Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: кога живяхме по -добре?  (Прочетена 9552 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Re:кога живяхме по -добре?
« Reply #15 -: Март 31, 2009, 10:40:27 »
Я бех могу добре по "онава време",Бушменя го каза-що не мислех за нищо...Ма съм съгласен и с бако Аварам-че требе да са мисли ка да опрайм таа недомислица,къде живеам у нейя...И я куто Гениния завиждам на спокойствието у кое са ни гледале наще родителе...И ми са ще мойте деца(ако имам некоги такива)да ги чувам на спокойствие и осигурени...Куто назе некоги...
"онава" време ми не липсва,нема и да ми липсва,я бех на 12 годин коги ядох уя че написах на "пионерската връзка"-Metalllica... и ма обявиа за "проводник" на империалистически влияния...
Отръваа ма разни роднини... ;D
Ма ми остана гадния вкус у устата от комунисти-гъзолизачи...
Мисълта ми е че във всеки един пост дотуке я лично открих парченце истина,и,че сичките сме (повече или по-малко)прави....
« Последно редактиранье: Март 31, 2009, 11:00:06 от Дръмон »
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #16 -: Март 31, 2009, 04:59:51 »
Я мом да кажем що не требва да се бръка спомените от едно време с комунизъм и дали системата а била така ели онакава. Човек така а устроен - винаги тва къде помни от детско време а убаво. И понеже некой каза Германия, я живем тука и моо каем, че ората по абсаютно същия начин имат носталгиа по времето кога са били мининки - и не стаа въпрос за гедерейците, а за бъш най-капиталистическата час на германиа.
Сберат се и си говорат за благиа сладоледа по 20 пфенига ели кък са возили на багажника на колелото и по цел ден са ритали мач на улицата без никой да ги дири нищо и са се прибирали дом ожулени и мръсни ча кад се стъмни.
Текава а човешката порода.....
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #17 -: Март 31, 2009, 06:03:25 »
Тоа на Кроки коментара е верно млого истински и непринуден. Май секи от назе помни разкази от баби и дедеве за тава кво а било едно време.А тагава куманизъм неа имало.За жалос ниа смо живеле у друк строй,ма тава не ни пречи да иаме убови спомени. Човек не моа да си фръли миналото на улицата и да го згази.Я винаги сам казвал ,а и у сайта сам коментирал че не мое да се обясни на ората че живота нги е минал у празно, само що е било куманизъм.Спомените са нещо свещено и требва да се тачат.И за тава я куто знам че у мойто дете че останат спомени от детството му,не прикаам пред ньего за куманизъм та да го не збръквам.

Евала на Кроки!Благодарско за убовиа истински коментар.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #18 -: Март 31, 2009, 06:05:59 »
Кроки просто го каза по-убаво от мене и Бушменя,ма тава имах и я предвид... ;)
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #19 -: Март 31, 2009, 06:51:36 »
Ти го рече млого сполучливо че истината е у секи од назе.Що сичките смо се докоснали до нещо убово у детството си къде си спомняме за ньего с умиление.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #20 -: Март 31, 2009, 08:28:48 »
темата за кво са однаса -за тава коги сме живеле по дубре, съга ели преди? ели за децките ни спомене  ??? ???....я че се опитам да обощим нещата с един израз използван  от дрътие ора у селО " Човек е рОден за мУката" .......... а иначе баба ми а живела и преди Девети и у Социализма и у Демокрацията и разправа що целия и живот и минал у мъченье - работа, работа и пак работа а наи и било убаво коги макьеи а била жива и и напраи просеник и чорба от тръносливки ...... ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #21 -: Март 31, 2009, 11:13:04 »
Гей,да го еба он и на деда ми юбимата манджа му беше да еде трънаслифки с леп.Тава сам се чудил и не моа си го обясним!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #22 -: Април 01, 2009, 12:13:04 »
я да си каам чесно изобщо и не съм си мислил кво а тава яденье - сигур ако се догоди на сол и миризми а дубро, ама куту са сетим за тръносливката и ми излазат килелини от мешината (става ми скомино) ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #23 -: Април 01, 2009, 12:31:07 »
Верно а така, ем сичко се сменя, ем си а същото. Моите дЕца примерно че имат убави спомени кък чекат да стане събота и да си идат у супермаркета да си изберат нещо благо за яденье и да идат излезнало ли е новото списание с комикси. Я па имам убави спомени кък чеках да излезне списание Славейче и на баба ми пилешката чорба. Шашава работа- ем нищо неа същото, ем па си е същото. Убавото а що напредва наукатеа и е техниката що оно убави спомени, ама кък каза некой, ако умреш ели нема кво да едеш, ептен не става.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #24 -: Април 01, 2009, 12:36:28 »
Я бех още по голем проводник що преснимвах списаниа Metal hammer и раздавах снимки без пари. Ма тогива на никой му дремеше - 86 годин - работата се беше видела че ша се разсъъне и даскалете си питаа дедовиа. Назе торбите ни беа исписани отгоре до доле с металика и содом.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #25 -: Април 01, 2009, 12:40:47 »
Крокич,мойто(и твойто)"Славейче" не моа го сравниш сас сегишните комикси ;D (Да не забуравим "Дъга") ;D
Па и тиа сеги само през Интернет шляпат-а я шляпах из барата и си играах на индянци(по МайнРид и Фенимор Купър)...
Могу обичам сеги куто вида дечоре да шляпат из локвите ели неко бара-ма са моооогу редко...Ели куто ида за риба-да вида неко пишлеме,дека а избегало от час да лови костуре-вместо хероин и алкохол-те на такиви дечурлиа са радвам ;)
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #26 -: Април 01, 2009, 12:51:40 »
сабалем че пущим, ако не забоварим, некой беше ми пратил млого убаво написано кваа разликата между тиа родени преди 1978 и тиа след.

