00 »
Дали го има у замундата тоя за белия Бим? Че не съм го гледала никоги.
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

apostolicia

• Гостенин
« Reply #23 -: Януари 05, 2013, 02:48:05 »
E, Уйне, къ може бъш тоа емблематичен фюм да не си гледала. Дири и гледай и я много го аресвам и щу каа Фенера, съм фрълила по неги с кофи цифки и слъзи!
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #25 -: Януари 05, 2013, 04:06:21 »
,,Съдбата на човека".Щолохов и Сергей Бондарчук.Сцената коги у кабината на камиона Главния герой казва на безпризорното момченце ,че той е баща му и си е дошел от войната.И детето се фръга да го прегръща.И камик плаче със слъзи на тоа момент....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #26 -: Януари 05, 2013, 04:25:32 »
Елегое

http://www.zamunda.net/details.php?id=104552&hit=1

Благодарско! Като са прибера, живот и здраве дом, ше го дръпам.
Активен
Ние сме ора естете.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #27 -: Януари 05, 2013, 05:07:37 »
,,Съдбата на човека".Щолохов и Сергей Бондарчук.Сцената коги у кабината на камиона Главния герой казва на безпризорното момченце ,че той е баща му и си е дошел от войната.И детето се фръга да го прегръща.И камик плаче със слъзи на тоа момент....

Я тоо момент го помна от мого одавна... Те тава требва да го гледат сички милитаристи и милиардере с оперирани мозъци и души. Ма да го гледат на принципа на "Портокал с часовников механизъм" - насила, връзани за стола и с отворени очи насила. И коги и те почнат да ревът, тогива ше се излекуват и нема да има повече войни.
Активен

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
« Reply #28 -: Януари 05, 2013, 06:20:27 »
Елегое

http://www.zamunda.net/details.php?id=104552&hit=1

Благодарско! Като са прибера, живот и здраве дом, ше го дръпам.

Уйне те от туке са отвара замундата и от чужбинеция

http://bgtorrentz.net/

или от туке

http://bgproxy.org/
« Последно редактиранье: Януари 05, 2013, 06:22:04 от Пачо »
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #29 -: Януари 05, 2013, 06:32:46 »
 thanks за помощта
za сега си имам доста филми за зяпане, па и не съм у настроение баш да гледам тъжни такива, затва ше си го дръпна като си ида дом  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Страницата е създадена за 0.189 секунди с 22 запитвания.