Я моите ги пущам да щляпат у локвите и у тва проблеми немам. ПО важното а що се научиа да четат, земат неко книга и се заврат некъде да четат. Тва барем убаво, що много от сегашните ич не четат , само талавизор и интерминет. Оно и ние патиме с тва, ама кой чете книги, немаа а пропадне, така мислим я.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #27 -: Април 01, 2009, 03:05:08 »
Я се сетих за тава:
Спомени, които ние ще имаме, но не и нашите деца:

Да отидеш до телевизора и да го включиш от копчето на стабилизатора.

Да поставиш игличката на грамофона точно там, където започва новото парче.

Да върнеш бурканчетата от кисело мляко и бутилките от олио в магазина.

Да си оставиш ключа под изтривалката, когато излизаш.

Да пишеш писма на руско другарче.

Да идеш на градска баня.

Да носиш лентите във фотото да ти ги проявяват и после да чакаш да си вземеш снимките, за да ги видиш за пръв път.

Да позвъниш на съседката в неделя сутрин с молба да ти услужи с чаша захар, понеже магазинът не работи, а после в знак на благодарност да й занесеш 3-4 парчета кекс.

Да си оплетеш блуза по образец от списание Бурда.

Да бързаш да се прибереш, защото “ще ти звъннат”.

Да отидеш на сладкарница и да ти налеят от кранчето една от шест.

Да вариш прясното мляко, след като го купиш, защото ще вкисне.

Да отключваш с ключа, както ти е на врата.

“На ти две лукчета, че нямам да ти върна.”

Да събираш салфетки и станиоли от шоколадови яйца.

Да си абониран за Славейче, Пламъче, Мурзилка, Веселые картинки, Космос, Паралели, Септемврийче…

Да се качиш в асансьора, да дръпнеш решетката и след това да пуснеш монетка от 1 стотинка, за да тръгне.

Да сложиш индиго между два листа и да напишеш доклад по биология в два екземпляра.

Да влезеш в детската градина и да видиш всичките деца, облечени в сини или червени престилки и шорти под тях, на ситни или едри квадратчета тип “голям пепит”.

Да пушиш в самолет.

Да пиеш кафе, смляно лично от теб с ръчна кафемелачка.

Да се вълнуваш, когато “пуснат” нещо в магазина.

Да имаш да пишеш домашно и да отидеш в читалнята да търсиш материали, защото няма Гугъл.

Да си разменяте подаръци в училище за Нова година – старателно надписани книги и грамофонни плочи.

Да свириш от балкона на детето да се прибира за вечеря, а не защото е тъмно или страшно.

Да ходиш до ”Домашни потреби” за тиган, до ”Плод-зелечук” за чушки и домати, до ”Млад техник” за детски играчки, до Битовия комбинат за “Веро”…

Да си купуваш плочи с музика.

Да сменяш ремъка на касетофона.

Да бъркаш нескафе със захар и лъжичка, докато направи пяна, за да стане фрапе.

Да играеш на криеница, стражари и апаши и пътни знаци. Да играеш на ръбче (без да мине никаква кола покрай теб).

Да звъниш на вратата на някоя бабичка и да тичаш да се скриеш.

Да си дадеш чорапогащника на “Ловим бримки всякакви”.

Да си вариш домашна кола маска.

Да хвърляш яйца от балкона върху неприятелите си.

Да гледаш на черно-бял телевизор “Студио Х” всяка събота, след 23,30 часа.

Да скачаш на ластик на улицата пред блока.

Да участваш в Ленински съботник.

Да гледаш в неделя сутрин “Бързи, смели, сръчни”.

Да познаваш мириса на “Кореком”.

Да цъкаш пред величието на новия Москвич.

Да се съберете родата на копане или бране на царевица или грозде.

Да печеш чушки на чушкопек на терасата и да се питате с приятелката ти от 2 етаж коя колко има още да пече.

Най-голямата гара в цяла Източна Европа да е Централна гара.

Най-големият магазин, който си виждал, да са Централните хали.

А най-големият на Балканския полуостров – ЦУМ!

Да разлистваш Некерман и да му се взираш с влажни очи по страниците…

Да си правиш захарна вода или лимонада за косата, вместо гел.

Да се подредите всички от семейството за банани на Нова година и да се правите, че не се познавате.

Да си шиеш разни дрехи, когато те поканят на сватба, банкет или друго събитие, за да си по-модерен.

Да си боядисваш дъвката с магданоз в зелено.

Да се състезаваш с другарчетата за най-бързо подреждане на кубчето на Рубик.

Да събираш лайка, мащерка, други билки и кестени за чавдарско поръчение през лятото.

Да те гледат кисели продавачки, а ти да се отнасяш с тях като с богини.

Да имаш уокмен и за да не му се изхабят батериите, да въртиш касетата на химикал/молив.

Да си мечтаеш за “ходеща и говореща кукла” от СССР.

Да отидеш на истинско изпращане на войник.

И там да пирувате три дни и три нощи на дълги дървени, сковани специално за случая, маси и пейки.

Под навес от найлон, уреден чрез връзки от завод “Капитан Дядо Никола” – Габрово.

Да чакаш с нетърпение Дядо Мраз на Нова година, да се чудиш какво ще ти донесе.

И още преди да е дошъл, да откриеш подаръка в гардероба, прилежно скрит из дрехите.

Да се возиш в автобуса с билетче от 6 стотинки, а в трамвая – от 4 ст.

Да купуваш бира и да вдигаш всяка бутилка, за да провериш дали няма утайка, като избираш само зелени или само кафяви бутилки.

Да носиш пръстенчета, направени от обвивката на бонбони “Лакта”.

Да си опечеш филийка на печка с дърва или на котлона, вместо на тостер.

Да увиваш чужда книга, взета назаем, с вестникарска хартия, за да не се повреди.

Да влезеш в супера, а там да има само сол и оцет.

Да стоите до тъмно с децата навън и да си разказвате страшни истории за извънземни.

След това да се изпращате взаимно, защото си умирате от страх.

Да звъниш на телефон 177, предшественик на чатрумовете.

Включваш се в конферентен разговор с още N на брой хора, ако някой ти допадне, разменяте си телефоните и си звъните.

Да заминеш на море с руло тоалетна хартия в багажа.

Всеки възрастен, познат или не, да може да ти плесне един зад врата или да ти издърпа ухото, ако си направил нещо нередно.

А майка ти не само да не се възмути, че някой е пипнал безценното й чадо, което се държи като диване.

Ами и да им благодари и после сама да ти плесне един зад врата и да ти издърпа ушите…

Да си купиш половинка хляб за 15 ст.

Преди филмите да има преглед със сериозен чичко, който да ти обясни какво ще видиш и как трябва да го разбереш.

Да ядеш луканка по празници.

Да си носиш стотинките в кожено портмоненце на врата.

Да си прибираш ключа на връв под блузата, за да не ти го снимат враговете с голям обектив и после да влязат у вас.

Да слушаш всеки следобед нивото на река Дунав в сантиметри на три международни езика – български, руски и френски.

Да нямаш видео и да слушаш филма, преразказан от приятел, който го е чул от приятел.

А после да го преразкажеш толкова подробно и цветно на друг, все едно си го гледал сам.

Да идеш в чужбина точно след падането на режима и всичко, което да можеш да напишеш в картичката до близките, да е “Тук магазините са пълни!”

От което майка ти да умре от срам пред комшии и колеги в службата.

Майка ти да донесе огромен чувал със соц дамски превръзки, на които лепилото им не държи даже предпазната лента.

И вкъщи да настъпи небивала веселба, защото сте три жени, а лигнинът (в парче от стар чаршаф) е много неудобна работа.

Да има само два канала на телевизията: Първа програма – работи от сутринта до 12, завършва с химна; Втора програма – работи от 5 следобед до 9-10 вечерта.

Всеки петък да гледаш и по двете програми една и съща – руска, излъчвана директно и на живо от Останкино.

А там ТВ кулата да е най-високата в света и да е направена от най-здравия бетон в света – марка 500.

Да си дежурен до вратата на класната стая и да викаш: “Клас, стани! Клас, мирно!”

Да си простират съседите от първите етажи прането на онези простори, дето бяха поставени пред всеки блок. Гащи, чорапи, гащи, чорапи, чорапогащи, потник.

Да си купиш еспадрили и да им слагаш подметки от гуми “Вида” при обущаря.

Да се прибереш вечер и ако вашите ги няма, да тръгнеш да ги търсиш в съседите, ако не ги намериш, да ги изчакаш у тях.
 :)

Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

mechka

• Гостенин
« Reply #28 -: Април 01, 2009, 05:12:00 »
малии уино ти ма врна у 1ви клас.
чеки и я да добавим малко

да летиш със самолета на корем от софиа до Видин и обратно, оня АН турбовитлов и да ти гърми у ушите а стюардесата ти дава лукчета и чайче. 35-40мин и си си дом.

Да гледаш цртни филми на Србьете- душко дугоушко, Патак Дача, брзи Гаонзаляс, и Витез Койо и после неко серал с каратисти ели ченгета

Да чакаш да дойде летото да одиш на басеина на толбухин или да се возиш на грацкия до химиата за да идеш на по - големиа басейн на ТЕЦа.

чича ти да те прати да купиш цигаре и лелките да не ти дадат що си много миничак и да ти кажат чича ти сам да доде и да си купи, а он като му върнеш парите да ги прпепцува убаво ка он си знаа.

Да се биеш с лапетата от квартала по 3 пъти на ден и след 2 часа да сте па приятеле.

сички строежи у квартала да са ти личната игрална площтатка за жмичка и воиници.

Целеа град да е лично твой и да одиш по квартале дето те не знаат много да правиш пакости.

да се запишеш на сички видиве спортове и кръжоци.

да играеш каратеката на Правец 8М ели Ц
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #29 -: Април 01, 2009, 05:33:04 »
И да се раделите сички момчета от маалата и да играете на фунийки (това съга никой даже го не знаа кво а, нещо като пра-пра-образ на пеинт-бола беше);

Да идеш за риба у неделя, ама да тръгнеш още у 5 часа по тъмно, с Украйната на 20 километра от дома си. И послем да се връщаш у жегата с 4 таранки у плика.

И като идеш у София, да се блъскаш у стълбовете, що се заглеждаш по колите, къде минават.

Да си чул от некой съученик, що у Германиа (Западната, разбира се) не се чека 20 години да си купиш кола, мое да е земеш ВЕДНАГА и даже да си избереш къф цвет да бъде (е това вече не моеш да го поверваш, западна пропаганда, дееба...).

Да верваш, що у Америка сички негри живеат поди мостовете, ората бачкат по 12 часа на ден и па мрът гладни, а това по филмите е само за заблуда на противника. Ама па си ги гледаш американските филми, и се чудиш кви са тиа декори (небостъргачи и мостове, пълни магазини) и как ги праат тиа специални ефекти (открит кадилак с 4 врати, телефон у колата, колело BMХ, фенер къде свети поди вода и полицай с Харлей)
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 20 запитвания.